N

Teğmen
24 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
3 yıl
Türk Telekom Sürekli Hat kopuyor
Arkadaşlar yapabileceğim hiçbir şey kalmadı. 2 haftadır bazen 10 bazen 50 dakikada bir internet ve telefon hattı kesiliyor. 5 - 10 dakika içerisinde geri geliyor. 24 saat sürekli böyle. 3 oldu arıza kaydı açtırıyorum. '' Sorun giderildi '' diye kapatıyorlar. Bir kere eve eleman gönderdiler o da splitter vs. bilindik şeyleri spamlayıp gitti. Paul Doany'e mesaj attıktan sonra iletişime geçen ekip 2 hafta boyunca her gün arayıp '' ilgili birimden geri dönüş bekliyoruz vs... '' diye oyaladı. En son bugün '' Bizden ankastreye kadar hiçbir sorun yok, sorun sizin iç tesisatınızdan '' dendi. Elektrikçi çağırdım tekrar ölçüm yaptık değerler iyi, kesinti olduğu an ölçtüğümüzde tamamen '' 0 ''. İç tesisat sağlam, sıkıntı olsa hiç gelmez dedi. 2020'ye kadar da taahüt var :(
Bu internet ve hat varken :
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu da gittiğinde :
< Resime gitmek için tıklayın >

Sorun nerede olabilir ?
N
4 yıl
Düşük ping, Aşırı Lag
Ping 47 gösteriyor. Ama oyuna girince 80 ile 400 arası gidip geliyor. Tahminim packet loss denen şeyden kaynaklanıyor. Ne yapabilirim ? Neden aşırı lag oluyor ? Her gün bu testi yapıyorum, genelde bu acıbadem denen loplarda %80lere varan packet loss var. Modem restartlıyorum, fabrika ayarına çekiyorum değişen birşey yok. Hep bu acıbadem lopları ... TTnet'i arıyorum, resmen suratıma kapatıyorlar.
Ayrıca Tekirdağ'dan Frankfurt'a gideceksin, Fethiye/Muğla ne alaka arkadaş ?
< Resime gitmek için tıklayın >
N
4 yıl
5.1 Sistemi Bilgisayara Bağlama
Bir türlü şu işin içinden çıkamadım. Çok sorum var.
Öncelikle, sistem bu :https://www.goldmaster.com.tr/urun/elektronik/revo-35-5-1ch-ses-sistemi/
Anakart Gigabyte Z97-D3H rev1.1, windows 7 x64.
Sistem babamın televizyonuna bağlıydı(!) ve adam 2 senedir çalıştığını zannediyor. Meğersem ses sadece televizyonun dahili hoparlöründen geliyormuş. Ben de söktüm, bilgisayara bağlayayım dedim.
Hoparlörlerin hepsini test ettim ses geliyor, ana parça dışında :
< Resime gitmek için tıklayın >
artık subwoofer mıdır, amfi midir bilmiyorum, bir tek ondan ses çıkaramadım.
< Resime gitmek için tıklayın >

Output kablolarının hepsini 5 hoparlöre de bağladım, input'dan sadece şu yeşil uçlu jack geliyor :
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Bir diğer kablo ise, hiçbir yere uyduramadığım :
< Resime gitmek için tıklayın >

Anakartın arkası şu şekil :
< Resime gitmek için tıklayın >

Şimdi sıkıntı şu ki, beyaz ve kırmızı inputlardan gelen yeşil jackı anakartın arkasındaki speaker (yeşil) girişe bağladığımda sadece ön sağ - sol ve orta hoparlörlerden ses geliyor. 2 hoparlör ve ana parça etkisiz. Aynı jackı ön paneldeki headphone girişine taktığımda ana makina hariç hepsinden ses geliyor, fakat bu şekilde kullanma şansım yok. Ana kartın arkasındaki her girişi denedim, her biri sadece 2'şer hoparlör çalıştırıyor. Anakartın arkasındaki yeşil girişin, tıpkı ön paneldeki headphone girişi gibi hepsini çalıştırması gerekmez mi ?
< Resime gitmek için tıklayın >
Bazı yerlerde bu tarz makinelerin ses kartını ve hatta anakartı bile yakabileceği söyleniyor. Bu alet kendi güç kablosuyla farklı prize takılı, nasıl yakabilir ?
N
5 yıl
Vdsl 2 Rezalet Ping Interleaved Sorunu
Arkadaşlar, ttnet ile tekirdağdan yurtdışı sunucularına (Almanya) 100'den aşağı ping alamıyorum. Çoğu zaman aşırı packet loss/ping spike yaşıyorum. Yani ortalama pingim 250-300 arası. Adsl iken de rezaletti, ama şimdi iyice rezalet. Ne yapacağım? Tahminimce bu path mode, interleaved'e alındı ve zaten rezalet olan ping iyice arttı. Her ay ayrıca ping booster programlarına 30-40 tl bayılıyorum ve buna rağmen superonline kullanan birinin ping değerlerinin neredeyse 2 katına sahibim. ( Bulunduğum yerde superonline fiber yok ).
Nereye danışayım ? Müşteri temsilcileri çok vasıfsız kişiler, hiçbir şey bilmiyorlar. Zaten ttnette çalışan arkadaşım da vardı. Ne tür insanları toplayıp teknik eleman diye çalıştırdıklarını anlatmama lüzum yok.

