C

Yarbay
21 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
100 üye
Görüntülenme (?)
1718 (Bu ay: 31)
Gönderiler Hakkında
C
3 yıl
İncehesap.com tarafından 3 haftadır kargoya verilmeyen sipariş - Sürekli yalan söylüyorlar
Merhabalar. Kuzenime 28.06.2020 tarihinde incehesap.com'tan kasa topladık. Hatta burada da konusunu açmıştım. O tarihten bu yana incehesap.com tarafından oyalıyorlar.

Sistemimiz aşağı yukarı 10.000 lira civarı tuttu. Doğrusunu söylemek gerekirse daha önce alışveriş deneyimi olan biri olarak bu kadar alçalacaklarını ve türlü oyunlara gireceklerini düşünmemiştim. O tarihten bu yana mesaj atıyoruz. sürekli oyalıyorlar.

10 temmuz tarihinde göndermiş olduğumuz maile : ürününüz montaj aşamasındadır yakın zamanda gönderilecektir diye cevap verdiler.

https://prnt.sc/tj2nzo - Sipariş Ekranı

< Resime gitmek için tıklayın >

bugün gönderdikleri mailde ise ürünün anakartının temininde sorun yaşadıklarını belirttiler.

< Resime gitmek için tıklayın >

gerçekten böyle de yalancı bir firma. Buradan bir şey alınmamasına dair önerileri dinlemeyip, geçmiş alışveriş deneyimlerime güvendim. Fakat ısrarla belirtiyorum ki, buradan bir şey almayınız. 3 haftadır bir kasayı nasıl monte etmezler, parçanın eksik olduğu 3 hafta sonra mı anlaşıldı? Normalleşme sürecine girdik, bunlar halen kendini corona günlerinde zannediyor. Hadi o zaman anlaşılan bir problem vardı ama artık hayat neredeyse normale döndü sayılır.

Ne açıklayacaklar, bu konuyu nasıl sildirecekler merak ediyorum.
C
3 yıl
11.000TL bütçe için Sistem Tavsiyesi
Merhabalar. Ufak kuzenime bir sistem topluyoruz. Kendisi profesyonel esporcu (CSGO). Monitör hariç 11.000TL bütçemiz var. 240HZ monitörde CS:GO için sistem önerisinde bulunabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar.
Özellikle işlemci bazında baya arada kaldım 3700x ile 9700k arasında. Ekran kartı nitekim öyle. Tek bildiğimiz SSD o da m2 512GB olsun diyoruz. :)

İlginiz için teşekkürler.

Not: Sistemi direkt toplanmış şekilde almak istiyoruz. Önerilerinizi bu şekilde yaparsanız sevinirim. :)
C
3 yıl
Amazon'dan Türkiye'ye Covid-19 için 3.5 Milyon TL Destek
https://www.amazon.com.tr/b/?_encoding=UTF8&node=21254757031


Amazon'un duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz. Senelerdir ciğerimize kadar sömüren, kulak arkası bırakmayan firmalara da bir örnek olsun. Fiyat artıran fırsatçılar da bunu görsün, elin gavuru dedikleri kişiler kendilerinden daha faydalıdır bu memlekete.
C
3 yıl
HB'den aldığım SIFIR ürün ikinci el olarak yollandı!
Merhaba arkadaşlar, siz forumdaşların da yararlanması adına, geçtiğimiz günlerde indirime giren bu ürünühttps://forum.donanimhaber.com/gigabyte-g750h-750w-80-gold-yari-moduler-psu-473-lira--142286762 sıcak fırsatlarda paylaşarak açtım. Bunun dışında birkaç arkadaşıma da aynı ürünü aldırdım.

Bugün kargo geldi ve doğal olarak HB kutusunun dışında hasar olmadığı için tutanak tutturmadım. Kutunun kenarında siyah bir bant vardı. Hepsiburada ürünün sanki güvenlik bandı varmış gibi kullanıcıya ittirmeye çalışmış. Sıfır olup olmadığını kutu içerisini açana dek anlayamazsınız.

