Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
414
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Forumda görmek istediğiniz özellikler ve altforum önerileri

J
Jeolog.
Konu Sahibi

4 ay (3908 mesaj)
Selamlar,

Forumun, anasayfanın ve mobil uygulamaların sürekli gelişmesi, kullanımın kolaylığını arttırmak için düşünce ve önerilerinizi bekliyoruz arkadaşlar. Hayata geçen çalışmalar için belirli süreliğine "Kıdemli Yarbay" rütbesi verilecek.

Mesaj sayısı hariç bölümüne hakim, mesajları ile diğer üyeleri yönlendirici, örnek davranışlar sergileyen, herkesçe bilinen, saygılı müdavimlerimize "Kurmay Yarbay" rütbesi verilecektir.Bu rütbeyi almak için herhangi bir yönetici/admin'e özel mesaj yolu ile başvurabileceğiniz gibi hakettiğini düşündüğünüz arkadaşlarınız için de yine yönetici/adminler ile iletişime geçebilirsiniz. Yapılacak kısa değerlendirme neticesinde özel rütbeler hesaplarınıza tanımlanacaktır. Kurmay Yarbay rütbesi alan üyelerimizin örnek davranışlarını ve foruma katkılarını sürdürmesi beklenir.

Ayrıca foruma eklenmesinin iyi olacağını düşündüğünüz alt forum önerilerini de bekliyoruz.

Katılımınız, düşünceleriniz ve önerileriniz bizim için önemli.

İyi forumlar :)< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Forum çok yavaş önce onu hızlandırın yenilikler sonra gelsin.
Yoruma Git
alex59 - 4 ay +100
"CİMER" butonu.
Bu aralar özellikle yeni üyelerin görevlerini yerine getirmelerini kolaylaştırır.
Yoruma Git
webbie - 4 ay +69
alkol ve gurme bölümü
Yoruma Git
The SATANİST - 4 ay +34
Forumda din bölümü olmaması büyük eksiklikYoruma Git
Yorumun Devamı basgan reyiz - 4 ay +31
Şunlar olursa çok sevinirim:
Yoruma Git
Yorumun Devamı Tugrul_512bit - 4 ay +26
"Siyasi Partiler" bölümü yapın.Herkes sevdiği parti bölümünde takılsın...Gerçi öyle olunca da sıkıcı olur, kavga falan yok!
Yoruma Git
Yorumun Devamı Lumibrite - 4 ay +15
Parçalara ayırarak ölümüne sebep olduğunuz Kültür Tarih Bilim bölümünü, felsefe ayrı olacak şekilde, tekrar birleştirirseniz ölümden kurtula
Yoruma Git
Yorumun Devamı Kraven - 4 ay +11
- butonu geri gelsin. Ayrıca +18 bölümü istiyoruz. Bölümün adminliğine de talibim.
Yoruma Git
bLackMumbLe - 4 ay +10
- Acilen açtığımız konuları silebilme özelliğini getirin, 2018'in dünyasında hangi sitede gördünüz kendi içeriğini silememeyi?

Yoruma Git
Yorumun Devamı tempestatem - 4 ay +9

W
webbie
4 ay (4902 mesaj)
"CİMER" butonu.
Bu aralar özellikle yeni üyelerin görevlerini yerine getirmelerini kolaylaştırır.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

T
The SATANİST
4 ay (3029 mesaj)
alkol ve gurme bölümü
L
Lumibrite
4 ay (522 mesaj)
"Siyasi Partiler" bölümü yapın.Herkes sevdiği parti bölümünde takılsın...Gerçi öyle olunca da sıkıcı olur, kavga falan yok!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lumibrite -- 28 Aralık 2018; 18:14:52 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T
Tugrul_512bit
4 ay (6866 mesaj)
Şunlar olursa çok sevinirim:

