Ufak tefek ebat değişikliklerine göz yumabilirler, Çünkü bazı ebatlar çok pahalı ve lastik seçenekleri oldukça az. Ama araçların olmasını gerekenin ... |
Ufak tefek ebat değişikliklerine göz yumabilirler, Çünkü bazı ebatlar çok pahalı ve lastik seçenekleri oldukça az. Ama araçların olmasını gerekenin çok dışında ebat değişikliğine güvenlik sebebi ile müsaade edilmemesi gerekiyor. |
Bu yeni birşey değil li zaten kapı altında şöför tarafında zaten kullanılabilecek ebatlar yazıyor |
Her markanın her donanımında hangi ebatlar var NET bilmeleri lazım. Bence abartılı bir durum/görüntü olmadıkça dikkat edeceklerini sanmam. |
Kasımda muayene girdim bişey olmadı. |
Bu yeni birşey değil li zaten kapı altında şöför tarafında zaten kullanılabilecek ebatlar yazıyor |
Hayirli gunler |
|
Daha önce de konusu açıldı zaten muayeneden geçmedi Cins birisine denk gelmez ise geçiriyorlar muayeneden |
Hayirli gunler |
Ufak tefek ebat değişikliklerine göz yumabilirler, Çünkü bazı ebatlar çok pahalı ve lastik seçenekleri oldukça az. Ama araçların olmasını gerekenin çok dışında ebat değişikliğine güvenlik sebebi ile müsaade edilmemesi gerekiyor. |
Ben lancerımda 205/60R16'dan 225/45R17'e geçtim, ağustosta yeni ebat da yazılmış kusur işlenmeden geçtim. |
Mayıs ayında muayeneye girdiğimde 185/55/r15 muadili 195/50/r15 lastikle kusursuz olarak geçtim lastik ölçüsü raporda tescil edilmişti, 2020 de bakalım ne olacak hep beraber göreceğiz... |
Her markanın her donanımında hangi ebatlar var NET bilmeleri lazım. Bence abartılı bir durum/görüntü olmadıkça dikkat edeceklerini sanmam. |
Bu konuda maalesef kapı içinde bulunan etikette belirtilen lastik ebatlarından farklı olduğunu tesbit ederlerse ağır kusur yazıyorlarmış, benim de ayın 21 inde muayene var bakalım ne olacak ? Aracın orijinal lastikleri 185 55 15 üstündekiler 195 50 15. |
|
Şikayetvar'da gözüken ebatlar çok yakın. Eğer o kadar takıntılı olacak ise sorun büyük olur. Ben orijinal ebat kullanan biriyim her zaman fakat lastik ebatı bir üstü bir altı çok fark etmemeli. Eski kasa şahinlere kamyon tekeri takıyorlar onlar zaten geçemezdi ama bizim arabalara takılan 17inç lastikler de geçmeyecek gibi gözüküyor. |
benim araç 91 model. kapı içlerinde arapça yazılar var. lastik ebadına dair en ufak birşey yok. üzerinde olan lastik 195/65/r15 şimdi adam bu lastik/jant orjinal değil derse ne yapcaz ? |
Yaşadığım şehirde yetkili servis yok lastikciden 4 tane ödünç alacak bakalım bulabilirsek onu da |
yılbaşından sonra bu şekilde muayene tecrübesi olan var mı? 3 şubatta muayenem doluyor, orjinal kapıda yazan ölçü 225/50/r17 ve yazlık lastiklerim bu ölçüde ancak kış lastiklerimi 215/50/r17 almıştım ve şuan kışlıklar takılı. eğer kesin ağır kusur veriyorlarsa muayeneyi 2 ay geciktirip yazlıkları takınca muayeneye sokar %10 faize razı olurum yapacak bişey yok, tabi birde trafik kontrolünde ceza yeme ihtimali var onu da kabul edeceğiz :) |
Kapı etiketlerini sökün girin derim |
Hayirli gunler |
Önceki sene başıma gelen olay; aracın jant çapı olması gerekenden 1" büyük lastik yanağı doğal olarak biraz daha az. Muayeneyi yapan görevli ağır kusurlu olur normalde geçmez ama bu seferlik geçiriyorum, kapıdaki lastik ölçülerini yazan etiketi çıkar dedi. |
https://www.sikayetvar.com/tuvturk/tuvturk-lastik-ebati
Buradaki cevaba bakarsaniz aracin kullanma kilavuzunda ki ebatlardan farkli ebat lastik takmak artik agir kusurmus, basina gelen oldumu?
Cok kisinin canini sikacak bir duzenleme dogruysa
Hayirli gunler
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >