X

Emekli Yönetici
16 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
57 üye
Görüntülenme (?)
7508 (Bu ay: 128)
Gönderiler Hakkında
X
2 hafta
iPhone 7 Açılmıyor, Elma Logosu Gelip Gidiyor!?
Gündelik işlerimi yapıyordum, sıradan bir bildirim geldi telefonu uyandırdım. Bildirimlere bakarken telefon bir anda dondu, 5 saniye civarı aynı ekranda kaldı sonra telefon kapandı. Haptic home tuşu bi 5 saniye dokunsal tepki verdi ama ekran yoktu, sonra home tuşu da gitti kapkara bir ekran. Açmaya çalışıyorum, elma logosu gelip gidiyor. Şarja takınca yine elma logosu gelip gidiyor, sonra bir daha gelip gidiyor, böyle sonsuz döngü... Bıraktım, bir kaç saattir aynı şeyleri yapmaya devam ediyor.

Cihaz 4 senelik, pili hiç değişmemişti ve pil ömrü hatırladığım kadarıyla 70'in altında ve "servis" uyarısı veriyordu. Günde 2 defa şarj ederek zar zor kullanıyordum. Sorun sizce nedir? Yanlış olmasın, sorunum "elma logosunda takılma" değil. Benimki takılmıyor, gelip gidiyor yani reset atıyor. Açmaya çalışıyor, başarısız oluyor tekrar açmaya çalışıyor gibi.

İçerisindeki fotoğraflar, veriler, iki adımlı doğrulama vs. akla gelebilecek her şey gitti... Sizce sorun pilden midir yoksa daha sıkıntılı durumlar mı var? Bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.
X
geçen ay
Game Localization Programı Steam'de İndirimde
Tam olarak nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır bilmiyorum. %90 indirime girdiğini görünce paylaşayım dedim. Steam sayfasından inceleyebilirsiniz.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
X
19 sa. önce
SATILIK | 3 Aylık Game Pass PC (10₺) ve EA Play Kodu
3 Aylık XBOX Game Pass PC: 10 TL
1 Aylık EA Play: 25 TL


- Game Pass PC kodu trial'dir, yani sadece daha önce abonelik yapılmamış hesaplarda kullanılabilir.
- EA Play kodu her Origin hesapta kullanılabilir. 24 aya kadar üst üste eklenebiliyor.
Ödeme: Enpara / Papara
< Resime gitmek için tıklayın >
X
dün
SATILIK | 9 Adet PS4 Kutulu Oyun
Çoğu sıfır gibi, makineye bir kaç kere takılmak dışında kullanılmadılar. Konsol ile bir işim kalmadığı için satıyorum.< Resime gitmek için tıklayın >
X
2 ay
[SIFIR] Playstation 5 Dijital | Türkiye Garantili
Amazon Türkiye'den alınma, Sony Eurosia garantili, naylonu ve paketi açılmamış sıfır ürün.


PS5 Digital Edition | CFI-1016B


Düşündüğüm fiyat: -satıldı-


Forumda yaklaşık 250 referansım bulunmakta, PM atarak ulaşabilirsiniz.
< Resime gitmek için tıklayın >
X
9 ay
Grand Theft Auto VI (Ön Ana Konu)
Zaman zaman GTA VI için sızıntı adı altında söylentiler ve haberler paylaşılmakta ve bu dedikodular ilgili haber başlıklarında, GTA V ve diğer oyun konularında yapılmakta.


Dolayısıyla yeni GTA oyunu hakkında her türlü muhabbet, söylentilerin değerlendirilmesi ve beklentilerimizi konuşmak için bu başlığı açıyorum. Buyurun sohbete.


GTA IV'ün 2008, GTA V'in 2013'de piyasa sürüldüğünü dikkate alırsak, çok da uzak olmayan gelecekte GTA VI'den resmi haberler almamız olası olabilir.


< Resime gitmek için tıklayın >🗿 Totem için, dileğimiz ile çelişen bir video ekliyeyim :) 🗿
Videoyu izlemek için tıklayınız


X
9 ay
Türk Telekom Hat, Modem ve Hız / Ping Sorunsalı
Edit. yeni gelişmeler: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/147525062

< Resime gitmek için tıklayın >
16 mbit pakete 51₺ ödüyor, telefona ayrıca 43₺ ödüyoruz. Taahütümüz bu ayın 20'sinde bitiyordu. Telefonu iptal ettirmek için kapat - iptal et - aç yapmak gerekiyormuş, biz de tümleşik telefon + internet aboneliğini sonlandırıp sadece internet aboneliği yapmak istedik. Dolayısıyla taahüt sonu yeni müşteri gibi sıfır bir abonelik yapılmalıydı. 16 mbit internete ~85₺, 24 mbit internete ~95₺ istemişler. Modem arayüzünde gördüğüm hız bilgisini ben vermiştim, kopma sorunları yaşamamamız için 16 mbit önermişler babam da kabul edip imza atmış.