Kendileri gibi verdikleri modem de rezil. Arayüzünde herhangi bir bilgi içermiyor :

< Resime gitmek için tıklayın >

Şu fotoğraftan fast mode mu interleaved mi anlayabilen var mı ?
Hızı düşürtsem otomatik fast mode'a geçer mi ?
N
5 yıl
Windows 8 ve üzeri Mouse Takılma sorunu
Anlayamadım gitti.1 yıl önce ilk windows 8 e geçtim. Mouse belli aralıklarla 1-2 saniyeliğine takılmaya başladı. Klik yapıyor, sistem diğer her şeyi yapıyor, sadece imleç hareket etmiyor 1-2 saniye sonra kendine geliyor ve birden takıldığı süre içerisinde hangi yöne çevirdiysem oraya fırlıyor imleç. Başka pc de denedim böyle bir sorun yok. Windows 10 a geçtim daha da kötü oldu. Bilgisayara reset atmadan düzelmiyor. O da şansa bazen düzeliyor bazen tekrar reset atmam gerekiyor. Düzelse de 1-2 saat sonra tekrar ortaya çıkabiliyor ve ya bilgisayarı kapatıp yenden açınca da aynı şekilde.

Mouse ve usb girişlerle ilgili tüm güç tasarruf seçeneklerini iptal ettim. Ekran kartı driver değiştirdim. Mouse driver güncelledim. Başka mouse deneyemedim ( Taktığım gibi yeni mouse pert oldu. Yukarı sürünce sağa, aşşağı sürünce sola, sağa sürünce aşşağı accayip bir şey oldu. ) Zaten zehir gibi çalışan güzel bir mouse'u da kenara atmak istemiyorum, bir de üstüne yeni macro mouse'a bir dünya para, ki sorun büyük ihtimalle mouse'dan değil. Ne yapacağımı bilemedim.

Win7 ye geri dönemem. İnternette araştırdım, bir çok kişi win 8 ve 10 da bu sorundan şikayetçi. Ama tek önerilen Microsoft çalışanlarının kopyala-yapıştır troll cevapları. Zaten hiç kimse için çözüm olmamış, ki çözüm olması beklenilemeyecek kadar aptalca öneriler.

Bu arada mouse kablolu ... Pc masaüstü yani tochpad yok.
N
7 yıl
Fsp mi Antec mi Corsair mi ?
Önceki psuda coil whine çıktı.Değiştirip başka alacağım.Gtx 970,i5,çift ssdli sisteme ;

Fsp HYPER700 700W mü Antec HCG-620 EC 620W mi Corsair vs650 mi ? Sebepleriyle beraber lütfen.
Yada cw çıkan Xigmatek CPA-070BCD-U42 700W 82 Plus Bronze 'un aynısından bir tane daha mı ?
N
7 yıl
İkinci Ssd Hakkında
Arkadaşlar elimde corsair force ls 120 gb ssd var.Yeni kasa toplarken bir ssd daha almayı düşünüyorum,120 gblik,çünkü 120gb bana yetmiyor.
Gene aynısından bir tane daha almayı düşünüyordum ama millet samsung evo 850 yi çok met ediyor.

2 inci ssd almamdaki amaç tamamen disk boyutu,yani raid 0 falan pek düşünmüyorum.Ama öyle bir seçeneğin de var olması insanı mutlu etmiyor değil.

Şimdi bu iki farklı ssd'yi raid 0 mı yapmak daha mantıklı,yoksa gene aynı ssdden alıp onları mı raid 0 yapmak ?

Raid yapmadığım da,bu ssdlerden biri daha hızlı çalışırsa,windowsu hızlı olana kurup,oyunları yavaş olana mı ... yoksa windowzu yavaş olana kurup,oyunları hızlı olana mı kurmak daha mantıklı.

Ya da raid yapmayacaksam bile aynı ssd den 2 tanesi,farklı 2 ssd ye göre daha mı stabil olur ? ...
N
7 yıl
Bu sistem iyi mi ?
Arkadaşlar bir sistem topladım,bilmiyorum parçalar uyumlu mu değil mi ... Gereksiz harcama var mı ... bir bakın 3600tl
< Resime gitmek için tıklayın >
N
7 yıl
3000 Tl Oyun Bilgisayarı
Vatan gold falan bakıyorum da çok sazan avı gibi geldiler.Hep ekran kartları fos.1000 tl lik işlemci,500 tl lik ekran kartı var 3000 çekiyorlar.Geri kalan 1500 ne anlamadım.
Şimdi ben 3000 tl ye i7 işlemcili,gtx970 ekran kartlı bir makina alamaz mıyım ? Bir de bende zaten ssd var.Depolama diskine ihtiyacım yok.Disksiz makina toplatabilir miyim herhangi bir yere ? Getirsinler makinayı,benim ssdyi takayım,oynayım ?
N
7 yıl
Paypal yardım
Arkadaşlar amerika tabanlı bir oyun oynuyordum.Onu bırakıp başka oyun oynamaya karar verdim.E dedim bu oyundaki paraları da reel paraya dönüştüreyim,diğer oyunda harcarım (Premiumuna falan).
Ama kafam şimdi allak bullak oldu.Dün paypal hesabı açtım sırf bu işlem için,kartı da teyit ettirdim.
Şimdi adam bana parayı gönderecek,para paypal hesabında dolar olacak.Ama bu parayı diğer oyunda harcayamazsın (yurtdışında kullanamıyormuşuz parayı (?)) dediler,ben de o zaman '' bu parayı çekerim,sonra gider kredi kartımla diğer oyunda harcarım,o çektiğim parayla da kredi kartı borcumu öderim ''dedim.
Buraya kadar yanlış bir şey var mı ?

Asıl sorum şu,2 tane para çek seçeneği var.Ama bana saçma geldi,karta çekersen para kesiyor,hesaba çekersen kesmiyor.Niye karta çekeyim ki o zaman ? Ne farkı var,zaten karta çekersem de hesaba gelecek,hesaba çekersem de ... 2 türlü de atm ye gidip kartı takacan parayı çekecen,öyle değil mi ?

E ben kredi kartı neden ekledim o zaman bu paypala ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.