0

Yarbay
07 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
30 üye
Görüntülenme (?)
1393 (Bu ay: 21)
Gönderiler Hakkında
0
geçen hafta
Balon Dor bir futbol başarısı değildir, ankettir
futbol başarısı sahada yapılanlardır, atılan goller yapılan asistlerdir.

Halland 22 yaşına kadar en yakın rakibi olan Messi'den bir buçuk kat daha çok gol atmış. bununla ilgili en beğenilen yorum ise şu: daha çok gol atmış olabilir ama Balon Dor Messi'de daha çok.

yahu manyak mısınız abicim kim ipler balon dor'u.

Balon Dor denilen şey belli sayıdaki seçilmiş insanların anket tercihinden başka hiçbir şey değil. kaldı ki o kişiler de her sene ruh hastası gibi sabit oy atan, fanatiği oldukları Ronaldo ya da Messi'ye oy atan moronlar. çünkü Ronaldo ve Messi'nin takımları başarısızken bile üstelik istatislik anlamında da fark ortaya koyamıyor olmalarına rağmen hep bu ikili en çok oyu aldı.

bu forumda da gördüğüm bir saçmalık bu, atılan golden yapılan asistten önce balon dor'u sayanlar var. Allah akıl fikir versin.

madem öyle o zaman hiç maç yapmayalım yahu Şampiyonlar Ligi şampiyonunu da anketle seçelim.
0
2 ay
Dimes Cool Lime Özü
yaz sıcaklarında düşük konsantreli buzlu içecek içmeyi seviyosanız (benim gibi) deneyin. hiç fena değil.


< Resime gitmek için tıklayın >


işin garibi, marketlerde 25 liraya satılan ürünü bazı internet siteleri 80-90 liraya satıyo (gramaj farklı değil) o fiyattan alayım demeyin.
0
2 ay
KK: "Para ile yazı yazan gazeteciler var" dedi
evet KK haklı, böyle gazeteciler var. mesela Can Ataklı KK tarafından fonlanan ve KK'yi ölümüne savunan, KK'yi eleştiren herkese hakaret eden, Mansur ve Ekrem'e sürekli söven bir gazetecidir. ve bu adam sözüm ona "muhalif" kimliği ile çıkıyor kamera karşısına. Flash TV aracılığıyla onu fonlayan KK ise aklımızla alay eder gibi konuşuyor.
0
2 ay
Her gittiğinizde farklı garson çalıştıran restoranlara gitmeyin.
Karşıyaka'ya işim düştükçe Güven kebap'a giderdim. her gittiğimde farklı bi garson oluyo. maaş konusunda ucuza kaçmak için üniversiteli kızları çalıştırıyolar.

son gittiğimde bitürlü sparişimi almadılar, kasaya gidip kendim söyledim sparişimi. busefer de uzun süre servisi getirmediler. benim dürümü benden sonra gelen müşteriye vermişler ve beni tamamen unutmuşlar. iptal edelim dedim ve çıktım.

busefer de önüme koydukları ayranın parasını talep ettiler, ödemedim, üzerine uzunca konuştum, gözlerinin önünde telefonumdan google haritalar'ı açıp onlara yazmış olduğum yorumu sildim. bunu görünce kusura bakmayın falan dediler.

normalde her gittiğim yerde bahşiş bırakırım ve buraya da hep bahşiş bırakıyordum ama sonuç şu: her gittiğimde yeni bi garson oluyo ve bahşiş de bıraksan dahi hep "bilinmeyen kişi" muamelesi görüyosun o mekanda. amacım zaten hürmet görmek falan değil sadece düzgün hizmet almak. ama çalışanları sürekli değişen yerlerde hizmet kalitesi cidden düşük oluyo.
0
2 ay
Artık yeni gittiğim yerlerde google haritalardan restoran aramıyorum, doğrudan öğrenci dürümü
bayram için İzmir'e memlekete geldiğimde uzun zamandır gitmemiş olduğum Kuşadası ve Aliağa gibi yerlere gittim, Karşıyaka da buna dahil, artık hiç restoran aramıyorum. direk öğrenci işi dürümcüde yeyip geçiyorum çünkü sürpriz yok.

