X

Emekli Yönetici
16 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
55 üye
Görüntülenme (?)
6969 (Bu ay: 56)
Gönderiler Hakkında
X
5 ay
Grand Theft Auto VI (Ön Ana Konu)
Zaman zaman GTA VI için sızıntı adı altında söylentiler ve haberler paylaşılmakta ve bu dedikodular ilgili haber başlıklarında, GTA V ve diğer oyun konularında yapılmakta.


Dolayısıyla yeni GTA oyunu hakkında her türlü muhabbet, söylentilerin değerlendirilmesi ve beklentilerimizi konuşmak için bu başlığı açıyorum. Buyurun sohbete.


GTA IV'ün 2008, GTA V'in 2013'de piyasa sürüldüğünü dikkate alırsak, çok da uzak olmayan gelecekte GTA VI'den resmi haberler almamız olası olabilir.


< Resime gitmek için tıklayın >🗿 Totem için, dileğimiz ile çelişen bir video ekliyeyim :) 🗿
Videoyu izlemek için tıklayınız


X
5 ay
Türk Telekom Hat, Modem ve Hız / Ping Sorunsalı
Edit. yeni gelişmeler: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/147525062

< Resime gitmek için tıklayın >
16 mbit pakete 51₺ ödüyor, telefona ayrıca 43₺ ödüyoruz. Taahütümüz bu ayın 20'sinde bitiyordu. Telefonu iptal ettirmek için kapat - iptal et - aç yapmak gerekiyormuş, biz de tümleşik telefon + internet aboneliğini sonlandırıp sadece internet aboneliği yapmak istedik. Dolayısıyla taahüt sonu yeni müşteri gibi sıfır bir abonelik yapılmalıydı. 16 mbit internete ~85₺, 24 mbit internete ~95₺ istemişler. Modem arayüzünde gördüğüm hız bilgisini ben vermiştim, kopma sorunları yaşamamamız için 16 mbit önermişler babam da kabul edip imza atmış.

Bu konuştuğum işlemleri ben değil babam yaptırdığı için detayları bilmiyorum; TTNet bayisindeki kişi "hattınız fiber altyapısına geçecek" gibi bir şeyler söylemiş fakat sokağımızda fiber varmı yok mu bilmiyorum daha doğrusu kapsama haritası düzgün sonuç vermiyor, bulunduğumuz sokağa hipernet derken bitişik sokağa fibernet diyor. Bulunduğumuz mahallede bir muamma söz konusu, herkes farklı bir şey söylüyor. Görevli babama fiber altyapısı diyince şunu merak ettim; resimde gördüğünüz gibi ulaşılabilir hız ~22 mbit ya, ADSL altyapısından fiber alt yapısına geçersek şayet, modeme gelen bu max hızın artma ihtimali var mıdır? 🤔 Yoksa bunların hepsi aynı kutudan ve kablodan geliyor, altyapı değişse de hız değişmez mi? 🤔 Sitemizde bir tane beyaz internet kutusu var, bildiğim kadarıyla hat herkese buradan dağılıyor. Eğer ulaşılabilir hızımız atıyorum 30-40 mbit'e dayanacaksa şu an boşu boşuna düşük 16 mbit hızlı pakete imza attık. Onu da modeme gelen hız düşük, desteklemez diye yapıyoruz. Tam bir girdap durumu...

Bu iş nasıl çözülür, ne yapmalıyım fikri olan var mı?
X
5 ay
Açık Dünya Star Wars Oyunu (Duyuruldu) | Ubisoft
"Far Cry, Assassin's Creed ve Watch Dogs gibi oyunlarla tanınan yayıncı şirket Ubisoft, dünyanın en popüler bilim kurgu markalarından Star Wars'un açık dünya oyununu duyurdu. Yayıncılığını Assassin's Creed oyunlarından tanıdığımız Ubisoft'un yaptığı, geliştiricliğini ise Massive Entertainment'ın yaptığı açık dünya Star Wars oyunu duyuruldu.


Dün duyurulan Indiana Jones oyununun ardından Lucasfilms Games, bu sefer de Ubisoft ile anlaşma yaptıklarını açıkladı ve yeni oyunları olan açık dünya Star Wars oyununu da duyurdu. Oyunun geliştiriciliğini The Division'dan tanıdığımız geliştirici stüdyo Massive Entertainment üstlenecek. Oyunun yaratıcı yönetmenliğini The Division 2 ve The Crew yönetmeni olan Julian Gerighty üstleniyor. Proje henüz geliştirme aşamasının çok başında, hatta o kadar başında ki hâlâ işe alım yapılıyor. Oyun Snowdrop Engine grafik motorunu kullanacak. Açık dünya türünde olacak olan oyun, 8 yıl sonra Electronic Arts tarafından yayınlanmayan ilk oyun olacak. Ubisoft CEO'su Yves Guillemot, Star Wars evreninin kalıcı parçası haline gelecek olan yeni dünyalar, hikayeler ve karakterler yaratacaklarını söyledi.  Oyunun ne yazık ki şu an için sadece bu kadar detayı biliniyor. Dediğimiz gibi gelişim aşamasının henüz çok erken aşamasında oyun."


Yeni gelişmeler olduğu halde konuyu güncellememişsem, haberdar ederseniz güncellerim.
X
6 ay
Cyberpunk 2077 Performans Arttırma ve Sorun Çözümü
Performans arttırma ve çeşitli sorunları çözmek adına bu konuyu açıyorum çünkü oyunun ana konusuna atılan bu yönde mesajlar kaybolup gidiyor. Katkı verirseniz faydalı bir konu olacaktır.


<code>Not:</code><code>Mutlaka yorumları da inceleyin, ilk mesaj tüm ayarları içermiyor.</code>


1.05 patch'inden notlar:
< Resime gitmek için tıklayın >
Çeşitli patch'ler sonrası bu konuda belirtilen fix'lerden bazıları düzeltilmiş olabilir, örneğin hex editör düzenlemesine gerek yok deniyor. Güncel yorumları takip ediniz.


- Windows 10 Grafik Performansını En Yükseğe Ayarlamak

  • Logo tuşuna basıp "Grafik Ayarları" yazın ve aşağıdaki ekrana ulaşın,
  • "Göz at" tuşuna basıp oyunun kurulu olduğu dizine giderek \Cyberpunk 2077\bin\x64 'de bulunan oyunun .exe'sini seçip ekleye tıklayın,
  • Listeye eklenen Cyberpunk'a tıklayın ve seçeneklere tıklayıp yüksek performansa ayarlayın.


< Resime gitmek için tıklayın >


- AMD İşlemciler için Performans Arttırma

Öncelikle bulduğum metni direkt atayım:
quote:

CP2077 has Intel C++ compiler that hinders optimization for non intel CPUs. Paste the contents of the release.zip where Cyberpunk2077.exe is located (bin/x64) and just launch the game like you usually do. (basically its a performace patch for AMD CPUs)
Gdrive | Pixeldrain | Mega
----------
If you don't wanna use the above AMD CPU patch or if it doesn't work then you can try out the below method. 10-20% performance boost on Cyberpunk 2077 for Non intel CPUs. (Back up main.exe file before replacing or editing) The manual method; have to edit every time the game gets a new update. Open the Cyberpunk.exe with HXD (Hex Editor) and look for first, then change it to second:
75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08
EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08
 
Rehber makaleler:


Yapamazsanız konu içinden yorum bırakırsanız yardımcı oluruz.- Config Dosyasını Editleyerek Doğru Bellek ve VRAM Değerlerini Atama

\Cyberpunk 2077\engine\config klasöründe bulunan memory_pool_budgets.csv dosyasını -örneğin Notepad++ ile- açıp PoolCPU ve PoolGPU bölümlerini düzenliyoruz.

  • PoolCPU sistem belleğinizin yarısı (Windows'a en az 4GB bıraktığınızdan emin olun),
  • PoolGPU ekran kartınızın VRAM miktarı

olarak ayarlayın. Örneğin ben 16GB belleğe, 8GB VRAM'li bir ekran kartına sahip olduğum için tablo aşağıdaki şekilde. Durango ve Orbis kısımlarına dokunmuyoruz. Kaydetmeyi unutmayın.

< Resime gitmek için tıklayın >
Kaynak ve haber makaleleri:

- Oyunu Her Açışta Dil Ayarlarının Sıfırlamasını Önlemek

a. GOG için:

  • Kök klasörde bulunan "goggame-1423049311.info" adlı dosyayı açın. (Ben açmak için Notepad++ kullanıyorum)
  • Alttaki gibi değiştirin ve kaydedip çıkın.


