Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
15
Cevap
423
Tıklama
1
Öne Çıkarma
GS ve FB olmasaydı şuanda beşiktaş gibi bir takımın olmayacağı gerçeği.
D
3 ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

2015 sezonuna kadar herkes bilir ki beşiktaş 5-6 yılda bir anca şampiyon olan, bütçesi olmayan küçük bir takımdı. Şimdi görüyorum ki son 10 yılın yok efendim son 5 yılın en iyisi bjk diyen ilginç 18 yaş altı tarihten haberi olmayan bir kitle yetişmiş. Resimlerle yavaş yavaş anlatacağım, bu konu da zaten burada kapanmış olacak.

Öncelikle son 10 yılın en başarılı mevzusu iddiasına bir göz atalım. Şuanda 2022-2023 Sezonunu oynuyoruz ve 10 yıl öncesi 2012-2013 sezonuna tekabul ediyor. Peki o sezonda Uefa katsayıları neler diyor bir göz atalım.


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Görmüş olduğunuz gibi son 10 yılın en başarılı 34. takımı Galatasaray iken, 43. sırada ise beşiktaş bulunuyor. Peki, gözünüze şu detay takıldı mı? 2015 ve 2016 sezonlarında beşiktaş 20.000 ve 19.000 puan toplayarak diğer tüm kendi kulüp yıllarını 5 e 6 ya katlamış.

O sezonda Türk kulüpleri Şampiyonlar Ligine doğrudan takım gönderebiliyor ve ligimizin şampiyon olan takımı STSL galibiyet priminin (35 milyon TL) yanı sıra 15 milyon avro da bütçesine gelir sağlamış oluyordu.Bir de diğer yönden değerlendirme yapalım, beşiktaş klübü 2015 ve 2016 yıllarına doğrudan katılabilmesini kime borçlu? Ülkemiz neden o sezonlar doğrudan katılım hakkı kazanmıştı?

< Resime gitmek için tıklayın >
Türk toplumu için unutulmaz olan o yıl, 2012-2013 sezonu ülke puanımız. Son 10 yılın en başarılı kulübü beşiktaşımız var ya hani, kara kartalımız. O sezon maalesef avrupa kupalarına dahi katılım gösteremedi, son 10 yılımızın en başarılı takımı ülkemizi yanlız bıraktı :(

O sezon ise son 10 yılın en kötü 2 takımı Fenerbahçe ve Galatasaray avrupada bizi gruplarda temsil eden Türk takımlarıydı. Bu iki takım dışında GRUP aşamasında bizi temsil eden hiçbir Türk kulübü bulunmuyordu. Bu iki takımın sayesinde o sezon bizden yukarıda yer alan Ukrayna, İsviçre, Belçika, Hollanda, Rusya'dan fazla puan toplamışlardı. SADECE 2 TAKIM İLE.

Peki, ya Galatasaray ve Fenerbahçe de son 10 yılın en başarılı takımı beşiktaş gibi ülkesini grup aşamasında elenerek yalnız bıraksaydı ve o puanı toplamasaydı ne olurdu?

Potansiyel katılımlar yüzünden alacağı puanlar şu şekilde olurdu.

- Galatasaray direkt katılım yüzünden 5

- Fenerbahçe direkt katılım yüzünden 4

Potansiyel olarak belki 2 galibiyet aldıklarını varsayıyorum, 2 şer puandan 4 ve toplam 8.

Yani Türk klüpleri toplamda o sezon 17 puan toplayacaktı ve bunu da 5 e bölmeniz gerekecekti (Toplam 5 kulüple katıldığımız için)

3.400 Puan olacaktı, yani o seneki puandan tam 6.800 puan eksik!!!O sezonki 6.800 puan çıkarılsaydı Türkiye 16. sıraya yerleşecekti. Bu da 2015 yılında şampiyonlar ligine 1 takım göndermek anlamına geliyordu. Bu takımda Play-off oynamak zorunda kalacağı için gruplara direkt katılım sağlayamayacaktı.

Bu sayede ise bir çok maddi imkandan faydalanamayacağı gibi, pahalı hiçbir transfere de imza atamayacaktı. Taliscalar, Gomezler hani o sizin HAGİ ve ALEX'lerle kıyasladığınız topçular varya, anlayacağınız hiçbiri gelmeyecekti. Çünkü CL'ye direkt katılım bir oyuncunun bir takımı seçmesinde en önemli etkenlerden birisidir.

Son 5 sezonun da durumunu gösteren son tabloyu da koyup, konunun burada bittiğini söylemekte yarar var.


