Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3160
Cevap
72809
Tıklama
33
Öne Çıkarma
Foruma Özellik Katanlara Rütbe
G
11 yıl
General
Konu Sahibi

Merhaba;

Biliyorsunuz oldukça fazla derecede forumu geliştirmek icin uğraşıyoruz. Ancak bazen aklımıza gelmeyen özellikler yada unuttuğumuz bazı kolaylıkları sizler sayesinde fark ediyoruz.

Eğer ki öneriniz kabul görür ve hayata geçirilirse bu fark yaratan kişileri ödüllendireceğiz. Kendilerine belli bir süreliğine Kıdemli (Kurmay) Yarbay rütbesini vereceğiz.

Sizlerden ufak büyük fark etmez tüm önerilerinizi bekliyoruz.

Bundan önce önerilerde bulunan arkadaşlarda rütbe alamadıysalar başvursunlar değerlendirelim.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

@gun

Saygıdeğer forum sahibimiz Oksay ağabeyimiz diyerekten olaya gelişigüzel bir şekilde giriş yapmak istiyorum.

Aslında amacım burada ulu ortaya sorunları herkesin bilebileceği şekilde yazmaya karşıyım, normalde ben sorunları forumdestek hattına ticket açarak hallediyorum, hazır burada da konusu varken, düzelteceğinizi de düşünerek artık açıklayayım diyorum;

Şimdi gelelim asıl sorunlara;

Öncelikle forumda bazı açıklar mevcut, açık dediğime bakmayın abartı bir şey yok ancak üyelerin kişisel hakları olduğundan dolayı bazı konularda başka kişiler tarafından üyelerin bilgileri forum genelince ortaya yazılıyor;
1) Bir üye ayarlar bölümünden "Profilimi gizle" dediği zaman diğer bir üyenin onun bilgilerini görmemesi gerekir ancak "Profilimi Sakla" sistemi sadece normal profil id'sine girişlerde gözükmemektedir. Bilirsiniz ki forumun bir de ticaret için ayrı bölümü bulunmakta ve orada da bütün bilgileri "Profilimi Sakla" olayı olsa bile her şeyi ulu ortada gözükmektedir. Siz profilnizi diyelim gizlediniz ve bu linkten göremiyoruz;
http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=12

Dükkan linkinize baktığımızda profiliniz kapalı olsa bile buradan her şey gözükmektedir;
http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=12


2) Forum ortamı genişlediği kadar bazı bölümlerde yapılan reklamlar nedeniyle de üyelerin bir kısmı başka forumlara çekilmektedir. Ben bunu bir kaç gün önce forum destek hattına paylaştım oradaki yazımı okursanız daha iyi fikir sahibi olursunuz;
http://forum.donanimhaber.com/support.asp?rid=10114&currpage=1&smode=1&tmode=0&sort=1

Eğer vaktinizi ayırıp konuya hakim olabildiyseniz ne mutlu, çünkü forum destek'te yazdığım olayda forumun iddaa bölümünde çok fazla reklamcı zihniyetler bulunmaktadır ve zaman geçtikçe de iddaa bölümünde ükash(u ile yazınca yasaklı kelime oluyor) ve bunun tarzında para satışları olmaktadır. Siz forum sahibi olarak ükash denilen şeyi yasaklasanız bile ***** kelime yasağını dinlemeyip bu işi yapmaya devam ediyorlar. Ticaretten ziyade açılan konuların bazılarında hep bir sitenin adı geçiyor, artık bölüme gelen geçenin üye olmasını istemiyorum. Ciddi ciddi oraya telefon onayı getirmeniz gerekiyor yoksa gelen geçen 0 mesajlı kişiler hep ortalığı kızıştırıp diğer köklü üyeleri rahatsız etmeye devam edecekler.


3) Profilde fotoğraf arşivi sistemi gelmiş çok güzel ancak düzenle deyip sil dediğimizde o komut çalışmıyor, zaten kaynak kodlardan baktığımda herhangi bir referans atanmamış o nedenle ayarlardan profildeki fotoğraf arşivini tümden kaldırmamız gerekiyor.

Şimdilik benim yakındığım konular bunlardır, bu sorunlardan kurtulsak ben bile rahat bir nefes alacağım gerçekten.


