Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
313
Cevap
5656
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Divinity: Original Sin 2 (2017) [ANA KONU]

S siberarmi Konu Sahibi
6 yıl (8826 mesaj)


İlk oyunu ile yıllardır hasret kaldığımız sıra tabanlı ve açık oynanışlı RPG tadını tekrar yaşatan Divinty :Original Sin' in devamı geliyor.
Firma Larian Studios, tekrar Kickstarter'a başvurdu oyun için, 500.000 dolar gibi çok yüksek olmayan bir rakamla (ki bunu yazarken 100 bin geçilmişti) Aslında ihtiyacımız yok demişlerdi ama oyuncular resmen ısrar edince tekrar bu yola girdiler. Oyunu yapacak paramız var diyorlar ama çok daha iyisini yapmak istiyorlarmış.

https://www.kickstarter.com/projects/larianstudios/divinity-original-sin-2?ref=nav_search

Edit: 12 saatten kısa bir sürede ulaştılar gerekli rakama ve daha da ileri gidecekler gibi duruyor rahatça. Kaç dolar toplayacaklar göreceğiz.


Elimizdekiler şöyle bilgi olarak,

- Gene sıra tabanlı olacak, hem tek kişi hem de çok kişi oynayabilecek. Çoklu oyuncu sayısı 4 bu sefer, iyice şenlik olacak gibi :D Karakter ve dövüş sistemlerini ilk oyundan da gelişmiş olacakmış.
- İlk oyunun eleştiri alan en büyük kısmı hikaye için ise bu sefer özel bir stüdyo ile anlaşmışlar ve baya iddialılar. Karakterlerin eşsiz olması ve dünyanın yaptıklarımıza verdiği tepkilerin gerçekçi olmasını istiyorlar. Atacağımız her adımında bir etkisi olacakmış. Seçim ve sonuç ilişkisi büyük olacak diyorlar. (bunu çok duyduk KS lerde ama hakkını verebilen çıkmadı daha...)
- Bu sefer tek karakter yaratıyoruz. Irk seçme şansımızda var artık insan, elf, cüce ve kertenkele arasında seçim yapıp, özelliklerini ayarlayacağız karakterin. Son olarak da geçmiş hikayesini seçerek başlayacağız oyuna.
- Gruba 3 kişi daha katabileceğiz yoldan ve grup elemanlarının her birinin hikayesi olacak kendince ve her biri ana kahraman kadar önemli olacak. Kendi motivasyonları ve yöntemleri olacak.
- Grafikler biraz daha "ciddi" olmuş. İlk oyunun "WoW um"su eleştirilerinden sonra bu hoşuna gidecek gibi oyuncuların.
- Multi oynarken kavga çıkarabileceğiz artık iyice, gerek görev çözme konusunda gerekse ganimet dağılımında. İyice RPG olacak :D
- Etraf ile etkileşim aynı şekilde olacak ve iyice gelişecek ilerledikçe.
- Diyalog sistemi de gelişmiş ve ikna kısmı elden geçmiş iyice. Baya bir değişik yöntem olacak ve karakterlere göre değişecek bu yöntemler. Hangi karakterin konuştuğu önem kazanacak.
- Crafting baya bir seviye atlamış bu sefer. Artık büyü ve silahları da birleştirebileceğiz. "Silence" büyü kitabı ile "summon spider" kitabını birleştirip "summon invisible spider" kitabı yapabileceğiz veya kanatma büyüsü ile yağmur büyüsünü birleştirip kan yağdırabileceğiz kelimenin tam manasıyla.
- Yüzlerce büyü ve yetenek olacak diyorlar. Yelpaze çok geniş bu sefer karakter geliştirmek için.
- Kullanabileceğimiz basit iktirme ve çekme seçenekleri de olacakmış daha az AP harcayan. Ek olarak siper alma da gelmiş.
- Çok kuvvetli yeni büyü ve yetenekler de eklenmiş. Bunları yapabilmek için "Source Points" gerekiyor ve karakterimiz çok çok güçlü olmadığı sürece bu puan 1-2 olacakmış en fazla uzunca bir süre ve kullanınca dolması çok zaman alacakmış. İyi-kötü kavramı burada giriyor biraz oyunun içine, istersek ruh hastası grup olarak önümüze gelen masumları keserek ve ruhlarını emerek (o ne lan öyle) puanları hızlıca doldurabileceğiz. Ama bunun tabii ki yan etkileri olacak karmamız üzerinde. Ek olarak necromancerlar öldürülen karakterlerin ruhu ile konuşup alamadığımız bilgileri alabilecekler.
- Düşmanlar ve dünya da gelişiyor tabii boş durmuyorlar. Her adımda yeni engeller ve düşmanlar çıkacak değişik taktikler ile bize karşı gelen.
< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

animus projesi diye bi site var, asasin cred origins yamasını fln yapan adamlar, şimdi dos 2 için türkçe yama projesi başlatıyorlar, ama proje çok büyük olduğu için...
Yoruma Git
Yorumun Devamı r0ket - 4 yıl +7
Eski dönemlerde symphonic metal’in yeri bizim gibiler için bir başkaydı. Simone,vibeke,tarja gibi isimlerle kulaklarımızın pasını silerken yıllar sonra yüzüklerin efendisi, game of th
Yoruma Git
Yorumun Devamı undy1ng - 3 yıl +6
Konsolda satışlar galiba hiç de fena değil gibi bu kadar oynayan varsa :)

