Bu konudaki kullanıcılar: 8 misafir, 3 mobil kullanıcı
6033
Cevap
95990
Tıklama
16
Öne Çıkarma
Zeytinyağı Fırsatları - Sadece Sıcak Fırsatlar Paylaşımı

A Askaparta Konu Sahibi
5 yıl (3094 mesaj)
Zeytinyağı Fırsatları

Sadece sıcak fırsatlar paylaşımı yapılacaktır, aksi paylaşımlara izin verilmez.

Defalarca uyarmamıza rağmen Sıcak Fırsat başlığı altında zeytinyağı ile ilgili teknik veriler verilmekteydi ve üretici satıcıların bölüm kurallarına aykırı satış reklamı yapmaya çalışmaları söz konusuydu.

Eski konuyu, çok detaylı bilgi ve veriler olduğu için paylaşıma kapatmadık ve konunun "SF konu dışı" kısmında paylaşıma devam edilmesine olanak verdik.

Bu başlıkta sadece sıcak fırsatların paylaşımı yapılacaktır.

Eski konu linki, zeytinyağı ile ilgili her şey var.....>>https://forum.donanimhaber.com/sizma-zeytinyagi-hakkinda-bilgiler--61100154

PİYASADA SATILAN YAĞLARLA İLGİLİ FORUM ÜYELERİNİN YORUMLARI:

BU YORUMLAR IŞIĞINDA SICAK FIRSATLARI DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ:


Orijinalden alıntı: Askaparta

Zeytinyağı da diğer ürünler gibi fiyat odaklı bir ürün. Maalesef alım gücünün zayıflığı ile zeytin ülkesi olmamıza rağmen rahatça satın alma işlemleri yapılamıyor. Ucuza ürün bulunsa da doğru ürünü doğru şekilde üreten, muhafaza eden ve dolumunu yapan firmalara da ulaşmak gerekiyor. İşte burada bu konumuz az çok devreye giriyor. Üretici-tüketici buluşması reklam sorunu nedeniyle pek gerçekleşemediği için ürünleri tecrübe eden tüketicilerin tavsiyelerine göre hem kendi tecrübe ettiği ürünleri hem de genel kabul görmüş ürünleri uygun fiyatlı olarak paylaşmak önem kazanıyor. Şahsi alım gücüne göre de paylaşımlar olacaktır. Bazıları özel üretim yapan butik üreticileri, bazıları fabrika usulü satanları, bazıları da market yağlarını tercih edebiliyor. Aslolan erken hasat, soğuk sıkım ve natürel sızma olsa da olgun hasat, sıcak sıkım, riviera da paylaşan olabiliyor. Bilhassa sıcak kullanım için bunlar alternatiftir. Sonuçta zeytinyağı harikadır, kıymeti az ya da çok ürünler olsa da mutfakta ve boğazda yer alacaktır. Genel konuları ise diğer konuda paylaşmak yerinde oluyor. Zeytinyağı; insanın alır aklını, verir şifayı.

Haydi başlayalım paylaşmaya;

Paylaşıma başlarken belirtmek isterim, ben mümkün olduğunca butik üretim alırım. O yüzden diğer alanlarda çok tavsiye veremem.

Sabit indirimler, "Sağlıklı Yaşıyoruz" platformu içersinde her ayın 20'si itibarıyla ay sonuna kadar devam ediyor. İndirim kodu SY09 ile firmalarda şu oranda indirim oluyor;
Özem %25
Nova Vera %20
Zetay %10-20
Nermin Hanım %15
Zeytinseli %15
Ethem Bey %15

Bu firmalara ait ürünler genek olarak pahalı. İndirim döneminde nispeten normalleşiyorlar ama bilhassa Nova Vera çok başarılı ve ödüllü bir firma. Kendi siteleri dışında da satılan ürünleri kupon, kod, indirim gibi kampanyalarla indirimli alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Askaparta -- 20 Eylül 2021; 22:7:35 >