Önerime gelirsek;

Forum her ne kadar kurallar dahilinde işlense de bazı konularda haysiyetsiz mesajlara yer veriliyor, bazı şeyler kişisel olmasa da genele vurulup geç şikayet ediliyor, bu da bazen bölüm yöneticisinin insiyatifine kalmış bir durum olduğundan dolayı pek ceza almama ihtimali de olabiliyor.

Buna önlem olarak mesaj yazma bölümünde bazı kelimeleri onaya düşüren şeyler olmalı, mesela şimdi ben burada böyle bir şekilde yazı yazacağım;

< Resime gitmek için tıklayın >

Gönder tuşuna bastığımda mesajım gidecek ve bekleyecek, onaylanırsa orada tekrardan yayına açılacak.

< Resime gitmek için tıklayın >

Eğer böyle bir sistemi forum ortamında yapabilirseniz hem kargaşayı önlemiş olursunuz hem de yönetimde şikayetler ile boğuşan bölüm yöneticilerini de yormamış olursunuz. Geriye tek kalan şey onaya düşen yorumları okuyup onaylamak veya onaylamamaktır, zaten her bir gönderilen mesajın id'si mevcut, onaylanınca orada gözükür. Belli bir süre yönetim onaylamazsa otomatik sistem(Blacksmoke) tarafından onaylanır, hem üyeler onaylanmıyor diye konu açmaz hem de yönetim yetişebildiğine kadar cevap verir. Ciddi küfür içeren mesajlarda mesajlar onaylanmayınca da kendisine bildiri gönderilebilir ve tekrarı halinde ceza alacağını beyan edebileceğinize dair oto mesaj gönderimi de mükemmel olur.

Mesajım okunur mu bilemiyorum ama ben kendi üyeliğim açısından eksikleri göz önünde bulundurup artıları tarafınıza sunmaya çalıştım.
Yoruma Git
Yorumun Devamı Amedra - 11 yıl +32
Öneri kısmına konu açmıştım buradan yinelemek isterim,

BAŞA DÖN butonunun yanına veya açılır pencere gibi içine SONA GİT botununun eklenmesi,
SPOR bölüm...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Akabey - 11 yıl +6
bende kendime göre hem sorunlarımı ve yazılım hakkında yaşanan sorunlardan önerilerimi yazayım

1- engellediğim bloklu kullanıcı bana nasıl özel mesaj atabiliyor ? neden ? atama...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Guest-96B6D01A8 - 11 yıl +4
P
11 yıl
Yarbay

Forumun futbol ve ikinci el bölümüne mesaj kısıtlaması getirilmesi lazım. İkinci el neyse ama futbol bölümü çok kötü durum da fake üyelik açan adam direk ana bacı küfür ediyor kaç kere denk geldim.

Örnek vermek gerekirse, Benim üyeliğim 2004 senesinden ben bu üyeliğimi riske atıp kimseye bir şey diyemiyorum ama adam 3 günlük üye gelip ana bacı sövüyor insanları tahrik ediyor çok kullanıcı var forum da bu şekilde işte bu yüzden futbol bölümüne mesaj kısıtlaması getirilmesi lazım futbol bölümüne girsin ama mesaj atamasın. He diyeceksiniz ki o zaman adam mesaj kasıcak bana görev verin tüm konuları tek tek bakarım boş mesajları silerim inanın bunu yaparım akşama kadar online olan bir insanım lütfen bu mesajı değerlendirin derim.


Ayrıca canlı maç takip bölümü kapatılsın çok kötü oluyor 2 tane yer takip ediyoruz önceki sistem çok daha güzeldi.
Kapatılmayacaksa Beşiktaş maç takip konusu yok Fenerbahçe ve Galatasaray maç takip konuları taraftara özel bölümünde çıkıyor ama bizim yok bunu unuttunuz herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potur -- 24 Mayıs 2013; 21:12:55 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @gun , @Gün OKSAY
B
11 yıl
Yarbay

konu dışında ki telefon onayı zorunluluğu tüm bölümlerde olmalı, ben lol bölümünden örnek vereyim trollün biri haftada bir online yetkili yokken geliyor din, siyaset, oyun ne varsa karıştırıp saçma hakaret küfür içeren konular açıyor. yönetici gelinceye kadar bir şey yapılamıyor maalesef. poturda söylemiş taraftar bölümünde de var aynı tipler, telefon onayı her bölüme şart.

ek özellik değil ama lol mesajı olayının da hiçbir mantığı yok.

forumda ki tüm imgler uçtu onada el atın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 24 Mayıs 2013; 22:26:57 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
K
11 yıl
Yarbay

Öncelikle ikinci el bolumune ciddi bir degisiklik lazim.Kimlik tarzi bir sey ile kayit olunsa cok guzel olur.

