Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
15
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Sivas'ı Yüksek Hızlı Tren heyecanı sardı.

E Ey merhametli Türk Konu Sahibi
2 hafta (1475 mesaj)
Sivas Valisi Salih Ayhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı'nda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini, seferlerin yaz aylarında başlamasının planlandığını söyledi.

erformans testleri devam eden YHT Hattı'nın Sivas etabında da çalışmalarda sona gelindi.

Çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Vali Ayhan, AA muhabirine, ramazan ayı olmasına rağmen hızlı tren hattında çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Çalışmalarda sona yaklaşıldığını aktaran Ayhan, "Sivas'ın da heyecanla beklediği bu güzel hizmeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve TCDD Genel Müdürlüğümüz bir an önce yetiştirmek için gece gündüz çalışıyor." dedi.

Ayhan, proje kapsamında çevre düzenlemelerine başladıklarını ifade ederek, "Eksiklikler gideriliyor. Ulaştırma Bakanımızın vermiş olduğu bir tarih var. O tarihe yetiştirilmesi için gece gündüz çalışılıyor. Dinamik test sürüşleri devam ediyor. Test sürüşlerinin olumlu gittiğine dair arkadaşlarımız bize bilgi veriyor." diye konuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde de çalışmaların aksamadan devam ettiğine dikkati çeken Ayhan, şunları kaydetti:

"Bu yaz döneminde Sivaslı hemşehrilerimiz bu hizmetten yararlanacaktır. Evet biraz geç oldu ama güç olmasın dedik. Bu güzel hizmet ile Sivas'ımız buluşacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, bakanlarımıza, TCDD Genel Müdürlüğüne ve sahada çalışan herkese teşekkür ediyorum. Salgına rağmen hiçbir duraksama olmadan gece gündüz çalışmalar devam ediyor. Bir ay önce buraya yine gelmiştik, bir ay önceyle çok ciddi farklılıklar var, verilen söze uyulması konusunda çalışmalar devam ediyor."

Ayhan, coğrafi şartlar nedeniyle çalışmalarda aksamalar yaşandığını, büyük işlerde böyle zaman sarkmalarının normal karşılanması gerektiğini dile getirdi.

SİVAS'A GELECEK TURİST SAYISINDA ARTIŞ BEKLENİYOR

Projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakından takip ettiğini vurgulayan Ayhan, şöyle devam etti:

"Heyecanlıyız, bekliyoruz. Sivas'a çok büyük bir değişim ve dönüşüm yaşatacağına inanıyoruz. Yüksek hızlı trenin Sivas'a oluşturacağı etkiyle ilgili de çalışmalar yaptık. Şehir de kültürel ve turizm anlamında hazır, bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Artık Sivaslılar görkemli bir şekilde buranın açılışını bekliyor. Hamidiye Kültür Parkı, Kale Evleri, Meydan Islah, Kangal Köpek Çiftliği, Sıcak Çermik Altın Kale ve kış turizmi ile ilgili projeler de YHT açısından önemli. Sivas'a salgın öncesi 700-750 bin turist geliyordu. Hızlı trenin gelmesiyle bunun on kat artacağını öngörmekteyiz. Bu öngörümüze uygun bir şekilde altyapı hazırlığı gerçekleştirdik. Konya, Eskişehir ve dünyada birçok kentte hızlı tren geldikten sonraki değişim ve dönüşümü inceledik. Buna uygun olarak da adımlar atmaktayız."

Ayhan, Sivas-Ankara YHT Hattı'nda sona yaklaşılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Artık bu işe bitti olarak bakabiliriz. Sivaslılar buna sahip çıktı. Cumhurbaşkanımızın bizzat, hassasiyetiyle takip ettiği, onun himayelerinde yürüyen bir projede artık esaslı bir gecikme olmayacağını söyleyebiliriz." ifadesini kullandı.

https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3095365-sivasi-yuksek-hizli-tren-heyecani-sarditurist dediği arap,afgan,pakistanlı...
Yoruma Git
BalkanGöçmeniBirBey - 2 hafta +22

B BalkanGöçmeniBirBey
2 hafta (916 mesaj)
turist dediği arap,afgan,pakistanlı...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S SAY10
2 hafta (1404 mesaj)
gavur rusdan almandan ingilizden iyidir. müslüman turisti tercih ederim.

