1. sayfa
First Boot Sequence olarak SSD'nizi tanımlayınız, BIOS üzerinden. |
Ssd nizin markası ne bilmiyorum ama ssd de sorun yoksa sorun kurulumdan dolayıdır.Eğer kurulumu ssd ye sata olarak yapıp , sonradan ahci ye çevirdiyseniz sorun bundan kaynaklı olabilir. Biostan ahci modu seçip temiz bir formatla sorununuz hallolacaktır.Bir arkadaşımda daha böyle bir sorun vardı , ssd ye güzel bir format atıp ahci moduna alıp mümkünse düzgün bir windows 7 ile usb ile format atın.Böyle halletmiştik bu sorunu ![]() Bazen yeni anakartlarda hm76 gibi anakartlarda böyle sorunlar oluşabiliyormuş bir yerde okumuştum ama umarım sorununuz söylediğim şekilde hallolur.İyi günler dilerim ![]() |
metehan kardeşim açıklayıcı ve ayrıntılı bir çözüm önerisi sunduğun için teşekkür ederim, sorunu çözdüm, burdan sorunu görüpte "ilgilenen" tüm arkadaşlara teşekkür ederim.. SSD'im vertex4 256 gb, Sorunu firmware güncellemesiyle çözdüm, ocz'nin kendi forumundada benzer şikayetlere yetkililer firmware güncellemesi önermişler, onu yaptım ve çözüldü.. |
kardeşim nasıl çözdün olayı benımde rv520 s03tr samsung ocz trıon 100 le bi türlü format atamadım görüyo görmüyor falan |
Aynı sorun bende de var maalesef, ilk açılışta BIOS ekranı geliyor ve SSD görünmüyor, daha sonra bilgisayarı birkaç kez kapatıp yeniden açtığımda sorunsuz şekilde açılıyor. Bunun nedeni ne olabilir ve yardımcı olabilecek biri var mı acaba? |
Merhaba lenova yoga 500 laptopta uefi olarak kurulum yaptım b. Sayar kapatıp açtıktan sonra ssd yi tanımıyor ve boot manager ekranı geliyor ctrl alt delete yapınca bu kez ssd yi tanıyor ve normal olarak açılıyor bunun nedeni ne olabilir acaba |
Aynı sorunu daha geçende eski bir laptopda yaşadım. Ctrl al del le başlıyor vs.. Taktığım ssd toshiba tr200 ve sıfır aldım. Sonra sandisk ssdyle denedim sorunsuz çalışıyor şu an. |
Yeni aldığım 480GB SanDisk , bir türlü win7 li laptopa tanıtamadım.Farklı kablo ve bağlantı arabirimi deniyorum hala görmüyor ama testdisk programıyla dostan aratınca görünüyor. Şimdi hallettim: Bilgisayara sağ tıklayıp ve yöneti seçtim,gelen pencerede depolama bölümünün altında disk yönetimi var.Disk yönetimine sağ tıklayıp yeni birim oluştur dedim hallettim. |
hortlartmış gibi oldum ama teşekkürler. sayenizde sorunumu çözdüm |
1. sayfa
LAPTOP MODELİ : SAMSUNG NP550P5C-S02
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motorx -- 28 Temmuz 2012; 13:14:18 >