Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
107
Cevap
5289
Tıklama
24
Öne Çıkarma
Kılıçdaroğlu'nun ilk turda %51 alabilecek sanılması.
B
2 hafta
Çavuş
Konu Sahibi

Burada, twitterda, her yerde bi algı var. Normalde %51 ile bitirebilecekken neden Sinan Oğan yada Muharrem İnceye gibi 3. taraflara veriyorsunuz, oy bölüyorsunuz diyen gerçeklerden kopuk bir kitle var.

Kemal bey iyi biri ondan şüphem yok. Ama bu ülke twitterdan forumlardan kısaca internet aleminden ibaret değil.
İç anadoluda, karadenizde (Artvin hariç.) pek karşılığı yok bu adamın. Kendi tabanında bile adaylığına sıcak bakmayıp rahatsızlık duyan birçok chpli var çevremde. Haliyle %51 ilk turda mümkün değil. Merak eden bi anadolu turu yapabilir.

Kk karşıtlarını sürekli akpli olmakla suçlayan yada "ilk turda bitirmek varken" argümanını her yerde dayatan kitle saçmalıyor. Aday arttıkça sandığa gitmem diyen bisürü seçmen oy kullanmaya karar veriyor. Sandığa giden seçmen oranı arttıkça akpnin kemik kitlesinin etki oranı düşüyor. Yani artan aday sayısı en çok akpye zarar veriyor. Basit matematik.

Şimdi bu arkadaşlara bi çağrım var. Birazcık mantıklı olun, sağa sola saldırmayı bırakın. Demokrasi nedir öğrenin çünkü bilmiyorsunuz. Akp halen bu kadar güçlüyse ve 21 yıl kan kustuysak bu etkisiz-yetersiz muhalefeti hiç eleştirmeyip, sorgulamayıp fanatiklik yapmanızdandır. Şuan ki tavrınız 3. seçeneklere daha istekli bir geçiş sağlıyor, savunduğunuz adaya daha büyük zarar veriyorsunuz. Bu ülkede tek vatansever siz değilsiniz. Sırf sizin yüzünüzden kk düşmanı bi kitle oluştu ve giderek büyüyor.

Şimdi lütfen bırakın isteyen istediğini savunsun. Değişim isteyen 2. turda gereğini yapacaktır benim şüphem yok.51 almayacak zaten 58 alacak
Yoruma Git
-BraveHeart- - 2 hafta +58
Kılıçdaroğlu geçmişte Erdoğan'a oy vermiş 50+'dan nasıl oy alacak da 50'yi geçecek? Hele adaylık krizinde yaşananlardan sonra çok ihtimal dahilinde değil bence. Muhalef...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Donald Trump - 2 hafta +45
peynir alırken 2 değil 3 kere düşününce görürüm o halkta karşılığı yok laflarını
Yoruma Git
richardfeymanınsaçı - 2 hafta +41
F
2 hafta
Çavuş

Kılıçdaroğlu'nun halkta karşılığı sıfır. Bunu en iyi kendileri bildikleri için, Ekrem ve Mansuru yanında çanta gibi yanında taşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero -- 16 Mart 2023; 16:47:39 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
A
2 hafta
Yarbay

Sorun akp'nin planında , ilk turda oyları bölüp mecliste çoğunluğu almak istiyorlar. Ikinci turda istikrar diyerek seçimi almak hedefleri.

Büyük ihtimalle İnce ile de anlaşıp 55 üzerine çıkmayı düşünecek muhalefet, ama İnce anlaşması cok zor bir adam.
Olmazsa aklınızda olsun elbette İnce'ye başkanlıkta oy verebilirsiniz aday olursa lakin meclis oyunuzu şehrimizde en güçlü muhalif parti kimse verin. O çok önemli,

Mp'nin barajı geçmesi, geçse bile sistem dolayısıyla çogu yerde vekil çıkarması imkansıza yakın, o da tamamen akp'ye yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 16 Mart 2023; 16:48:47 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

F
2 hafta
Çavuş

@amadeus99 sizin gibilere inanan kaldı mı forumda? Akp'de chp'de rüşvetle satın alamadıklarını, medya gücüyle, yandaşlarıyla iftira atıp yok etmeye çalışıyor. Bunun en iyi örneğini Akşener masadan ayrılınca gördük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero -- 16 Mart 2023; 19:49:13 >

O
2 hafta
Binbaşı

Belediyelerin Akp'ye terkedilmesini istememişler, o yüzden de Kılıçdaroğlu fedakarlık yaparak Cumhurbaşkanı adayı olmak zorunda kalmış