Her neyse siyah bandı söktüm ve kutu içerisini açtım. Aksesuar - molex, pciex vs. kabloları bulunan - plastik torbanın açık ve amatörce bantlanmış olduğunu gördüm. Daha sonrasında yine forum üyesi olan bir arkadaşıma ürünün nasıl geldiğini sordum. Kendisi ürünün plastik ambalajla kaplı geldiğini sıfır olduğunu söyledi. Oysa ki benim ürünüm bu şekilde gelmemişti.

Daha sonrasında HB müşteri hizmetleirni aradım, durumu anlattım. "Biz ikinci el ürünleri müşterilerimize geri göndermiyoruz, iade gelen ürünleri de yollamıyoruz dedi." Tutanak tutturdunuz mu diye bile sordu. Klasik Hepsiburada müşteri hizmetleri. Her neyse, yaptıklarının ne kadar ucuz ve adice olduğunu belirttim, yetkililerine bağlanmak istediğimi söyledim. Tabiki bağlamadı. Ürünün incelenmesi için geri göndermemi istedi. Bak bak bak inceleyeceklermiş bir de. Bir musibet bin nasihatten iyidir derlermiş. Bundan sonra değil HB'den PSU, çöp dahi almam.


Bana gelen aksesuar plastiği


< Resime gitmek için tıklayın >


Siyah bantla yapılan sıfır gibi göstermek için yapılan amatörlük

< Resime gitmek için tıklayın >Bu da arkadaşıma ulaşan sıfır plastiğinde ürün
< Resime gitmek için tıklayın >
Siyah bant 2

< Resime gitmek için tıklayın >


Arkadaşıma gelen paketteki şeffaf bant.< Resime gitmek için tıklayın >

Lütfen konuyu öne çıkaralım arkadaşlar.


Hb ile whatsapp üzerinden yaptığım görüşmelerde, ürünün açık olup olmadığı konusunda benden servis raporu istemişlerdir.

Mesajların yayınlanmasının suç unsuru olduğunu bildiğim için yayınlayamıyorum ama bu firmanın yaptığı iğrençliği gözler önüne sereceğim.

Aynı zamanda iadenin durumunun ne olacağı konusunda da kesin konuşmuyorlar. İade almayabilirler bile. Servis raporu lazımmış açık olup olmadığı hususunda. Gerçekten komedi bunlar. 14 günlük yasal iade hakkım ve ürünü kullansam dahi iade şansım var. Bunu da biz mi öğretelim.?
C
3 yıl
HB'den aldığım SIFIR ürün ikinci el olarak yollandı !
Merhaba arkadaşlar, siz forumdaşların da yararlanması adına, geçtiğimiz günlerde indirime giren bu ürünühttps://forum.donanimhaber.com/bitti--142286762 sıcak fırsatlarda paylaşarak açtım. Bunun dışında birkaç arkadaşıma da aynı ürünü aldırdım. Bugün kargo geldi ve doğal olarak HB kutusunun dışında hasar olmadığı için tutanak tutturmadım. Ürünü açtım ve ürün kutusunun kenarında siyah bir bant vardı. Hepsiburada ürünün sanki güvenlik bandı varmış gibi kullanıcıya ittirmeye çalışmış. Sıfır olup olmadığını kutu içerisini açana dek anlayamazsınız. Her neyse güvenlik yani şeffaf bant bildiğiniz gibi siyah bir bant değil, şeffaf ve yuvarlak olur. Resimlerde de göreceğiniz üzere bunlar ikinci el ürünü bana ittirmeye çalıştılar.

Her neyse siyah bandı söktüm ve kutu içerisini açtım. Aksesuar - molex, pciex vs. kabloları bulunan - plastik torbanın açık ve amatörce bantlanmış olduğunu gördüm. Daha sonrasında yine forum üyesi olan bir arkadaşıma ürünün nasıl geldiğini sordum. Kendisi ürünün plastik ambalajla kaplı geldiğini sıfır olduğunu söyledi. Oysa ki benim ürünüm bu şekilde gelmemişti.

