Az bile yapıyorlar Müstahak |
Sen imamlarin cebinden para cikardigini gordun mu hic? Bunlar imam hatipte okurken, yatak beles, yemek beles, kıyafet beles, cebine harclik beles okutulduklari icin hampaci oluyor haliyle. Otel parayla desen en az yuzde 99u gelmezdi. Beles oldu mu fire olmamıştır. Diyanet artik ruhban sınıfı olmuştur. Yeni gelen hukumet kapatmalidir. Ben de 5 vakit namaz kilan biriyim. Camide illaki namazi kildaracak biri olur. Eskiden öyleydi zaten. Cikar biri kildirirdi. Şimdi nerdeyse her camide bir imam, bir de muezzin var, fakir millet olarak bunlari semirtmek zorunda degiliz. Kac milyar dolar hupletiyor diyanet, kac bakanligin butcesini geçiyor bide yetmiyor ek odenek istiyor. Ersag ozel sirket, devletten ek odenek isteyecek halleri yok. |
Ne 50-60 i arkadaşım, o paraya en ucuz lokantada 3 ogun yemek vermezler, bu otel hayrina yapıyor o zaman bu işi! Şeffaf bir şekilde aciklasinlar o zaman ne odedimlerini belgeleriyle. |
Arkadaşım kışın oradaki otelller kapalı olur sadece yazın açık olur sezonluktur.Zaten otelin konumuda köy yeridir.Kışın kapalı olması yerine cüzi bir miktar ile hizmet veriyor ve devlet hizmeti olduğu için vergi vermiyordur.Kulaktan dolma bilgilere inanmamanızı tavsiye ederim.Yukarıda imamlar hakkında bir kaç kelam etmişsiniz.Atatürk’ün diyaneti niçin kurduğunu araştırmanızı isterim.Ortalığı neolduğu belirsiz cemaat ve oluşumlara mı bırakıcağız.Bu kirli düşüncenizden kurtulun lütfen.Kamu hizmeti duraklatılamaz.Gitsin milyardolar borcunu sildirdiği şirketlerden tasarruf etsin.Lütfen. |
1 lokma 1 hirka 5 yildiz |
Kaderi böylemiş takdiri ilahi der geçerler inanacak keriz çoook![]() |
merhaba... bunlarin topunun Allah belasini versin...millete geldiginde aksam ustu pazara gidin porsiyonlari kucultun altlarinda son model mercedesle saraylarda 1 uc bes yerden maas al sonra millete geldimi sukret |
Ben bugune kadar diyanetin, herhangi bir cemaat yada olusum hakkında 2 kelam laf ettiğini duymadim. Feto nasil bu kadar guclendi ha, milletin cocugunun beynini yikarken nerdeydi bu semiren hoca takimi? Milleti uyarmayi birak, kendi kurumlarini bile koruyamadi. menzilcisi, nurcusu bin tane cemaat var, Allah tan diyanet var ha, ya bide olmasaydı, halimiz nice olurdu. Atatürk, bu kurumun boyle arpaliga donusecegini bilseydi emin ol adini bile anmazdi. |
Bizim dayı oğluda gitmişti bundan 4-5 sene evvel yani sürekli yapılan bir şey |
Tüm kurumlar yapıyor, mesele o değil de güya tasarruf tedbirleri alındı, kamuda israfın önüne geçildi ama dinimizde israfın haram olduğu gerçeği de varken diyanet işlerinin bu şekilde seminer düzenlemesi ne kadar doğru? |
ama islamı para kazanma yolu yapmak haramdır sadece harama iyi demenin hükmüne bak yeter |
Diyanet bütçesi TSK ile yarışıyor zaten |
Ben bilmem müslümanlar islamı öyle görüyor ve kullanıyor. |
Adamlar ejder meyvesi yemesin mi kardeşim. İstakoz yanında meyve sularını yudumlarken bir yandan ülkenin ekonomik durumu için dua etmesinler mi? Sabah kahvaltısını açık büfe yaparken bir yandan tasarruf çağrısı yapmasınlar mı? Tabiki 5 yıldızlı otelde kalacaklar. İtibardan tasarruf mu yapsınlar. Çok ses çıkarmayın gidin soğan ekmek yiyin. O 5 yıldızlı otellerde ülkenin bekası için gece gündüz yemekler yeniyor. Nankör olmayın nankör. |
Diyanette personel çok, neye göre seçiyorlar tatil yapacak adamı? Kim bu personeller? |
Kışın kapalı olunca personel bedavaya çalışmıyor. Kapalı oteli hazırlamakta birşeydir. Bu sezonda tekrar eleman bulacaksın, yiyecek içecek alacaksın. Kolay mı personel bulmak? Atatürk diyaneti kurmadan önce zaten diyanet vardı. Şeriye ve evkaf vekaleti dedikleri zaten bugünkü diyanet ve vakıflardı. Yaptığı tek olay vakıfları ayırmak. Şeriyenin başında şeyhülislam vardı. Bugünkü diyanet başkanı. Ayrıca devletin bir sürü yazlık kampı var. Oralar ne güne duruyor? Mesela antalyada dsi kampları var, karayollarının kampları var. Bunlarda kışın kapalı sayılır. Kadroları da duruyor. Yetmezse diğer kamplardan geçici görevlendirme bile yapılır. Bunlara gitmeyip ne işleri var otelde? |
< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >