C

Yarbay
08 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
129 (Bu ay: 19)
Gönderiler Hakkında
C
geçen hafta
Şu Hayatta Tek Derdim Hiç Derdimin Olmaması
lüx cafelerin restoranların önünden geçerken bazen bakıyorum, insanlar o kadar mutsuzki hayatlarının ne kadar b*ktan olduğunu 45 dakikalığına unutmak için 30 liraya kaffe içiyo ve yarısı içilmiş karton bardağın 40 tane fotosunu çekip instaya koyuyo. bende tam tersi kıyamet kopsa umrumda deil, deprem olurken millet çıldırıyor ben kulaklığımı bile çıkarmıyorum çevremdekiler nası bu kadar gamsız rahat olabiliyosun diyo bazen bunu nasıl çözerim diye düşünüorum sonra amaaan banane neysem oyum diyip geçiyorum 3 günlük dünya valla hicbişeyi kafaya takamam
C
2 hafta
Köydeyim çok sıkıldım aktivite yok
1.5 aydır köydeyim. tatile geldik ev tuttuk ilk bikaç gün kafa dinledim güzeldi. Bi akrabamızın hayvanları var 70 tavuk bikaç koç, meyve sebze falan bunlarla uğraşıyorum ama bi yerden sonra sıkıyor. Bi sağlık sorunumuz çıktı, evimize de geri dönemiyoruz. Telefon bile çekmiyor. Allahtan internet bağlattık online oyun oynuyom.
C
6 ay
Technopat hesabı nasıl silinir? İşte böyle
Bugüne kadar yüzlerce kişinin teknik sorunlarına çözüm buldum, adamlar cümleye nokta koymadın virgül koymadın diye ban atıyor. Bu saçma sapan forum cezaları yüzünden artık bıktığım için hesabımı kapattırdım. Normalde hesabınızı sizin isteğiniz üzerine kapatmıyorlar. Millete baştan kuralları kabul etmişsiniz hesabı silmeyiz filan diyorlarmış. Gittim kanundaki maddeyi yolladım siliyo musunuz dedim az önce baktım silmişler. Seve seve silicekler tabi. Bin tane forum var gider başka yerde takılırım. Oh be valla yuvama döndüm. Arkadaşlar üye olduğunuz sitelerde içerik yazabilirsiniz normal bişey ama hesabınız kimsenin babasının malı değil, silmiyoruz diye bişey yok. İlgili kanunu aşağı bırakıyorum haklarınızı bilin.


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
C
10 ay
Silinebilir
...
C
geçen yıl
Evde Unifi access-point kullanmak
Kablonet modemin Wi-Fi sinyali facia. Evin arka odalarına ulaşmıyor. Bu durumdan gerçekten bıktık. Kurumsal alanda kullanılan bir access point alıp sorunu kökünden çözmek istiyorum. Unifi Ap AC LR almayı düşünüyorum.
Sorum şu:
Bu tip cihazlar tavana montaj diye geçiyor. Tavana çakma şansım yok. Duvara monte etsem cihazın baktığı yöne doğru temiz bir sinyal yayar mı?

Ayrıca cihaza elektrik POE adaptör ile geliyor. Adaptörü modemin ethernet portuna taksam beslemede sıkıntı olur mu? 
https://www.n11.com/urun/ubiquiti-unifi-uap-ac-lr-80211ac-1200-mbps-5-ghz-dual-band-access-point-1054085?magaza=hkare
C
2 yıl
Network Eğitimi için Kaynak önerisi
Selamlar, Server rolleri ve konfigürasyonu hakkında bir miktar bilgi sahibiyim. Fakat networküm zayıf. Örneğin Cisco ve firewall konularını bilmiyorum.

Network konusunda kendimi geliştirebileceğim internet üzerinde ücretli/ücretsiz, yerli veya yabancı kaynak önerir misiniz? Adım adım kurs şeklinde olursa daha iyi olur.

Ayrıca canlı ortamda hiç IT tecrübem olmadı, sanal makineler üzerinde eğitim aldım. Bu yüzden iş bulma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Bu konuda ne gibi tavsiyeleriniz olur?
C
2 yıl
Vodafone mobil net çok yavaş
Az önce çarkı çevirdim 20gb çıktı. Ben de beleş diye neti telden pcye verdim bi dosya indiriyorum ama 400-500 kb/s hızla iniyo. Ne anladım bu beleşten. 2.5gb dosya 2 saatte inecek.

< Resime gitmek için tıklayın >
C
2 yıl
100 mbps tarifede 38 mbps hız !!
...
C
2 yıl
Multimetre Akım Ölçmüyor
Selamlar, elimde Unit UT139C multimetre var ancak akım ölçemiyorum. probları doğru girişlere takıp kadranı ampere getiriyorum ve cihaza seri bağlayıp elektriği veriyorum ancak ekranda hiçbir kıpırdama olmuyor. Acemiyim kusura bakmayın. Bu arada sigortası 600ma. Acaba sigorta mı yanmış diyerek açıp baktım ama sigorta bembeyaz duruyor. Yanık bi tarafını göremedim elimde başka multimetre de yok. Diğer ölçüm fonksiyonlarında sıkıntı yok. Problem nerede olabilir yardımcı olursanız sevinirim?

Unit ut139C

< Resime gitmek için tıklayın >
C
3 yıl
Kendiliğinden Çıkan Yangınlar
Afyonkarahisar'da 8 kişilik bir ailenin başı, son 1 ay içerisinde esrarengiz bir şekilde başlayan yangınlar ile dertte. Gittikleri her evde ve elbiselerinde çıkan ani yangınlar sonrasında aile beldede istenmeyen kişiler ilan edilirken kameralar önünde röportaj verdikleri esnada da elbiseleri tutuştu.

Haberin devamı:https://www.haberler.com/afyonkarahisar-da-akillara-durgunluk-veren-olay-12542735-haberi/

Yıllardır bu tür olaylar haber oluyor, bu da sonuncusu. İlginç geldi paylaşayım istedim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.