- Troll ifşa bölümü ve trollerin şikayet edilme sayılarının listesi, renklendirme ile de aşırılıkları belli edilsin, mesela aynı ip veya eposta veya tel-no ile yeni hesap açmış mı? ip adresi yerine mac adresi de olabilir.
- Youtube için "DH tüp" eklerken istediğim saniyeden başlayabilmesi özelliği, t=25 diyorum hep sıfırdan başlıyor mesela, 20 dakikalık videonun sadece 1 dk sı gerekliyken bu özellik güzel olur
- Donanımhaber server erişim hızı göstergesi iyi olur çünkü bazen siteye giremiyorum sadece bende mi sorun oluyor bilmiyorum.
- Donanımhaber yarışma düzenlesin, mesela server tarafında çalışan bir fonksiyonun optimizasyonu gibi, ödülü de 2. el(hatta 3. el) veya donanım haber incelemelerinden çıkmış ekran kartları olsun. Dijital sanat veya içerik yarışması da olabilir bilmiyorum.
- Donanımhaber'de en haftanın, günün, yılın en çok tıklanan(veya okunan) konuları, en çok + puan alan mesajları, yeni banlanan üyeler gibi şeyleri öğrenebileceğimiz bir bölüm de güzel olabilir.
- Gif oynatma bazen çalışmıyor, sanırım dışardan link olarak verince öyle çalışabiliyor, bilgisayardan yükleyerek de çalışırlarsa çok makbule geçer.
- Donanımhaber'de yapılan bir espri, şaka veya tekerlemenin ilk kim tarafından kullanıldığını otomatik belgeleyen bir program parçası da fena olmaz. Atıyorum, "dolar bahane, istikrar şahane" gibi bir sözü dh'de ilk kim söylediyse, o cümlenin üzerinde mouse imleci bekletildiğinde adı(üye adı veya nick) çıksın ve şakadan "telif hakkı bu üyeye aittir" desin veya ünlülerin sözlerinde yaptıkları gibi sağ alt köşeye adını koysun.
- Yararlı bilgiler diye bir bölüm olsun. Yoğurt yemek ömrü uzatır mı, çok fazla bilgisayar oyunun zararları nelerdir, ışık hızı ne kadardır gibi rastgele yararlı olması muhtemel bilgilerin olduğu, google'da birinin birşey arattığında sayfaya gelip görmesini sağlayacak yararlı ve doğru içeriklerin olduğu, ekşi sözlükten daha kaliteli bir ortamı olan ama resmi sayfalar kadar da kasmayan bir bölüm.
- Fotoğraf galerisi ekleyebilme özelliği olursa güzel olabilir. Resimleri tek tek eklemek genellikle güzel gözükmüyor ve yorucu oluyor. "Çerçeveli resim ekle, resim dizisi ekle" gibi seçenekle 20 resim yükleyip bunları sağdan sola film şeridi gibi çevirip bakabileceğimiz bir araç güzel olurdu. Sağdan sola akmaları şart değil, nasıl göze daha güzel gözüküyorsa. Hem alttaki "Dosya" satırında resim ekleme düğmesinin sağ tarafında ek düğme koymak için bolca alan var. Galeri, video galeri, hatta bazı sitelerden adres yapıştırınca o sayfayı tarayıp ona göre formatlı yazı bile koyabilsin. Formatı sabit olan sitelerde yararlı olabilir, kullanıcının yükünü azaltır en azından. Ayrıca fotoğraf galerisi otomatik olarak resimleri boyutlandırırsa ekranda veya telefonda sorun çıkmamış olur.
- Bir adet screenshot alma düğmesi olsun ama sadece resmi değil o anki server kayıtlarını da belgeleyen bir yapısı olsun, sonra teröristin biri birşey yazdığında bunu kanıtlamak zor olmasın. Fotoşop deyip yırtamasınlar.
- Çok çok önemli oyun-film içeriklerinde çift seviyeli spoiler seçeneği olsun. Biri yanlışlıkla spoilera tıklarsa "emin misin" diye (ama yazar tarafından seçenekli olarak) ek olarak soru sorulsun.
- Günlük mesaj artılama limiti olsun. Kişi başına günlük 5 adet, kullanılmadığında birikebilsin ama 25 adette dursun.
- Artılamanın yanına bir de kişi başına ayda veya yılda sadece bir kez verilebilen çarpma olsun. 55 puanı olan mesajı katlayıp 110 yapsın. 2 kişi katlarsa 165 olsun gibi. Mesaj başına en fazla 5 çarpma verilebilsin.
- Ülke ve dünya gündemi bölümündeki küfürler-rencide etmeler otomatik olarak spoiler içine alınsın.
- Donanımhaberin serverları ile cloud gaming yapılabilirse çok makbule geçer. Haftanın en çok tıklanan mesajları veya konularının yazarları burada oyun oynayabilsin. Dh "bulut oyun" sayfasına girerek.
- Alarm ekleme özelliği olsun. Tıpkı mention gibi eklensin ama sadece mesajı o alarmda belirtilen kullanıcı okuduğu zaman bildirim gelsin. Mesaj okundu bildirimi yani.
- Tıklanınca dinlenilebilen müzik parçası ekleyebilelim. Belki youtube için kötü olabilir ama internet bandgenişliğimiz için iyi, özellikle son zamanlarda yavaşlamışken.
- Daha çok gülücük ekleme kısmında balonlarla kutlama seçeneğinin farklı fazlarla başlayan halleri de eklensin böylece birsürü balonlu dans figürü eklediğimizde yaptıkları hareketler daha doğal gözüksün, aynı anda aynı hareketi yapmasınlar.
- Benchmark bölümünde DH benchmark sayfası olsun. Kullanıcılar bu sayfaya girip "benchmark" düğmesine basınca javascriptle tüm çekirdeklere yüklenip, performansa göre puan çıktısı versin ve sayfada en çok puanı olan otomatik olarak en tepeye çıksın ve nickinden ateşler çıksın. İkinciye madalya verilsin, üçüncüye de günlük 1 mesaj artılama ödülü. DH yazılım ekibi çeşitli javascript benchmarkları eklesinler, kullanıcılar da her gün kapışsın.
- Anket açarken birden fazla seçeneğe tıklayabilme özelliği seçenekli olarak eklensin. Ankette hangi işte çalıştığımız sorulduğunda hem öğretmen hem taksici diyebilelim.
- Quote gibi başka bir özellik daha eklensin, içerisindeki yazıyı çeşitli dillere çevirebilsin. Birine birşey anlatamadığımız zaman lazım olabilir.
- Yazıyı quote gibi başka yeni bir özelliğin içine eklediğimizde o yazı 3 boyutlu olup ekrandan çıkacak gibi gözüksün. Sayfayı scrolladığımızda birden ekranın önünde gerçekmiş gibi kayarak geçsin. Bunun kullanımı da sınırlı olsun, yılda 1 kere 1 mesajda.
- Mesaja gelen cevapları mesajın sağında veya solunda görebilme özelliği. Bazen troller konuları çok kirletiyorlar scollamak yoruyor. Verilen cevaplar ilgili mesajın tabının içinde açılarak görülebilirse belki kirlilik azalabilir. Konu açıldı, düz mesajlar alt alta, ikinciye cevap geldi sağa doğru kayan tablar şeklinde, onlara gelen cevaplar da onların altına doğru, birbirlerini örtmeyen, okunmalarını engellemeyen bir şekilde. Şöyle de olabilir: yine herşey altalta ama sağ tarafa kayınca sonraki mesaj sayfası gelsin. Yani bir hareketle 30 mesaj birden geçebilelim ama bunu dinamik yapsın, sayfayı yeniden yüklemesin çünkü reklamları yüklemek ölüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 25 Aralık 2018; 20:46:2 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

