I

Yarbay
11 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
262 (Bu ay: 11)
Gönderiler Hakkında
I
5 gün
Neden sinyal vermiyorsunuz?
Merakımdan soruyorum, neden kimse sinyal kullanmıyor?

Bilmeyenler için; direksiyonun sol arka kısmındaki kol.


< Resime gitmek için tıklayın >
I
3 hafta
Zamların Hepsini CHP yapmışmış... (Ka-Fa 1500)
Yılbaşında yapılan zamların hepsini Kılışdar yapmış.
Bunlar nasıl kafalar yahu.
Pudra şekerini mi fazla kaçırmışlar.


DH Video çalışmazsa link:
https://twitter.com/Alkolikyorumlar/status/1477389928103399426
I
4 hafta
Sağlık Sistemi Bitmiş...
Herşey 3 ay önce sağ yanımda ve sırtımda hafif ağrı ortaya çıkmasıyla başladı. Ağrı hafif birşeydi ve 2-3 haftada bir ortaya çıkıyordu. Ara sıra karnımın üstünde de hafif ağrı olunca biraz tedirginleştim. IBS'de var bende acaba ondan mı oluyor falan diye derken bi aile hekimine gideyim dedim.

Aile hekimi muayene etti birde kan tahlili yapalım dedi. Ertesi gün sabah aç karna gel dedi. Gittim kan tahilini verdim cumaydı, pazartesi sabah gel dedi. Pazartesi oldu ben sağlık ocağının yolunu tuttum tekrar. Doktor kan tahlilinde "kolestrol ve trigliserid biraz yüksek çıktı sen bi kardiyoloğa görün istersen" dedi. Eve geldim, açtım MHRS'yi en yakın randevu 3 hafta sonraya zor buldum, yapacak birşey yok, randevuyu aldım beklemeye başladım.

3 hafta geçti ben Üsküdar Devlet hastanesinin yolunu tuttum. Doktora durumu anlattım kan tahlili sonucunu gösterdim. Bi uzan kabine bakim dedi, baktı birşeyler yaptı falan "sen bi git EKG çektir gel" dedi. Allahtan aynı gün çektiler EKG'yi. Sonuçları aldım bekliyorum doktor müsait olunca girdim, baktı etti birşeyler sordu, hmm hmmm falan dedi. Biz en iyisi bi de eforlu EKG çektirelim, şuraya git randevu versinler dedi. Tarif ettiği yere gittim elimdeki kağıdı verdim hop 2 hafta sonraya eforlu EKG randevusu verdiler. Geldim eve beklemeye devam.

2 hafta geçti ben hastane yolunu tuttum tekrar. Aldılar beni odaya, üstünü soy, soyundum. Birsürü kablolu birşeyler bağladılar göğsüme. Ben başladım koşmaya, ara ara koşu bandı yavaşlıyor hızlanıyor. neyse bitti test. Verdiler elime birsürü kağıt "tamam al bunları şimdi doktoruna git". Tabi doktoru bulabilirsen, sordum soruşturdum doktor yokmuş o gün. Bir görevli haftaya gelecek dedi, başka birine sordum yarın sabah burada olur. Durumu anlattım tekrar randevu almaya gerek var mı dedim? Galiba bakar doktor falan dedi. Sonra doktorun hemşiresi asistanını gördüm durumu anlattım bana tekrar randevu alman lazım dedi. Randevusuz gelirsen ve randevusuna gelmemiş başka birisi olursa ancak onun yerine bakar sana yoksa bakmaz dedi. Ben döndüm eve, açtım bilgisayarı girdim MHRS'ye benim doktora randevu 2 hafta sonraya zor buldum. Başladım yine beklemeye.

2 hafta geçti yine düştüm yollara, randevu zamanı gelince girdim odasına tabi doktor unutmuş bile beni, doğal yani 1 ay geçmiş neredeyse. Anlattım tekrar, EKG çektirdiğimizi söyledim sonra eforlu EKG istediğini falan. Aldı sonuçları baktı, tamam dedi kalbin taş gibi bir sorun yok. Kolestrol için karbonhidratları azalt düzelir dedi zaten sınırın hemen üstünde çıkmış falan dedi. Ama sen bi dahiliyeye görün o ağrılar böbrek ağrısı olabilir dedi.

Geldim eve açtım MHRS'yi bu sefer dahiliye randevusu almaya, 2buçuk hafta sonraya zor buldum. 2buçuk hafta geçti ben yine hastane yollarında. Doktor hanıma anlattım durumu, elimdeki kan tahlili ve ekg sonuçlarını falan gösterdim. Dedim buram buram bi de buram ara sıra hafif ağrıyor. O da hmmm hmmmm falan dedi biraz elledi bastırdı şimdi ağrıyormu dedi yok dedim. Sonra bi idrara bakalım bi de ultrason çektirelim sana dedi. Bir kağıda birşeyler yazdı verdi elime, şuraya git kağıdı göster onlar sana neler yapman gerekir anlatır dedi. Elimde kağıt labaratuara gittim. Bayana verdim kağıdı, elime bi kap bi de tüp verdi. Kaba idrarını yap sonra tüpü kapat sonra şuraya bırak dedi. Ben birde ulstrason istedi dedim o da mı bugün diye sorunca güldü. Bi bakim dedi, bilgisayardan birşeylere baktı. 2 hafta sonraya en erken boşluk var 2 hafta sonra sabah gel, gelmeden önce de 1 litreden fazla su iç öyle gel dedi. İdrarı yapıp bıraktım. Döndüm eve başladım beklemeye.

Ulstrason günü geldi ben yine hastane yollarına. İçtim suyumu bekledim, sıram geldi aldılar, buz gibi bir jel sürdüler karnıma ve yanına baktı baktı biraz yana dönün dedi, hmmm hmmmm xxxx hanım lütfen yazın hastanın sağ böbreğinde bilmem bişey var bişey bişey bişey. Tamam giyinebilirsiniz dedi elime peçete uzattı karnınızı silin giyinin dedi. Verdi elime sonuçları doktoruna göster. Ben tabi tahmin ettim yine doktoru direk göremeyeceğimi. Doktorun odasına gittim soracaktım randevu almama gerek var mı diye? O da ne kapı kilitli. Danışmaya sordum, bugün yok doktor hanım yarın gelecek. Durumu sordum böyle böyle idrar tahlili ve ultrason sonuçlarına bakacaktı randevu almama gerek var mı diye? Randevusuz bakmaz dedi. Ya erken gel, gelmeyen olursa onun yerine sana randevu veririz ya da gir internete yeni randevu al dedi.

Döndüm eve allahtan 1 hafta sonraya randevu buldum. Bugün sabah uyandım gittim hastaneye, elimde sonuçlarla. Doktor hanım baktı, böbreğinizde taş var. Siz bir ürolojiye görünün dedi.

Geldim eve şimdi ise üroloji randevusu arıyorum ama çıkmıyor. Öğleden sonra 4'de açılıyormuş yeni randevular, onu bekliyorum şimdi de.


TLDR: Basit bir muayene de bile 3 aydır teşhisi zor koydular. Hala bekliyoruz bi de.
I
geçen ay
Ertuğrul Özkök: Yurt dışında espresso içemez oldum.
"“ESPRESSO İÇEMİYORUM”
Özkök, kendisinin de yurt dışına çıktığında artık espresso içmediğini söyledi: “Bundan 20 yıl önce yurt dışına gidiyorduk. 1 euro neredeyse 1 liraydı. Ben yolda yürürken her 500 metrede bir espresso içiyordum. Şimdi gidip orada bir espresso içmeye kalksam 5 euro, çarp 15’le, he? Şimdi bir espresso içmeye kalksan, 4 espresso içsen hayatın gitti.”

https://tele1.com.tr/ertugrul-ozkok-yurt-disinda-artik-4-espresso-icemeyecegim-hayatim-kaydi-531108/

Odin başka dert vermesin, ne diyeyim.
I
geçen ay
Ünlü ekonomist Necmettin Batırel: Fiyatları %50 düşürün, düşmanlar kahrolsun...
I
2 ay
TÜİK nereden alışveriş yapıyor bilen var mı?
Tüik'e göre kaşarın fiyatı 3 aydır düşüyormuş ben bizim evin ordaki markete bakıyorum hergün fiyatlar artıyor halbüki. Bu tüikçiler nereden alışveriş yapıyor bilen var mı?

Otomobil bile sadece %6 artmış, nereden alıyorlar tüikçiler arabaları falan haftasonu bi bayileri gezeyim.

Bilenler söylesin lütfen.
I
2 ay
Necmettin Batırel: 2022’de ekonomi şahlanacak.
Uzman ekonomist Batırel yine döktürmüş.


"2022’de ekonomi şahlanacak. Muhalefet bu tabloyu gördü çıldırdı, seçim diye çırpınıyor.
Korkunun ecele faydası yok. 2023’de Cumhur İttifakı'nın zaferiyle siyasi hayattan silinecekler."


https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/necmettin-batirel/621663.aspx
I
2 ay
"1000 tane Tarım Kredi Kooperatifi marketi açılacak"'tı ne oldu?
Nerede açıldı bilen söyleyebilir mi? Evde bulgur kalmamış. Biraz bulgur biraz nohut almam lazım.
I
2 ay
Ünlü Ekonomist Necmettin Batırel: Dolar alıcısı olmazsa mutlaka düşer.
I
3 ay
Varsa dolarınız satın.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.