Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
78
Cevap
0
Tıklama
7
Öne Çıkarma
CD Projekt RED de Cyberpunk 2077'nin 2020 için Hazır Olmadığını Biliyormuş

B Bloo. Konu Sahibi
2 ay (20083 mesaj)
 
Cyberpunk 2077 çıkmadan önce üç defa ertelendi ve muhtemelen daha fazla ertelenmesi gerekiyormuş.

Bloomberg'ten Jason Schreier 20'den fazla mevcut ve eski CD Projekt RED geliştiricisi ile röportaj gerçekleştirdi.

Belirtilene göre oyunun yapımına gerçek anlamda 2016'da başlanmış.
 
Cyberpunk 2077 geliştiricileri oyunun 2020'de çıkacağına inanmamış ve şirket de oyunun 2020'de çıkmaya hazır olmadığının farkındaymış. Hatta geliştiricilerden biri kaydettikleri ilerleme hızına göre oyunun 2022'de çıkmasını beklediklerini ifade etti.
 
Oyunun çıkışı yaklaşırken stüdyodaki herkes oyunun zor bir durumda olduğunu ve daha fazla zaman gerektiğini biliyordu ve üç haftalık ertelemede programcılar olabildiğince fazla hatayı gidermeye çalışmış fakat o noktada sorunsuz bir çıkış imkansızmış. İlk açıklanan çıkış tarihi 16 Nisan 2020'nin zaten hiçbir gerçeklik payı yokmuş ve ekip içinde şaka olduğu sanılmış.
 
Stüdyonun eski ses programcısı Adrian Jakubiak günde 13 saate kadar çalıştırıldığını ve uzun mesai saatleri yüzünden aileleriyle problem yaşayan arkadaşları olduğunu söyledi.
 
E3 etkinliğinde gösterilen demo tamamen sahteymiş ve bu sahte demoyu hazırlamak için aylarca uğraşmışlar ve bu da yapım sürecinden çalmış. 
 
Bazı tecrübeli The Witcher 3 geliştiricileri, Cyberpunk 2077 yönetmeni Adam Badowski'nin vizyonu ile fikirleri çakıştığı için ekipten ayrılmış. Cyberpunk 2077 üzerinden 500'den fazla kişi çalıştı. The Witcher 3'ten neredeyse iki kat fazla. Ancak bu seferde ekibin kontrol edilmesi ve düzenin sağlanması zorlaşmış. Jason Schreier bazılarının sadece Polonca, bazılarının da sadece İngilizce bildiği için iletişim kopuklukları meydana geldiğini söylüyor. Çalışanlara ödenen maaşlar da düşük. Az kıdemli bir programcıya aylık 700 dolar verilmiş.
 
CD Projekt RED CEO'su Marcin Iwinski geçtiğimiz günlerde yayınlanan videoda oyunculardan tekrar özür diledi ve oyunun sorunlu çıkışındaki tüm sorumluğun yönetici ekibe ait olduğunu dile getirdi.

Jason Schreier'ın belirttiğine göre şirket The Witcher 3 ile yakaladığı başarıya çok fazla güvenmiş ve bunu da bir şekilde hallederiz demiş.
Söveceğim, haklı olarak yayınlanmayacak o yüzden siz anladınız deyip geçiyorum. Bu adamlar RDR 3 yapsa HL3 yapsa Witcher 4-5 yapsa 5 kuruş para vermem daha. En ufak eserine para vermem....
Yoruma Git
Yorumun Devamı BSC Misafiri - 2 ay +22
Acaba bu konuda da RTX açık ekran görüntüleri atıp "Oyun daş gibi daşşşş" diyenler çıkacak mı? Görürseniz uzaklaşın onlardan. Hayat onları dolandırıcı bir ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Boone - 2 ay +18
"E3 2019'da gösterilen demo tamamen sahteymiş ve bu sahte demoyu hazırlamak için aylarca uğraşmışlar ve bu da yapım sürecinden çalmış."

Durumun rezaletine baka...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Boone - 2 ay +17

