Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
143
Cevap
0
Tıklama
148
Öne Çıkarma
Cevap: Huawei kalabalık içerisinde Uygur Türklerini tespit edebilecek teknoloji geliştiriyor (7. sayfa)

Ş şopen27
2 ay (752 mesaj)
2. Dünya savaşında Japonlar Cinli ****leri bitirmeliydi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B bluefour
2 ay (177 mesaj)
Çin de bişeyler yapmaya çalışıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


B bluefour
2 ay (177 mesaj)
Amerika pişman olur şimdi, keşke japonlari hiç ellemeseydim diye

Çakır yanlış adamı kestik der

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @şopen27

B bluefour
2 ay (177 mesaj)
konu takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


C chemsul
2 ay (1072 mesaj)
Uygur Türkleri konusunda çok çeşitli bilgiler var. Vatan partisi ve AKP tarafı bunlara yönelik bir soykırım işkence kesinlikle yok derken, diğer cepheden bir sürü fotoğraflı görüntü geliyor. Gerçek tam olarak nedir kime inanacağız çözemediğim konulardan bir tanesi


Bu mesaja 2 cevap geldi.

M mrtkrk
2 ay (269 mesaj)
Teknolojinin kötü tarafı.
L losttime35
2 ay (1404 mesaj)
Git sen daha çinden iğne alll
ne çabuk unutuldu uygurlu kardeşlerimize yapılan eziyetler
ebedi düşmanımızdır çin unutulmaması gereken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losttime35 -- 16 Ocak 2021; 15:8:42 >


T Torlak Kemal
2 ay (1665 mesaj)
Hangi marka telefon alırsan al, ya Çin'de üretiliyordur ya da Çin'de üretilen komponenetler kullanıyordur. Çin malından kaçış yok.

Mesela Iphone bile Çin'de üretiliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @12 Angry Men

1 12 Angry Men
2 ay (10754 mesaj)
Orada montajını yapıyorlar, karın büyük kısmı apple'a kalıyor. Diğer türlü karın hepsi çine kalıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Torlak Kemal

T trlonely
2 ay (320 mesaj)
Bu ülkede Türk olmadığım halde Uygur Türklerinin bu kadar yalnız bırakılmasına çok üzülüyorum.

Türk olmadığımı neden belirtiyorum? yerli ve millici, neo Osmanlıcı, tengri biz menenci malum kesimin 3 maymunu oynarken kendimi yalnız hissediyorum. Ne bakkalda, ne markette, ne iş ortamında hiç bir şekilde lafı dahi açılmıyor. Ulan bu insanlar soydaşınız. nasıl bu kadar vurdumduymaz olabiliyorsunuz ?

Ama olsun 2. çin treni yola çıkmış. çin güzellemelerine devam..
T Torlak Kemal
2 ay (1665 mesaj)
Öyle ama karın hepsi yine Çin'e kalmıyor. İçinde kullandığı işlemcilerin ya tamamı ya da çoğu Qualcomm, Broadcom, ARM, Cirrus Logic, TI, Skyworks, Qorvo gibi ABD ve İngiliz firmalarına ait. Kullandığı çoğu yazılım için yine Batılı firmalara imtiyaz hakkı ödüyor. Dünya artık öyle bir yer değil, karlar bütün global oyuncular tarafından ortaklaşa paylaşılıyor. Mesela Iphone Apple tarafından tasarlanıyor ama 4 tane Tayvanlı ODM tarafından üretiliyor. Peki bu Tayvanlı ODM'lerin fabrikaları nerede? Tabii ki Çin'de. Peki Tayvanlılar A'dan Z'ye tüm bileşenleri kendileri mi üretiyor? Ne gezer! Tüm işlemciler ABD, Kanada ve İngiltere'den (ama Çinde üretiliyor), ekran Samsung'tan ama Samsung'un Çin!deki fabrikasından, pil Japon ya da Çinli üreticilerden ama Japon bile olsalar Çin'deki fabrikalardan, plastik aksamın yapıldığı petrol Ortadoğudan, fotoğraf lensleri Almanya veya Japonya'dan, fotoğraf sensörü Sony'den ve diğer elektronik bileşenler Japonya, Tayvan, Singapur ve Çinden geliyor. Her ne kadar fikri mülkiyet hakkı Apple'a ait olsa bile, ortaya çıkan ürün çok firmalı, uluslararası bir ürün. Huawei de bu kapital oyununun bir parçası. Öyle karın hepsi tek firmaya kalıyor diye bir dünya yok artık. O çok eskidendi.

