G

Çavuş
05 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
1318 (Bu ay: 56)
Gönderiler Hakkında
G
3 yıl
RTX 3080 Core Voltage Kilitli
Afterburner üzerinden karta voltaj vermek istediğimde, core voltage seçeneği kilitli. Şu ana dek hiçbir kartımda bu durumla karşılaşmamıştım. Voltaj kontrolünü aç özelliği aktif, bunun dışında OC Scanner ile tarama yaptırmaya çalıştığımda "Scan failed with code 3" hatası alıyorum. Henüz bir çözüm geliştiremedim bunlara dair.
G
5 yıl
Prime95 ile işkence dönemi bitmiştir!
Takriben 15 yıldır overclock ile haşır neşir olan birisi olarak, stabilitenin önemini iyi bilirim. Bundan emin olmak adına cpu tarafında Prime95, Intel Burn Test, Aida64 Stress Test gibi yazılımlar vasıtasıyla tüm çekirdeklere uzun süre %100 yük bindirip işkence çektiririz. Hem saatlerimizi harcar hem de canımız ciğerimiz bilgisayarımıza, yaz kış demeden menenjit geçirene dek asılırız. Şimdi sıkı durun, sadece 1.5 dakika harcayarak bu ıstıraptan kurtulmanın çaresini buldum. Nasıl?; Aida64 Extreme<Karşılaştırmalı Test dahilinde yer alan FP64 Ray-Trace testini art arda 5-6 kez hata, çökme olmaksızın tamamlamanız durumunda sistemin stabil olduğundan emin olabilirsiniz. Her şey kısa ve net. Deneyip, deneyimlerinizin ne denli teyit eder yönde olduğunu paylaşırsanız tüm overclock camiası adına serin bir adım atmış oluruz.
G
6 yıl
Yurtdışı Apple Ürünlerindeki Garanti Karmaşası ve Net Bilgi
Merhaba, bu yıl içerisinde Apple tarafından alınan bir karar ile yurt dışından ülkemize getirilen, kayıtlı yahut kayıtsız hiçbir ürüne Teknik Destek verilmeyeceği ve Değişim-Onarım gerçekleştirilmeyeceği duyuruldu fakat karar yalnızca 10 gün sürdü ardından her şey eski haline döndü. Ancak an itibarıyla Apple'ın basın ve yayın organlarına duyurmadığı bir iç tüzükle yeniden serisi ne olursa olsun hiç bir yurt dışı ürüne destek vermeyeceğini az evvel Apple Türkiye müşteri hizmetleri takım lideriyle yapmış olduğum telefon görüşmesi ardından öğrenmiş oldum. İnternette bu duruma dair acayip bir bilgi kirliliği mevcut, tam bir keşmekeş. Şöyle özetlemek gerekirse; dünyanın hangi ülkesinden Türkiye'ye getirilirse getirilsin, hangi model numarasına sahip olduğu ehemmiyet teşkil etmeksizin garanti bakımından tüm cihazlar eşit. Her ne kadar checkcoverage.apple.com/tr/tr/ adresinden sorgulama yapıldığında her şey normal gözükse de durum böyle değil. İrtibat kurduğum arkadaşla bunu da konuştuk, sorgulama ekranının şu an için geçerliliğinin olmadığını söyledi. Yurt dışından cihaz getiren ve ticari amaç güden sayısız insan tabii ki eski bir takım bilgilerle Global Garantinin halen geçerli olduğunu iddia etmekte fakat durum böyle değilmiş. Dilim döndüğünce aldığım bilgiyi paylaşıp, sizlere aktarıp faydalı olmaya çalıştım.

Apple Türkiye'yi (0216 282 15 12) arayarak doğruluğunu teyit edebilirsiniz, güç değil.
G
6 yıl
i7 6700k Delid
Merhabalar, takriben 10 yıldır overclock ile uğraşıyorum. Artık profesyonelleşmek ve çağ atlamak adına farklı bir tekniğe geçiş yapmak istiyorum. Forumda "Delid" konusunda uzman ve İstanbul'da ikamet eden arkadaşlar var ise bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak isterim.
G
6 yıl
Samsung Galaxy S7 Kapasitif Tuşlar Çalışmıyor
Merhabalar, Samsung Galaxy S7 telefonumun üzerine dün 1 bardak takriben 200ml kadar su döküldü. Sonrasında kamera buhulandı ve kapasitif tuşlar çalışmamaya başladı. Kameradaki buhuyu yok etmek üzereyim fakat geri tuşu ve diğer tuş çalışmıyor. Ledleri de yanmıyor. Ne yapmam gerek yazılımsal birşey olmuş olabilir mi. Zira ıslandıktan sonra kendi kendine garip yerlere girdi.
G
6 yıl
4k 60hz RGB veya YCbCr 4:4:4 Hdmi 2.0
Merhabalar, üstesinden gelebilmek için 1001 takla attığım bir sıkıntım var. Şöyle ki, 4k 60hz'de RGB veya YCbCr 4:4:4 modunda görüntü almak istiyorum. Tüm komponentler buna uyumlu; televizyonum hdmi 2.0 desteğine sahip (LG 43UH650V), ekran kartım aynı şekilde hdmi 2.0 çıkışı veriyor (Asus ROG Strix GTX 1080) ve son olarak en kritik nokta siparişini verdiğim ve bugün elime geçen hdmi kablom da 2.0'a tam destek sunmakta.https://www.amazon.co.uk/gp/product/B004BIG55Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 linkte mevcut.
Tüm elverişli şartları sağlamama rağmen, 4k 60hz'de RGB veya YCbCr 4:4:4 renk modlarında görüntü alamıyorum, YCbCr 4:2:2 modunda alabiliyorum. Verdiğim bu kadar uğraşa rağmen çözüm üretemeyişim canımı sıkıyor. Bundan dolayı siz sevgili dostlardan yardım bekliyorum

