Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
199
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Bing’e göre Avustralya diye bir yer yok
M
3 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Bing’e göre Avustralya diye bir yer yok
Gerçek olmayan bir şeyi kendinden emin bir şekilde gerçekmiş gibi gösteren sadece üretken yapay zeka değil. Microsoft’un arama motoru Bing, dün bazı kullanıcılara Avustralya diye bir ülkenin var olmadığını söyleyerek 2017'den beri internette dolaşan şaka yollu bir komplo teorisinin saflarına katıldı.Bing, Bing’e karşıBluesky ve Mastodon'un Avustralyalı kullanıcıları dün Bing'in kendilerine bulundukları ülkenin aslında var olmadığını bildirdiğini görünce şaşırdılar. Zira Microsoft'un arama motoru, dünyanın altıncı en büyük ülkesiyle ilgili alışılmadık sorguya kesin bir "Hayır" yanıtını veriyordu.Bing’e göre Avustralya diye bir yer yok
Avustralya'nın var olmadığına ilişkin komplo teorisinin, Düz Dünya Topluluğu forumunda ülkeyle ilgili her şeyin uydurma olduğunu, resimlerin sahte olduğunu ve Avustralyalı olduğunu iddia eden herkesin aslında gizli bir hükümet ajanı olduğunu söyleyen bir kullanıcıya kadar uzandığı bildiriliyor. 2017'den bu yana çeşitli komplo teorilerinde benzer söylemler görülüyor.Ayrıca Bkz.Google Bard, artık YouTube videolarını izleyebiliyorÜretken yapay zekalar tarafından bu tür gerçeklere dayanmayan ve düpedüz tuhaf ifadeler kullanıldığını görmeye alışkınız. Ancak şaşırtıcı olan şey Bing’in yapay zeka destekli sohbet robotu olan Bing Copilot’un (eski adı Bing Sohbet), Avustralya'nın gerçek olduğunu doğruluyor olması. Bing’in yapay zekası ayrıca ülkenin varlığıyla ilgili komplo teorileri olduğunu ancak bunların doğru olmadığını ve tümüyle çürütüldüğünü söylüyor. Son olarak, Microsoft’un bir sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre halihazırda ilgili sorun için bir düzeltme yapılmış durumda.
Kaynak:https://www.techspot.com/news/100946-microsoft-bing-search-engine-claims-australia-doesnt-exist.html

 Haberi Portalda Gör

U
3 ay
Binbaşı

Bing bir arama motoru ama. Yani amacı internette olanı bulmak. Bulduğu 3 kaynağa göre de cevap vermiş.
Copilot daha fazla analiz yapıyor ama onun cevabı da yine büyük ölçüde internette bulduğu sonuçlara dayalı.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

1
3 ay
Yarbay

Aslında arama motorlarının artık eski teknoloji olduğunu gösteren bir haber olmuş. Yapay zeka belki bilgi kirliliğine karşı filtre görevi görebilir.Bu mesaja 1 cevap geldi.
V
3 ay
Yarbay

İşte bu yüzden gelecek AI tabanlı aramada. İnsanın tercihleri her zaman daha kolay olana yöneliktir,
10 sayfa arasından gez gez aradığını bulmaya vakit harcamak yerine direkt sadede gelen arama sistemi geleceğin arama sistemidir.
Tabi gelişmesine daha var, şu an için saçma sonuçlara da ulaşılıp keşke google'da arasaydım daha çabuk bulurdum dedirtebiliyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @1BilimAdamı
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.