D

Yarbay
27 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
253 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
D
geçen yıl
Tokina 10-17 FishEye Denemeleri
D
2 yıl
Yol Kenarının Tehlikeleri
İstanbul, 19 Kasım 2020 Perşembe

İstanbul Büyük Şehir Belediye
Başkanlığına


Sayın Başkan,

<p class="ql-align-justify">Dün akşam Zeytinburnu Yedikule istikametinde Sahil yolunda (Kennedy Cad.) seyir halinde iken 16/9 Binalarının bulunduğu yerde ki viyadüğü geçtikten sonra acil bir durum için sağa emniyet şeridine yanaştım.</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Daha sonra yoluma devam etmek için hareket ettiğimde yol inşaatı işini yapan firmanın hatası neticesinde yol kenarındaki şevde betona gömülü büyükçe bir vida ya da inşaat demiri aracımın sağ tarafında ki lastikleri yararak aracımın hareketsiz kalmasına sebep olmuştur.</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Groupama Sigorta yol yardım biriminden 34 NCV 39 plakalı aracın çekici isteme talebini gerek duyarsanız teyit ettirebilirsiniz.</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Bugün Fatih Vatan caddesindeki Continental bayiinden TL.2,100 bedelle yeni bir takım lastik almak zorunda kaldım.</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Sorumsuz bir işçinin yaptığı eylemin bedelini neden ben karşılamak zorunda kalıyorum.</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Onların nihai amiri olarak beklentim zararımın Belediyenizce karşılanması yönündedir.</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Gereğini arz ederim.</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Saygılarımla</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">biraz evvel belediyeye faxladığım yazının örneği</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">aşağıda da yol kenarında tehlike yaratan sökülmemiş kazıklar</p><p class="ql-align-justify">
</p>< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
<p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">iş bittikten sonra işçiler tabelayı söküp gidiyorlar kazıkları aynen bırakmışlar</p>
D
3 yıl
Gölcük - İznik Yolu
22 Eylül pazar günü Kadıköy'den İznik' deki festivale gideceğim; en kısa yol Osmangazi köprüsünü kullanarak 1 saat 45 dak. yol sürüyor maliyeti 200 lira, en uzun yol ise körfezi dolaşmak ve Gölcük'ten İznik yoluna sapmak 2 saat 45 dak. yol sürüyor maliyeti 100 lira.

Bu yolun durumu haritadan baktığımda bayağı virajlı gözüküyor, yolun kalitesi ve trafik yoğunluğu nasıldır, asfalt durumu iyi midir, Osmangazi'ye alternatif olabilir mi,

Yapılacak km. olarak ikinci yol 25 km. daha fazla ama 100 lira ucuz olmasına rağmen fazladan 1 saat yol gidiyorsun, bir de yolun evsafı kötü ise çekilecek bir güzergah olmadığını düşünüyorum.

Bu yolu kullananların görüşünü bilmek isterim...
D
3 yıl
güneş enerjili araç
D
4 yıl
34TU5356 plakalı motorcu
Arkadaş helal olsun sana bu gün e5 de artislik yapıp 2 aracın arasından geçmeye çalışıp önümü kesmeye kalkarken ne yapıyorsun diye korna çalınca magandalığın tutup atarlarman harikaydı. Hele hırsla gelip, yanımdan geçerken hızla aynaya vurup katlarken kırmanda cabası.

Peşinden basıp geldim durman için korna ile ikaz ediyorum, haklı konumdaysan neden kaçıyorsun,
D
4 yıl
Bireysel Vergi Kaskosu
Hükümet bizi öpmeye başladı, bu işle ilgilenen arkadaşlara hayırlı olsun

Bireysel Vergi Kaskosu Yaptırdınız Mı?
Gayrimenkul alım-satımı yapanlar, oto alım-satımı yapanlar, 2013 ila 2017 yılları için matrah artırımı yaparak, bireysel vergi kaskosundan faydalanabilirler. Bilindiği gibi, 7143 sayılı Yasa’nın 5. Maddesi matrah artırımını düzenlemektedir. Buna göre; gerçek kişiler 2013 ila 2017 yılları için matrah artırımı yaparak Gelir Vergisi yönünden muhtemel vergi risklerinden kurtulabilirler.

