Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
50
Cevap
0
Tıklama
36
Öne Çıkarma
NordVPN: Türkler VPN’e Akın Ediyor

Y
YOURMOVE Konu Sahibi
7 gün (2475 mesaj)
NordVPN, sosyal medya yasasının yürürlüğe girdiği Türkiye’de, internet erişim engellerinin aşılmasını sağlayan VPN hizmetlerine olan talebin bir gecede yüzde 20 arttığını açıkladı.Sanal Özel Ağ (VPN) hizmeti veren NordVPN, sosyal medya yasasının yürürlüğe girdiği Türkiye’de, internette erişim engellerinin aşılmasını sağlayan hizmetlerine ilginin arttığını duyurdu. Dünyanın en tanınmış şirketlerinden NordVPN, Türkiye’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası ile ilgili bir açıklama yaptı.

< Resime gitmek için tıklayın >
“Türkler kendilerini VPN ile donatıyor”Açıklamada, yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması ya da tamamen erişime kapatılması planının başarıya ulaştığına” dikkat çekildi. Bunun VPN hizmetlerine talebin artmasına yol açtığına işaret edilen açıklamada, “Türkler VPN hizmetlerine akın ediyor” ifadelerine yer verildi. NordVPN, hizmetlerine Türkiye’den gösterilen ilginin sadece bir gecede yüzde 20 oranında arttığına dikkat çektiği açıklamasında, “Türkiye sosyal medyaya sansür uyguluyor. Buna karşın Türkler kendilerini VPN ile donatıyor” ifadelerine yer verdi.“Turistler Türkiye planlarını gözden geçirebilir"Şirketin Kurumsal İletişim Yöneticisi Laura Tyrell, hükümetlerin internette denetimi, kısıtlamaları ya da baskıyı artırdıkları dönemlerde VPN gibi hizmetlere ilginin arttığını, Türkiye’de de benzer bir artış kaydedilmesini beklediklerini söyledi. Türkiye’nin internet sansüründe Çin’in izinden gitmekte olduğuna dikkat çeken Tyrell, Türkiye ekonomisinin yaklaşık yüzde 11,3' ünün turizm gelirlerine dayandığını, turistlerin ise gittikleri ülkelerde internet sınırlamalarıyla karşılaşmak istemediklerini belirtti.Tyrell, “Şayet sosyal medya şirketleri hükümetin taleplerine uyarsa, o zaman turistler alışkın oldukları hizmetlere erişemeyebilir. Bu bile, Türkiye’yi ziyaret planlarını gözden geçirmelerine yol açabilir” diye konuştu. "Demokrasiye zarar veriyor”“İnternet özgürlüğü, ifade özgürlüğü kadar önemli” açıklamasını yapan Tyrell, internete getirilen kısıtlamaların sadece ekonomiye değil, demokrasiye de zarar verdiğini, bilgi edinme hakkının korunmasını sağlayan gazetecilerin görevlerini yapmalarını da tehlikeye attığını kaydetti.Türkiye’de “sansür” tartışmalarına ve muhalefetin yoğun itirazlarına yol açan 9 maddelik sosyal medya düzenlemesi dün AKP ve MHP’nin oylarıyla TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Resmi Gazete’de yayımlanan yasa yürürlüğe girdi.
quote:

DW/ DA, BK
© Deutsche Welle Türkçe
https://www.dw.com/tr/nordvpn-t%C3%BCrkler-vpne-ak%C4%B1n-ediyor/a-54393709En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Ne kadar naifsin sen bu yolla PKKlılar ve terör örgütleri üyeleri mi yakalanacak sanıyorsun.

AKP cukka olmayan veya kendine faydası olmayan bir şeye imza atar mı?

Sen...
Yoruma Git
Yorumun Devamı darklord1905 - 6 gün +32
Bir VPS sunucu kiralayın. VPN kurun. Tüm cihazlarınız bağlansın. VPN servislerinden daha ucuza tek fiyat, cihaz sınırı kurabildiğiniz kadar.* (Doananıma bağlı)Dezavantaj diyebileceğimiz konu tek ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı interwap - 6 gün +12

8
88mph
7 gün (182 mesaj)
Aynen bende bir kaç defa araştırdım bakdım. Sanırım NordVPN alıcam 3 senelikten ama NordVPN'in sitelerinden biri yasaklı girilmiyor. Sitesi yasaklanabiliyorsa acaba VPN hizmetide engellenebilir mi?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y
YOURMOVE Konu Sahibi
7 gün (2475 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: 88mph

