Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
8
Cevap
259
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Adobe ürünlerinde Pantone renkleri kullanmak artık ücretli
U
5 ay
General
Konu Sahibi

Adobe ürünlerinde Pantone renkleri kullanmak artık ücretli
Adobe yeni bir aylık abonelik başlattı. Renkler için. Evet, Photoshop, InDesign ve Illustrator uygulamalarındaki ücretsiz Pantone renk kataloğu artık kullanılamıyor. Benzersiz renkler istiyorsanız ayda 15 dolar ödemelisiniz.Ayrıca Bkz.DaVinci Resolve video düzenleme uygulaması sonunda iPad'e geliyorAncak üzücü olan kısım, düzenleme istediğiniz eski projelerde, tüm Pantone renklerinin siyahla değiştirilecek olması. Pantone bu konuyla hiçbir ilgilerinin olmadığını ve renk tanımlayıcılarının muhafaza edilmesi gerektiğini söylüyor. Bu muhtemelen sadece bir güncelleme hatası ve yeni sürümlerde düzeltilecek.Adobe ürünlerinde Pantone renkleri kullanmak artık ücretli
Abonelik Adobe'nin isteklerinden değil, Pantone politikasındaki bir değişiklikten kaynaklanıyor. Şirket, Adobe'nin kütüphaneyi birkaç yıldır güncellemediğini, bunun da hatalı renklere yol açabileceğini ve dolayısıyla şu an hiçbir anlam ifade etmediğini söylüyor. Abonelik, renklerin güncelleneceğinin ve doğru şekilde görüntüleneceğinin de garantisi. Bu da özellikle baskı işleriyle ilgilenen kullanıcılar için son derece için önemli.Pantone renkler ne için kullanılıyor?Pantone renk eşleştirme sisteminin kullanılmaya başlanmasından önce, her mürekkep şirketi "kırmızıyı" biraz farklı tonlar olarak yorumlayabildiği için tutarsız sonuçlar veren ayrı renk kılavuzları kullanıyordu. Ev tipi yazıcılarda kullanılan bir başka endüstri standardı renk eşleştirme sistemi olan CMYK bile, gerekli camgöbeği, macenta, sarı ve siyah kombinasyonu küçük farklılıklara yol açabildiğinden yetersiz olarak görülmekte. Pantone renk kombinasyonu gerektirmediği için büyük projeler üzerinde çalışan tasarımcılar için daha güvenilir.
Kaynak:https://www.theverge.com/2022/11/1/23434305/adobe-pantone-subscription-announcement-photoshop-illustrator

 Haberi Portalda Gör

Her şeyin ücretsiz güçlü alternatifi çıktı ama şu uygulamaya rakip adam gibi bi uygulama çıkmadı kaç yıldır
Yoruma Git
theJuDGe_41 - 5 ay +19
Fare tıklaması başına ücretlendirecekler yakında.
Yoruma Git
maximus01982 - 5 ay +15
Yıllar önce Macromedia'yı alırlarken aslında sarı öküzü almış oldular. Çünkü karşılarındaki en dişli rakip Macromedia'ydı.
Yoruma Git
nForcer - 5 ay +3
M
5 ay
Yüzbaşı

Fare tıklaması başına ücretlendirecekler yakında.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

T
5 ay
Moderatör

Her şeyin ücretsiz güçlü alternatifi çıktı ama şu uygulamaya rakip adam gibi bi uygulama çıkmadı kaç yıldırBu mesaja 2 cevap geldi.
M
5 ay
Yüzbaşı

Aslında birçok alternatifi var ama Adobeler neredeyse piyasanın ilk programları o yüzden sektörde diğer programlara karşı ciddi önyargı var.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @theJuDGe_41
T
5 ay
Moderatör

Basit işler için diğerleri iş görüyor ama kompleks işlerde rakibi yok< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @maximus01982
S
5 ay
Yarbay

cmyk basarili olamıyorsa srgb nasıldır acep< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

G
5 ay
Teğmen

adobe rakiplerini satın alıyor. bu yüzden rakip çıkmıyor.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @theJuDGe_41
N
5 ay
Yarbay

Yıllar önce Macromedia'yı alırlarken aslında sarı öküzü almış oldular. Çünkü karşılarındaki en dişli rakip Macromedia'ydı.
Bu mesajda bahsedilenler: @theJuDGe_41
K
5 ay
Yüzbaşı

Yazılımda tekelleşmenin sonucu diye yorumladım
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.