H Hudson51
2 ay (1434 mesaj)
Vay arkadaş ya. Adamlar Bioware'in düştüğü yürek yeme olayına düşmüşler ya la. Çok yazık ettiler çok. Biz "bu adamlar Witcher 3'ü yapmış be, efsane yaparlar" diye hype yaparken bu adamların kendisinin de böyle demeleri gerekmiyordu. Oyun elbet bir şekilde toparlanır hatta belki DLC'ler, Multiplayer felan derken yine eski CDPR'ı görürüz ama işte bu fiyasko hiçbir zaman unutulmaz...
B BSC Misafiri
2 ay (169555 mesaj)
Söveceğim, haklı olarak yayınlanmayacak o yüzden siz anladınız deyip geçiyorum. Bu adamlar RDR 3 yapsa HL3 yapsa Witcher 4-5 yapsa 5 kuruş para vermem daha. En ufak eserine para vermem. Hype yapmadan 2077'ye başladım, 60 saatin sonunda yaşadığım hayal kırıklığını tahmin edemezsiniz.. Bir de hype yapanları düşünüyorum. Onlara harbi yazık oldu. Ha bir de övenleri düşünüyorum :)
B BSC Misafiri
2 ay (169555 mesaj)
Madem hazır değildi ne paylaştınız bu balon oyunu
B BSC Misafiri
2 ay (169555 mesaj)
Knk övenler 249 TL verenler kendilerini beğenme zorunda hissediyorlar
F FU-Frank Underwood
2 ay (162 mesaj)
bu oyuna methiyeler düzen arkadaşlar nerede?
J Jer Aders
2 ay (454 mesaj)
Jason sağolsun oyunun arka planında neler dönmüş anladık.Jason'ın twitterda son yazdıklarını takip edin daha ne kirli çamaşırları varmış cdprd'in.Mesela aslında oyun 2016'ya kadar third person olarak tasarlanmış ve oyunda duvarda yürüme, uçan arabalar ve araba baskınları olacakmış lakin hepimizinde bildiği üzere bunlar oyundan çıkarılmış.
J Jer Aders
2 ay (454 mesaj)
Polis sistemide oyuna son dakikada konulmuş.Zaten dandikliğinden o kadar belli ki... neyse umarım bu onlara unutamayacakları bir ders olur ve sonraki oyunlarında bize çok güzel bir deneyim yaşatırlar her anlamda.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B BSC Misafiri
2 ay (169555 mesaj)
Firma algısının nasıl bir anda tepetaklak olabileceğini gösterdiler. Ben bile witcher 3 e bayılan ve firmayı çok seven biri olarak soğudum.
S Source
2 ay (22525 mesaj)
Kısaca kendi ayaklarına sıkmışlar, CDPR bu oyundan sonra ciddi bir prestij kaybına uğradı yazık oldu..
B BSC Misafiri
2 ay (169555 mesaj)
Bütün suç yönetimin çok üzüldüm gerçekten. 8 senede rafine bir oyun çıkaramayan geliştirici hiç suç yok.
B Boone
2 ay (513 mesaj)
"E3 2019'da gösterilen demo tamamen sahteymiş ve bu sahte demoyu hazırlamak için aylarca uğraşmışlar ve bu da yapım sürecinden çalmış."

Durumun rezaletine bakar mısınız?
C cdk3y
2 ay (168 mesaj)
insanlar her şeyi unutur bunu da unutacağız. 2 3 sene sonra witcher 4 duyurusu yapıldığında bunların hiçbiri hatırlanmayacak.
M MadeGuy
2 ay (80 mesaj)
EA Projekt RED

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R raiden_
2 ay (34 mesaj)
oyun harika düşünülmüş ama sorun çıkan bölgeyi terk edince adamlar seni kovalamıyor bile pilleri bitiyor sanırım. çok eksik var oyunda reklam fragmanlarda verdigi havadan eser yok motor araç sürüşleri pert. robotik bir evrende daha çok olay sana kafayı takan seni kovalayan androidler olmalıydı görevlerden bagımsız örnegin nesiz tarzı, sorun çıkarırsan robokopdaki dev robotlara benzer robotlar var onlar süs olarak duracagına kovalamaları gerek, polis suç seviyeleri hiç olmamış şlaks diye polis aniden olay yerine ışınlanıyor sanırım vsvs hikaye modu kassan 3 saatte rahat bitiyor. hikaye küçük görewler ile bağlıo degil gizli sonlar için yan görewleri yapıyosun daha bir ton deli saçması hata var.
D deadlight54
2 ay (1683 mesaj)
Ne diyeceğimi artık bilemiyorum. CDPR kendi ayağına sıkmış, bundan sonra geliştirdikleri oyunlara oyuncular şüpheyle yaklaşacaklar artık. CDPR bu durumu toparlamak istiyorsa, Cyberpunk 2077’yi satıştan kaldırıp 1-2 sene daha tekrardan geliştirme aşamasına dönecekler. Tüm çıkarılan içerikleri geri ekleyecekler, en önemlisi hatasız ve pürüzsüz bir deneyim olacak. Anca bunu yaparlarsa tekrardan güven kazanabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadlight54 -- 16 Ocak 2021; 12:1:55 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Boone
2 ay (513 mesaj)
Acaba bu konuda da RTX açık ekran görüntüleri atıp "Oyun daş gibi daşşşş" diyenler çıkacak mı? Görürseniz uzaklaşın onlardan. Hayat onları dolandırıcı bir oyunu körü körüne savunacak kadar çok üzmüş siz de üzmeyin onları.
C crash95
2 ay (561 mesaj)
Günde 13 saat mi çalışmışlar?! Abicim biz Türkleri işe alıp çalıştırsaydınız ya, biz alışığız nede olsa günde 12 saat eşek gibi çalışmaya/çalıştırılmaya. Gerekirse ek mesai bile yaparız.
K Kasatka
2 ay (5017 mesaj)
IMAJ DUZELTME CALISMASI

YANi bizim ulkedede bazi siyasetciler icin milletimiz laf konduruamaz da YANINDAKILER kotu adam napsin derlerya su an da ayni sey yapilmaya calisiliyor. Sucun gelistirici ekipte olmadigi algisi olusturularak bir sonra ki oyunlar icin oyuncular yemleniyor.

Lan oyleydi de o zaman cikip cikip ESKI SURUMDE BILE bekledigimiz den daha iyi calisiyor vs martavallarini da basisniza silah dayayip da mi yaptirdilar. Ben yemedim yiyine afiyet olsun.
W WaBoSe
2 ay (744 mesaj)
Ulan şu oyuna ne yükselmiştim be pre-order yaptım.Hemen hemen her sunumu izledim.Oyunu indirdik ilk sahnede bug Allah'tan Sony iade etti parayı bu oyundan yakın tarihte bir cacık olmaz hatta ileri tarihte de olmqz.Anlattiklari ve çıkardıkları bambaşka burdan kaybettiler zaten.


Bu mesaja 1 cevap geldi.