< Resime gitmek için tıklayın >
b. Steam için:

Oyunu Steam üzerinden değil, \steamapps\common\Cyberpunk 2077\bin\x64\Cyberpunk2077.exe yolundan çalıştırın. Buradaki exe'yi sağ tıklayıp kopyalayın ve masaüstünüze gelip kısayol olarak yapıştırın.

Steam için uyarı!
quote:

oyunu direkt exe'den başlatmanın tüm Steam kart, başarım, saat kaydı gibi özelliklerini devre dışı bırakacağını da ekleyelim lütfen.
- Cyberpunk 2077'nin Kayıt Dosyaları Nerede?

Burada: C:\Users\...\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077

- OYUN İÇİ AYARLAR -

- Digital Foundry'nin paylaştığı en optimize ayarlar: Cyberpunk 2077 PC Best Settings (YouTube)- Statik ve Dinamik FidelityFX CAS Ayarları

Bu ayar ile epey FPS kazanabilirsiniz fakat görsel açıdan bazı giderleri olacaktır:
Cyberpunk 2077 FidelityFX CAS Explained (YouTube)

a. Dinamik FidelityFX CAS

Bir hedef FPS, minimum ve maksimum çözünürlük ölçeği belirliyorsunuz. Hedef FPS'ye ulaşmak için ayarladığınız dinamik aralığa göre çözünürlüğü anlık scale ediyor. Örneğin benimki alttaki gibi. Bu ayar kapalı ~50 FPS alırken bir çok sahnede hedeflediğim 72 FPS'yi görür oldum;

- Zaten 72 ve üstü FPS alacağım sahnede çözünürlük %100
- 40-50 FPS alacağım sahnede çözünürlük ~%80 (hedef FPS'ye yaklaşmak için)

gibi düşünebilirsiniz. Negatif yönü, çözünürlük düştüğü sahnelerde keskinlik azalıyor bu da bir miktar blurlaşmaya neden oluyor. O yüzden hedef FPS ve min. çözünürlüğü iyi dengelemeniz gerekli. 2K'da oynayan biri olarak aşağıdaki ayarlarla rahatsız edici bulanıklık hissetmiyorum. 1080p monitörlerde biraz daha rahatsız edici olabilir. Eğer ekran kartınız yetersizse ve akıcılık > görsel kalite diyorsanız çözünürlükten feragat ederek bunu sağlayabilirsiniz. En azından deneyip gözlemlemenizi tavsiye ederim.

< Resime gitmek için tıklayın >
b. Statik FidelityFX CAS

Üsttekinden farklı olarak, belirlediğiniz çözünürlük ölçeği kalıcı oluyor.

< Resime gitmek için tıklayın >


- Nvidia Ekran Kartları için DLSS Ayarı
https://www.youtube.com/results?search_query=cyberpunk+DLSS

Nvidia ekran kartı kullanan arkadaşlar gerekli ayarları, faydaları ve zararları konusunda yorum yapabilirler, performans farklarını paylaşabilirler. (Ben kullanmıyorum)

< Resime gitmek için tıklayın >

X
6 ay
Warhammer 40,000: Darktide [ANA KONU] | Duyuruldu
X
6 ay
The Callisto Protocol [ANA KONU] | Duyuruldu
Dead Space'in yaratıcısı Glen Schofield'den The Callisto Protocol adlı yeni bir bilim kurgu korku oyunu geliyor. Xbox Series X, PS5 ve PC için 2022'de piyasaya sürülecek.

Videoyu izlemek için tıklayınız
X
6 ay
Ark II & Ark: The Animated Series [ANA KONU] | Duyuruldu
ARK: Survival Evolved 'in 2. oyunu, Vin Diesel ile birlikte duyuruldu.


Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız

"Ark 2 was announced with a trailer featuring Vin Diesel and two tribes going head to head as they barely escape the hungry jaws of a Tyrannosaurus Rex. Ark: The Animated Series was also announced, featuring an origin story based on the game."
X
6 ay
Red Dead Online 9,76 TL (Humble & Epic) [BİTTİ]
Humble Bundle'da satılıyor ve Epic üzerinden etkinleştiriliyor:
https://www.humblebundle.com/store/agecheck/red-dead-online

Not: RDR2'ye zaten sahipseniz almanıza gerek yoktur, RDR2 online modu kapsamakta.