Çok güzel bir bahane

Olan oldu bu saatten sonra aday da değişmeyeceğine göre muhalefeti desteklemek gerekir.Kaldı ki Başkan adayı Yavaş ya da İmamoğlu da olsa sonuçta yine Kılıçdaroğlu ve 6'lı masa güdümünde aday olacaklardı.Siz sanıyor musunuz ki Yavaş bir iş yaparken bunlara danışmadan yapacaktı?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

R
2 hafta
Yüzbaşı

peynir alırken 2 değil 3 kere düşününce görürüm o halkta karşılığı yok laflarını-
2 hafta
Yarbay

51 almayacak zaten 58 alacak< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.
D
2 hafta
Yüzbaşı

Kılıçdaroğlu geçmişte Erdoğan'a oy vermiş 50+'dan nasıl oy alacak da 50'yi geçecek? Hele adaylık krizinde yaşananlardan sonra çok ihtimal dahilinde değil bence. Muhalefet, bu seçimi de 80'lik bir dedenin inadı yüzünden çoktan çöpe atmıştır benim gözümde.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
N
2 hafta
Binbaşı

Adamlar 15 ülkeye seçim sandığı koyucaklarmış kaderimiz çizildi

Almancı ... lar kesin akpye vericek


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
2 hafta
Binbaşı

Yahu heralde, ben de alamanya üzerinden geçinsem. Alamanya bana her türlü imkanı sağlasa, bedavaya yaşasam üstüne buraya gelip bedavaya tatil yapsam ben de akpye oy veririm.

Avro niye değerlensin ki derim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Naruto45
E
2 hafta
Yarbay

Hocam bunlar demokrasi aşığı olarak

Demokrasi den o kadar korkuyor ki

100 yılda bir şansları var onu da zorla dayatma olarak yapma derdindeler

Kardeşim ben kk sevmiyorum sevmek de zorunda mıyım

Demokrasi gereği isteyen Cumhur adayı olmalı

Yok oylar yok ne falan hikaye< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O
2 hafta
Yüzbaşı

Alırsa şaşırtıcı olmaz.

Oral ve vital Bulgular üstüne konjonktür kk kazanacak diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olurolmazşeylerrrrrrr -- 16 Mart 2023; 17:43:40 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
2 hafta
Yüzbaşı

Aday arttıkça sandığa gitmem diyen bisürü seçmen oy kullanmaya karar veriyor. Sandığa giden seçmen oranı arttıkça akpnin kemik kitlesinin etki oranı düşüyor. Yani artan aday sayısı en çok akpye zarar veriyor. Basit matematik.

Bunu anlayacak insan orani 1%'dir dostum. 85 milyon'dan sadece 850,000 kadari bu lafi anlar. Bunu okuyup bak gordun mu Muharrem Ince oy boluyormus diyen 17 milyon insan cikar kesin.

2023 yilinda bizlerin verdigi savas Sahte Muhalefet ve Iktidar arasinda degil, Bilim ve Akil ile Cehalet arasinda verdigimiz bir savastir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 16 Mart 2023; 17:49:3 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
2 hafta
Çavuş
Konu Sahibi

Haklısın, bende biraz karışık yazmışım. Ama çevremizdeki anlamayanlara izah etmek boynumuzun borcu. Ben artık iki kutup arasında bırakılmaktan iki tarafında salyalı fanatiklerinden çok sıkıldım.
Bu mesajda bahsedilenler: @sensaura
B
2 hafta
Çavuş
Konu Sahibi

Hayatında konya kayseri erzurum rize trabzon vs. vs. görmemiş adam gelmiş %58 alacak diyor. Aynen abisi %80 alacak hatta.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
2 hafta
Yüzbaşı

ben kk, ekonomik krizden istifade dayadım adaylığımı

ya beni seçeceksiniz ya da rte ile devam edersiniz dedim

sövüyorlar bana ama ekonomiyle fln korkutuyom

trolleri de saldım üstlerine, kk kk diye ötüyorlar

geliyorum

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
2 hafta
Yarbay

Kılıçdaroğlu her halükarda %50+1'i bulacak. Hesap ortada, sen de mantığını kullan biraz.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BlackMarlin
B
2 hafta
Onbaşı

