Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
38
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Erdoğan’dan ‘bağış’ açıklaması: Devlet içinde devlet olmaz

R
redoracle Konu Sahibi
2 ay (4048 mesaj)
AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, video konferans yoluyla AKP İl Başkanlarına seslendi. Koronavirüse karşı CHP’li belediyelerin başlattığı bağış kampanyasının hedef alınmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok” dedi.

Geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısının ardından halktan bağış toplanacağını açıklayan Erdoğan, kendisine yönelik eleştirilere,”Ağızlarından çıkanı kulaklarının duyması lazım” şeklinde yanıt verdi.
IBAN tepkisi! Türkiye Devleti, vatandaşına para yerine IBAN numarası verdi

Sosyal izolasyonun tam anlamıyla sağlanması için yapılan sokağa çıkma yasağı tedbirini çağrılarını değerlendiren Erdoğan, gönüllü karantina söylemini devam ettirdi.
İBB bloke edilen hesaplar için dava açtı!
‘HERKES EVİNDE KALIRSA, DAHA SIKI TEDBİRLERE GEREK KALMAZ’

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Sosyal hareketliliği ne kadar azaltır sosyal mesafeyi ne kadar azaltırsak hastalığın yayılma hızını o derece çabuk kırarız. Milletimizden mümkün olduğu kadar evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum. Bilim insanlarımızın tavsiye ettiği kurallara riayeti en süt düzeye çıkarmalıyız. Her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Ümidimiz acımızdan büyüktür anlayışıyla bu ülkenin her bir ferdine sahip çıkmaya kararlıyız. Bu tür kampanyalarda toplanan meblağlar devlet olarak bizim verdiğimiz katkının yanında çok küçük bir yeri

Şu sıkıntılı süreç boyunca milletimizin evden çıkmamasını rica ediyorum. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ile hayata geçirdiğimiz tedbirleri en üst seviyeye çıkarmalıyız. Herkes evinde kalır, gönüllü karantinaya uyarsa daha sıkı tedbirlere gerek kalmaz. Aksi halde tedbirler daha da artırılır.

Eğitimi uzaktan eğitimle yürütmeye çalışıyoruz. Kamuda esnek ve uzaktan çalışma modeline geçtik. Tüm kesimlere yönelik çok ciddi takviye ve erteleme programları açıkladık.
‘DEVLET İÇİNDE DEVLET OLMANIN ANLAMI YOKTUR’

Tüm teşkilatlarımızı dayanışma kampanyamıza desteğe davet ediyorum. Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur. Bu kampanyalar Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından yürütülmelidir. Bunlar İçişleri Bakanlığı ve valilikler vasıtasıyla yürütülmektedir. Birçok belediyelerimiz valiliklerden izinsiz kampanya açarlarsa bu devlet içinde devlet mantığıdır. Burada gücü dağıtmış oluruz. Buna lüzum yok. Yasalar da buna izin vermiyor. Bugün hala siyasi mantık ile yaklaşacaksak, biz ne zaman bir ve beraber olacağız. Biz tabi ki iktidar olarak gerekli uyarıyı yapmak zorundayız ve bunu yapıyoruz.
Koronavirüsle mücadeleye hangi ülke ne kadar bütçe ayırdı?
BELEDİYELERİN KAMPANYALARINA YANIT

Burada birçok belediyelerimiz valiliklerimizin izni olmaksızın bu tür kampanyalar açacak olurlarsa işte o zaman bu devlet içinde devlet olma mantığıdır ki burada gücü dağıtmış oluruz. Buna da kimsenin hakkı yok yasalar da buna müsaade etmiyor. Biz bugün bir olmayacaksak, bugün dayanışma içerisinde olmayacaksak, bugün hala siyasi mantıkla yaklaşacaksak iktidarmış ana muhalefetmiş diğerleriymiş böyle bir yaklaşım içine gireceksek biz ne zaman bir ve beraber olacağız?
‘AĞIZLARINDAN ÇIKANI KULAKLARININ DUYMASI LAZIM’

Birçok spekülasyonlar yapılıyor. Devletin dilencilik yapmaya başladığı gibi çirkin sözler kullanılıyor. Devletimiz şu an İçişleri’miz ile attığımız, yaptığımız yatırımlar rakamlarla ifade edilmez. Muhalefetin ağzından çıkanı kulağı duyması lazım.
‘DÜNYA ARTIK HİÇBİR ŞEYİN ESKİSİ GİBİ OLMAYACAĞI BİR DÖNEME GİRİYOR’

Dünya artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir döneme gidiyor. Bu yeni döneme ülkemize kazandırdığımız nitelikler sayesinde oldukça hazırlıklı giriyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını inşallah hep birlikte tamamlayacağız.
İL BAŞKANLARINA: BU MÜCADELENİN SERDARLARISINIZ

Yapmamız gereken tek şey milletimizle aramızdaki gönül bağını güçlendirmektir. Dinlenmek haramdır. Siz il başkanlarımız bu mücadelenin serdarlarısınız. Sizlere çok büyük görevler düşüyor. İnşallah 7. olağan sürecimizi bu doğrultuda kendimizi ve enerjimizi yenilemenin milletimizle sıkı bağlar kurmanın bir neticesine dönüştüreceğiz.”

K:https://tele1.com.tr/erdogandan-bagis-aciklamasi-muhalefetin-agzindan-cikani-kulaginin-duymasi-lazim-147232/Hiç uzatmayayım... Hükümet İstifa !!!
Yoruma Git
yolcum - 2 ay +34
işte bu adamın "devlet içinde devlet kuracaklar" algısı bu. yani kendi dışında hiçkimseye prim vermek istemiyor. maksat yardım dahi olsa, avanta peşinde.

ben de kendisine soruyo...
Yoruma Git
Yorumun Devamı BlackLead - 2 ay +24
Asil devlet bagis toplamaz vergi toplar
Yoruma Git
Dehşetengiz - 2 ay +20
Mansur Yavaş geldiğinde halka yardım etmeyecek diyenler, Mansur Yavaş'ın halkına yardım etmemesi için elinden geleni yapıyor.
Yoruma Git
RevengeRain - 2 ay +15
dÖvleT iÇinDé dövLeT oLmáz
Yoruma Git
CSB yazmayan adam - 2 ay +12
Merkezi hükümet/yerel hükümet!
Halk ve fox bu kavramlarla ilgili açıklama yapmalı.
Yoruma Git
aksinaletinsan - 2 ay +4

Y
yolcum
2 ay (2038 mesaj)
Hiç uzatmayayım... Hükümet İstifa !!!
C
CSB yazmayan adam
2 ay (4210 mesaj)
dÖvleT iÇinDé dövLeT oLmáz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K
KARAKAY
2 ay (464 mesaj)
İnsanlar en azından bireysel olarak,farklı kişilere olan sempatisinden olsun,başka siyasi tercihlerinden dolayı olsun,yapma olasılığı olan yardımları yapmayacaklardır mesela.Kaldı ki belediyeler,sonuç olarak bir bakanlığa bağlı değiller mi?Denetlenemezler mi?Bunun kime ne gibi bir faydası olacak merak ediyorum.
A
aksinaletinsan
2 ay (2614 mesaj)
Merkezi hükümet/yerel hükümet!
Halk ve fox bu kavramlarla ilgili açıklama yapmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
BlackLead
2 ay (11892 mesaj)
işte bu adamın "devlet içinde devlet kuracaklar" algısı bu. yani kendi dışında hiçkimseye prim vermek istemiyor. maksat yardım dahi olsa, avanta peşinde.

ben de kendisine soruyorum, bu şekilde mi birlik olacağız sayın başkan? insanlarla kavga ederek, iyi işlere engel olarak mı "biz bize yeteceğiz" ? teşekkür edeceğin yerde köstek oluyosun. tarih bunu da yazacak merak etme.

ben muhalif bir insan olarak senin açtığın kampanyaya günahımı bile vermem. mecbur da değilim sana prim yaptırmaya. benim destekte bulunabileceğim insanların kampanyasına da sen köstek oluyorsun. arada ezilen yine gariban...

bu nasıl bi kindir, bu nasıl bi hırstır bu nasıl bir çekememezliktir ben anlamıyorum. en koyu aktrollden en azılı reisçiden mesaj bekliyorum biri bana şu tavrı açıklasın.

ankara ve istanbul büyükşehir belediyeleri bugün akp'de olsa o genelde çıkacak mıydı? geçmişte toplanan bağışlarda çıktı mı? bugün konya ve antep belediyeleri için de çıkıyor mu ya da?

akp'nin 2002'deki programına bakın. yerel yönetimlerin güçlendirilmesi yani eski tabirle tam tamına adem-i merkeziyetçi anlayış ne ara katı ve otoriter bir merkezden yönetim modeline evrildi dersiniz? daha bir yıl önce yerel seçimlerde olan bunca rezalet?


hepimiz biliyoruz ki maksat yardım falan değil. Korkuyorlar, iki büyükşehrin toplayacağı yardımın ulusal çapta başlatılan kampanyayı geçeceğinden korkuyorlar.

hepimiz biliyoruz. reis, bağışta da sandığa gömülmekten korkuyor. çünkü devletin tüm imkanlarını seferber etse de kendi kitlesi yardım falan yapmayacak onun kampanyasına. sadece yalakalar hariç.amaç üzüm yemek mi? gariban bağcıyı dövmek mi?

devlet içinde devlet olmak mı?

sefaletle yoklukla ''imtihan'' olunan halk ölümle burun buruna yaşıyor. ölümle! az şey mi bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 1 Nisan 2020; 16:53:3 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
Sadece Ölüler Görür
2 ay (74 mesaj)
Yav 17 senede her türlü vergiyi, bağışı cebe indirmişsiniz, bu saatten sonra sizin yardım kampanyanıza millet gidip de daha para yatırır mı? Ağızdan çıkanı kulakların duyması lazım.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: shaggyolmediD
Düşük_Baglanti
2 ay (458 mesaj)
Şahsı devlet mi bırakmış ortada?
2
2019daDHyekatilmak
2 ay (985 mesaj)
Mansur Yavaş: Estağfurullah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


D
Dehşetengiz
2 ay (2267 mesaj)
Asil devlet bagis toplamaz vergi toplar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M
Myhres7
2 ay (328 mesaj)
Yerel hükümet kavramı dolaşıyor.Bu söylemin düzeltilmesi gerek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


O
Oğuzhaan
2 ay (1411 mesaj)
Bu devlet içinde devlet falan kimin aklına geldi 2 günde. Ne enteresan adamlarsınız siz yav.
R
RevengeRain
2 ay (231 mesaj)
Mansur Yavaş geldiğinde halka yardım etmeyecek diyenler, Mansur Yavaş'ın halkına yardım etmemesi için elinden geleni yapıyor.
Y
yakup13
2 ay (644 mesaj)
bu kesin fetöcü , aynı hizmet ağzıyla konuştu
Bu mesajda bahsedilenler: @gncchdktl

O
ozbey08
2 ay (5102 mesaj)
devlet bağış toplamaz. devlet vergi toplar vergi toplayamıyorsa, seferberlik ilan eder. zenginlerin mallarına ileride geri ödemek şartıyla el koyar.
T
Tekno moomce
2 ay (2476 mesaj)
Başkan istifa işçi emekçi hala eve ekmek götürmek derdinde ortada salgın var 1 ay sokaga çıkma yasagı getiremiyor para isdtemiyoruz 1 ay fatura alma bizden bukadar yahu hiçimi para yok