1. sayfa
Plakayı elinde tutma diye bir şey olmaz, aynı anda başka bir araç alırsan plakanı yeni aldığın aracına geçirtebilirsin. |
başka şehire satman durumunda mümkün diye 'hatırlıyorum' emin değilim |
Aynı plakayı 2002 yılından bu yana üçüncü aracında kullanan tanıyorum. |
aynı plakayı yeni alacağın araçta kullanabilirsin.tabi bunun için aracı başka bir ile satmak lazım,boşta kalan plakayıda başka bir ilden aldığın aracın plakasıyla değiştirdiğin taktide aynı plaka yine elinde kalmış olur... |
Aynı il içinde arabayı alacak olan vatandaş o araba için yeni bir plaka çıkartmak zorunda. Bunu arabadan düşecek misiniz? |
önce başka şehirde oturan bir tanıdık buluyorsun aracı onu sattım gösteriyorsun, aracın plakası o ile geçiyor, senin plaka boşa çıkıyor, sonra aracı satıyorsun, yeni sahibi senle aynı şehirdeyse o aracı satın aldığında plakası tekrar değişiyor. sende kendine araç aldığında boşa çıkmış olan eski plakanı istiyorsun. olay bu |
sizin plaka boşa çıktıktan sonra yeni araç aldığınızda aynı plakayı size verecekler mi bunuda düşünmek lazım. |
Peki soruyu şu şekilde şekillendirim... Aracımda plaka takılı. Aracımı satmadan yeni araç alırsam, plakaları birbirleri arasında değiştirme şansım varmı ? ilk aracı da değişim sonrası satarım... bunun oluru nedir arkadaşlar ? |
Bu durumu bende merak ediyorum yeni yasaya göre her ilçeye ayrı harfler ile başlıyormuş rahat bulmak ve sistemli olması için. Eğer yeni özel bir plaka istersen o ilçeye ikamet etmen lazım..... |
Araba satılırken plakası ile birlikte satılır. Plakayı vermek istemezseniz etik olarak alıcının plaka masraflarını üstlenmeniz gerekir. |
1. sayfa
Erhan