Ikincisi lol bolumune ciddi temizlik lazim.Konu actigimiza pisman oluyoruz.Cevap vereceklerine ezip ego tatmini yapiyor ergen kardeslerimiz.

Konu disinda Omer hocanin emegi buyuk siyasi konulari toparliyor.Fakat insanlari tahrik eden kisilerin saglam bir ceza almasi lazim.

Ve son olarak furbol bolumune 6 aydan yeni kisileri veya 300 mesaji olmayanlari almayin veya mesaj atamasinlar.Her mactan sonra kavga cikiyor,ana avrat kufur ediliyor ve ceza almiyorlar bazen.

Benim onerilerim bunlardir yanlis gordugunuz fikirim var ise ortak bir cozun bulalim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
11 yıl
Yarbay

A
11 yıl
Binbaşı

Öneri kısmına konu açmıştım buradan yinelemek isterim,

BAŞA DÖN butonunun yanına veya açılır pencere gibi içine SONA GİT botununun eklenmesi,
SPOR bölümden ceza alan arkadaşların CANLI MAÇ TAKİP KONUSUNDAN da uzaklaştırılması.
Bu mesajda bahsedilenler: @gun
E
11 yıl
Binbaşı

merhaba:

ilk önce arama yaptığımızda milyonlarca konu cevap çıkıyor arama motorunu biraz daha toparlayıp yaparsınız bizim için çok güzel olur.

birde adam sahte üyelik kuruyor gidiyor 2 dk lığına açık sapık resimler koyuyor sonra admin siliyor bence bi kimlik sorgusu felan isteyin üye olurken yoksa işiniz yaş


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Z
11 yıl
Yarbay

gun hocam lütfen pırpırımı rica ediyorum. bahsettiğim özellik foruma eklendi bile.

http://forum.donanimhaber.com/m_75251960/f_//tm.htm#75469824


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @gun
T
11 yıl
Yarbay

Şu ana kadar hiçbir üyenin bir önerisinin dikkate alındığını görmedim.Yine de şansımı deniyorum.

Foruma Hukuk Bölümü ve Meslek Bölümü eklenmesini öneriyorum.

Bir de şu sıkıntı var.Konudan mesajlar silinince o mesajlar sayfaların dengesini bozuyor.Mesele örnek veriyim Leyla ile Mecnun dizisinin konusu 391 sayfa gözüküyor fakat son yorum 384. sayfada gözüküyor.Konudaki son sayfanın hangisi olduğunu bulmak zor oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek Kural Ahmet Kural -- 26 Mayıs 2013; 12:08:56 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
Z
11 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Şu ana kadar hiçbir üyenin bir önerisinin dikkate alındığını görmedim.Yine de şansımı deniyorum.

Foruma Hukuk Bölümü ve Meslek Bölümü eklenmesini öneriyorum.

bi üstte mesajımdaki konuda görebilirsin


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
11 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Şu ana kadar hiçbir üyenin bir önerisinin dikkate alındığını görmedim.Yine de şansımı deniyorum.

Foruma Hukuk Bölümü ve Meslek Bölümü eklenmesini öneriyorum.

bi üstte mesajımdaki konuda görebilirsin

Bunu senin isteğin doğrultusunda yapmamışlar belliki.Bu açığı kendileri farkedip düzeltmişler gibi gözüküyor.Konunada birşey yazmamışlar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Z
11 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Şu ana kadar hiçbir üyenin bir önerisinin dikkate alındığını görmedim.Yine de şansımı deniyorum.

Foruma Hukuk Bölümü ve Meslek Bölümü eklenmesini öneriyorum.

bi üstte mesajımdaki konuda görebilirsin

Bunu senin isteğin doğrultusunda yapmamışlar belliki.Bu açığı kendileri farkedip düzeltmişler gibi gözüküyor.Konunada birşey yazmamışlar.

ben konu açtıktan sonra yapılmış sanırım daha öncesinde yoktu. haber de etmiştim. varsa da var diye bilgilendirme yapılmadı konuda. yaptık diye öneri veren konuda bilgilendirme yapmamaları öneri veren kullanıcıya ayıpları. sonra kıdemli yarbay rütbesi verse nolur vermese ne, orda haklısın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
11 yıl
Yarbay

Android ve iOS tabanlı oyunlar için ayrı bir bölüm açılabilir. Canlılık açısından sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.


