Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
15
Cevap
584
Tıklama
1
Öne Çıkarma
iOS 18, uygulamaları kilitlemenize izin verecek
E
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

iOS 18, uygulamaları kilitlemenize izin verecek
iPhone kullanıcıları senelerdir Fotoğraflar ve Mesajlar gibi kişisel uygulamaların açılışına şifre koymak istese de Apple, bir türlü bu gizlilik ve güvenlik özelliğini sunmuyor. Son raporlar, iOS 18 güncellemesinin buna izin vereceğini söylüyor.Ayrıca Bkz.Apple, iOS 18 ile nostalji yaşatacak: iPhone'ların efsane duvar kağıtları geri geliyoriOS 18, iPhone kullanıcılarının Fotoğraflar uygulaması dahil yerleşik tüm uygulamaları Face ID ile korumasına izin verecek. Mail, Mesajlar, Telefon, Fotoğraflar, Notlar, Safari, Ayarlar ve diğer yerleşik iPhone uygulamaları Face ID, Touch ID veya kilit ekranı şifresiyle korunabilecek. Özelliğin App Store’daki üçüncü parti uygulamalarla çalışıp çalışmayacağı henüz bilinmiyor.Apple, şu anda Notlar uygulamasında notlar ve Fotoğraflar uygulamasında "Son Silinenler" ve "Gizli" albümlerindeki fotoğraflar gibi belirli içeriklerin Face ID, Touch ID veya parolayla kilitlenmesine izin veriyor. Yeni iOS 18 özelliği, iPhone’un kilidi açık olsa bile uygulamaların tamamen kilitlenmesine izin vererek güvenlik ve gizliliği sağlayacak. Bu arada uygulamaları Ekran Süresi veya Kestirmeler ile kilitlemenin yolları var; bu yöntemlere artık iOS 18'de gerekli olmayacak.WWDC24 etkinliğinin hemen ardından iOS 18 beta sürümünün yayınlanması bekleniyor.


Kaynak:https://www.macrumors.com/2024/06/08/ios-18-face-id-app-locking-rumor/

 Haberi Portalda Gör

Genelde Apple lansmanlarını izlerken oha bu da mı yokmuş oluyorum. Komik eksikleri var gerçekten.
Yoruma Git
Xloud - geçen ay +8
Iq kaç hocam?
Yoruma Git
sakalsız messi - geçen ay +3
Hah. Bireyselliğe, feminist züppe takımına hizmet edin anca. Aileye düşmanlık ve bireyselliğe hizmet eden, topun tekinin ceosu olduğu şirketin son icadı.
Yoruma Git
mystiery_ - geçen ay +2
E
geçen ay
Yarbay

Topkayı Sarayı'nda yüzyıllardır olan bir özellik bknz Harem 💅< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

M
geçen ay
Yüzbaşı

Hah. Bireyselliğe, feminist züppe takımına hizmet edin anca. Aileye düşmanlık ve bireyselliğe hizmet eden, topun tekinin ceosu olduğu şirketin son icadı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

X
geçen ay
Yarbay

Genelde Apple lansmanlarını izlerken oha bu da mı yokmuş oluyorum. Komik eksikleri var gerçekten.Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
geçen ay
Binbaşı

2016'dan 2020'ye kadar kullanmış olduğum Huawei P9 modelinde bile bu özellik vardı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İ
geçen ay
Binbaşı

Xiaomi ve samsunglarda yüzyıllardır var zaten bu özellikBu mesaja 1 cevap geldi.
F
geçen ay
Teğmen

Hani Face-ID çok güvenliydi?

Neden ikinci bir bariyer koyuyorsunuz?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
geçen ay
Yüzbaşı

Iq kaç hocam?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @FısFısss
L
geçen ay
Onbaşı

Oya bu yokmuymuş… yine şaşırtmaya devam Apple!
F
geçen ay
Teğmen

Senin bu olaya bakışın nedir?

Dur tahmin edeyim "Gelsin tabii" diyeceksin.

Bu teknolojiyi/özelliği 20 senedir kullanan Android telefonlara sağda solda "Dandroid" yazıp kendini tatmin edeceksin ama burada sana ekmek çıkmaz.

Hadi FısFıss.
Bu mesajda bahsedilenler: @sakalsız messi
*
geçen ay
Yüzbaşı

Arkadaşlar bizler yani iOS kullanıcıları olarak bu özelliğin de 150 yıldır androidde olduğunu biliyoruz. Ve bunu bile bile androide geçmemişsek demek ki iOS seviyoruz. Yani bir kaç özellik geriden geliyor diye napalım android mi kullanalım yani :D FaceID'yi açan zaten içerisindeki her şeye erişir. Ayrıca mevcutta whatsapp'da olduğu gibi program içerisinden FaceID ile kilitleyebildiğiniz bir sürü uygulama var, şimdi iOS da tüm uygulamalarda olacak. Yani öyle büyüttüğünüz gibi bir mevzu yok. 150 yıldır androidde olması bizim için hiç bir şey ifade etmiyor yani.
D
geçen ay
Yarbay

Dostlar özellik yıllardır kestirmelerden yapılabiliyor diğer android cihazlar gibi virüslü uygulamalar indirmeye gerek yok ı love apple
K
geçen ay
Yüzbaşı

ama enteresan da artıları var, normalde android'de ek uygulama ile kazanılacak özelikleri koymuşlar, mesela ayarladan seçtiğin bir ses türünü (mesela bebek ağlaması veya kapı gıcırtısı ya da kendi kaydettiğin bir ses) duyarsa algılarsa alarm üretiyor saatine iletiyor, kendi ötüyor, istediğin bişileri yapıyor gibi...Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Xloud
L
geçen ay
Yarbay

Samsung'da uygulama kilitleme mi var?
Uygulama kilitleme kaldırıları çok oldu...
Secure Folder ile karıştırıyorsunuz.

Bu mesajda bahsedilenler: @isimsiz55_55
C
geçen ay
Binbaşı

Geçen sene bu saçmalık yüzünden rezil olmama ramak kalmıştı:

Kadın yöneticiye Iphone 14 PM 256GB Deep Purple cihazımdaki yurt dışında çektiğim fotoğrafları gösteriyordum.
Bir ara bana "Sanırım yanlış yerlere girdim" deyip telefonu geri verince kaynar sular başımdan dökülmüş gibi oldu;
Nasıl becerdiyse gizli klasöre girmiş ve +18 arşivim olduğu gibi açılmıştı...X
geçen ay
Yarbay

Zaten Androidde kullandığım şey bu. 2 senedir falan. kulaklığıma da iletiyor sadece saat değil.
Bu mesajda bahsedilenler: @korozyon
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.