normalde tatil için her gittiğim yerde haritalardan arayıp yorumları okuyup iyi bi yer bulmaya çabalıyorduk, sonra gidip dünya para veriyoruz ama en az %50 ihtimal hayal kırıklığı oluyo. bıktım.
0
3 ay
Kılıçdaroğlu hatasızdır
bütün hedeflerine ulaşmış birisine "çok hatalar yaptı" denilemez. Kılıçdaroğlu için girdiği tüm seçimlerde tek hedef "seçim sonrası CHP başkanlık koltuğunu korumak" idi. bu hedefe ulaşabilmek için de muhalif seçmeni uyutacak bazı cambazlıklar yaptı her seçim sürecinde, ve hep İŞE YARADI.

bugün bile bu forumda "kılıçdaroğlu iyi niyetli ama çok hataları oldu ne yazık ki" diye yazılıyor. demek ki KK amacına yine ulaşmış. bu seçimde de insanları "kendisinin muhalefet olduğuna" inandırmış.
0
3 ay
Otoyollarda kuyruk var yalanı
geçen sene hem 19 Mayıs hem 29 Ekim zamanı İstanbul'dan Muğla'ya gittim. bunlardan birinde Pazar günü gidip Cuma günü İstanbul'a dönmüştük. normalde herkes cuma-cumartesi gidip cumartesi-pazar dönüş yapar. buyüzden hem gidiş hem de dönüşte otoyollar boştu, tesisler boştu.

aynı tarihlerde forumda birisi: "tesislerde yer bulunamıyor" diye konu açmıştı.

arkadaş herkes aynı anda giderse tesis istediği kadar büyük olsun gene sığılmaz. bir gün geç git bakalım o tesis nasıl bomboş olacak gör.

üstelik oradaki toplam araç sayısı ülkenin binde birini alacak seviyede. Avrupa'daki araç sahipliği oranında dipteyiz. yıl 2023 ama trafikteki araçların ezici çoğunluğu hâlâ kuş serisi ya da Reno toros falan.

sabah iş saatinde metro dolu diye "tüm ülke metroda şuanda" demek ne kadar saçma ise "dolu tesis gördüm" deyip fakirlik yok muhabbeti çekmek o kadar saçma.

senin ülkende refah olsa senin insanın yurt dışına çıkabiliyor olurdu.
0
3 ay
Kızılar'dan Kurban Bedeline Türkiye Farkı: Yurtdışı: 2.650 TL , Yurtiçi: 5.950 TL
Şu ilanda döviz bu kadar pahalı olmasına rağmen koyun yurtdışında nasıl yarı fiyatına diye sorgulayacak kaç kişi var. inanılmaz ama bu afişi hiç çekinmeden paylaşabiliyolar:

https://twitter.com/ibskizilay/status/1665637870378311680
0
3 ay
Diyanetten Kurbanlık Fiyatlarına %150 zam
Medyada çıkan haberlere göre geçen kurbanda 46 bin TL'den satılan 850 kiloluk dana, bu kurbanda 150 bin TL'den satılıyor. 2022'de canlı kurbanlığın kilogramının 65 TL olduğu, 2023'te ise ortalama 165 TL olduğu bildirilmiş.

Diyanet bu zam oranı devletin açıkladığı enflasyon oranlarıyla çelişmiyor mu? TÜİK dışında enflasyon rakamı açıklayan bazı kurumlara "halkı galeyana teşvik ediyo" diye dava açılmamış mıydı?

https://artigercek.com/ekonomi/kurbanlik-fiyatlarina-yuzde-150-zam-kilosu-65-tlden-165-tlye-firladi-251388h
0
4 ay
Kılıçdaroğlu: Bu Ülkeye Demokrasiyi Kesinlikle Biz Getireceğiz
Komünizm'i eleştiren bi fıkra var, fıkrada devrim olmuş ve komünizm gelmiş, mitingde halka seslenen komünist parti siyasetçisi şöyle bağırıyor:

- siyasetçi: Ey halkım, komünizm geldi, artık herkes o kadar refah içinde yaşayacak ki, hepiniz çilekli pasta yiyebileceksiniz.
- mitinge katılmış biri cevap veriyor: ama ben çilekli pasta sevmem ki.
- siyasetçi: seveceksin kardeşim. sana da sevdirecez. seveceksin.

bu fıkra komünizm'in özgürlük getirecem deyip dikte rejimi getirmesini alaya almak için uydurulmuş.

Kılıçdaroğlu da benzer misal. ülkeye demokrasiyi kendisi ve kendi ekibinin getireceğini söylüyor. ve bunu da: "kesinlikle biz yapacağız, kesinlikle ben" vurgusu ile söylüyor.

bu herif başa gelse ve yaşı elverseydi, RTE'den daha sert dikdatör olurdu.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.