Buna göre vergi dairesine vergi kaydı olmadığı halde 2013 ila 2017 yılları arasında otomobil alıp satanlar, gayrimenkul alıp satanlar ( Arsa, Bina ve arazi) satanlar;

2013 yılı için; 12.279
2014 yılı için; 12.783
2015 yılı için; 13.558
2016 yılı için; 14.424
2017 yılı için; 16.350 TL matrah gösterilerek, bunun üzerinden %20 matrah artırımı Gelir Vergisi ödenerek (Matrah artırım vergisi) 2013 ila 2017 yılları için bireysel vergi kaskosundan faydalanmış olacaklardır.
Sonuç olarak, böylece 2013 ila 2017 yılları için bir şekilde gelir elde edenler, arsa alıp satanlar, araç alıp satanlar, limited şirketlerde hisse alıp satanlar, değer artışı kazancı elde edenler, arızi kazanç elde edenler matrah artırımı yaparak böylece ilgili yıllar için olası vergi tarhiyatından, vergi incelemesinden, takdir edilecek kazançlardan doğabilecek vergi risklerinden kurtulabilirler. Konuyla ilgili 7143 sayılı Kanunun 5. Madde hükmü açık olup, bu hükme göre vergi risklerinden korunabilirler. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının yayınladığı matrah ve vergi artırımı Rehberi yayın no:280 incelenmelidir. Bu gibi kimselerin vergi dairesinde kaydı açılmış ise veya hiç kaydı bulunmayabilir. Bu kimseler kağıt ortamında gelir vergisi matrah artırımı beyannamesini düzenleyip, tahakkuk işlemlerini vergi dairesine yaptırabilirler. Bu uygulama için son müracaat tarihi 31.08.2018’dir.

27.06.2018

Kaynak:www.MuhasebeTR.com
D
5 yıl
Yıllar İçinde Benzin Fiyatlarının Artışı
Bu gün flash belleğimde bir dosya ararken benzin sarfiyatlarımı kaydettiğim dosyaya rastladım.

1999-2011 yılları arasında bir şirketler grubunda mali ve idari işler müdürü olarak görev yaparken benzin ve köprü masraflarını ay sonunda şirketten tahsil için excel tablosu olarak tüm alımları kayıt altına almıştım.

Geçen bu 13 yıla ait benzin fiyatlarının yıllık ortalamasını sizlerle paylaşmak istedim.

Fiyatlara bakınca yediğimiz kazıkların bileşkesinin ne kadar büyük olduğunu, enflasyon altında nasıl ezildiğimizi göreceksiniz.

1999 yılındaki maaşım ile benzin fiyatını mukayese etsem bu gün 10 bin lira maaş almam gerekir ki piyasada bu fiyatı verecek firma çok az ve oralar da şu anda dolu.

1999 0,52
2000 0,58
2001 0,88
2002 1,53
2003 1,79
2004 1,92
2005 2,54
2006 2,76
2007 2,86
2008 3,23
2009 3,20
2010 3,69
2011 4,20
D
5 yıl
LG Smart TV Tarayıcı Güncelleme Problemi
2015 de aldığım TV de BeIn Connect kanalını izlemek istediğimde tarayıcınızı Chrome.26 dan Chrome.35 e yükseltiniz uyarısı geliyor.
Netten Chrome.35 i yüklemek istediğimde önce indiriyor sonra Dosya Yüklenemedi uyarısı veriyor.
Sıkıntının çözümü hakkında bilgisi olan var mı?
D
5 yıl
Kırmızı Işıkta Kaza
Dün akşam 19 civarı Kazlıçeşme Marmaray istikametine gitmekte olan MR10 otobüsü; kavşakta sarıda geçen aracın arkasındaki araç kırmızı yanınca durdu ve onun arkasında da otobüs kırmızıda geçeceğim diye gaza basınca duran araca çarptı araç 1.5 boy ileri fırladı.

Biz de otobüsten indik, otobüsün ön tampon düşmüş öndeki aracın bagaj kapağı hafif hasarlı; otobüs şöförü diğerine atarlanıyor neden durdun diye.

Her zaman hele arkamdan büyük araç geliyorsa kırmızıda dururken arkayı daima kollarım ve her an ileri manevra yapacak gibi beklerim.
D
6 yıl
Ucuz Atlatılan Kaza
Hafta sonu Sapanca tarafına 2 günlük bir gezi yapalım dedik, sonu az daha felaketle bitebilirdi. 320 km yol yaptık, yol müsaitti yeri geldi 140 km hıza kadar da çıktık. Akşam eve geldim otoparka giriyorum bir anda fren pedalı yumuşadı ve dibe dayandı. Eşime döndüm frenler tutmuyor iyi ki yolda olmadı dedim, bir kaç manevradan sonra evin açık otoparkında çekicinin aracı yükleyebileceği pozisyonda bıraktım.
Bu sabah Opel servis, Sigorta Yol Yardım arandı biraz evvel çekici aracı almaya geldi, ben sol ön merkezden kaçırıyor sanmıştım, merkezden evvelki rakordan hortum kopmuş. Serviste müdahale edilecek bakalım kaç para sıkışmış araya öğreneceğiz...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.