hani noldu ya, tek partili iktidar kuruldu, aziz millet istikrar dedi, hak dedi kul dedi.. herşey düzelecekti, piyasalar belirsizdi, düzen bozuktu.. hani hükümeti bekliyorduk kurların, dövizin, faizin düzelmesi için?? insan gibi yaşamak için?? tavuk'un kilosu benzinden daha pahalı dünyada, bizde enerji sektöründe bir ucuzlama gözlemlendi mi? dogalgaz, elektrik faturalarından birçok kişi ağlıyor, görüyorum. beter olsunlar, çocuklarına 2 TL harçlık bile veremez duruma gelirler umarım. ne bu faizler ya? 1,10 'lar ahaha ne çok bilen vatandaş vardı burada, seçim zamanı sayfalarını açın okuyun, herşey iyi olacaktı mevcut iktidar tekrar seçilirse. bekleyin canlar bekleyin daha emecekleri kanınız var. |
hani noldu ya, tek partili iktidar kuruldu, aziz millet istikrar dedi, hak dedi kul dedi.. herşey düzelecekti, piyasalar belirsizdi, düzen bozuktu.. hani hükümeti bekliyorduk kurların, dövizin, faizin düzelmesi için?? insan gibi yaşamak için?? tavuk'un kilosu benzinden daha pahalı dünyada, bizde enerji sektöründe bir ucuzlama gözlemlendi mi? dogalgaz, elektrik faturalarından birçok kişi ağlıyor, görüyorum. beter olsunlar, çocuklarına 2 TL harçlık bile veremez duruma gelirler umarım. ne bu faizler ya? 1,10 'lar ahaha ne çok bilen vatandaş vardı burada, seçim zamanı sayfalarını açın okuyun, herşey iyi olacaktı mevcut iktidar tekrar seçilirse. bekleyin canlar bekleyin daha emecekleri kanınız var. ![]() |
625 bin liralık evi alacaksan demekki para var. Herkes kafayı yemiş tamam prim önemli gelecekte kaç para edecek önemli sen bugun 50 kurusa şeker al 1 yıl bekle %50 karlısın çü... |
625 bin liralık evi alacaksan demekki para var. Herkes kafayı yemiş tamam prim önemli gelecekte kaç para edecek önemli sen bugun 50 kurusa şeker al 1 yıl bekle %50 karlısın çünkü şeker seneye 75 kuruş olacak. Prim yapmayan birşey yok herşey prim yapıyor. Herkes malla mülkle primle kafayı yemiş. Yav Mutlu olmadıktan sonra huzurlu sağlıklı olmadıktan sonra ne anladım o işten. Herkesin ağzında bir prim hiç yaşamak Mutlu olmak için ev alıyorum yok. Paran varsa git al kardeşim evi içine sinmiş al Mutlu ol. Allah'ta herkese Mutlu huzurlu sağlıklı olacağı ev nasip etsin. Faiz oranları da piyasaya göre gayet makul.Yok başka semte bakmış daha gelir getiren olurmuş. Kimse ölmeyecek zaten. Ada'mın 2 evi var arabası var arsası var çocuklarının da aynı yaş 60 hala şunu Zaman'ında almadık şunu almadım şunu alacam yaşamına baktınmı hiç kapitalizm kafaları yemiş |
arkadaslar ORNEK TESKIL EDILECEK Bİ durum paylasıcam yapılandırma yapacak arkadaslar dıkkatlı okumasını tavsıye ederım zıraat bankasından 2014 hazıranda 1.03 ten 120 ay vadelı 150 bın cektm aylık odemem 2.183 lıradan total odemem 262 bın lıra olacaktı iş bankasından oran aldım gecen haftalarda 0.84 ten bunu zıraat bankasına soyledım yapılandırma ıcın basta 0.96 oran verıyorlardı onu 0.94 dusurduler vede vadeyı 72aya dusurmek ıstedım bı mıktarda para yatırıp 10 000 lıra kadar onuda dusurup 145 bın kalan ana paradan 135 bın ana para olarak odemeyı teklıf ettım onlarda kapatma cezası gerekecegını soyledıler bende tek tek odeme seklını burdakı cezayı iş bankasındakı yenı dosya masrafını ıpotek kapatma ucretını hesaplattım iş bankası 3 bınlıraya yakın bı kar olusturuyordu zırat bankasına soyledım egerkı fark 250 lıranın uzerıne cıkarsa ben sızden ayrılıyorum dedım bı sekılde ya oranı dusurun yada kapama cezasını kaldırın dedım bu arada zıraatte yapılandırma yaparken ceza almadıgını daha once soylemıstı yaklasık 250 300 lıra demıslerdı hazıranda bu donemde 720 lıra olarak acıkladılar oda masraflar ıcıne gırecektı neyse teklıfı soyledım eger dedıgım gıbı benım 250 lıradan fazla zararım olursa yarın iş bankasıyla ıpotek fesı dılekcemı onaylatmaya gelıyorum dedım ve kapama cezası olan %2 almıyacaklarını soyledıler ve benım iş bankasıyla oranım nerdeyse aynı oldu ve tekrar experdi dosyaydı falan fılan ugrasmadım bugun 0.94 ıle %2 cezayı odemeden 145 kalan paramı 10 para ustune koyarak 135 kredı yapılandırdım aylık odemem 2.550 dustu ve 72 ay vadede 183 kapatıcam hayırlısıyla faıze odeyecegım 50 bın kadar olcak tabı daha onceden 9 ayda odedıgım 20bın lıranın sadece 5 bın lırası ana paradan oldugu ıcın 15 bınde oyle faız gıttı yanı 65 bın faız odemıs olcaz YARARLI OLDUYSAM BI TESEKKURU HAKETMISIMDIR BEGENI + RAP ATABILIRSINIZ |
arkadaslar ORNEK TESKIL EDILECEK Bİ durum paylasıcam yapılandırma yapacak arkadaslar dıkkatlı okumasını tavsıye ederım zıraat bankasından 2014 hazıranda 1.03 ten 120 ay vadelı 150 bın cektm aylık odemem 2.183 lıradan total odemem 262 bın lıra olacaktı iş bankasından oran aldım gecen haftalarda 0.84 ten bunu zıraat bankasına soyledım yapılandırma ıcın basta 0.96 oran verıyorlardı onu 0.94 dusurduler vede vadeyı 72aya dusurmek ıstedım bı mıktarda para yatırıp 10 000 lıra kadar onuda dusurup 145 bın kalan ana paradan 135 bın ana para olarak odemeyı teklıf ettım onlarda kapatma cezası gerekecegını soyledıler bende tek tek odeme seklını burdakı cezayı iş bankasındakı yenı dosya masrafını ıpotek kapatma ucretını hesaplattım iş bankası 3 bınlıraya yakın bı kar olusturuyordu zırat bankasına soyledım egerkı fark 250 lıranın uzerıne cıkarsa ben sızden ayrılıyorum dedım bı sekılde ya oranı dusurun yada kapama cezasını kaldırın dedım bu arada zıraatte yapılandırma yaparken ceza almadıgını daha once soylemıstı yaklasık 250 300 lıra demıslerdı hazıranda bu donemde 720 lıra olarak acıkladılar oda masraflar ıcıne gırecektı neyse teklıfı soyledım eger dedıgım gıbı benım 250 lıradan fazla zararım olursa yarın iş bankasıyla ıpotek fesı dılekcemı onaylatmaya gelıyorum dedım ve kapama cezası olan %2 almıyacaklarını soyledıler ve benım iş bankasıyla oranım nerdeyse aynı oldu ve tekrar experdi dosyaydı falan fılan ugrasmadım bugun 0.94 ıle %2 cezayı odemeden 145 kalan paramı 10 para ustune koyarak 135 kredı yapılandırdım aylık odemem 2.550 dustu ve 72 ay vadede 183 kapatıcam hayırlısıyla faıze odeyecegım 50 bın kadar olcak tabı daha onceden 9 ayda odedıgım 20bın lıranın sadece 5 bın lırası ana paradan oldugu ıcın 15 bınde oyle faız gıttı yanı 65 bın faız odemıs olcaz YARARLI OLDUYSAM BI TESEKKURU HAKETMISIMDIR BEGENI + RAP ATABILIRSINIZ ![]() |
masraflarınada bakmak lazım.... gerçi 2011 de daha da çok düşecek diyenler var ama bilemiyorum... |
60 ay 50000 tl ıcın bas vurmustum 0.70 le 1000 tlmasrafla bana gerı donus yaptılar suan en uygun bu dıye dusunuyorum....halkbankası..... |
kuveytturktede epey uygun 0.79 diğer bankalarında cazip oranları var ancak sigorta ve masraflardan fazla para alıyorlar dikkat edin. |
