PEKİ BEN HAZIR MULTİBOOT DVD LERİ(ONLARDA İSO HALİNDE ) USB DEN NASIL ÇALIŞTIRIRIM BU PROGRAMLA YAPMAK MÜMKÜNMÜ.ÖRNEĞİN:http://www.tnctr.com/topic/205307-antiochia-multiboot-2012/ deki hazır çalışmayı usb çalışır duruma getirmek mümkün mü dvd den çalışır gibi |
ben bu işlemi yaptım ancak dosyaları flash a yazarken windows isolarına geldiğinde boyutla ilgili bi hata veriyo 16 gb flash belleğim var daha yeni sıfır içide boş yerde var anladıığım kadarıyla fat32 4 gb kopyalanmaz gibi bişey diyor atarken farklı b komut veya başka bişeymi var yardımcı olursanız çok sevinirim |
fat 32 max 4 gb lık dosya boyutunu destekler 4 gb dan büyük dosyanız var ise flash bellğe atamazsınız. ayrıca hazırlanan flash belleğe virüs bulastığında formatlayıp tekrardan mı dosyaları atacağız çünkü flash bellek yazma koruması yok programsal bir engeli varmı ? |
Windows isolarını atarken direk .iso şeklinde atmayacaksın.Programın menüsünde gerekli windows sürümünü seçersen program .isodan dosyaları çıkartıp gerektiği gibi flasha atacaktır. |
kolay gelsin acep acronis true imajı entegre edebiliyormuyuz ben baya uğraştım ama beceremedim. elimde cdsi var devamlı kullandığım cdnin isosunu aldım fakat ekledim olmadı diğer windows7 ve acronis antimalware çalışıo ama asıl bana lazım olan acronis true imaj ında içinde olması. yardımcı olursanız sevinirim. |
programdan derken tam olarak nereden anlayamadım açıklarsanız çok sevinirim |
Selamün Aleyküm. Ben programı dediğiniz gibi kullanmaya çalıştım diğer arkadaşların tavsiyelerine de baktım fakat Windows sürümlerinden herhangi birini attığımızda dosyayı tanımayıp yüklemiyor. Şu hatayı veriyor. "Vista PE : InstallWin7.iso -------------------------------------------------------------------------------- 7-Zip 9.20 Copyright (c) 1999-2010 Igor Pavlov 2010-11-18 Processing archive: D:\SARDU_~1.5\ISO\InstallWin7.iso No files to process Files: 0 Size: 0 Compressed: 4227289088 'BOOTSECT.EXE' i‡ ya da dŸ komut, ‡alŸtrlabilir program ya da toplu iŸ dosyas olarak tannmyor. -------------------------------------------------------------------------------- Install Windows XP : Install_XP_pro.iso -------------------------------------------------------------------------------- 7-Zip 9.20 Copyright (c) 1999-2010 Igor Pavlov 2010-11-18 Processing archive: D:\SARDU_~1.5\ISO\Install_XP_pro.iso No files to process Files: 0 Size: 0 Compressed: 663715840 7-Zip 9.20 Copyright (c) 1999-2010 Igor Pavlov 2010-11-18 Processing archive: D:\SARDU_~1.5\ISO\Install_XP_pro.iso No files to process Files: 0 Size: 0 Compressed: 663715840 7-Zip 9.20 Copyright (c) 1999-2010 Igor Pavlov 2010-11-18 Processing archive: D:\SARDU_~1.5\ISO\Install_XP_pro.iso No files to process Files: 0 Size: 0 Compressed: 663715840 İptal edilecek çıkartma konumu --> Install Windows Windows XP" Xp ve W7'yi İSO dosyasına çevirip belirtilen konuma attım. Programa girdiğimde onlar otomatik olarak seçili duruyor fakat USB'yi hazırla dediğimde sadece Hiren's BootCD 14.1 'i ve ek olarak eklediğim 15.1 'yi yüklüyor. Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim. Şimdiden Teşekkürler İyi Çalışmalar... |