Şöyle alabilir tamamen şahsi görüşüm artık herkes görmüştür depremde hazırlık olmadığını ölen insanlar için bahsi geçen açıklamalar unutmamak lazım Allah vergisi olaylarını depremden sonradan alnımızın akıyla çıktık 6 Şubat olaylarından demesini aylarca ortalıkta hdp ile işbirliği yapıyor bunlar vatan haini dire bağırırken seçim kaybetmek korkusuyla HÜDA-PAR ile ortak seçime gidilmesini destek istenmesini ülkede bitmek tükenmek bilmeyen cemaatlerin,tarikatların yükselmesi ve desteklenmesi sırada kim kaldı galiba Talibanda da destek alıcaz yani farkındaysanız daha ekonomiye giremedim.50+ kitleden bir kesimde görmüştür bunları herhalde.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Donald Trump
P
2 hafta
Yarbay

Eger Kılıçdaroğlu son dakikada butun akla ve mantığa meydan okuyup kendini zorla aday yaptırmasaydı.

Bu seçimi alıp alamayacagımızı değil seçimden sonra ne yapacagımıxı konusuyor olurduk.

Kılıcdar anketlerde 3 kişi arasında hep en dusuk oy alan ve kaybetme olasılığı olan tek muhalif adaydı. Bildiğin adaylığı ile Akp'ye can simidi fırlatıldı.

Şu an hem muhalefet bölünmüş ve kırgın, hem farklı adaylar çıkıyor. İnsanlar şüpheli Kılıçdaroğlu'nun ilk turda seçimi alıp alamasından çünkü muhalefet halkın istediği değil parti merkezinin dayattığı adayı çıkardı. (Ayrıca AKP ve MHP oylarında fire olma ihtimali aşırı derecede azaldı.. Tersine Millet ittifakı da fire olma olasılığı arttı... )

Bu seçimi muhalefet alsa bile halkın baska caresi olmadığı için alacak Kılıçdaroğlu tercih edildiğinden değil. Malesef halka şantaj yapıldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 16 Mart 2023; 18:25:36 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Bhdrbyram
A
2 hafta
Binbaşı

KK'nın halkta karşılığı yok iddiası tamamen bir algı. KK'nın diğer aday adaylarından daha çok halkta karşılığı var. KK'ya karşı olumsuz bir algı oluşmasının nedeni de yanlış bir algıdan kaynaklanıyor. Evet, halkta KK'ya karşı olumsuz bir algı var ama bu algı oluşturuldu, bizzat KK'ya mecburen tıpış tıpış gidip oy verecek tayfa tarafından oluşturuldu. Bu tayfa bir azınlık ama sesi çok çıkıyor. RTE'ye karşı muhalefet yapmanın hafifliğine aldanıp muhalefet yapmanın risksiz bir şey olduğunu sanıp KK'ya da muhalefet yapmaya başladılar. Sandılar ki muhalefet yapmak RTE'ye muhalefet yapmak kadar çok kolay bir şey. Ve sanıyorlardı ki KK hiç bir şekilde CB adayı olamayacak. O yüzden en üst perdeden KK'ya karşı kişisel bütünlüğünü zedeleyecek şekilde muhalefet yaptılar. (Meral ve onun arkasına takılıp KK'nın kişisel bütünlüğüne karşı muhalefet yaptılar mesela) Ama sonra bir şey oldu. Bu tayfanın sesi TIK diye kesildi. Bu KK'nın CB adayı olacağı kesinleşince oldu. Şimdi artık KK'yı savunmamanın zor olduğu bir döneme girdiler. Bir şekilde dönmeye çalışıyorlar, ama önceden çok üst perden KK'ya karşı muhalefet yaptıklarından, savunmaya geçmeleri çok sırıtıyorlar. Hele öyle tipler var dıki tv ekranlarından, sosyal medyadan oradan buradan bağırarak her daim KK'yı eleştiriyorlardı. Şimdi KK'yı savunmaya geçmeleri onların eski iddialı muhalefet sözleri kulaklarda yankılanmalarına neden oluyor... Herkes KK'ya biat edecek. Ama bu tayfa sadece biat etmekle kurtaramayacak, KK'nın yalakası olmak zorunda. Başka da bir çıkış yolları yok. Zaten yalakalığa da çoktan başladılar. KK aday oluncaya kadar KK kesin kazanamaz diyorlardı. Şimdi ise KK kesin kazanacak diyorlar. Bunların başmirarı Meral Akşenerdir. KK kazanırsa başmimarları Meral Akşener olan tayfa hangi düzlemde siyaset yapacak ve inandırıcılığı olacak ve halkda bir karşılığı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 16 Mart 2023; 18:30:53 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.