Not: Nvidia sürücüsü güncel, işletim sistemim Windows 10'dur.
G
7 yıl
LG G5'e Uygun Ekran Koruyucu
Merhaba, LG G5 için ekran koruyucu arayışı içerisindeyim. Sipariş verip bi tane aldım lakin rahatsızlık verecek düzeyde parmak izi bırakıyor. Önerilerinize açığım, hatta deneyimlerle birleşirse müteşekkir olurum. Önceliğim temininin kolay olması, yani ; amazon, aliexpress gibi bir haftayı aşacak sürelerde beklemek istemiyorum. Ayriyeten cihazın ahize ve ön kamerasının bulunduğu alan kavisli olduğundan dolayı yüzeyin tamamını kaplayacak bir ürün alacağım. Kesinlikle asgari düzeyde parmak izi bırakmalı ve cihazla bütünlük sağlamalı. Spigen'in "Screen Protector Crystal" adlı bir ürünü mevcut, kalitesine şüphe yok fakat parmak izi konusunda emin değilim, fikirlerinizi bekliyorum.
G
7 yıl
Gigabyte GTX 1070 Gaming G1 Overclock Potansiyeli
Merhaba, bir kaç gün evvel aldığım Gigabyte GTX 1070 Gaming G1 kartıma stabil overclock yapmak için günlerdir mücadele veriyorum. Bu arada takriben 10 yıldır overclock'la uğraşan biri olmamdan mütevellit zaten bildiğim, farkında olduğum ve denediğim şeylerden bahsetmezseniz çözüme daha hızlı ulaşırız. Evvela kartın üzerinde sadece 8 pinlik bir güç konektörü olması çekebileceği azami gücü sınırlandırıyor. Fakat buna rağmen yabancı bir çok forum stabil kalabildiğim değerlerin çok üzerine çıkılabilmiş. Voltajsız +85 gpu şeklinde 3dmark, furmark ve valley'i tamamlayabiliyorum sıkıntısız. Gel gelelim Rise of the Tomb Raider benchmarkında artifact oluşuyor. Tüm yabancı forumlarda kartımın +150 gpu'ya rahatlıkla erişebildiğini gözlemledim. Voltajla da bu düzeyde artifact ve donma yaşıyorum. Kartımın silikon kalitesi düşük olabilir mi diye düşünmeye başladım. Fikirlerinizi bekliyorum.
G
7 yıl
Balıkesir'in Bir İstanbullu İçin Yaşanabilir Yerleri
Merhaba dostlar, takriben eylül ortası gibi eşimle birlikte Balıkesir'e yerleşeceğinz. Doğma büyüme İstanbul'luyum ki bu da 30 yıla tekabül etmekte. İstanbul'un saymakla bitmeyen sıkıntı ve handikaplarından mütevellit böyle radikal bir karar aldık. Her ikimiz de editör olmamız dolayısıyla işimizi evden yapmaktayız. Yani iş imkanı gibi bir derdimiz yok. Burada nasılsa orada da aynı şekliyle süregelecek. Gelelim konumuza; bu geçiş esnasında kafamızdaki yerler; Altınoluk, Akçay, Burhaniye ve Gönen. Bunların bize göre yaşanabilirlik durumlarını saptamaya çalışıyoruz. Esas aldığım şeyler; internet üzerinden iş yaptığımızdan ötürü sıkıntısız bir bağlantı, banka ve ufak tefek alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde olması, asayiş ve kafa yapısının gerici olmaması ve olası durumlara karşı hastaneye olan uzaklığı. Kışın nüfusun ciddi manada düşüşü bildiğimiz ve sıkıntı etmediğimiz bir şey. Körfez genelinde doğalgaz olmayışı da anlayabileceğimiz türden bir durum, tabii olması fena olmaz. Arabamız olmayışından dolayı pazardır, markettir gibi faaliyetleri gerçekleştirirken dakikalarca yol yürümezsek iyi olur. Bölgeye hakim arkadaşlar fikirlerini teferruatlı bir şekilde beyan ederse müteşekkir olurum. İstediğiniz detaylar olursa velev ki, seve seve bu malumatları veririm.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.