Arkadaşlar merhaba ben 1 yıllık evliyim. Anadolu yakasında oturuyorum işimde bu tarafta ev almaya niyetlendik ama gelin görün Çekmeköy'den, Sancaktepe'ye evler bir anda 1, 1,5 milyona çıktı. Biz tam durumu topladık ev almaya karar verdik 2 ayda ne olduysa oldu bütçemiz buralar için yetersiz. Bizde iyi kötü bir mal sahibi olalım diye Sultanbeyli veya Beylikdüzü'nden ev bakmaya karar verdik. Ama Beylikdüzü'nde hangi mahalle ve lokasyonlar mantıklı bilemiyorum. Bu merkeze yakın olan yerler neresi fiyat olarak 750 bin bandına kadar bakmaktayız. Oranın fiyatları nedir onu bile bilmiyorum en azından bu taraftan daha uygundur diye tahmin ediyorum. O lokasyonda oturan arkadaşlar var ise fikir verebilirlerse çok sevinirim.
Dostum ben istanbulu karış karış bilen, sultanbeyli ve sancaktepe de oturmuş birisiyim. Beylikdüzünde 750 bin liraya 1+1 bile bulursan sen almazsan ben alayım. Emlakçı çakallar beylikdüzü diye esenyurda götürüyor seni, soruna beylikdüzünün sınırı diyorlar.
Ev fiyatları her yerde arttı ancak şunu söyleyeyim gene en mantıklı seçenek sancaktepe. Trafik yok, kalabalık ne az ne çok ve düzgün şehirleşme var. Sultanbeyli önermiyorum eşeğe altın semer vurmuşlar eşek gene eşek...
Beylikdüzü’nün e-5’e takın tarafları çok güzel fakat 1 milyon altına daire yok oralarda. Sahibindeki sahte ilanlara bakıp dolandırılmayın. Dikkatli olun.
Beylikdüzü ve Esenyurt taraflarındaki ilanların %90 i sahte. Ya ev görselleri, ya konumu, ya fiyatı ya bunlardan birkaçı ilanlarda sahte, yanıltıcı olarak girilmiş oluyor. Tamamen müşteri çekme maksatlı.
Beylikdüzü’ nde en iyi mahaller benim gördüğüm kadarıyla barış, Büyükşehir ve cumhuriyet mahalleleri. Buralarda 2+1 1.3 milyondan aşağı zor bulursunuz gibi.
Nispeten uygun olan mahalleler Esenyurt kısmı. Piri reis, Yeşilkent, merterçeşme mahalleleri. Buralarda siteler de var, normal binalarda. 750 bine sitelerde 1+1 yahut, mahalle evlerinde 2+1 bulabilirsiniz. Ancak buralar esenyurtun içi kadar kötü olmasada Beylikdüzü değil. Beylikdüzü’nün güzel sokakları, parkları yok. Yabancı dolu. Heryer yokuş. Yokuşun olmadığı yerler daha pahalı.
Yani Anadolu’da işiniz varsa, size en uygun olacak şey buralardan bir ev alıp kiraya vermek olur. Çünkü 750 ye ancak tırt bir mahalleden ev gelir. Yabancı dolu olur. İşe gitmek için eziyet çekersiniz. 750 ye alacağınız daire 3 e gider.
Esenyurt Pınar Mahallesinden aldım ben 6 sene önce 55k ya 2+1 95mt2 30mt2 balkonlu. Çevremdeki insanlar mal mısın neden oradan aldın salak mısın oradan ev mi alınır dedi. 10Gün sonra evleniyorum benimle beraber 10gün sonra evlenecek arkadaşım var bu bana salak mısın mal mısın diyenlerden. Neyse 6 yıl boyunca kiracı 1k 1k kira vererek oturdu kredimde 1k 1k ödendi cebimden para çıkmadan evim oldu 10gün sonra düğünden sonra evime gideceğim. Bana mal mısın salak mısın diyen arkadaş ta kızı ailesi ile birlikte oturtacak 3 sene hali ile evlenmeden sorunlar baş göstermeye başladı.
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Ev fiyatları her yerde arttı ancak şunu söyleyeyim gene en mantıklı seçenek sancaktepe. Trafik yok, kalabalık ne az ne çok ve düzgün şehirleşme var. Sultanbeyli önermiyorum eşeğe altın semer vurmuşlar eşek gene eşek...
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Beylikdüzü’ nde en iyi mahaller benim gördüğüm kadarıyla barış, Büyükşehir ve cumhuriyet mahalleleri. Buralarda 2+1 1.3 milyondan aşağı zor bulursunuz gibi.
Nispeten uygun olan mahalleler Esenyurt kısmı. Piri reis, Yeşilkent, merterçeşme mahalleleri. Buralarda siteler de var, normal binalarda. 750 bine sitelerde 1+1 yahut, mahalle evlerinde 2+1 bulabilirsiniz. Ancak buralar esenyurtun içi kadar kötü olmasada Beylikdüzü değil. Beylikdüzü’nün güzel sokakları, parkları yok. Yabancı dolu. Heryer yokuş. Yokuşun olmadığı yerler daha pahalı.
Yani Anadolu’da işiniz varsa, size en uygun olacak şey buralardan bir ev alıp kiraya vermek olur. Çünkü 750 ye ancak tırt bir mahalleden ev gelir. Yabancı dolu olur. İşe gitmek için eziyet çekersiniz. 750 ye alacağınız daire 3 e gider.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @Second sister
Bu mesajda bahsedilenler: @Moueson
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 12 Haziran 2022; 12:35:14 >
Bu mesajda bahsedilenler: @sangoro