Daha sonrasında HB müşteri hizmetleirni aradım, durumu anlattım. "Biz ikinci el ürünleri müşterilerimize geri göndermiyoruz, iade gelen ürünleri de yollamıyoruz dedi." İçimden koca bir yav he he çektim. "Tutanak tutturdunuz mu?" diye bile sordu. Klasik Hepsiburada müşteri hizmetleri. Her neyse, yaptıklarının ne kadar ucuz ve adice olduğunu belirttim, yetkililerine bağlanmak istediğimi söyledim. Tabiki bağlamadı. Ürünün incelenmesi için geri göndermemi istedi. Bak bak bak inceleyeceklermiş bir de. Bir musibet bin nasihatten iyidir derlermiş. Bundan sonra değil HB'den PSU, çöp dahi almam.

Whatsapp destek hatlarına bağlandım. Bana verdikleri cevabı görseniz kafayı yersiniz. Ürünün açılıp açılmadığının anlaşılması için distribütöre yollayacakmışım ürünü. Bak bak bak. Aynı zamanda iadenin durumunun ne olacağı konusunda da kesin konuşmuyorlar. İade almayabilirler bile. Servis raporu lazımmış açık olup olmadığı hususunda. Gerçekten komedi bunlar. İade için rapor olmadığı için almayabiliriz dediler. Şaka yapıyorlar bence.

14 günlük yasal iade hakkım ve ürünü kullansam dahi iade şansım var. Bunu da biz mi öğretelim.? Distribütörü aradım, "abi senle dalga geçiyolar hepsiburadayı aramamışsın sanırım biz nerden anlayalım sizden önce kullanıp kullanılmadığını" dedi. Üzerine Linkedin üzerinden Free Premium alarak HB'nın üst düzey yetkililerine mesaj atmaya başladım. Taner timirci, Murat Emirdağ vb. Hepsiburada linkedin kurumsal hesabının altına yorum yazdım.

Ertesi sabah 08.59 da sosyal medyadan ezgi hanım aradı. Ürünün iadesinin kabul edileceğini söyledi. İnceleme kelimesinin yanlış anlaşılmaması gerektiğini belirtti. Ama ben sosyal medyada sesimi duyurmamış olsaydım veya LinkedIn profillerine mesaj atmamış olsaydım uğraşacaklarını hiç düşünmüyorum. Bu tür olaylar dönemler çok arttı. Hepsiburada resmen müşteriyi keriz durumuna sokuyor. İade edilmiş ürünleri Amazon misali kondisyonuna göre ikinci el satmak yerine sıfırmış gibi imaj vermeye çalışıyor. Dolayısıyla da müşteri yemeyince çirkefe yatıyorlar.

Ekşi sözlük başlığımız:https://eksisozluk.com/hepsiburadanin-ikinci-el-urun-gondermesi--6402162


Bana gelen aksesuar plastiği

< Resime gitmek için tıklayın >


Siyah bantla yapılan sıfır gibi göstermek için yapılan amatörlük

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu da arkadaşıma ulaşan sıfır plastiğinde ürün

< Resime gitmek için tıklayın >


Siyah bant 2
< Resime gitmek için tıklayın >


Arkadaşıma gelen paketteki şeffaf bant.

< Resime gitmek için tıklayın >Lütfen konuyu öne çıkaralım arkadaşlar.Mesajların yayınlanmasının suç unsuru olduğunu bildiğim için yayınlayamıyorum ama bu firmanın yaptığı iğrençliği gözler önüne sereceğim.
C
3 yıl
PSU'dan gelen ses
Merhaba arkadaşlar. PSU yu forumdan ikinci el almıştım. Bir sıkıntı yoktu. Genelde kulaklık kullandığım için de farketmemis olabilirim. Sürekli çıt çıt ses geliyor.

Videoyu izlemek için tıklayınız bu yükte iken.