@gun


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @gun
H
11 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: carter

Android ve iOS tabanlı oyunlar için ayrı bir bölüm açılabilir. Canlılık açısından sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.


@gun

Zaten var. İphone bolumunde iphone oyunlari bolumu bulunuyor. İos un en buyuk oyunlarindan olan clash of clans icin ayri bir forum bile acildi gun bu konuda cok ilgili sagolsun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
11 yıl
Yarbay

telefon onayı tüm bölümlerde olmalı, ayrıca çoğu kişinin önerisi olan 18 yaş zorunluluğu da yapılması zor bir entegrasyon değil, T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile irtibata geçerek kullanılacak API doğrultusunda , foruma girilecek ad soyad vs. bilgiler ile t.c. kimlik numarasının eşleşmesi konusunda doğrulama yapılması çok zor değil, tabii sizin reklam politikanıza da uygun değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skymarc -- 27 Mayıs 2013; 2:27:26 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
11 yıl
Yüzbaşı

Daha önce de yaptığım bir öneriydi.
şansımızı tekrar deneyelim.
mevcut imza resimi limitleri 100x100 px ve 20 kb.

20 kb'ı aşmayan yani foruma extra yük getirmeyecek imza resimleri neden engelleniyor ?
asla foruma yük getirmeyecek, mevcut imza limitini aşmayacak bir şey bu.
sadece 100x100 ölçüsünün yeniden düzenlenmesi.

yatay bar şeklindeki aşağıda örneğini verdiğim resim 5 kb'ı bile aşmıyor ama bı şık resimler koyulamıyor.
bir düzenleme yapılamaz mı ?


örnek :
< Resime gitmek için tıklayın >F
11 yıl
Yarbay

Ana sayfa haberlerinin forum görünümleri başta olmak üzere, forumdaki tüm konuların ilk mesajları her sayfada sayfa başında görüntülenebilir mi? Bazı konuların ilk mesajları güncelleniyor ve takip edilmesi gerekiyor, sayfalar ilerledikçe ilk mesajda yeni bir şey var mı diye birinci sayfaya bir kez daha bakmak gerekiyor.

Ya da bir konu açılıyor sayfalarca oluyor, son sayfaya gidiyoruz yorumları okuyoruz, konu niçin açılmış diye tekrar ilk sayfaya gidiyoruz. Konun açılış amacı olan ilk mesaj her sayfanın başında gözükmeli bence.

Umarım ki bu öneri ekonomik çıkarların kurbanı olmaz.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @gun , @Citizen
G
11 yıl
General
Konu Sahibi

Sms onayı zaten tüm futbol bölümlerinde mecburi. Anladığımız kadarı ile bunu yapanlar arkadaşlarının telefonunu filan alıyorlar.

Ancak yeni üyelere bazı bölümlerde konu açma kısıtlaması veya az sayıda konu açma kısıtlaması getirelebilir. Sms onayı dışında daha fazla yapabileceğimiz bir şey yok.

Canlı maç takip forumlarında Beşiktaş'ı unutmuşum nedense onuda ekledim şimdi. Teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @potur
P
11 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: gun

Sms onayı zaten tüm futbol bölümlerinde mecburi. Anladığımız kadarı ile bunu yapanlar arkadaşlarının telefonunu filan alıyorlar.

Ancak yeni üyelere bazı bölümlerde konu açma kısıtlaması veya az sayıda konu açma kısıtlaması getirelebilir. Sms onayı dışında daha fazla yapabileceğimiz bir şey yok.

Canlı maç takip forumlarında Beşiktaş'ı unutmuşum nedense onuda ekledim şimdi. Teşekkürler.

Yeni üyelere kısıtlama getirilirse çok iyi olur özellikle futbol bölümünde. Size de teşekkürlerG
11 yıl
General
Konu Sahibi

Aynı mesaj açma kısıtlaması vs gibi şeyleri burada tekarlıyorum. Yeni üyenin açabileceği konu sayısı kısıtlı ve bazı bölümlerde bir filan olması gerekiyor.

Telefon onayı lol'e getiremeyiz zira oraya mesaj atanların çoğunda telefon onayı olmayabilir eğer getirirsek bir anda yarısından fazlası mesaj atamaz hale gelecektir.

Önerinileriniz için teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @-b0Ni