Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
5
Cevap
49
Tıklama
0
Öne Çıkarma
HD6850 Siyah Ekran Sorunu

S Settlers Konu Sahibi
4 yıl (1257 mesaj)
Arkadaşlar Merhaba,

Forumda biraz arattım, benzer sıkıntıları gördüm, fakat benim sorun biraz daha farklı gibi sizle paylaşayım.

Klasik, bilgisayar kullanırken, ekran ikiye bölünüp kayma ve akabinde siyah ekran sorunu baş gösterdi. Formatlamaya bahane arıyordum, formatlayıp sıfırdan Win10Pro 64bit yükledim. (Önceki sistem Win7) Bilgisyar sorunsuz açıldı, ekran kartı sürücüsünü yüklediğim zaman tekrar siyah ekran geldi, hatta sistem kitlendi. Resetledikten sonra, "hoşgeldiniz" yazısından sonra gene aynı hadise oldu.

Yeni rom dosyası attım fayda etmedi. Başka bir yöntem var mıdır? Yoksa kartın üstünde tepinip, çekiçle ezip hurdaya mı atayım?
N neutumn
4 yıl (2299 mesaj)
Eski bir sürücü dene, son sürümü kurmadan ondan önceki bir sürümü yükleyip denemelisin. Ya da otomatik driver kuran programlardan birni indirip öyle kur, sonra son sürümü kurarsın.
C CorelDraw04
4 yıl (3670 mesaj)
Bende de öyle oldu aynı model şimdi yeni ekran kartı arıyorum. Yani ekran kartın bozulmuş< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M Mete Can Karahasan
4 yıl (16260 mesaj)
Kart bozuk değil, bellekler kararlı değil sadece. Sıcaklıktan ya da voltajdan olur. Sizin yapacağınız şey bellek saatini azaltmak, ya da voltajını yükseltmek. MSI Afterburner'da panelden voltaj kutularını işaretleyebiliyorsanız ayarını çok rahatça yaparsınız.
G GENERAL006
4 yıl (2366 mesaj)
Sürücü yüklerken sorun çıkartıyorsa GPU arızası olabilir yani ekran kartı gitmiş olabilir imkanın varsa farklı bir sistemde dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 13 Haziran 2017; 23:44:39 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Settlers

S Settlers Konu Sahibi
4 yıl (1257 mesaj)
Cevaplar için hepinize teşekkür ederim. @GENERAL006, başka bir sistemde deneme imkanım yok. Yalnız bir şey daha dikkatimi çekti, driverı manuel yüklemeye çalışırken, doğru sürücüyü seçtiğim halde hata veriyor Windows. Sanıyorum ki ekran kartı gitmiş. Bir de bir ara pervanesi değişmişti.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.