B
basgan reyiz
4 ay (281 mesaj)
Forumda din bölümü olmaması büyük eksiklikBöyle bir bölüm açılırsa, gönüllü olarak hiçbir karşılık gözetmeksizin yönetici olmaya hazırım.

Amaç din propagandası yapmak falan olmayacak,sadece din ile ilgili konular üzerinde bilgi alışverişiSelam ve dua ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: El-EzherT
T-E-K-
4 ay (105 mesaj)
psikoloji psikiyatri bölümü olabilir

aşkla ilgili ayrı bir forum olabilir
S
shaggyolmedi
4 ay (64 mesaj)
Sayfa düzenini tutturabilseniz yeter. 138. Sayfaya tıklıyorum, silinen mesajlar yüzünden son sayfa (bazen son 1-2 sayfa) gösterilemiyor.
A
alex59
4 ay (555 mesaj)
Forum çok yavaş önce onu hızlandırın yenilikler sonra gelsin.
C
Charles Bartowski
4 ay (7534 mesaj)
-Popüler/öne çıkan konular forum için filtrelemesi olabilir. Birkaç ay sonra ana sayfa yine TYT/AYT mesajlarıyla dolacak bu da forumun işlevini düşürüyor. Futbol, tv başlıklarını istemeyenler de böylece rahat etmiş olur.

-Mobilde spoiler butonu çok uzun zamandır çalışmıyor onu bir çözün artık.

-Sinema forumunda alt forum olarak çizgi roman filmleri olabilir böylece sinema genel daha temiz kalır.

