Sıfır ikinci konut için evin rayiç bedeline ve enerji sınıfına bağlı olarak Garanti’ den hayat sigortasız %3.17 kredi çektim (sigortalı olan ise %3.13). Evin değeri 5 ila 10 milyon TL arasında ve enerji sınıfı B olduğu için evin değerinin %18.75’ ine kadar kredi çekebiliyorsunuz. |
Teşekkürler hocam bende garanti ile görüşme yapayım. Kredi çekeceğim evin fiyatı 1.500.000 civarında. Akbank bana %12 çekebilirsiniz demişti. Diğer bankalarda %15 civarında diyordu |
Evin değeri 5 milyon TL’ den aşağıda ise evin değerinin %22.5 (enerji sınıfı A), %21.25 (enerji sınıfı B) ve %20’ si kadar (enerji sınıfı diğer) kredi çekebilirsiniz. Bu oranlar her bankada sabittir, ayrıca ikinci konutlarda faizin %15’ si kadar devlet haraç alıyor. Size verdikleri oran ikinci el konut ve enerji sınıfı olmayan bir konut için geçerli. |
Sağolun hocam teşekkür ederim. Son olarak konutun %15i kadar alınan haraç kredinin içinde mi? Yoksa ayrı mı yatırılıyor? |
Haraç ile birlikte faiz oranı %3.60 gibi bir değer oluyor. Aylık olarak ödüyorsunuz. |
Eyvallah hocam sağolun |
Selamlar, üstüme kayıtlı bir ev var, tapu devri yaptığımda, ilk evim kredisi çekilir mi ? yıl kontrolu yapılıyor mu? Cevap için teşekkürler. |
yıl kontrolü yapılmıyor. bana öyle söylendi iş bankasında. web tapudan üzerinize kayıtlı tapuları listedeğinizde tapu olmadığını gösteren sayfa var. o sayfayı yazdırmaya çalıştığınızda karekodlu bir belge üretiliyor. o belgeyi istiyorlar. varsa eşiniz ve çocuklarınız için de o belgeyi istiyorlar. bu işe girecekseniz kendiniz bankadan teyit etseniz daha iyi olur. |
Evet bankadan teyit almak gerek, tapu devri yaptğım zaman bilgiler anlık günceleniyor mu (web tapu)bu konu hakkında bilginiz var mı? Edit: Hemen değişim gerçekleşiyormuş, bu yolu denemek isteyenler için bilgilendirme. |
800.000 TL 36 ay (3 yil) konut kredisi çekeceğim. Hangikrediden baktığımda şu an en uygun iş bankası veriyor. 3.05 ten. Daha düşük veren var mıdır acaba? Katilim bankalarına bakmıyorum. Maalesef onlarda kredi yapılandırması olmuyor. |
Arkadaşlar dün kredi için gerekli imzaları attım. Bankacı tapu randevusunun mesaj olarak geleceğini söyledi gönderdi. Bu mesaj yaklaşık kaç günde geliyor konuştuğum kişilerden bazıları 2 3 gün bazıları 1 haftaya kadar sürebilir diyor. |
Teşekkürler |
İkinci eve kredi kısıtı devam ediyor değil mi? |
Şirketler çok kar etmeyeceği işe girer mi sizce ? Tonla yatırım yapıp üç kuruşa kiraya mı vercekler? ![]() |
Uc kurusa vermeyecek iste kiralik ev yoksa kiralar ucacaktir |
Eee bu durumda değişen ne olacak şirket ya da bireysel ev sahibi? Zaten yıllardır Türkiye'de satılan konutların % 70-80 i peşin satılıyor. |
Hocam piyasa her zaman kendini bulur. Hocbir kazanç pazari bos kalmaz |
Arkadaşlar üzerime kayıtlı bir ev var 2. Ev almak istiyorum kredi miktarı yetersiz kalıyor. Evimi güvendiğim birine bağış ya da belli bir miktar para olarak satış versem, birkaç ay sonra evi geri alsam. Devlet tarafından sorun yaşar mıyım? Devredeceğim kişiye güveniyorum sorun olmaz. |
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı > Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @evil2302