Z

Yarbay
07 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
940 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
Z
4 gün
The Tourist - 2022 (Hbo Max)
https://www.imdb.com/title/tt11847842/
Avustralya kırsalında hafızasını kaybetmiş olarak uyanan bir adamın hikayesini konu ediniyormuş. Puanları pek iç açıcı değil. Bana The Mosquite Coast dizisini anımsattı. Altı bölümden izlenebilir.
Z
geçen hafta
The Legend of Vox Machina (Amazon Prime Video) 2022
https://www.imdb.com/title/tt11247158/
Critical Role isimli ekip dört yıldır her biri üç dört saatleri bulan dungeons and dragons serileri yapıyorlar. Bu dizi de onların kişisel çabalarıyla, kickstarter projesi sayesinde gerçekleştirilmiş bir dizi. Seslendirenler, Critical Role grubunun üyeleri. Hatta üyelerden biri Ashley Johnson. Dizi, nerde akşam orada sabah bir paralı asker grubunun hikayesini anlatıyor. Basit gündelik işlerle para kazanan, bu parayı da tavernalarda içkiye yatıran, kendi halinde bir ekip. Bir gün yine basit olduğunu düşündükleri bir iş alıyorlar ancak işler giderek zıvanadan çıkıyor. Zarların atıldığı masaüstü rpg tadında, her karakterin bir classı betimlediği, on iki bölümlük doyurucu bir dizi olmuş. Grubun ozanı konumunda Percy'nin sahneleri kahkaha attırıyor. Muhakkak izlenesi bir iş. İlk sezonu da heyecanlı bir noktada bitti. Umarım devamı en kısa sürede gelir.

Dizinin cinsellik ve şiddet dozu da yerindeydi. Tam yetişkin işi.
Z
geçen hafta
Dragon's Dogma (Netflix) 2020
https://www.imdb.com/title/tt10011298/?ref_=tt_sims_tt_i_8
Aynı isimli 2012 yapımı rpg oyunundan uyarlama. Diziyi bugün tek oturumda bitirdim. Yedi bölümden oluşan, her bölümünde bir ölümcül günaha atıf yapılan, köyünü ve ailesini yok eden ejderhanın peşine düşen Ethan isimli karakterin başından geçenleri anlatan, sert ve karanlık, keyifle izlenesi bir iş olmuş. Finalini de çok güzel bağladılar bana kalırsa. Pek ilgi görmemiş nedense. Netflix animeleri içinde izlediğim en iyi anime şu an için.
Z
3 hafta
The Peripheral (Lisa Joy ve Jonathan Nolan) - Amazon Prime Video
İkilinin Amazon için yaptığı dizinin teaser fragmanı yayınlanmış. 21 Ekim'de geliyor.


https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DRSaWHbCSmRI&q=EgQuLZpRGLCT85gGIhAPEnonclWnvUvM2K3s_362MgFy
Z
5 ay
The Fall of the House of Usher - Mike Flanagan
Mike Flanagan, Edgar Allan Poe'nun ünlü öykülerinden biri olan, defalarca da sinemaya uyarlanan Usher Malikanesinin Çöküşü'nü dizi olarak uyarlayacakmış. Kadroda Willa Fitzgerald ve Mike Hamill gibi isimler var. Flanagan'ın diğer yapımlarında da yer alan Carla Gugino, Henry Thomas ve Kate Siegel ise yine kadroda. Öyküyü yeni okudum, yirmi sayfalık bir öykü ve birinci tekil şahısla anlatılan öyküde pek detay verilmiyor. Altı bölümün üzerine çıkarsa tat vermez bence.

https://www.imdb.com/title/tt15567174/?ref_=nv_sr_srsg_0
Z
8 ay
Calls - Fede Alverez (Apple Tv+) 2021
https://www.imdb.com/title/tt9327706/
Birbiriyle bağlantılı bir dizi telefon görüşmesi neticesinde kıyamete doğru yol alan bir sürece şahit oluyoruz. Bölüm süreleri ortalama 15 dakika. Görüntü yok, onun yerine ekolayzer benzeri bir sistemde diyaloglar akıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=RfpzdSJlv6o
Z
geçen yıl
El Cid (2020 - ) - Amazon Prime Video
El Cid olarak tanınanın Rodrigo Diaz de Vivar'ın hayat hikayesini anlatan, 11. yüzyıl İspanyasında geçen şahane bir orta çağ dizisi. Düşük cgi, net çekimler, fena olmayan oyunculuklar ve sakız gibi uzatılmadan 5 bölümde anlatılan ilk sezon hikayesiyle muhakkak göz atılması lazım. İkinci sezonu da bu yıl içinde yayınlanacak. Dizinin başrolünde ise La Casa de Papel dizisindeki Denver rolüyle ünlenen Jaime Lorente var.
Z
geçen yıl
The Underground Railroad - Barry Jenkins (Amazon Prime Video)
< Resime gitmek için tıklayın >

2016 yılında Moonlight filmiyle en iyi film ödülünü kazanan Barry Jenkins'in 10 bölümünü de yönettiği, 2 Pulitzer roman ödülü sahibi Colson Whitehead'in aynı adlı romanından uyarlanan Amazon mini dizisi Yeraltı Demiryolu için fragman yayınlandı. Dizi 14 mayısta Amazon Prime Video üzerinden yayınlanacak. Cora isminde siyahi bir kölenin hikayesini izleyeceğiz.

Videoyu izlemek için tıklayınız
Z
2 yıl
Kırk beş dakikadır sms kodu bekliyorum
Akıl alır gibi değil ya. Bir ilan güncelleyeyim dedim kırk beş elli dakikadır bir sms kodu gelmedi. Sorarlarsa Türkiyenin en büyük forumuyuz dersiniz.
Z
2 yıl
Silinsin
.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.