O

Yarbay
07 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
4174 (Bu ay: 34)
Gönderiler Hakkında
O
3 hafta
Türkler uzaya çıkarsa
O
3 hafta
Türküler ve şarkılardaki sözleri görselleştiriyorum.
Manda yuva yapmış söğüt dalına amman amman
Yavrusunu sinek kapmış gördün mü

< Resime gitmek için tıklayın >
O
4 hafta
Yapay zeka sizden daha vicdanlı
O
7 ay
Yeni anayasa maddeleri önerileriniz?
ilk 4 madde zaten tartışmaya dahi açık değil. bunun haricinde anayasa da görmek istediğiniz değişiklikler neler olurdu?

benim görmek istediğim değişiklikler.

1-Madem anayasa mahkemesi siyasi kararlar veriyor o halde gelin insan olan üye hakimlere ek olarak 2 tanesi yapay zeka hakim olsun. ve iki farkı şirkete ait yapay zeka olsun.
2-yerel mahkemelerde de aynı şekilde insan hakimlere ek olarak dördüncü,beşinci hakim olarak yapay zeka hakimler olsun.
3-65 yaş üsttü hiç kimse siyaset yapamasın. ne belediye başkanı olabilsinler,ne millet vekili ne cumhurbaşkanı,ne de bakan olabilsinler.
4- bir kişi en fazla 2 defa belediye başkanı adayı,millet vekili adayı ,cumhurbaşkanı olabilsin.
hatta muhtarlar bile 2 defa dan fazla aday olmasın
5-seçmen olabilme hakkı doğuştan kazanılmış hak olmamalı. seçmen olabilme ehliyeti sınavı olmalı, sınavı geçemeyenler seçme ve seçilme hakkı olmamalı.
O
8 ay
AKP\u0027liler CHP\u0027nin başında kimi görmek ister??
Sizce akp liler ve akp nin genel başkanı CHP nin başında kimi genel başkan olarak görmek ister?
13 defa yedikleri 75 yaşındaki mevcut genel başkanımı isterler yoksa,daha önce hiç denenmemiş 49 yaşında makineli tüfek gibi akıcı ve coşkulu konuşmalar yapan genç bir genel başkan mı isterler karşılarında.
O
8 ay
29 Ekim 2023 TARİHİNDE ADRESİMİZE GÖNDERİLECEK OLAN ZAMAN KABSÜLÜ MEKTUPLAR
Ben hatırlıyorum okuldayken yazdırmışlardı. ama hala bana ulaşan mektup yok. içinizden birine ulaştı mı? ulaşmışsa ne yazmışsınız paylaşır mısınız?
ben sanırım geleceğe dair hedeflerimi yazmıştım,2023 te ne gibi teknolojik şeylerin olacağını falan yazmıştım sanırım,ama tam olarak hatırlamıyorum aradan 21 yıl geçmiş.
https://twitter.com/PTTKurumsal/status/1714174866457260247?s=20
O
10 ay
Yerel seçimlerinin kazananı şimdiden belli,artık seçimlerin bir önemi kalmadı
O
geçen yıl
Wagner in Türkiyedeki karşılığı SADAT
Wagner denen özel şirket ordusunun Türkiye'deki tam karşılığı SADAT oluyor. şimdi Rusya'daki bu kalkışmadan bizim iktidarın çıkartacağı çok ders var ama çıkartır mı bilemiyorum. çünkü Fetö den ağızları yandığı halde hala eski tas eski hamam devam ediyorlar. askeriyeye,polis teşkilatına tarikat mensuplarını doldurmaya devam ediyorlar.

Wagner denen paralı ordunun Osmanlıdaki karşılığı tam olarak olmasada Yeniçerilerdir. Yeniçeriler özel şirket ordusu olmasada maaşlı bir orduydu ve devşirmelerden oluşuyordu. Yeniçeriler de maaşları az diye isyan çıkardı, padişah sefere çıkmıyor diye isyan çıkardı. padişahlar yeniçerilerden usanıp kaldırmaya kalkınca daha büyük isyanlar çıkartıp padişahları tahttan indirip idam ettirdiler.
O
geçen yıl
Erkan, kasayı “eksi” 61 milyar dolarla devraldı
kadıncağıza yazık yav. sen Amerikalarda trilyon dolarlık kurumları yönet gel Türkiye de -61 milyar dolar açık olan kasada göreve başla
https://www.dunya.com/kose-yazisi/erkan-kasayi-eksi-61-milyar-dolarla-devraldi/695882
O
geçen yıl
köylü,köyde 500tl yi nereye harcayacak?
Kemal bey dünkü konuşmasında köydeki birine 500tl ver o ona yeter zaten harcayacağı yer yok,ekonomik yıkımdan köylü etkileniyor. söyle mi talihsiz bir açıklama olmuş bence.
Artvin ilinin şehir merkezine 25km uzak olan köyünden şehir merkezine gelmek bile zaten 50-75tl . köydeki adam tüm ihtiyacımı köydeki tarlasından karşılasa dahi çayı,şekeri,temizlik ürünlerini var, elektrik faturası,telefon faturası falan filan toplasan 500tl ye köyde geçinmek imkansız.
köyde sadece 500tl ye geçiniliyor olsa zaten herkes köye geri döner.

bence şuan köyde 7500tl ile çok rahat asgari bir hayat geçinir bir insan. hayvancılık tarım falan yapmasına da gerek duymadan.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.