Yoruma Git
Yorumun Devamı undy1ng - 3 yıl +4

B bobafett
6 yıl (2407 mesaj)
Eline sağlık siberarmi D:OS2 konusunu açmak da sana yakışırdı

Ay sonu kota düştüğünden vidyoların ilk dakikalarını izleyebildim henüz, ama daha il kareden sanat yönetmeninin kullanmış olduğu renk paletine hayran kaldım ya, tıpkı ilk oyundaki gibi bakmaya doyamıyor insan, enfes !
Yapay zekaya bu oyunda daha bir önem verirlerse harika olacaktır dengelerle beraber onun dışında tek bir tedirginliğim yok; hemen kaptım bir 25'lik gün sayalım şimdi haha !

Edit: Ve tabiiki forumda bu oyuna karşı ilgisizlik ve kayıtsızlık son sürat devam edeceğinden şüphem yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 27 Ağustos 2015; 0:16:26 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S siberarmi Konu Sahibi
6 yıl (8826 mesaj)
500 bine ulaştılar bile, bu kadar hızlı ulaşacağımızı düşünmediğimiz için ne update, ne de yeni basamak ödülleri hazırdı dediler ilk update ile :D İlk oyun 12 günde hedefine ulaşırken bu 12 saatten az bir sürede ulaştı, ne yapacağız bilmiyoruz diyorlar :D
Büyük update için biraz daha zaman ihtiyaçları varmış ama durmadan çalışıyoruz diyorlar.
Birde önümüzdeki günlerde Seattle da olacak PAX Prime hazırlanıyorlarmış, şu an ki protatipi göstereceklermiş. Çıkacak olan 1. oyunun Enhanced Edition şeklindeymiş şu an prototip.

https://www.kickstarter.com/projects/larianstudios/divinity-original-sin-2/posts/1335439

RPG Codex in güzel bir röportajı var kapalı kapılar ardında oyunla ilgili. Aslında pek bir bilgi yok burada yazılı olmayan ama eğlenceli diyebiliriz. Ufak ve samimi firmaların havası farklı oluyor. :D

@bobafett
Ben alıştım artık, 9-10 kişi vardı zaten toplasan bu konulara ilgili, onların çoğu da yakından takip etmeyi bıraktı forumu (en azından mesaj atmayı) Ne yalan söyleyeim bu yüzden ben de bazı konuları güncellemeyi bıraktım, in cin top oynuyor.

Videoyu izlemek için tıklayınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 27 Ağustos 2015; 10:36:25 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O OldReview
6 yıl (11241 mesaj)
Hayırlı, uğurlu olsun bakalım, sabırsızlıkla bekliyoruz...

12 saatte hedeflenen rakama ulaşmaları da ayrı bir mutluluk oldu, adamlar her türlü hakkediyor. Oyun çevrelerinde hala iyi oyundan anlayan birilerinin olduğunu görmek güzel bir şey vesselam...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V VII_outLaw
6 yıl (4818 mesaj)
34 gün var 600.000 dolar toplamışlar :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F Fabrice
6 yıl (3061 mesaj)
Hemen bir $25 basayım dedim ama dolar'ın 3 TL civarı olduğu aklıma geldi. Steam'de daha mı ucuza gelir gibisinden ufak hesaplar peşinde koşuyorum şu anda.

Pre purchase falan yaparım olmadı, o da işlerine yarar sanırım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S siberarmi Konu Sahibi
6 yıl (8826 mesaj)
Gızgın Jo ya katılmış Larian dan Sven Vickne, benzer kısımları oynuyorlar ama eğlenceli olmuş gene (Jo yu sevmememe rağmen)


Videoyu izlemek için tıklayınız


Güzel kısımlar var.
-Her parti elemanının "origini" olacak. Aynı Dragon Age Origins teki gibi ve buna uygun hikayesi, etkileri olacak. Gruptaki hatun soylu aileden olduğu için kaleye rahat girerken, korumalar dwarf sevmedikleri için cücemiz farklı bir yol izlemek zorunda kaldı. Bunun gibi çok olay olacakmış. Originlerden biri de "kötü" taraf olan engizisyonun suikastcisi olarak çift taraflı oynayabilecekmişiz mesela ve bütün oyunu değiştirecekmiş bu. Ayrıca yanımıza aldığımız grup üyeleri de bu şekilde iki taraflı oynayabildiği için ilginç olaylar yaşanacakmış.