-Diziler için bitmiş diziler ve devam edenler şeklinde 2 alt kategori olabilir.

-Oyun forumlarına güzel bir düzenleme lazım bildiğim kadarıyla Battle Royale alt forumu daha yok moba var mı hatırlamıyorum. Bu haliyle çok işlevsiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K
Kraven
4 ay (5934 mesaj)
Parçalara ayırarak ölümüne sebep olduğunuz Kültür Tarih Bilim bölümünü, felsefe ayrı olacak şekilde, tekrar birleştirirseniz ölümden kurtulabilir. Günlerce mesaj atılmadığı oluyor. İçine ettiniz güzelim bölümün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 26 Aralık 2018; 11:32:52 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B
bLackMumbLe
4 ay (7169 mesaj)
- butonu geri gelsin. Ayrıca +18 bölümü istiyoruz. Bölümün adminliğine de talibim.
S
senneanlarsindumbelek
4 ay (664 mesaj)
1)Bedelli Askerlik alt bölümü kesinlikle şart.Konular çok dağınık açılıyor.Kisa donem-uzun dönem bölümü içerisinde fark edilmiyor.2)İş ilanları bölümü açılmalı.Üyeler cv'lerini,çalışma şartlarını ortaya koyarak kendilerini gösterebilecekleri gibi iş arayanlar açısından da faydalı olur.3)Foruma gelmesini istediğim özellik,cezalara itiraz olması. Bazen yöneticilerimiz öyle saçma cezalar veriyor ki akla mantığa aykırı.Üyelerin cezalara itiraz edip,kıdemli yöneticiler tarafından değerlendirilmesi gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

L
lazer__
4 ay (1150 mesaj)
Yapay zeka destekli Trol engelleyici eklenti istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


-
-Bane
4 ay (8052 mesaj)
Yazacaklarımın birkaçı söylenmiş ama dikkat çekmesi açısından bende yazayım tekrar;- Mobilde spoiler buttonu hala çalışmıyor.

- DH tüp kafasına göre çalışıyor bazen bişeye yaramıyor

- Sinema bölümü çok fazla ÇR konusu ile dolu aslında DC-Marvel filmleri için ayrı bir bölüm açılabilir. Eskiden daha iyiydi sinema bölümü.

- Biraz değişik bir öneri gibi gelebilir bu söyleyeceğim ama smurf hesapların önüne geçilmesi için ekşide'ki gibi daha basit bir sistem yapılabilir. Yeni üyeler çatır çutur mesaj yazamasın belli bir süre geçsin. Adam gıcık olduğu birine smurf açıp yardırıyor

- Bu özellik son zamanda eklendi sanırım; bir konuda ki son girilen mesaj bölümü kırmızı gözüküyor gözümüz kanıyor onu geri kaldırın.

- Forumlarım kısmında son mesaja gidemiyoruz mesaj silindi diyor bu sorunun sıklaştığı oluyor.

- Eskiden ''eksi'' basma vardı madem artı basıyoruz eksi de geri gelsin iyiydi.

- Daha çeşitli emoji eklenebilir yıllardır aynısı.

- Bazen mesajı yazıp yolladığımız anda forum çöküyor veya ikişer ikişer gidiyor tekli mesajlar bunada dikkat edilse iyi olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

M
MessiTugi
4 ay (15557 mesaj)
- Her şeyden önce forum çok yavaş. Bütün sürümlerde.

- Mobil sürüme çok fazla reklam eklenmiş.

- Tablet sürümünde konulara gelen son mesajlar görünmüyor.

- Mobil sürümde Popüler Forumlar kategorisi "gizle" butonuna tıkanmasına rağmen gizlenmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H
hamza5806
4 ay (2091 mesaj)
Dertlesme ve Kız Meselesi alt forumlari gelsin incideki gibiYoksa konu disi kiz konulariyla dolup tasiyor biri derdini anlatinca troller basiyor konuyu bu iki olayin konu disindan kesin surette ayrilmasi lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

J
Jeolog.
Konu Sahibi

4 ay (3908 mesaj)
Tüm mesajlar tek tek okunup değerlendiriliyor arkadaşlar, katılmaktan çekinmeyin. iyi forumlar.
A
AppleFB
4 ay (1344 mesaj)
Forum sadece hızlansın bir de sürekli çökmenin önüne geçilsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >