Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
313
Cevap
5656
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Divinity: Original Sin 2 (2017) [ANA KONU] (16. sayfa)

T TheMute23
geçen yıl (582 mesaj)

S sabe
geçen yıl (1017 mesaj)
Evet< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @TheMute23

V viktor1574
geçen yıl (780 mesaj)
Oyunu türkçe yama oynuyan var mı? Almayı düşünüyorum ama ne kadar iyi yama bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TheNewAtilla
11 ay (8505 mesaj)

C cexxx
11 ay (264 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Upp
Yama gayet başarılı, bi sıkıntısını görmedim, oyun içinde herşey çevrilmiş.
F freqX
11 ay (711 mesaj)
Bir soru sormak istiyorum. Bu oyundaki sırayla vurma kısmı bana göre değil. Baldur's gate alsam onda da aynı mı acaba? Ben ilk dragon age gibi olur sanmıştım.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Y yamaci1771
11 ay (6707 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: freqX

Bir soru sormak istiyorum. Bu oyundaki sırayla vurma kısmı bana göre değil. Baldur's gate alsam onda da aynı mı acaba? Ben ilk dragon age gibi olur sanmıştım.
evet, baldurs gate 3 de tur bazlı
Z Zebercet
7 ay (9817 mesaj)
İlk oyunu fazlaca sevmediyseniz, belki bu daha iyidir diye düşünüp buna da bulaşmayın. Grafiklerin cellshade yapıdan çıkıp realist çizgiye çekilmesi dışında aynı oyun. Yine ilk oyun gibi orantısız zor, mecburen gitmeniz gereken noktalarda sizden bir iki seviye üstün düşmanlar çıkıyor ve örnek veriyorum, partinin ortasına attıkları tek bir fireball ile sizi iki turda mevta edebiliyorlar. Oyunun kendisi ve Türkçe yamayla birlikte 45 liraya mal oldu, o paraya başka bir şey alırdım, pişmanım. İade etmeyip devam edeceğim yine de.
B berk13141516
3 ay (230 mesaj)
Arkadaşlar Merhaba bir sorum olacaktı.

Divinity Original Sin 1 Enchanced Edition u çok severek 120 kusur saatte bitirdim,herşeyi yapmaya çalıştım o yüzden uzun sürdü,malum birde blind run sevdası.

Oyunda en çok sevdiğim şey, oyunun oyuncuya saygısı oldu,ne bi haritada işaret,ne doğru seçeneği parladığı seçenekler,gerçekten zorlu bulmacalar falan çok özlemişim böyle şeyleri.

Divinity Original Sin 2 ye başlamayı düşünüyorum fakat bi korkum var, oyun ilkinden çok daha fazla beğenilmiş heryerde olumlu incelemesi var, bu da beni acaba ilk oyunda o katı anlayışlarından ödün mü verdiler,daha casual bir oyun mu oldu,genel kitleye hitap etmek için basit bulmacalar,kolay bulunan görev ipuçları falan mı oldu.

Spoiler vermeden aydınlatabilecek birileri var mı lütfen?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y yamaci1771
3 ay (6707 mesaj)
azıcık daha casual ama kesinlikle elinizden tutmuyor gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz

aslına bakarsanız 2. oyunun da hak ettiği değeri gördüğünü söyleyemeyiz, bunun sebebi yine 1. oyundaki gibi daha geniş kitleye hitap etmemesi. daha geniş bir hikâye ve karakter ölçeği olduğu ve grafik olarak da biraz ilerletildiği için biraz daha ilgi gördüğü doğrudur. bunda biraz da daha fazla p/r yapılmasının etkisi vardır.

birinci oyundaki gibi saç baş yoldurtan, google'dan bakmazsanız kafayı yedirtip saatlerce orayı buraya didikletecek bulmacalar var mı?? KESİNLİKLE bende de blind run + google'dan bakmama sevdası olduğu için aynı 1. oyunda olduğu gibi bunda da takıldığım oldu. ama bence işin keyfi de orada

umarım spoiler vermemişimdir

ek not: haritadaki işaretlerin biraz daha arttığını söyleyebilirim. o konuda 1. oyuna göre daha casual

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamaci1771 -- 23 Ekim 2021; 15:59:48 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @berk13141516

B berk13141516
3 ay (230 mesaj)
Teşekkür ederim cevabın için, hem sevindim hem üzüldüm diyebilirm,bıktım çünkü herşeyi ağzımına içine sokan oyunlardan ^^.

Divinity ilaç oldu bana bu yüzden,kendimi biraz adam yerine konulmuş hissettim yıllar sonra bir oyunda. Genel olarak oyunun çözümlenme sürecindeki zorlukları seviyorum, örnek olarak ilk oyundaki Death Knightlara damage atamama karmaşası falan. Böyle şeyler vardır inşallah.

Bulmaca konusunda da ilk oyunda geçemeyip oyunu kapattığım oluyordu. Birde oyunda explorer mod ve classic mod var, ben classic modda oynadım. Acaba o explorer mod keşif hissi isteyenler için tüm detayları gizleyen bir mod muydu, yoksa hikaye öğrenmek isteyenler için oyunu basitleştiren mod muydu. Eğer ilk dediğim ise 2. oyunu o şekilde oynayacağım çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk13141516 -- 23 Ekim 2021; 16:14:7 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yamaci1771

Y yamaci1771
3 ay (6707 mesaj)
yok zorluklar tamamen combatla ilgili

Story mod:

    <li class="ql-align-justify">The player gets +100% Vitality, +100% Damage, +50% Armor, +50 Magic Armor, 5% boost to Chances to Hit, 5% boost to Dodge.</li><li class="ql-align-justify">NPCs get -40% Vitality, -50% Damage, -50% Armor, -50% Magic Armor, 15% penalty to Chances to Hit.</li><li class="ql-align-justify">Normal A.I.</li><li class="ql-align-justify">Start with an ability to resurrect allies with 100% Vitality.</li>

Explorer mod:

    <li class="ql-align-justify">The player gets +50% Vitality, +50% Damage, +30% Armor, +30 Magic Armor, 5% boost to Chances to Hit, 5% boost to Dodge.</li><li class="ql-align-justify">NPCs get -20% Vitality, -30% Damage, -30% Armor, -30% Magic Armor, 15% penalty to Chances to Hit.</li><li class="ql-align-justify">Normal A.I.</li>
<p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Classic mod:</p><p class="ql-align-justify">
</p>
    <li class="ql-align-justify">No player alterations.</li><li class="ql-align-justify">No NPC alterations.</li><li class="ql-align-justify">Normal A.I.</li>
<p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">Tactician mod (önermem, oyun zevkini düşürebilir)</p><p class="ql-align-justify">
</p>
    <li class="ql-align-justify">No player alterations.</li><li class="ql-align-justify">NPCs get +50% Vitality, +50% Damage, +2% Damage boost per/lvl, +50% Armor, +1.5% Armor Growth per/lvl, +35% Magic Armor, +1.5% Magic Armor Growth per/lvl, 10% boost to Chances to Hit.</li><li class="ql-align-justify">Enemies have more AP, skills (speculation)</li><li class="ql-align-justify">Different merchant prices (equivalent to -2 Bartering)</li><li class="ql-align-justify">Smart A.I.</li>
<p class="ql-align-justify">
</p>
explorer mod oyuncu elini kolunu sallaya sallaya gezsin fazla zorlanmasın diye yapılmış, divinity 1'de de böyleydi

geçenlerde çıkan psychonauts 2 ve kena bridge of spirits'e de bakın derim, onlar da pek göze sokmuyor görevleri ve yapılacak şeyleri, en azından günümüz standartlarına kıyasla. bu iki oyun güzel bir değişiklik olmuştu benim için
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @berk13141516

B berk13141516
3 ay (230 mesaj)
Bu mesajda bahsedilenler: @yamaci1771

B BéTo
geçen ay (4486 mesaj)
Beyler benim karakterlerde hırsızlık 0. Görev icabı kapı açmam lazım ne yapacam?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.