Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
19
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Eft'yi Geri çekme kurnazlığı

M Modality Konu Sahibi
7 ay (850 mesaj)
Arkadaşlar selam,

Forumda'da 1 tane konsol ilanım var. Arkadaş nereden bulmuş numaramı bilmiyorum ama bura dahil letgo ve sahibinden gibi sitelerde satış ilanım mevcut. Arkadaş cep numaramı aradı fotoğrafları istedi gönderdim. Sonra dedim arkadaş gelsin deneyip vereyim kabul etti.Sonrasına direk teslim etmemi istedi. Alıcının gönderdiği arkadaş geldi. Dekontu atmasına rağmen ücret tarafıma geçmedi.Kendisi adapazarında oturuyorum demesine rağmen istanbulda olduğunu öğrendim.Almaya gelen arkadaş parayı gönderip hesaba geçmeden geri çekeceğini itiraf etti.Cihazı teslim etmedim. Muhtemelen bir dolandırıcı veya potansiyel bir tehdit. Elektronik alışverişlerde bu tip durumlara dikkat edilmesi için buraya atıyorum.1000 TL üstü ödemelerde elden nakit veya kredi kartı ödemesi get benzeri bir sistem olmadıkça bir şey alıp satmamak lazım.Ben bu kurnazlıklarına yanmak üzereydim yanmadım.Ama başkasının canı yanmasın diye böyle bir konu açma ihtiyacı hissettim.Kurallara uygun olsaydı cep numarasını da paylaşmak isterdim fakat yasakmış.En azından ismini gösteren bu tarz bir belge paylaşayım işinize yarar diye umuyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >bunları s.....ceksin bi daha yapmasınlar korkudan
Yoruma Git
movistar73 - 6 ay +11
Dekonta güvenip iş yaparsan dolandırılırsın dekontun sahtesini hazırlamak kolay iş
Yoruma Git
Ussuz - 6 ay +5

L L3ON-
7 ay (137 mesaj)
Nakit veya kredi kartı aramanıza gerek yok. EFT/Havale gayet güvenli, ücret sizin hesabınıza geçtikten sonra iptal edilemez veya geri çekilemez.
Yaşadığınız durumdan ötürü geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Modality Konu Sahibi
7 ay (850 mesaj)
Evet ama geçmeden iptal etme geri çekme şansı varmış o olmayınca şüphelendim.Böyle ucuz oyunlara başvurmaları gerçekten çok üzücü


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @L3ON-

F Finland
7 ay (172 mesaj)
Fast olarak değil'de yani Mesai saatleri dışın da EFT yapmış ise Mesai saatine kadar EFT'yi rahatça iptal edebilir , onun için dikkat etmek lazım :) mümkünse fast ile ödeme alın veya mesai saati içerisinde eft yapmasını isteyin..


Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Modality

İ infidel
7 ay (3428 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Finland

Fast olarak değil'de yani Mesai saatleri dışın da EFT yapmış ise Mesai saatine kadar EFT'yi rahatça iptal edebilir , onun için dikkat etmek lazım :) mümkünse fast ile ödeme alın veya mesai saati içerisinde eft yapmasını isteyin..
Fast'de üst limit şu an 1000 TL, yakında 2000 TL'ye çıkacak ama. 1000 TL üzeri bütün eft'ler onaya düşer. O arada iptal edebilirler. Ama para hesabınıza geçtiği andan sonra iptal edilemez.

Parayı hesabınızda görmeden sakın ürünü kimselere vermeyin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Modality Konu Sahibi
6 ay (850 mesaj)
Evet sanırım onunda uyanıklığı buydu ben dekont atarım nasıl olsa mesai saatleri içerisinde geçecek geçmeden ben bunu çekerim kafasında bunların aklına gelen şeytanın aklına gelmez.
Bu mesajda bahsedilenler: @Finland

M Modality Konu Sahibi
6 ay (850 mesaj)
Yok vermedim zaten. Hatta mümkünse yüksek bedelli ürünler için elden nakit almak en mantıklısı her türlü katakulli yapabilirler. İnsanların 3 kuruş parasına göz dikiyorlar belki de o para ile borç harç ödenecek ne bileyim satmak zorunda son umudu

Teşekkürler uyarınız için.
Bu mesajda bahsedilenler: @infidel

M movistar73
6 ay (711 mesaj)
bunları s.....ceksin bi daha yapmasınlar korkudan


Bu mesaja 1 cevap geldi.

U Ussuz
6 ay (4814 mesaj)
Dekonta güvenip iş yaparsan dolandırılırsın dekontun sahtesini hazırlamak kolay iş< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K Kerros
6 ay (1058 mesaj)
Sizin olayınızda EFT dekontu gönderilmemiş, EFT talimatı vermiş ileri tarihli. Haliyle bakiye olmaması, talimatı iptal etmesi durumunda para hesabınıza geçmez.