Bu da bostayken. Fanı yaglamis olmama rağmen bu sıkıntı yaşanıyor.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Sorunun farklı bir yerden kaynaklanma ihtimali.var mi ? Yükte iken nedense fps düşüşü de yaşıyorum.
C
3 yıl
Yeni / Potansiyel Xbox One Kullanıcıları - Soru Cevap Konusu
Bildiğiniz gibi forumda "xbox alayım mı?" "2020'de xbox one alınır mı?" "xbox alsam bana faydaları neler?" gibi sorular gelmekte ve forumda kirliliğe yol açmaktadır. Bu konu altında yeni, eski veya xbox one almayı düşünen arkadaşların soruları cevaplanırsa harika olur. PS bölümünde böyle bir sabit konu var ve sürekli aktif olarak kullanılmakta. Belki aynı şekilde bir konu açarak bu kirliliğin önüne geçeriz diye ummaktayım. Yöneticiler üst konu olarak sabitlerler mi bilemiyorum, ama üst konu olarak kalması hepimizin işine gelecektir.Öncelikle bazı temel soruların cevabını vermek gerekiyor.

Gamepass sistemi nedir?

Gamepass sistemi Microsoft'un geçtiğimiz yıllarda çıkarmış olduğu, Netflix sisteminin oyun dünyasına uyarlanmış halidir. Ayda cüzi bir ücret ödeyerek, Gamepass kütüphanesindeki oyunları oynamanız mümkündür. Ara sıra çıkan kampanyalarda 3 aylık 5.90 gibi inanılmaz rakamlara 100+ oyun bulunan kütüphaneye ulaşabilirsiniz. Unutmadan, 3 aydan sonra devam etmek istemiyorsanız, yinelenen ödemeyi kapatmanız gerekmekte.

Gamepass'te yer alan oyunları bu linkten bulabilirsiniz:https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass/gamesXbox Live Gold nedir? Gamepass oyunlarını online oynamak için bune ihtiyacım var mı?

Xbox Live Gold Microsoft'un Xbox 360 zamanından beri kurduğu online (aylık veya yıllık) üyelik sistemidir.Bu sisteme sahip olan kullanıcılar oyunları online oynayabilir, her ay Microsoft'un 4 tane ( 2 tanesi Xbox one oyunu, diğer ikisi Xbox 360 oyunudur) verdiği oyunları ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Xbox Live Gold üyeliğiniz bittikten sonra Xbox One oyunları maalesef kullanım dışı kalıyor, fakat Xbox 360 oyunları kütüphanenize kalıcı olacak ekleniyor.
Xbox Game Pass Ultimate nedir?


Bu sistem ise Game Pass ile Xbox Live Gold aboneliklerinin kombin edilmiş halidir. Aylık 40 lira, yıllık ise 185,90 ( şu anki kampanya ile) ödeyerek bu sistemden yararlanabilirsiniz.Eğer Game Pass'im varsa bu online oyun oynamak için yeterli midir?


Hayır, sadece Game Pass'e sahip olmanız online oyun konusunda size yardım etmeyecektir. Xbox Live Gold üyeliği kesin olarak şarttır. F2P oyunlarda ( Fornite vb.) bile Live Gold üyeliğine sahip olmak şarttır.
Xbox Kardeşlik nedir? P1/P2 ne demektir?

Bununla ilgili forumdan bir arkadaşın açtığı konu ve bir video paylaşıyorum. İkisini de dikkatlice inceledikten sonra anlaşılacağını düşünüyorum.


Videoyu izlemek için tıklayınız
https://forum.donanimhaber.com/xbox-kardeslik-mevzusunu-anlamak--116336543Oyunlar çok pahalı, nasıl başa çıkabilirim?
Oyunların pahalı olması, Türk oyuncuların hepsinin canını sıkmakta ve alternatif yollar aramaktadırlar. Üçüncü parti sitelerden oyun alımı buna en basit verilecek örnektir. www.mtcgame.com'dan güvenerek alışveriş yapabilirsiniz. Şu ana kadar çok şikayet duymadım.


Bunun dışında eğer sorularınız varsa aşağıda konuya giriş yapan tecrübeli üyeler tarafından sorularınız cevaplandırılacaktır diye umuyorum.

Herkese iyi forumlar.
C
3 yıl
3049 TL Dell Inspiron 3593 FHDB35F41C - Intel i5 1035G1(10. nesil) - 4GB Ram - 2GB MX230
Fiyat 3049TL, 75 liralık indirim kuponuyla 2974'e geliyor.

