Turk Telekomdan Turknet'e geçiş sürecimi paylaşmak istiyorum. Geçişin ne kadar sürdüğü, geçişten sonra hız, hat değerleri ve ping durumlarının nasıl değiştiğini göstermek için geçişten önce ekran görüntüsü almıştım. Geçmek isteyenler içinde bir fikir oluştursun diye paylaşmak istiyorum. Geçişten önce bazı araştırmalar sonucunda çok şikeyet eden, hızından memnun olmayan kullanıcıları gördükten sonra açıkçası çekinmiştim. Ancak halı hazırda Turk Telekom'un 35Mbit tarifesini kullandığımdan geçişin kolay olacağını tahmin etmiştim ki nitekim öyle oldu. Ayrıca hat değerlerimin Turk Telekomda ikende sağlıklı olduğunu bildiğim ve bölgemdeki portların yoğunluğunun az olmasını da değerlendirerek geçişin sorun yaratmayacağını düşünüyordum. Nitekim geçiş umduğum gibi oldu. Umarım bu şekilde devam eder. Turknet Başvuru Süreci 5 Şubat 2018 Turknet'e geçiş için evrakların yollanması. 7 Şubat 2018 Evrakların Turknet'in eline geçmesi. 8 Şubat 2018 Turknet'in telefonla arayarak tekrar onay alması. 10 Şubat 2018 Turk Telekom internetimin kesilmesi ve 2 dk sonrasında Turknet'den yeni bilgilerimin gelmesi. Bilgileri girmenin ardından kaldığım yerden internete devam etmek. Toplam internetin kesinti süresi 2-5 dk ---------------------------------------------------------------------------------- Turk Telekom'da iken hat değerleri < Resime gitmek için tıklayın > Turknet hat değerleri < Resime gitmek için tıklayın > Turk Telekom'da Hız Testi < Resime gitmek için tıklayın > Turknet hız testi < Resime gitmek için tıklayın > Turk Telekom'da iken google.com.tr tracert
Turknet google.com.tr tracert
|
Herkese merhaba Konuyu açmamın amacı elimde bir bilgisayar var ve onu satılığa çıkartmak istiyorum.Ancak tam olarak fiyatı belirleyemediğimden sizden yardım almak istedim.Burada bilgili arkadaşlar mevcut.Umarım konu yanlış yerde değildir. Bilgisayarımın özelliklerini yazıyorum. Anakart: Asus M5A97 EVO Sata 3.0 USB 3.0 DDR3 2133 İşlemci: AMD FX6300 6 Çekirdekli 3,50 GHZ (Asus anakart üzerinden otomatik overclock yapılarak 3,8 ghz rahatlıkla kullanılabiliyor) Ram: 4 GB DDR 1333 GSkill Ekran Kartı: ASUS 2 GB GDDR5 256 Bit HD6950 (6970 modlu olarak kullanılabilir üzerinde iki bios var) (Referans Modeldir) Harddisk: 500 GB Sata 3.0 7200 RPM Samsung (Bad Sactor gibi sorunu yok gayet hızlı) Kasa: Sharkoon Rebel 9 Pro Economy (Malzeme kalitesi bakımından çok iyidir, kablo saklama alanı mevcuttur 1 adet egzos fan vardır) Türkiye satan yer yok sanırım, amazon da 82 Euro Güç Kaynağı: 550 Watt Thermaltake TR2 RX (Modüler dir kablolar çıkartılıp takılabiliyor) Fare+Klavye: Logitech K120 Klavye + M100 Mouse Fiyatları sıfır olarak hesapladığımızda (Vatan Computer); Anakart: 372 TL İşlemci: 380 TL Ram: 107 TL Ekran Kartı: Tam net fiyatı bulamadım ama şimdiki ile karşılaştırırsak 600 TL civarı eder. Harddisk: 129 TL ( mediamarkt) Kasa: Türkiye'de satılmıyor sanırım hiçbiryerde bulamadım, amazonda 82 EURO Güç Kaynağı: ~200 TL Fare+Klavye: 37+28=65 TL Bilgisayarı sıfır olarak toplamak istediğinizde 2099 TL fiyat yapıyor. Not: Bilgisayar 2011 Ekim ayında alınmıştır ve tüm parçalarının garantisi bitmiştir. Bilgisayarımdan oldukça memnunum.Bana oyun oynamakta ve program kullanmakta bir sıkıntı çıkartmadı.Hiç bir sorununa rastlamadım, gayet stabildir.Değiştirmemin amacı hem askere gideceğimden hem de intel tabanlı bir sisteme geçme isteğimdendir.Intel kullanmadım biraz merak ettiğimden açıkçası :) Bilgisayarımın ederi nedir sizden gelen cevap üzere bir fiyat biçip satmak istiyorum.Eğer buradan talipli çıkarsa da özel mesajla iletebilir :) |
Bugün otoritede Yeni Audi TT 2.0 TFSI QUATTRO modelinin testi vardı. Sıcağı sıcağına paylaşıyorum. Videoyu izlemek için tıklayınız |
Forum olarak oldukça merak konusu olan Hyundai'nin DCT şanzımanlı i30 modeli bu sabah otorite programına konuk oldu. Araç ve şanzıman genel olarak beğenilmiş ancak yakıt tüketimi ve direksiyon için pek iyi konuşmamış. Oldukça başarılı bir test gerçekleştirilmiş. İzlemeyenler için testi aşağıya ekliyorum. Videoyu izlemek için tıklayınız |
Halit abi Rolls Roys Phantom ve Maserati testinden sonra yine fazla ciğerli bir araç testi gerçekleştirdi. Mercedes S500 COUPE testi video'yu aşağıya ekliyorum. Videoyu izlemek için tıklayınız |
Bu haftaki otorite programına konuk olan test aracı Ford Fiesta 1.0 Ecoboost 140 HP, Kaçıranlar için videoyu paylaşıyorum. Videoyu izlemek için tıklayınız |
Otorite programının bu haftaki test konuğu hayatımda canlısını bile görmediğim bir araçtı :) En azından aracın tüm özelliklerine test videoları sayesinde ulaşabiliyoruz. Rolls Roys testi, iyi seyirler. Videoyu izlemek için tıklayınız |
Halit abinin bu haftaki testine konuk olan araç VOLVO XC70 D4 Kaçıranlar için videyu ekliyorum. İyi seyirler. Videoyu izlemek için tıklayınız |
AMD tabanlı yeni bir bilgisayar topladım. İşlemcim Ryzen 2400G, Anakartım MSI A320M PRO-VH, bilgisayarı topladığımda görüntü alamadım. İnternette bu anakartla ilgili benim durumumda olan birkaç kişiye daha rastladım ve BIOS update sorunundan bahsettiklerini gördüm.
İstanbul anadolu yakasında oturuyorum. Eğer mümkünse Ryzen 1XXX tabanlı bir işlemci ile anakartıma takıp 5 dk içinde BIOS update işleminden sonra kendisine geri vermek istiyorum. Bu işlem için istenirse belirli bir ücret de ödeyebilirim.
Yardım etmek isteyen olursa memnun olurum.
Teşekkürler
------------------
ÇÖZÜLDÜ= Anakartı MSI a onarım altında garantiye gönderdim. 2-3 gün gibi kısa bir süre içinde onarım yaptılar ve tarafıma gönderdiler. Sistemi sorunsuz şekilde çalıştırabildim.