Bu konuştuğum işlemleri ben değil babam yaptırdığı için detayları bilmiyorum; TTNet bayisindeki kişi "hattınız fiber altyapısına geçecek" gibi bir şeyler söylemiş fakat sokağımızda fiber varmı yok mu bilmiyorum daha doğrusu kapsama haritası düzgün sonuç vermiyor, bulunduğumuz sokağa hipernet derken bitişik sokağa fibernet diyor. Bulunduğumuz mahallede bir muamma söz konusu, herkes farklı bir şey söylüyor. Görevli babama fiber altyapısı diyince şunu merak ettim; resimde gördüğünüz gibi ulaşılabilir hız ~22 mbit ya, ADSL altyapısından fiber alt yapısına geçersek şayet, modeme gelen bu max hızın artma ihtimali var mıdır? 🤔 Yoksa bunların hepsi aynı kutudan ve kablodan geliyor, altyapı değişse de hız değişmez mi? 🤔 Sitemizde bir tane beyaz internet kutusu var, bildiğim kadarıyla hat herkese buradan dağılıyor. Eğer ulaşılabilir hızımız atıyorum 30-40 mbit'e dayanacaksa şu an boşu boşuna düşük 16 mbit hızlı pakete imza attık. Onu da modeme gelen hız düşük, desteklemez diye yapıyoruz. Tam bir girdap durumu...

Bu iş nasıl çözülür, ne yapmalıyım fikri olan var mı?
X
9 ay
Açık Dünya Star Wars Oyunu (Duyuruldu) | Ubisoft
"Far Cry, Assassin's Creed ve Watch Dogs gibi oyunlarla tanınan yayıncı şirket Ubisoft, dünyanın en popüler bilim kurgu markalarından Star Wars'un açık dünya oyununu duyurdu. Yayıncılığını Assassin's Creed oyunlarından tanıdığımız Ubisoft'un yaptığı, geliştiricliğini ise Massive Entertainment'ın yaptığı açık dünya Star Wars oyunu duyuruldu.


Dün duyurulan Indiana Jones oyununun ardından Lucasfilms Games, bu sefer de Ubisoft ile anlaşma yaptıklarını açıkladı ve yeni oyunları olan açık dünya Star Wars oyununu da duyurdu. Oyunun geliştiriciliğini The Division'dan tanıdığımız geliştirici stüdyo Massive Entertainment üstlenecek. Oyunun yaratıcı yönetmenliğini The Division 2 ve The Crew yönetmeni olan Julian Gerighty üstleniyor. Proje henüz geliştirme aşamasının çok başında, hatta o kadar başında ki hâlâ işe alım yapılıyor. Oyun Snowdrop Engine grafik motorunu kullanacak. Açık dünya türünde olacak olan oyun, 8 yıl sonra Electronic Arts tarafından yayınlanmayan ilk oyun olacak. Ubisoft CEO'su Yves Guillemot, Star Wars evreninin kalıcı parçası haline gelecek olan yeni dünyalar, hikayeler ve karakterler yaratacaklarını söyledi.  Oyunun ne yazık ki şu an için sadece bu kadar detayı biliniyor. Dediğimiz gibi gelişim aşamasının henüz çok erken aşamasında oyun."


Yeni gelişmeler olduğu halde konuyu güncellememişsem, haberdar ederseniz güncellerim.
X
10 ay
Cyberpunk 2077 Performans Arttırma ve Sorun Çözümü
Performans arttırma ve çeşitli sorunları çözmek adına bu konuyu açıyorum çünkü oyunun ana konusuna atılan bu yönde mesajlar kaybolup gidiyor. Katkı verirseniz faydalı bir konu olacaktır.


<code>Not:</code><code>Mutlaka yorumları da inceleyin, ilk mesaj tüm ayarları içermiyor.</code>


1.05 patch'inden notlar:
< Resime gitmek için tıklayın >
Çeşitli patch'ler sonrası bu konuda belirtilen fix'lerden bazıları düzeltilmiş olabilir, örneğin hex editör düzenlemesine gerek yok deniyor. Güncel yorumları takip ediniz.


- Windows 10 Grafik Performansını En Yükseğe Ayarlamak

  • Logo tuşuna basıp "Grafik Ayarları" yazın ve aşağıdaki ekrana ulaşın,
  • "Göz at" tuşuna basıp oyunun kurulu olduğu dizine giderek \Cyberpunk 2077\bin\x64 'de bulunan oyunun .exe'sini seçip ekleye tıklayın,
  • Listeye eklenen Cyberpunk'a tıklayın ve seçeneklere tıklayıp yüksek performansa ayarlayın.


< Resime gitmek için tıklayın >


- AMD İşlemciler için Performans Arttırma

Öncelikle bulduğum metni direkt atayım:
quote:

CP2077 has Intel C++ compiler that hinders optimization for non intel CPUs. Paste the contents of the release.zip where Cyberpunk2077.exe is located (bin/x64) and just launch the game like you usually do. (basically its a performace patch for AMD CPUs)
Gdrive | Pixeldrain | Mega
----------
If you don't wanna use the above AMD CPU patch or if it doesn't work then you can try out the below method. 10-20% performance boost on Cyberpunk 2077 for Non intel CPUs. (Back up main.exe file before replacing or editing) The manual method; have to edit every time the game gets a new update. Open the Cyberpunk.exe with HXD (Hex Editor) and look for first, then change it to second:
75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08
EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08
 
Rehber makaleler:


Yapamazsanız konu içinden yorum bırakırsanız yardımcı oluruz.- Config Dosyasını Editleyerek Doğru Bellek ve VRAM Değerlerini Atama

\Cyberpunk 2077\engine\config klasöründe bulunan memory_pool_budgets.csv dosyasını -örneğin Notepad++ ile- açıp PoolCPU ve PoolGPU bölümlerini düzenliyoruz.

  • PoolCPU sistem belleğinizin yarısı (Windows'a en az 4GB bıraktığınızdan emin olun),
  • PoolGPU ekran kartınızın VRAM miktarı

olarak ayarlayın. Örneğin ben 16GB belleğe, 8GB VRAM'li bir ekran kartına sahip olduğum için tablo aşağıdaki şekilde. Durango ve Orbis kısımlarına dokunmuyoruz. Kaydetmeyi unutmayın.

< Resime gitmek için tıklayın >
Kaynak ve haber makaleleri:

- Oyunu Her Açışta Dil Ayarlarının Sıfırlamasını Önlemek

a. GOG için:

  • Kök klasörde bulunan "goggame-1423049311.info" adlı dosyayı açın. (Ben açmak için Notepad++ kullanıyorum)
  • Alttaki gibi değiştirin ve kaydedip çıkın.


< Resime gitmek için tıklayın >
b. Steam için:

Oyunu Steam üzerinden değil, \steamapps\common\Cyberpunk 2077\bin\x64\Cyberpunk2077.exe yolundan çalıştırın. Buradaki exe'yi sağ tıklayıp kopyalayın ve masaüstünüze gelip kısayol olarak yapıştırın.

Steam için uyarı!
quote:

oyunu direkt exe'den başlatmanın tüm Steam kart, başarım, saat kaydı gibi özelliklerini devre dışı bırakacağını da ekleyelim lütfen.
- Cyberpunk 2077'nin Kayıt Dosyaları Nerede?

Burada: C:\Users\...\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077

- OYUN İÇİ AYARLAR -

- Digital Foundry'nin paylaştığı en optimize ayarlar: Cyberpunk 2077 PC Best Settings (YouTube)- Statik ve Dinamik FidelityFX CAS Ayarları

Bu ayar ile epey FPS kazanabilirsiniz fakat görsel açıdan bazı giderleri olacaktır:
Cyberpunk 2077 FidelityFX CAS Explained (YouTube)

a. Dinamik FidelityFX CAS

Bir hedef FPS, minimum ve maksimum çözünürlük ölçeği belirliyorsunuz. Hedef FPS'ye ulaşmak için ayarladığınız dinamik aralığa göre çözünürlüğü anlık scale ediyor. Örneğin benimki alttaki gibi. Bu ayar kapalı ~50 FPS alırken bir çok sahnede hedeflediğim 72 FPS'yi görür oldum;

- Zaten 72 ve üstü FPS alacağım sahnede çözünürlük %100
- 40-50 FPS alacağım sahnede çözünürlük ~%80 (hedef FPS'ye yaklaşmak için)

gibi düşünebilirsiniz. Negatif yönü, çözünürlük düştüğü sahnelerde keskinlik azalıyor bu da bir miktar blurlaşmaya neden oluyor. O yüzden hedef FPS ve min. çözünürlüğü iyi dengelemeniz gerekli. 2K'da oynayan biri olarak aşağıdaki ayarlarla rahatsız edici bulanıklık hissetmiyorum. 1080p monitörlerde biraz daha rahatsız edici olabilir. Eğer ekran kartınız yetersizse ve akıcılık > görsel kalite diyorsanız çözünürlükten feragat ederek bunu sağlayabilirsiniz. En azından deneyip gözlemlemenizi tavsiye ederim.

< Resime gitmek için tıklayın >
b. Statik FidelityFX CAS

Üsttekinden farklı olarak, belirlediğiniz çözünürlük ölçeği kalıcı oluyor.

< Resime gitmek için tıklayın >


- Nvidia Ekran Kartları için DLSS Ayarı
https://www.youtube.com/results?search_query=cyberpunk+DLSS

Nvidia ekran kartı kullanan arkadaşlar gerekli ayarları, faydaları ve zararları konusunda yorum yapabilirler, performans farklarını paylaşabilirler. (Ben kullanmıyorum)

< Resime gitmek için tıklayın >

X
11 ay
Warhammer 40,000: Darktide [ANA KONU] | Duyuruldu
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.