120 ay için mi? |
Dostum https://www.finzoom.ro/tr/home_tr.aspx buraya bir göz at istersennnn |
Şuan en uygun faiz oranını evet finansbank veriyor. Pazarlıkla 0,69 lara çekilebiliyor. (1 puan 1 puandır) Bunun dışında yeniyılda düşmesi zor. Çünkü 75% kanunu çıktı. buna göre evin tapu bedelinden en fazla 75% çekilebilecek. Eğer tapuyu düşük göstermişse mal sahibi siz yüklü miktarda kredi çekemiyeceksiniz. |
ARkadaşlar aman dikkat, ben yandım siz de yanmayın. Finansbank konut kredisi hesabımdan 3 ayda bir 15 lira kesinti yapıyor, üstelik hesapta para olmasa bile yapıyor. Mesela pazartesi günü konut kredisi hesabımın detaylarını incelemek için internet şubesine girdim hesabım sıfır lira iken 15 lira kesmiş ve hesabımı -15 liraya düşürmüş. Şimdi bundan da faiz alacak aman dikkat. Lütfen bulaşmayın. Bu konu ile ilgili defalarca kendileri ile görüştüm ama hiç bir çözüm getirmiyorlar. |
en iyisi banka ile direk görüşmek, tanıdık falan ayarlamak. internetten bakacaksanızwww.hangikredi.com' a da bakabilirsiniz.. |
arkadaslar bende cekmeyi düşünüyorum 45 50 bin civarı nasl durumlar? |
kardesim tam detaylar nedir nasıldır ..bende 45000 cekmeyi düşünüyorum anlatırmısın |
Faiz tek basina bisey etmiyor cunku zaten bankadan bankaya %0.01-0.02 falan oynuyor diger masraflara bakmak lazim ornegin faizi dusuk gibi gozuken kredi, masraflar eklenince daha pahaliya gelebiliyor. |
Bence daha iyi karşılaştırma yapmak için, faiz şu kadar bu kadar demektense, 50.000 TL için mesela, 120 ay ödemeli, aylık şu kadara geliyor demek daha mantıklı. Artı tüm masraflar ne ise onlar da yazılmalı. Yoksa zaten hangikredi vs gibi sitelere baktığınızda oranları görüyorsunuz. Ama önemli olan aylık ödeme ve toplam tutar... |
sen kredi cekemen.. zor iş |
Bankalar kendi kafasına göre faiz uygulayamaz. Merkez bankasının oranları dahilinde kredi verebilir. Peki ozaman oranlar neden değişir !! Olay şöyle işliyor. Örnek veriyorum, Merkez Bankası bankalara diyorki bu dönem faiz oranı aylık 0,70. Bankalar ; A Bankası : 0,79 B Bankası : 0,72 Şimdi işin aslı 0,70 , ama bankalar bu kredin üstüne sağlık sigortası, hayat sigortası, depremdi vs bir dünya şey ekliyorlar. 60 binliralık kredi oluyor 65 bin. Kimisi kârını az tutuyor kimi fazla, kimi exp. ücretini düşük tutuyor kimi dosya masrafını vs. Tüm bankalara desemki hiç birşey istemiyorum, ozaman hepsi aynı orana denk geliyor. Bu ek şeyleri yaptırmak zorunda de değilsiniz kimse bunu bilmediği için bir sürü şeye imza atıyorlar. Boşu boşuna 5-10 bin arası para ödüyorlar. |
@abrahamme peki bankalar bu masrafları illa yapacaksınız diye diretebiliyorlar mı? yoksa kredi vermeyiz mi diyorlar? daha önce kredi alamdığım için bilmiyorum. yaza düğün var inşallah, o zaman mecbur ihtiyaç kredisi çekecem... |
|
guzel bir konu. yazıları takip ediyoruz |
Kendi tecrübelerimle (kredi kartı ve diğer işlemler için) Garanti Bankası ve Finansbank 'dan uzak durun hatta adres sormak için bile kapılarına uğramayın zira "adres sordun" parası bile alırlar. |
Ayrica allwissend nickli arkadasimizin halkbank istanbul levent ve bayrampasa subelerinden aldigi teklif 120 ay 0,84 oran ekspertiz 500TL, ipotek 120 TL, hayat sigortası 385 yıllık, 2220 TL 10 yıllık.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronikyorgun -- 3 Nisan 2015; 19:32:13 >