O nedenle bu boykot işi saçmalıktan başka bir şey değil. Daha 2 ay önce Fransız mallarını boykot ediyorduk. N'oldu o İş? Ben söyleyeyim, geçmişteki tüm boykotlar gibi yalan oldu. 2 ayı bırak 2 hafta bile sürmedi.

Sizin bu boykot çağrınız da baştan ölü doğmuş bir girişim. Naif ama çocukça. Çok değil, 3 gün sonra unutulup gidecek, 4. gün insanlar Huawei telefon kuyruğuna girecek.

Hem girmese ne fark eder. Huawei bu gün dünyanın en büyük telekomünikasyon üreticisi, telefonun hangi marka olursa olsun, sinyal aldığı baz istasyonu, ona sinyal gönderen router-lar gateway-ler hep Huawei. Eskiden bu işleri yapan Nortel, Alcatel, Ericsson vardı, şimdi Huawei var. 5G ile ilgili patentlerin %67'si Huawei'nin elinde. İçinde 5G modem olan hangi telefonu alırsan al, paranın bir kısmı Huawei'ye gidiyor.

Hem telefon almasan ne yazar, bugün satılan 5G destekli akıllı cihazların ve TV'lerin içinde bir şekilde bir Huawei bileşeni ya da lisansı var.

Kendinizi kandırıyorsunuz böyle çocukça girişimlerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 16 Ocak 2021; 17:36:9 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @12 Angry Men

1 12 Angry Men
2 ay (10754 mesaj)
Teşekkürler ama ben yine de çin malı ürünlerden mümkün oldukça uzak durmaya çalışacağım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Torlak Kemal

T Torlak Kemal
2 ay (1665 mesaj)
Olabilir tabii hocam, kişisel olarak bir tavır bir duruş göstermek isteyebilirsin. İşe yaramayacağını bilsem de saygı duyarım.

Ancak işin ticari boyutu bir tarafa, siyasi yönü de var ve uygur türkleri üzerindeki Çin baskısının bir kısmı bazı İŞİD kafalı şeriatçı uygur türklerinden kaynaklanıyor. Bunu da bir kenara not etsen iyi olur.
Bu mesajda bahsedilenler: @12 Angry Men

H hitokiri_johndoesai
2 ay (1624 mesaj)
İnternet diye bir şey var çok şükür. Kamplarda bir süre kalıp sonra serbest bırakılan binlerce canlı tanık Uygur da var. ABD ve Avrupa basınında boy boy haberler çıkıyor. Almanlar'ın Yahudiler'e yaptığı ne ise Çin aynısını yapıyor. Nazi Almanyası Yahudiler'i mümkün olduğunca çabuk yoketmeye çalışıyordu, Çin ise zamana yayıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 16 Ocak 2021; 16:52:56 >


Bu mesajda bahsedilenler: @chemsul

F Fatih KARAHAN
2 ay (60 mesaj)
Uygurlar Türk desen Türk,Müslüman desen Müslüman,Mazlum desen mazlum ama Filistin kadar değerli değil nedense.Bi Filistin aşkı var bizde,Filistinliler bile şaşırıyor.Yarın öbür gün Uygurlar çıkıp Türkiye yi suçlarsa destek vermediniz diye başımız öne eğilecek,şu Rusya-Çin-Filistin aşıkları yüzünden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S StaatSanWalt
2 ay (1712 mesaj)
Büyük dostumuz kredilerde bel bagladigimiz, patronumuz haline gelen Çin'i elimizde tahta kılıçla Ertuğrul izleyerek milliyetçilik yaparken tebrik etmek lazım.
S SHADOW
2 ay (3504 mesaj)
Zaten huawei marka herhangi bi ürünüm yoktu, artık almam da. Bireysel boykot +1
K kymelria
2 ay (2600 mesaj)
Kesinlikle yok diyorlar ama Uygur türlerine yapılan zulüm araştırılsın önergesine de red veriyorlar. Sadece buradan bile bir şeyler anlayabilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @chemsul

D drangela61
2 ay (1167 mesaj)
Biraz param olursa bu Meizu cihazı satıp işe yarar bir Samsung satın almaya bakayım bari.. Evdeki tv de Samsung zaten.. Hiç değilse Güney Koreliler bunlar gibi yamyam(!) değildir..