Edit: cihazı satın aldığımı belirtmiştim. Cihaz geldi. Özelleştirme ( ram ve SSD takviyesi) yapmayı düşünüyordum fakat buna uygun bir arka kasası yok. Komple açılması gerekmekte. Dell tarafından değil ancak Koç sistem tarafından garanti dışı kalacağı söylendi cihazın. Bu yüzden iade islemlerini başlattım.
https://www.yukko.com/dell-inspiron-3593-fhdb35f41c-intel-core-i5-1035g1-10ghz-4gb-1tb-2gb-mx230-156-full-hd-freedos-notebook-v-50176384
C
4 yıl
Lisans Tezim için anket çalışması yapıyorum. Konsolcuları bekliyorum.
Merhabalar, Türkiye'deki oyuncuların demografik özellikleri,oyun bağımlılığı ve psikolojik eğilimleri üzerine lisans tezi çalışmam mevcut. Konu Dışı bölümüne açtığım konuda oldukça yeterli katılım aldım, kendilerine teşekkür ediyorum.

300+ kişi anketi tamamladı. Analiz ve istatistik aşamasına daha geçmedim. Çünkü konsol oyuncusu sayısının Türkiye sınırlarında potansiyelini ve çokluğunu bildiğim için bu sayı bana cidden az geldi.

200+ PC oyuncusu, 90 mobil ve 25 konsol oyuncusu ankete katılım gösterdi. 3 ayrı kategoride açtığımız platformlarda beklediğim konsol oyuncusu katılımı bu kadar düşük değildi.

Bu yüzden buradaki moderatör ve admin arkadaşlardan rica ederek konu açıyorum.

Katılımınız benim için çok çok önemli. Aynı zamanda kendim de zamanında konsol sahibi olduğum için beni tanıyan çıkacaktır. Herkese saygı ve selamlarımı iletiyorum. :)

Anket Linki:https://goo.gl/forms/fl6p5gtSlNlvRX8L2Not: Aynı zamanda ankette mailinizi paylaşmanız durumunda elimde olan birkaç kitap için çekilişe katılmış olacaksınız. İstemiyorsanız katılmazsınız seçim size kalmış. Sadece ankete katılanlar için küçük bir hediye vermek istedim. :)

Teşekkür ederim. Herkese tekrardan sonsuz teşekkür ederim.
C
4 yıl
Tezim İçin Anket Çalışması Yapıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. ( Kitap Hediyeli )
Merhabalar. Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisi olarak bu sene Türkiye'deki oyuncuların demografik özellikleri, psikolojik eğilimleri ve davranışları konusunda bitirme tezi hazırlıyorum.

ANKET LİNKİ :https://goo.gl/forms/fl6p5gtSlNlvRX8L2

Çekiliş için sizden e-mail adresi istiyorum ileride iletişime geçmek için. E-mail adresleriniz herhangi bir şekilde kötü amaçlı kullanılmayacaktır. Çekilişe katılmak istemeyen arkadaşlar doldurmayabilir. Gerekli değildir.

Vaktinizi çok almaz, maksimum 3-4 dakikanız gider. :)

Ulaşmak istediğim -minimum- doldurulmuş anket sayısı 300 civarıdır. Lütfen sallayacaksanız hiç doldurmayın. Bilimsel bir araştırma için kullandığımdan yanlış cevaplar güvenilirlik ve tutarlılık oranını değiştirecektir.

Not : Oyun türleri arasında eklemediğimiz veya unuttuğumuz elbette olacaktır. Fazla kalabalık olmaması açısından hepsini eklemedik. Eğer oynadığınız ve bizim unuttuğumuz oyun varsa affola, sizlerden ricam diğer bölümüne bahsettiğiniz oyunu yazmanız.Elimde bulunan ve çekilişle göndermeyi düşündüğüm bazı kitaplar şunlardır.

Walter Isaacson - Steve Jobs

Paulo Coelho - Simyacı

R.A Salvatore - Drizzt Efsanesi Anayurt

Elimde daha çok kitap var. Hepsini bulduktan sonra tam liste koyarım. :)

Yardımlarınız için teşekkür eder iyi günler dilerim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.