Valentin What’s Your Status Parti’ye Çift Kişilik Davetiye Ödüllü Yarışma mrmaana.com Sony Playstation 3 320 GB Slim Konsol Ödüllü Yarışma mrmaana.com Asus Netbook Ödüllü Yarışma mrmaana.com |
elimdeki flash belleği iki bölüm yapıp multiboot olarak ayarladım bir bölümünü sıkıntısız çalışıyor. Yapmak istediğim multiboot olarak ayarladığım bölümün gizli olması F ve K sürücüsü olarak iki bölümüm var usb de. F sürücüsünde Multiboot kurulu bunu gizlemek istiyorum. Bilen varsa anlatırsa çok sevinirim. |
program güzelde fat32 olayı kötü elimdeki win7 4,37gb o yüzden hata veriyor tamam hallettim bakalım boot edip işe yarayacak mı |
herşeyi sıkıntısız yaptım boot ediyorum xp mavi ekranda işlem yaptıktan sonra 0x0000007b hatası verıyo bu hata da sata ide modundan kaynaklanıyor ama ne varkı biosda bu modu ac kapa yaptıgım halde aynı hatayı tekrar tekrar veriyor. son deneme daha yapıyorum heralde olmayacak . |
işe yaramıyor 3 defa denedım xp kuramadım win7 kuramadım boşa gecen zaman sadece |
Yapamayanlar için video hazırladım --> Videoyu izlemek için tıklayınız |
video varsa bende görünmüyor bide 2 tane xp ekleyebiliyormuyuz ? ikitane eklememdeki amaç birinde ie7 birinde ie8 olmasından dolayı |
Video görünmemesi sorununu düzelttim şimdi. Soruna gelince 2 tane xp eklersin ama Home , professional , 64-bit yani 3 farklı xp ekleyebilirsin.2 tane pro sp2 ekleyemessin.Diğerinin üzerine yazar. |
evet denemiştim tek bir xp yazmıştı hangisini yazdıgını anlayamadım kimsi xp kurulmuyor demiş kimisi kuruluyor acaba siz xpyi kurabildinizmi benim usbde bulunanlar 1. kaspersks rescue 2.ophcrack (ophcrack-vista-livecd-3.4.0 ve ophcrack-xp-livecd-3.4.0) 3. hiren 15.2 4.ubuntu-12.10-desktop-amd64 5. win7 ve xp xp nin kurulacagında şüpheliyim ;) program tanıması xp ve win 7 nin isimleri düzeltildi digerlerini direk tanıdı isimlerini değiştirmediğim için |
Ben birkaç kere kurdum xp farklı bilgisayarlara herhangi bir problem olmadı. XP kurarken büyük ihtimalle sata modunu AHCI den IDE 'ye çevirmeyi unutmuş olabilirsiniz.AHCI de xp driver olmadan kurulmaz ve mavi ekran verir. ![]() |
nlite ile katılımsız ve donanım driverlarını entegre edebiliyorum ve ben bu şekilde kurulum yapıyorum kurulum bittiğinde driver yükleme derdim yok ve bu yaptıgım xp birçok bilgisayarda sorunsuz bir şekilde kurulup bir cok donanımı tanıyor şimdi deneme yapacam kurulum için VMware Workstation da kurulum hatasız tamamlandı ve entegre ettiklerim yüklenmiş daha sonra flash bellek üzerinden kurulum denedim 13. dakikada hata verdi ve kurulumu tamamladı acılan oturumda admin yetkisindeydi herşeyde hata veriyordu şimdi dvdye cekip bide ondan deneyeceğim eger dvd den kurulum olumlu olursa yaptıgım xp de sorun yok flasbellekti xp nasıl kaldıracagım ? format atıp sardu ile digerlerini eklemeye kalktıgımda 20 küsür dakika sürüyor xp yüzünden bida multiboot yapmayayım ? |
Bilgilendirme için teşekkür ederim kendinize iyi bakın emeğinize sağlık :)