Strecth goal olarak da bu originlerin sayısını arttırmak istiyorlar ve parti üye sayısını arttırmak istiyorlar. Şu an kaçar tane belli değil tabii, yarın veya cumartesi büyük güncellemede açıklayabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 27 Ağustos 2015; 19:59:41 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A AsRuleS
6 yıl (988 mesaj)
Ufak bir katkım olsun istedim. Buyrun arkadaşlar :


quote:

Hello,

We want to localize Divinity: Original Sin game in Turkish officially.

Before I've heard that you've worked for Italian localization with a fan group.

So that we've decided to make an offer to you.

Do you want to work together with us for it?

We have localized The Testament of Sherlock Holmes, Teslagrad, Car Mechanic Simulator 2014 and Gone Home in Turkish officially.

We'll be waiting for your answer.

Best regards,quote:

Larian Studios LLC
Aug 27 2015

Thanks Aybars. We'll check in with you again during the campaign when we're not crazy crazy busy.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

S siberarmi Konu Sahibi
6 yıl (8826 mesaj)
Ekstra sınırlar belli oldu baya bir coşmuş durumdalar.

https://www.kickstarter.com/projects/larianstudios/divinity-original-sin-2/posts/1335715

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 28 Ağustos 2015; 17:25:24 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S siberarmi Konu Sahibi
6 yıl (8826 mesaj)
Şu an ilk oyunun topladığı destek miktarını geçti, işin ilginci firma baya şaşırdı bu işe :D
PAX da videolar var oyun içi ama yukarıdakilerden pek farkı yok. Değişik bir şey görürsem özet geçerim buradan.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kazuya58
6 yıl (1230 mesaj)
Güzel haber
Resmi türkçede olursa tadından yenmez
V VII_outLaw
6 yıl (4818 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: FifaNetworkTR

Ufak bir katkım olsun istedim. Buyrun arkadaşlar :


quote:

Hello,

We want to localize Divinity: Original Sin game in Turkish officially.

Before I've heard that you've worked for Italian localization with a fan group.

So that we've decided to make an offer to you.

Do you want to work together with us for it?

We have localized The Testament of Sherlock Holmes, Teslagrad, Car Mechanic Simulator 2014 and Gone Home in Turkish officially.

We'll be waiting for your answer.

Best regards,quote:

Larian Studios LLC
Aug 27 2015

Thanks Aybars. We'll check in with you again during the campaign when we're not crazy crazy busy.


Bunu düşünmen bile yeter kral insan:)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Shaddar
6 yıl (827 mesaj)
ilk oyunu da 4 kişi co-op yapabiliyorsun ama biraz uğraşmak gerekti.

güzel oyun olur yine destek olalım

ayrıca bu sefer Larian Türkçeye güzel destek olacak gibi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S siberarmi Konu Sahibi
6 yıl (8826 mesaj)
İyi haberler geliyor mu acaba?

< Resime gitmek için tıklayın >Oyunun en büyük problemi olan yazım derinliği kısmını tek başına bile sırtlar Chris Avalonne, Sven ikna edebilidi mi göreceğiz.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

T The Elder Scrolls
6 yıl (2277 mesaj)
Sırf sıra tabanlı diye şu güzelim oyunu oynamadım, oynamayacağım.
B bobafett
6 yıl (2407 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

İyi haberler geliyor mu acaba?

< Resime gitmek için tıklayın >Oyunun en büyük problemi olan yazım derinliği kısmını tek başına bile sırtlar Chris Avalonne, Sven ikna edebilidi mi göreceğiz.
Larian'ın kulakları yanıyormuş x))


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @siberarmi

S siberarmi Konu Sahibi
6 yıl (8826 mesaj)
Alemler ya saftirikler :D 1 milyona ulaşmayı kameraya çekme çabaları da komediydi. Tam olacağı sırada Sven'e döndü çeken eleman ve kaçırdılar
Bu mesajda bahsedilenler: @bobafett

K KarapathiaN
6 yıl (3821 mesaj)
Hayırlı olsun yeni oyunumuz. İlk oyun gibi ağır bir dil olmaz umarım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

B bobafett
6 yıl (2407 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: KarapathiaN

Hayırlı olsun yeni oyunumuz. İlk oyun gibi ağır bir dil olmaz umarım.

Ağır dil candır. Ben bu oyundan öğrendiğim kadar fazla ingilizce kelime başka oyundan öğrenmedim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S siberarmi Konu Sahibi
6 yıl (8826 mesaj)
1.200.000 dolara yaklaştı destek miktarı, baştaki Originlerde "undead" seçebileceğiz. Bildiğiniz zombi olarak başlayacağız oyun ve bize yaklaşımda o yüzden değişecek komple.


Bu mesaja 2 cevap geldi.