Bunlar mezara kadar değil,seçime kadar müslüman.... utanç verici.ama utanmazlar tabii ki. |
Bunlar mezara kadar değil,seçime kadar müslüman.... utanç verici.ama utanmazlar tabii ki. |
Her şey oy için, oy yoksa Ramazan'da iftar miftar yok demişler size |
Her şey oy için, oy yoksa Ramazan'da iftar miftar yok demişler size |
Neymiş sevap yada iyilik için değil çıkar için yapıyorlarmış. Ayıptır şurda ramazanın bitmesine ne kalmıştı. |
Bunlar mezara kadar değil,seçime kadar müslüman.... utanç verici.ama utanmazlar tabii ki. |
Gerçek yüzleri ortaya çıkmaya başladı, siz yemek falan vermeyin millete, diğer parti belediyeleri de bu hizmetleri sunuyor. |
Bunlar zaten samimi olsa iftar çadırına fotoğraflarını koymazlardı. |
Her şey oy için, oy yoksa Ramazan'da iftar miftar yok demişler size |
Neymiş sevap yada iyilik için değil çıkar için yapıyorlarmış. Ayıptır şurda ramazanın bitmesine ne kalmıştı. |
Tanzim çadırı hadisesinden biliyoruz bunları. Seçimden sonra apar topar kapatmışlardı çadırları. Bir tas çorba vermeyi reva görüyorlar. 22 yıl tek başına iktidara taşıdı bu millet. Kim bilir hangi saçma açıklama ile kılıf uyduracaklar. |
Bir parti hatalarından hiç mi ders çıkarmaz arkadaş |
muhalefet bunu bile gündem etmeli belki de. kepazelik. |
İmanı nakitle olanın sevabından hayır gelmez.Bosverin yapmamaları daha iyi millet yavaştan ne olduklarını görür. |
Aslında oraya İbb el atmalı ve iftar çadırını açmalı. |
Partizanlığın her türü midemi bulandırıyor artık. Hangi partiden olursa olsun. Yazık... |
seçimi kaybetti ya niye açsın ... |
oy yok mama yok |
Çıkarları olmazsa fakire, ihtiyaç sahibine bir bardak su vermezler. Hak akp ile tanışıyor. |
Bangır bangır bunun üzerinde durmalılar. |
Siyasal İslamcıların müslümanlığı buraya kadar. Metro cikisinda da kumanya dağıtıliyordu her aksam. Onlarda uçmuşlar. Tam sahtekarlar. |
Şaşırdınız mı? Her şey kazanana kadar kaybettikleri an yemek yok taş yiyin demiş işte |
Yanlış bir davranış ama ekrem başkan da gezici asevini kaldırmış hem de seçimi kazandığı halde |
Bunlar oy verilmedi diye başlarını da açarlar. Pardon din değiştirirler ... Herşey maddiyat ... Herşey oy ... Bölge insanı da sanki belediye mecburmuş gibi de tepki vermesi ÇOK ACI ... İnsanları sadakaya sefalete alıştıranlar utansın ... |
İstanbul Sancaktepe’de belediye tarafından kurulan iftar çadırı, yerel seçimde yönetimin kaybedilmesinin ardından açılmadı. İlçe sakinleri, çadırın açılmamasına tepki gösterdi.
İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin yüzde 50.59 oy oranı ile kazandığı Sancaktepe’de seçimlerden hemen sonraki gün kayda geçen görüntüler şaşkınlığa neden oldu. Sancaktepe Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca açık olacağını söylediği iftar çadırının, AK Parti Belediye Başkanı ve adayı Şeyma Döğücü’nün seçimi kaybetmesinin ardından kapatıldığı görüldü. Sancaktepe Belediyesi’nden bir yetkili bunun seçim sonucuna yönelik bir karar olmadığını, çalışanların dinlenmeleri nedeniyle ara verildiğini söyledi. Ancak Döğücü’nün sosyal medya hesabından çadırın her gün açık olduğunu belirttiği paylaşımlar olduğu görüldü.
< Resime gitmek için tıklayın >
“OYLAR BİTTİ, ÇADIR GİTTİ”
Sancaktepe’de ikamet eden ve oruçlarını iftar çadırında açmak için gelen vatandaşlar karşılaştıkları manzara karşısında neye uğradığını şaşırarak tepki gösterdi. Bir kişi, “Şeyma hanım seçim için galiba açtı çadırı ama oylar bitti, çadır gitti. Dükkanı kapatıp gitmiş. Her gelen hayal kırıklığına uğrayıp gidiyor. Yapacak bir şey yok. Oya kadarmış.” ifadelerini kullandı.
İLÇE, KURULUŞUNDAN BU YANA AK PARTİ YÖNETİMİNDEYDİ
Oyların yüzde 50.59’unu alan CHP Alper Yeğin Belediye Başkanlığı’nı kazandı. Ancak henüz Yüksek Seçim Kurulu tarafından yeni Belediye Başkanlarına mazbataları verilmedi. Hal böyle olunca görevi devredecek mevcut başkanın görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi bekleniyor.2008 yılında idari alanda değişiklik yapılarak, Ümraniye İlçesine bağlı Sarıgazi ve Yenidoğan beldeleriyle, Kartal ilçesine bağlı Samandıra beldesi birleştirilerek ilçe yapılan Sancaktepe, kurulduğu tarihten bu yana AK Parti’nin yönetimindeydi.
< Resime gitmek için tıklayın >
“GÖREVLİLERİN DİNLENMESİ İÇİN ARA VERİLDİ”
AK Parti’nin 24 bin 366 oy farkla kaybettiği Sancaktepe Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırının 1 Nisan’dan itibaren açılmaması ve şimdiye kadar hiç böyle bir durumun yaşanmaması seçim sonuçlarına bağlandı. Pek çok kişi kapalı çadırı görünce dönmek zorunda kaldı. Medyascope’un ulaştığı Sancaktepe Belediyesi’nden bir yetkili bunun seçim sonucuna yönelik bir karar olmadığını, çalışanların sandıkta görev aldığını ve dinlenmeleri nedeniyle ara verildiğini, çadırın yarın tekrar hizmete açılacağını söyledi. Gerekçe bu şekilde açıklansa da Şeyma Döğücü’nün paylaşımları bu ifadeleri çürütmeye yetti.
< Resime gitmek için tıklayın >
“BUNU BİR AYIP OLARAK GÖRÜYORUM”
Kameralara konuşan vatandaşlar ise, “Açık olsaydı ziyaret etmek isterdim ama üzücü. Bence devam etmeli son 9 gün. Çok geri dönen oldu.”
“Seçimi kaybettiği için kapattı. Sonuçta bu Şeyma hanıma yapılan bir şey değil. Maalesef enflasyon çok yüksek. Ben buraya 4 sene önce geldim 1150 liraya. Şu anda 12 bin TL kira ödüyorum. Hala devir teslim süreci olmadı. Bence bunu devam ettirebilirlerdi. Bu bölgede eminim ki ona ihtiyaç duyan birçok insan olduğunu düşünüyorum. Gelen gidiyor, şu anki var olan Belediye Başkanının ayıbı olarak görüyorum bunu.” ifadelerini kullandı.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Haberler.com
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeoNesil2024 -- 2 Nisan 2024; 16:24:29 >