Aynen bende bir kaç defa araştırdım bakdım. Sanırım NordVPN alıcam 3 senelikten ama NordVPN'in sitelerinden biri yasaklı girilmiyor. Sitesi yasaklanabiliyorsa acaba VPN hizmetide engellenebilir mi?
VPN hizmeti açık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


9
9600_G_T
7 gün (3191 mesaj)
opera akıyor xxx için :D
T
therkut
7 gün (289 mesaj)
Ben surfshark kullanıyorum. NordVPN de kullandım. Eğer ping önemli ise NordVPN kullanın. Ping önemli değil ise Surfshark'ı f/p olarak öneririm (7 ay önceki fiyatlara göre konuşuyorum, şu an fiyatları bilmiyorum ama sık sık kampanya yapıyorlar, bende kampanya denk getirmiştim). LOL de NordVPN ile 10'u geçmeyen ping Surfshark ile 20-30 civarı geziyor. Sunucusu bir hayli fazla iki firmanın da. 2 yıllık 180tl gibi bir rakama almıştık 7-8 ay önce. Login kısıtlaması yapmıyor, biz iki kişi birçok farklı cihazımızda kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therkut -- 1 Ağustos 2020; 15:12:18 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
akris
7 gün (503 mesaj)
valla ben hem mobil için hem pc için tor tarayıcı kullanıyorum vpn ihtiyacım kalmıyor herkezede tavsiyede ederim.
S
Stacked Deck
7 gün (63 mesaj)
Android'de SuperVPN denediklerimin en iyisi. Hem ücretsiz ve hızlı hem de data limiti yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O
ogameci
7 gün (17586 mesaj)
Thanks to rte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E
eyoruk
7 gün (10108 mesaj)
kaspersky vpn kullanan var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


İ
interwap
6 gün (5082 mesaj)
Bir VPS sunucu kiralayın. VPN kurun. Tüm cihazlarınız bağlansın. VPN servislerinden daha ucuza tek fiyat, cihaz sınırı kurabildiğiniz kadar.* (Doananıma bağlı)Dezavantaj diyebileceğimiz konu tek lokasyon olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 1 Ağustos 2020; 22:26:19 >


M
Makarnacı321
6 gün (107 mesaj)
Devlet istesin 1 tane vpn çalışmaz. Bunu bilin.

Sadece çok uğraşmıyor. Şu an twitter yasaklansın TR den giriş %90 düşer. Normal vatandaş kullanmaz vpn zaten .

Kalanı ille de uğraşmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

8
88mph
6 gün (182 mesaj)
Olm bunlar VPN şirketlerine ortak olmuş olmasın? Beklenir yani :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M
mezun2021itü
6 gün (156 mesaj)
opera vpn iş görüyor şuanlık vpn yi tamamen kapatamazlar kendi serverini alıp kururlar bu sefer insanlar daha fena olur yasak çözüm değil
_____________________________

Eski kullanıcı adı: sinangndzx

Bu mesaja 1 cevap geldi.

E
eyoruk
6 gün (10108 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: mezun2021itü

opera vpn iş görüyor şuanlık vpn yi tamamen kapatamazlar kendi serverini alıp kururlar bu sefer insanlar daha fena olur yasak çözüm değil
Opera kullanıyordum ben.Ama son günlerde sık haber olan güvenlik sorunlarından sonra ücretli olanlara bakmaya başladım artık.Zaten elbet almak zorunda kalacağız bu gidişle.Güvenlik dediysem nereye girdiğimi gizlemenin derdinde değilim.Şifreler sıkıntıya düşmesin yeter.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E
engineer037
6 gün (138 mesaj)
Surfshark kullanıyorum en uygunu o ve gayet hızlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D
dogaunl
6 gün (917 mesaj)
Bu dediğinizin teknik açıklamasını yaparmısınız ?İsterse nasıl engelleyebilir.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Makarnacı321

W
WhoiS_AttaCK
6 gün (1699 mesaj)
ulan madem akın ediyorlar bi regional pricing yapın insafsızlar.
R
RevengeRain
6 gün (232 mesaj)
Türk milletini VPN'e muhtaç edenler utansınlar.
C
crazy programmer
6 gün (113 mesaj)
ağ erişimi ile kısıtlar. gerçi ağlar üzerinden yeni bir vpn ağ oluştur derse ve yurtdışından vpn ağ kiralarsa yine de kısıtlayamaz. ancak devlet iis kablosunu kökünden keserse -devletin işine gelmez - o zaman hiçkimse isterse vpn bağlasın yine de internete ulaşamaz. ancak devlet ttnete yetki verirse ve ağ erişim kısıtlaması getirirse vpn ile dahi bağlantı sağlanamıyor. bk. okullar ve meb yerel internet ağları


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @dogaunl