< Resime gitmek için tıklayın >


Red Dead Online Steam dahil diğer platformlarda ve konsollarda şu an 40 TL'den satılan RDR2'nin sadece online bölümü, haliyle hikaye modu içermiyor. Oyun 1 Aralık'ta 19 Şubat'a kadar %75 indirim ile 40 TL'den satışa sunuldu, 19 Şubat 2021'den sonra ise tüm platformlarda 159 TL'ye satılacak. Yurt dışı fiyatı indirimli 5 dolar, indirimsiz fiyat 20 dolar. Humble Bundle'ın bu ekstra %75 indirimli fiyatı hatamıdır bilinmez fakat satın almak mümkün.

Oyunu Steam'den incelemek ve yorumları okumak isterseniz:
https://store.steampowered.com/app/1404210/

Videoyu izlemek için tıklayınız
X
7 ay
En İyi Oyun İçi Ekran Görüntüleriniz (SS GALERİSİ)
Bu konuda oyun içinden çektiğiniz, en beğendiğiniz sanatsal SS'lerinizi paylaşabilirsiniz;

1. Resimler size ait olmalı ve sakıncalı spoiler içermemelidir. (alıntı bir görsel paylaşıyorsanız lütfen belirtiniz)
2. Resimli gönderileri yanıtlayacaksanız, tüm mesajı alıntılamak yerine cevapla butonunu kullanınız. (sayfa düzenini bozan alıntılar silinebilir)
3. Belli bir kaliteyi koruma amacındayım o yüzden rastgele sıradan SS'lerin paylaşılabileceği konu değildir. (trollemeyiniz, uygun şartı taşımayan gönderiler silinebilir)
4. Resimleri gönderirken yada sonra düzenleyerek köşesinden sürükleyip 300 en boyutuna getiriniz. (böylece 1080p'de satır başına 5 resim sığdırabilirsiniz)
5. Sayfa düzeni açısından, çoklu resimlerinizi yan yana editleyip ön izleme boyutunu küçültebilirim. [4] (tıklandığında orijinal boyutunda açılacaktır)

Kaliteli ve saygın bir konu ortaya çıkaralım, hünerlerinizi gösterin.
X
7 ay
URL'yi Gereksiz Uzatan Tagları Silen Tarayıcı Eklentisi
< Resime gitmek için tıklayın >
Uzantının adı ClearURLs , açık kaynak kodluymuş:


Eklenti ne yapıyor? | örneğin Amazon fırsat konularında bolca denk gelmişsinizdir, paylaşılan amazon linkleri genelde devasa uzunluktadır. Linklerde referans tag'ları, tracker kodları ve nereden tıklandığını işleyen çeşitli parametreler bulunabilir. Bunlar genelde istenmeden linke eklenir ve paylaşan kişinin haberi yoktur. Paylaşılan hemen her Amazon linki ürün kodu dışına gereksiz bir şeyler içerir.

Örneğin, şöyle bir link paylaşılır:
quote:

-https://www.amazon.com.tr/dp/B089NS9JW2/?_encoding=UTF8&smid=A1UNQM1SR2CHM&pd_rd_w=EqDtC&pf_rd_p=7f3ba256-8125-4c4b-bf74-115965bd35b4&pf_rd_r=1NECJ4YCH35XAMB2AQ99&pd_rd_r=27de90bb-3267-4e81-832e-8446ccb6dc30&pd_rd_wg=hUbBr&ref_=pd_gw_unk&ie=UTF8&psc=1&th=1&tag=spydrop-20

Aslında gerçek link koda kadardır, gerisi gereksizdir:
quote:

-https://www.amazon.com.tr/dp/B089NS9JW2/
-https://www.amazon.com.tr/gp/product/B089NS9JW2/

İşte bu eklenti bu gereksiz tag'ları linkten siliyor ve daha kullanıcı dostu kısa linkler ortaya çıkarıyor.

İncelemek ve indirmek isterseniz göz atın:< Resime gitmek için tıklayın >

Eklentiyi keşfeden @Wadjet 'e teşekkürler! Konu faydalı olduysa öne çıkarırsanız sevinirim, böylece daha çok kişiye ulaşır.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.