Bu mesajda bahsedilenler: @BalkanGöçmeniBirBey

P pspsexer
2 hafta (3631 mesaj)
bu yapilanlari goren millet kimin calistigini kimin konustugunu iyi biliyor..bosuna dinamitlemeyin konuyu arkadaslar sanki piranha atin akvaryuma biraz et aninda yok etsinler ipleri disaridaVideoyu izlemek için tıklayınız

o ne ucak mi supermen mi...turkiye buyuyor cekemeyen catlasin.goremeyen filmi yavaslatsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 3 Mayıs 2021; 2:6:53 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

K koçari
2 hafta (1587 mesaj)
Millet enflasyonu da görüyor. TLnin dolar karşısında değer kaybettiğini de görüyor. Biz yapılmasın edilmesin demiyoruz zaten . Ama işin maliyeti getirisi götürüsü hesaplanmalı. Merkez bankası eksilerde , döviz borcunu ise ödeyemiyoruz ve faizle borçlanarak erteleyebildiğimiz kadarıyla erteleyeceğiz. En sonunda da iflas büyük ihtimalle. Borçla yapılan yatırımın nasıl geri ödeneceğini hesaplamayanlar ve bunu düşünemeyenler için ''çalışıyor'' diye bir algı oluşuyor. Ama doğru çalışmıyorlar ki ekonomi de bir çatırdama var.
Bu mesajda bahsedilenler: @pspsexer

B BalkanGöçmeniBirBey
2 hafta (916 mesaj)
siemens de çatlıyor zaten.

kaynak

kaynak
Bu mesajda bahsedilenler: @pspsexer

E Ey merhametli Türk Konu Sahibi
2 hafta (1475 mesaj)
özel sektörün borcu, brüt dış borç içerisinde 2020’da yüzde 57’ye yükseldi. Güncel verilere göre Türkiye’de özel sektörün borcu 247,6 milyar dolar, TCMB'nin dış borcu 21 milyar dolar, kamu sektörünün borcu ise yaklaşık 166,4 milyar dolar.
Hazine garantili dış borç stoku ise 14,7 milyar dolar oldu. (2020 verisi ama 2021 de fazla değişmez.)
G Gvzgvz
2 hafta (104 mesaj)
Bilet bulursanız gidersiniz. Yıl olmuş 2021 konyaya bile yht ile bilet bulmak mucize
L LVL99
2 hafta (190 mesaj)

E Ey merhametli Türk Konu Sahibi
2 hafta (1475 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: LVL99

Hayırlı olsun Sivas'a
Darısı başta İzmir olmak üzre diğer illerimizin başına
N nForcer
2 hafta (10371 mesaj)
İstanbul'da yaşayan Sivaslı nüfusun Sivas'a kesin dönüşüne vesile olur inşallah.
A Akhenatonnn
2 hafta (1487 mesaj)
binenler son duasını edip binsin bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


A asderty
2 hafta (859 mesaj)
Ulaştırma bakanlığından bir güzel hizmet daha.

Ankarada yaşayanlar, açlıktan intihar eden sivaslı akrabalarının cenazelerine artık yetişebilirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Akhenatonnn
2 hafta (1487 mesaj)
yozgatlılarla karıştırdın heralde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @asderty

K kaLpazan
2 hafta (449 mesaj)
Ne yüzsüz herifsin lan sen. Dün rezil oldun hala başlık açıyosun.
M mgora
2 hafta (356 mesaj)
Halkın sırtına yük bir YİD (Yap işlet devret daha) , yolcu garantisi ne kadar ve kaç dolar hocam ?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.