I

Yüzbaşı
27 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
315 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
I
geçen ay
YouTube\u0027de yanlışlıkla Pazar Sürprizi müziğinin orjinalini buldum :D
Bu müziğin türünde başka bir müzik dinliyordum (https://www.youtube.com/watch?v=omJuxrA5NhM) yanda bu çıktı merak edip bastım Pazar Sürprizi müziği çıktı ya lan


https://www.youtube.com/watch?v=LDRNYUucKvA
I
geçen ay
Sanatı Sanatçıdan Ayırabilir Miyiz?
Geçenlerde Crystal Castles dinlemeye başlamıştım. Bir yere kadar bu ikilinin hikayesini bilmeden, "herhalde grubun solisti solo çalışmak istediği için ayrılmıştır ve mutlu bitmiştir" diye düşünmüştüm fakat olay hiç öyle değilmiş.

Grubun hikayesini okuyunca harbiden Alice Glass (Margaret) için kötü hissettim. Özetle grubun enstrümentallerinden sorumlu ve kurucusu Ethan Kath (Claudio) seneler boyunca Alice Glass'e psikolojik, fiziksel tacizde bulunup Alice'in kazancına, neyi giyip giymeyeceğine, yiyip yemeyeceğine kadar karar vermiş. Daha fazlası da var, onu merak edenler içinde Alice Glass'in 2017'de yaptığı resmi açıklamasını koyuyorum aşağı.
https://alice-glass.com/cc/

Bütün bunları gördükten sonra grubu dinlemeye devam edince aklıma bu soru takıldı. CC'nin müzikleri güzel ama geçmişi de böyle... Bilemedim

Ne düşünüyorsunuz?
I
2 ay
Nasıl gidiyor
Telefonu bırakırım diye telefondan bırakmıştım girmeyi buraya sonra PC'den de unuttum girmeyi :D

Bir değişiklik oldu mu bari buralarda yoksa aynı mı?
I
5 ay
YouTube\u0027ta seçim reklamları hakkında
Sizce de YouTube'de iki tarafın yerel seçim reklamlarını görmemiz yanlış değil mi? Karalamalar, icraatları vesaire geçtim. Normalde kabul edilir sadece bunlar olsa. Fakat reklamlarda kalkıp da depremden dem vurmaları hoş değil. Bayağı bayağı iki taraf da kazansa ve ondan sonra deprem yaşansa sanki hiçbir şeymiş gibi geçirip giderebileceğini sanıyor ve bunu aşılayarak oy istiyor. Ne düşünüyorsunuz?
I
2 yıl
Neden bazı huylara ve davranışlara bağımlı oluruz? (Bağımlılığa dair konu)
Başlıkta dediğim gibi ne için bağımlı olmak, biz insanlar için çok kolay fakat bir yandan da zarar vereceğini de bilsen hayati bir durummuş gibi bırakamıyoruz.

Bana kalırsa bağımlılık ilk başta kişinin kendisini daha rahat ve keyifli hissetmesi için attığı yanlış bir adımdır, fark etmeden çukura düşmesidir. Ve o çukurda sürekli düşmeye devam etmesi hatta bir süre sonra Stockholm sendromu misali o çukurun ortamına alışması hatta ve hatta o çukuru sevmesi gibi geliyor.

Bana bağımlılık hakkında fikirlerimin oluşmasını şüphesiz ilk olarak kendi bağımlılıklarım (yanlış anlaşılması madde falan değil ama yine de zarar veriyor) sonrasında da Trainspotting ve Requiem for a Dream filmleri sağladı.

İlk film hem bağımlılıklara farklı açıdan da bakması (arkdaş ortamlarının bağımlılıklara etkisi gibi) ve müzikleri vesaire faktörlerinden daha çok severim. İkinci filmi küçümsemiyorum tabii onu da çok severim. O ise bu meseleye daha ciddi ve görsel anlamda daha etkileyici bir iş attığı için seviyorum.

Neyse konuma dönecek olursam.

Sizce ne için bağımlı olmak isteriz? Ne için yeri geldiğinde inanç ahlakımızın kurallarına bile karşı gelerek bağımlılıklarımıza yöneliriz?

Bu sorular için benim aklımdaki cevap ise bağımlılıkların insanı yaşadığı bu yasalar ile dolu toplumda özgür ya da en azından doğal hissetme çabası gibime geliyor. En saf halimiş gibi hissetmek için daha sıkı bağlanıyor. Tabii bu hazzı alırken de onu bekleyen büyük tehditi de her seferinde görmezden geliyor.

Tabii ben bu düşüncemi eksik hissediyorum o yüzden karşı çıkarsanız size katılmam olası ya da geliştirmek isterseniz bu düşüncemi düşüncenizi epey önemserim. Yani anlayacağınız yeni fikirlere açığım.

Ve (biraz stoacı tarzı düşünmüş olacağım ama) sizce eğer mutlu isek bir bağımlılık içerisinde "her şeyin kötü gittiği güne kadar" aynı istikamette devam mı etmek lazım?

Çok soru sorduysam mazur görün, cevaplarsanız çok sevinirim ama :)
I
2 yıl
Forumun ilk vakitlerine baktım
Wayback Machine kullanıp gittim ikk senesine. O zamanlar (2002 03'e falan da baktım) az forum konuları var ama muhabbetleri güzel ya. Bayağı fotoğraftaki fark bulun gibi konular vardı ya da imza kurallarına yakınan birini gördüm falan duygulandım

Ama hayret o zaman bile sinema forumları varmış ilginç buldum

< Resime gitmek için tıklayın >
I
2 yıl
Sabah harbi garip bir şekilde uyandım
Sabah 8'de alarm ile uyanacaktım. Ve alarm çaldı gittim kapattım ama halen müzik çalmaya devam ediyordu. Hani kapatma tuşuna bastığımı gördüm ama halen devam ediyordu müzik. Sonra herhalde bugludır falan dedim abi iki dakika sonra gözlerimi bi açtım yataktayım. Meğersem rüya göeüyormuşum. Ama çok ilginçtir ki rüyada alarmı kapatmaya gittim hatta odamı falan o kadar net görüyordum ki kendim bile inandım kapattığıma. Sonra zaten 1 saat boyunca falan onun etkisinde niçin olduğunu falan düşünürken uyanmaya çalıştım. Epey mala dönmüştüm ama tam o gözlerimi açtığım sırada
Ne düşünüyorsunuz? Neden olduğuna dair falan bir fikriniz var mı?
I
2 yıl
Bu ay TRT 2\u0027de akşamları harbi sağlam filmler var
Başlıkta dediğim gibi 4 5 tane Tarkovsky'den 1 tane Kiaroustemi'den 1 tane de Kieslowski'den var. Benim Tarkovsky'den eksiklerim vardı onlarıda kapatmış olurum bu vesileyle. Öneririm izlemenizi

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
I
2 yıl
DH plakalı araba park etmiş dükkanın aşağısına
Aklımdan okutup sonra gelecekte kullansam mı diye ütopik bir düşünce geçmedi değil
< Resime gitmek için tıklayın >
I
2 yıl
DH\u0027yi Chrome\u0027den kullanmak daha iyimiş
Bi ara bi konu açmıştım yanlış hatırlamıyorsam DH uygulamada mı Chrome'de mi diye. Bir süredir Chrome kullanıyorum iyimiş burasıda. Arayüzde değişikliklere gidilmiş ufak tefek. Bir kaç gün yoktum şimdi gelince ufaktan yadırgamadım değil.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.