< Resime gitmek için tıklayın >


TÜRKİYENİN EN İYİ 2 FUTBOL KULÜBÜ GALATASARAY VE FENERBAHÇEDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DelikanliCekirge -- 3 Eylül 2022; 19:0:58 >

Ülke puanı 5 yillik hesaplanıyor. 2016-17 de SL de direk katılım elde etmemizin sebebi 2014-15 UEFA puanları onda da GS 50 Bjk 36 FB 30 puan da. Yani Bjk Türkiye'yi ilk 15 sokacak yeterl...
Yoruma Git
Yorumun Devamı froce1903 - 3 ay +12
güzel ama düzeltilmesi gereken yanlışlıklar var.

türkiyenin en iyi futbol klübü tek başına galatasaraydır. gerisi küçük anadolu takımlarıdır. febe dahil.
...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Aspanda Bürküt - 3 ay +11
Su zeka seviyesine bak sonra AKP niye basta tovbe est.
Yoruma Git
inonu88 - 3 ay +7
A
3 ay
Teğmen

güzel ama düzeltilmesi gereken yanlışlıklar var.

türkiyenin en iyi futbol klübü tek başına galatasaraydır. gerisi küçük anadolu takımlarıdır. febe dahil.

terazi lastik jimlastikçiler için zaten bir şey yazmaya bile değmez.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
3 ay
Yüzbaşı

Klubü< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
3 ay
Binbaşı

GS ve FB en büyük kulüpleri canlı yayın haklarından tut herşeye kadar en yüksek payı açık ara bu kulüpler almalı...< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

P
3 ay
Teğmen
E
3 ay
Binbaşı

baştan sona mükemmel analizler noktası virgülüne kadar altına imzamı atarım

tebrikler hocam< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İ
3 ay
Yarbay

Su zeka seviyesine bak sonra AKP niye basta tovbe est.F
3 ay
Çavuş

Ülke puanı 5 yillik hesaplanıyor. 2016-17 de SL de direk katılım elde etmemizin sebebi 2014-15 UEFA puanları onda da GS 50 Bjk 36 FB 30 puan da. Yani Bjk Türkiye'yi ilk 15 sokacak yeterli katkıyı yapmış. Gelelim ostersuds kestanesi ve Vardar kestanesi gs fb nin 2019 da nasıl Sl de oynadığına 2017-18 puanları Bjk 57 GS 29 FB 27. Ülke puanı olarak 30 puan altı ilk 15 yapamıyor. Yani gs fb kestaneleri bizim tek başımıza aldigimi puanlarla lokomotif Schalke Porto grubunda rezil olmuş. Tüm türk takımlarının toplamından fazla puanımız oldugu 2019 da Bjk 62 GS 22 FB 31 puanı var. Gs yine sayemizde PSG den 5 realden 6 yedi yani. Teşekkür edebilirsin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
3 ay
Teğmen

Beşiktaş 1903 yılında kurulduğuna göre Biz olmasaydık siz olmazdınız daha portakalın kabuğunda vitamindiniz diyecem ama o zaman Portakal Türkiyede yoktu aynı sizin olmadığınız gibi...

Gs ve Bjk Ş.ligi takımıdır , Fb ve Ts Avrupa ligi takımıdır Kanıt burada...

Tek başırınızla övünmeye devam ederseniz yok olur gidersiniz. Son yıllarda olduğu gibi ülke puanına en çok BJK katkı verir.

< Resime gitmek için tıklayın >


Ş.LİGİ

< Resime gitmek için tıklayın >

Bunu ben yazdım kalan sayılardan wiki yazmamış
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azazel Geri Dönüyor -- 6 Eylül 2022; 13:42:20 >

W
3 ay
Yüzbaşı

konuya bak jk küçük taştır altında kalırsınız ona göreS
3 ay
Er

Derbilere bak . Kimin nerde olduğunu görürsün< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Aspanda Bürküt
A
3 ay
Teğmen

Hangi takımı tutuyorsunuz?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @selimergin
S
3 ay
Er

fener< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Aspanda Bürküt
A
3 ay
Teğmen

Lütfen 3. sınıf takımları destekleyen kişilerle muhattap olun o halde. Bakın jimnastikçi kardeşleriniz orada. Lütfen beni yormayın. Herkes rütbesini bilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aspanda Bürküt -- 10 Eylül 2022; 0:34:34 >


Bu mesajda bahsedilenler: @selimergin
S
3 ay
Er

Yukarda ki aspandaaaa engellemiş beni. 53 defa yenmişiz gs’yi Bil o zaman rütbeni .< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

T
2 ay
Yarbay

< Resime gitmek için tıklayın >
_____________________________

Eski kullanıcı adı: sükût


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.