Bu gibi durumlarda EFT saati dışında almaya gelecekse arkadaş, EFT saatini hatırlatıp parayı önceden göndermesini ya da mesai saatinde gelmesini isteyiniz. Yanaşmıyorsa elden istersiniz, o da yok ise zaten o işten hayır gelmez.

Geçmiş olsun, tüm millet çakallık peşinde.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Modality Konu Sahibi
6 ay (850 mesaj)
Teşekkürler uyarınız için. Valla direkten döndük.Böylelerine çürüyeceğini bilsem gene vermem. Büyük rakamlarda canlıyı görmeden teslimat yapmamak lazım.
Bu mesajda bahsedilenler: @Kerros

M Modality Konu Sahibi
6 ay (850 mesaj)
Haklısın. Neyse ki tuzağın farkına vardıkta vermedik cihazı.
Bu mesajda bahsedilenler: @Ussuz

M Modality Konu Sahibi
6 ay (850 mesaj)
Adalet sisteminin bozuk olduğu ülkemizde bunları sallayan bile olmaz. Ancak kendimiz sağlayabiliyoruz adaleti bu çakallara karşı adam akıllı cezai yaptırımı olsa cesaret edemezler.
Bu mesajda bahsedilenler: @movistar73

G Guest-C034FACC7
5 ay (1549 mesaj)
fast sistemini kullanın. fast sisteminde limit 1000 tl lakin peş peşe tekrar işlem yapabiliyorsunuz. geçen ay 12000 tl ye sistem sattım alıcı bir arkadaşı vasıtası ile elden aldı. 1000 tl ile 12 kere işlem yaparak paranın tamamı 6-7 dk da hesabıma geçti baktım sıkıntı yok sistemi teslim ettim.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

M melo1903
5 ay (579 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C034FACC7

fast sistemini kullanın. fast sisteminde limit 1000 tl lakin peş peşe tekrar işlem yapabiliyorsunuz. geçen ay 12000 tl ye sistem sattım alıcı bir arkadaşı vasıtası ile elden aldı. 1000 tl ile 12 kere işlem yaparak paranın tamamı 6-7 dk da hesabıma geçti baktım sıkıntı yok sistemi teslim ettim.
https://www.qnbfinansbank.enpara.com/transferler/eft-fast-havale
Fast limiti 2000 tl 4 ağustosta işleme alındı
S Sozuak
5 ay (2785 mesaj)
Eft yapıp gün içinde iptal edebiliyorsunuz. O nedenle parayı hesapta görseniz bile güvenmeyin çekip başka hesaba aktarın. Banka müşteri hizmetlerinin verdiği bilgi bu. Bankanızı arayıp netleştirebilirsiniz.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

F FERROKROM
5 ay (1085 mesaj)
öyle bir şey yok, senin hesabındaki parayı banka geri çekemez...
Bu mesajda bahsedilenler: @Sozuak

R ResistibiLiTy
4 ay (1000 mesaj)
yav ne kadar çok atmayı seviyorsunuz, Adam parayı harcadıysa neoluyor o zaman, icraya mı veriyor, öyle birşey söz konusu bile değil fake dekont yapmak az çok photoshop bilen 15 yaşında çocuk için bile basit,

benim anlamadığım konuda arkadaş dekont ile niye uğraşıyor hesabını açsın telefon uygulamasından, baksın para varmı yokmu dekont ne alaka ya.

ayrıca niye çocuk parayı geri çekeceğine itiraf ediyor, bana böyle bir aracı gelse parayı geri çekecek dese bırak onu orda elimden almayı, bilmiyorum ne olur ama siz hiçbirşey yok gibi bırakmışsınız

enteresan bir olay.
S Sozuak
3 ay (2785 mesaj)
Bilmeden konuşuyorsunuz. Arayın bankanızın müşteri hizmetlerini öğrenin geri çekilebiliyor mu çekilemiyor mu.

Hesaba havale yaparken yada eft çoğu insan işlemin açıklamasını yazmaz. Böyle elden başkasına teslim olayında da alan başka eft yapan başka olduğunda nasıl kanıtlayacaksınız eft yi yapan kişiye malı teslim ettiğinizi. Elinizde belge de yoksa o paraya bloke konur ve çatır çatır geri alırlar.

İnternette çok böyle olay var. Biraz araştırırsanız görürsünüz. Adam araba alırken bir kısmını bankadan eft yapıyor sonra arabayı kardeşimin/arkadaşımın üzerine vs alacağız diyor. Farkını elden veriyorlar. Sonra parayı gönderen başka malı alan başka olunca bana vermedin malı paramı iade et dediğinde de elinizde kanıt olmadığından paşa paşa geri iade yapıyorsunuz.

Bu olayda da adam neden malı almak için başkasını yollamış sanıyorsunuz.
Y YaptikBirHataKomiserBey
2 ay (553 mesaj)
Ss kere kanmayın. Gönderdim bu da dekontu diyen adam onu pavurpoyintte yapmıştır. Gerçi paintte bile yapılır.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.