Hocam çok karamsar bakmışsın olaylara. Bu gelirde bu kadar sıkıntı yapacak birşey yok bence. Aylık 80bin krediye ödeyebilen insan zaten aylık 80bini kenara atsa, altın alsa 1 sene sonra 1milyon para biriktirmiş olur. Keza altın hiç artmasa böyle olur. Altın yükseldikçe birikimi de artmış olur. Ayrıca bu sayede 2.5m kredi çekmek yerine en kötü bir sene sonra 1.5m kredi çekmiş olursun. Ev fiyatları 1 sene içinde o 1m kredinin ödemesinden daha fazla yükseleceğini sanmam. Bence biraz nakit kasıp kredi liminiti düşürmeye çalış. 2.5m nin faizi sana en masraflı olacak gibi duruyor. |
Merhaba arkadaşlar, biz ikinci evimizi almak istediğimizde bankalar evin kaçta kaçı kadar kredi kullandırıyorlar ve oranlar kaç oluyor. Akbank 3.05 faiz ilk evim kredisi mi yoksa bana daha yüksek mi olur? Daha hiçbir bankaya danışmadım. |
Oranı bilmem de kredi zaten yok gibi bir şey: Karar kapsamında; 5 milyon liraya kadar olan sıfır konutların yüzde 22,5’ine kredi verilecek. Bu oran 5 ila 10 milyon lira arasındaki sıfır konutlar için yüzde 20 olacak. İkinci ev alımında tercihini ikinci el konutlardan yana kullanan kişiler için de oranlar düşürüldü. Buna göre, 1 milyon liranın altındaki ikinci el konutların yüzde 22,5’ine kadar kredi alabilecek. 1 ila 2 milyon lira arasındaki ikinci el konutlarda ise yüzde 17,5’ine kredi alınabilecek. |
Teşekkürler bilgi için. |
Aynen ben daha yeni evimi sattım 200 civarı düştüm Fiyatları faiz oranına göre yükseltiyorlar bizzat biliyorum Kafaları pırıl pırıl |
Türkiye'de konut fırsatçıları var bunlara çok ağır vergiler gelmeli . Herkesin bir veya iki evi olmalı. Sonrası ağır vergi koyacan ve ilk ev alımına aşırı kolaylık verecen |
4m verip 4 kat tirmanmak , aklima bile getirmek istemiyorum |
Son zamanlarda bu tip mesajları farklı platformlarda o kadar çok gördüm ki. Konuyu kapsamlı ele almak yerine basit bir soru soracağım. Herkesin bir evi olursa, üniversite öğrencilerine, yeni işe başlayanlara, geçici olarak o bölgede ikamet edenlere, ev alacak parası olmayanlara vb. ev kiraya verecek insanı nasıl bulmayı planlıyorsunuz mesela? |
TOKİ kiralık ev üretir.....Büyük montanlı ev sahipleri ülke dışından almaya başladı... |
Bencil düşünmeyin 10 evi olan kiraya veriri 40 kişi kiralık evi olur yaşar ama bu şartlar altında ne ev alabilirsiniz ne kiraya verebilirsiniz kiracı ev sahibi oldu bunu nersi adlet %75 enflasyonda %25 kira artışı ev alsam dahi boş tutarım nasıl olsa enflasyon oranında zam gelecek |
Kesinlikle doğru. Apartmanda 5 daire var boş alic tbekliyor. Carprazda 23 dairelik iki apsrtman var sadece 2 oturani var. Yeni bina alici bekliyor. Arkadasim ev aradi kucucuk yerde 13-15 bin kira istiyorsr çünkü adan gibi kiralık ev yok. Deli gibi kiralik ev bakıyor millet bulana aşk olsun. |
arkadalar 400-500k kredi çeksek masraf olarak en düşük bankalar hangileridir? yani 2 milyon de verse banka 100 binde verse expertix ücreti sigorta vs aynı oluyor :( |
Hocam herkesin en az 1 evi olsun demek 2 evi olmasin demek degil. 1 kisinin 5 evi olmasi yerine herkesin 1 evi olmasi daha guzel degil mi. Kira yine olur sirketler o isi de yapar |
Arkadaşlar merhaba, araba verip takasla ev almak şu dönemde mantıklı mı sizce? Birde ilk kez ev alacak birisi için 700.000 gibi bir rakama kredi çekecek olduğumuzda, en düşük oranı hangi banka veriyor ve kaç oran ile veriyor yakın zamanda soran var mı? |
Aracını değerinde alırlarsa elbette mantıklı. |
Değerinde almaları şüphelendiriyor hocam aslında, malum devir kötü herkes herkesi dolandırma derdinde |
Hocam evi tapuyu görmeden işlem yapmayacaksınız o halde. |
Bir şey takasa açıksa nakite satamadığındandır.Çevredeki diğer ilanlar sadece nakite satıyor, bu adam ne varsa getir alırız diyorsa demekki sattığı malda bir kusur var yada ederinden fazla istiyor. |
Takasa guden araba değerini zor buluyor. Ben ne zaman takasa yanassam karşı taraf ya arabamı öldürdü ya kendi malını göğe çıkardı. Hatta bu ikisi aynı anda bile oldu. Eğer ederinde alıp evi de ederinde veriyorsa olur niye olmasın. |
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @cudjex