Zeytin ulkesinde en pahali zeytin ve zeytinyagini biz tuketiyoruz, biraz vicdan ve ahlak !!! Fiyatlar iyice dusmeden turk zeytinyagini protesto ediyorum. Gidip yabanci zeytinyagi Alacagim
Yoruma Git
fenolog - 5 yıl +48
Merhaba, öncellikle biraz detaylı yazdım umarım sıkılmadan okursunuz. Tüm içerik kişisel görüş ve tecrübe içermektedir :)

Öncelikle soğuk sıkım konusunu netl...
Yoruma Git
Yorumun Devamı awakado - 2 yıl +27
sicak firsat diye geliyoruz zeytinyaginin tarihcesini okuyup cikiyoruz!!!
Yoruma Git
vinsanityx - 4 yıl +26

K kocaballi
5 yıl (7756 mesaj)
Bu mesajda bahsedilenler: @DENIZCISERKAN , @serji , @Jlozde , @ecay , @fbsrkc06

Ö Öveçli naturel
5 yıl (1 mesaj)
Herkese iyi günler 10 lt naturel sızma zeytinyağının yanında 1000 cc çizme zeytin hediyesiyle gönderiyoruz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A Ahmet©
5 yıl (8572 mesaj)
firma yetkilileri yerine kullanıcı yorumlarını bekliyoruz konuya

Eğer iyi malın satıcısıysan buraya gelip reklam yapmanıza gerek yok, iyi mal reklamsız da satar, siz sadece fiyatı uygun tutun
Y yavuzkar
5 yıl (112 mesaj)
Ayvalıkta suan 18 lira yagin litresi..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T TQ2
5 yıl (208 mesaj)
Özdilek'te Komili ege sızma 3lt 64.90₺, sıcak gibi.
Carrefour'da aynı ürün 5ltsi 119₺.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S shadow2315
5 yıl (3 mesaj)
tariş zeytinyağı güney ege sızma 3 litre 54.95 tl

07.05.2016 - 20.05.2016 tarihi arasında geçerlidir.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow2315 -- 15 Mayıs 2016; 19:38:44 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

J jervis
5 yıl (1120 mesaj)
yerel olabilir çünkü başka çağdaşta görmedim.
ümitköy çağdaş (küçük olan)
komilinin riviera zeytinyağı 5lt si 69 tl ancak üretim tarihi 2015 son tt2017 ocak. çok acil ihtiyacı olan varsa bakabilir ancak 3-4 tane vardı en son bir de tadı güzel değil beğenmedim yemek yaparken kullancaksanız bir bakın derim ama domatese koymak için tadı yeterli değil.
N nazım55
5 yıl (659 mesaj)
Zeytinyağı ve çam balını hep teneke ile tanıdıklardan alıyorum. Zeytin yağını denize bakan yerde yetişmiş ilk hasattan yapılanı, balı ise çam-çiçek karışık istersem ikinci kesim, sadece çam istersem birinci kesimden alıyorum. Fiyatlar yağ da 250 tl, bal da 250 tl. Zeytinyağı tenekesi 17-18 lt, bal 25 kğ. civarındadır. Sadece bilgi amacıyla yazdım.
M m_alone
5 yıl (193 mesaj)
Tariş siyah teneke fırsatı bilen duyan var mı ?< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S suatin
5 yıl (548 mesaj)
Aynı satıcılar buraya gelmiş yine çok bilmiş bir şekilde reklam yapıyorlar. O zaman bu konuyu açmanın ne mantığı kaldı? Adam 30 40 TLye yağ satıyor. Bir de kalkmış foruma özel %10 indirim yaptım diyor. Yuh artık yuh....

Şu an dizemlik yağ piyasa 13 - 14 TL bu fiyatları şişirenler ahanda burada atıp tutanlar. 20 liradan bir kuruş aşağıya vermeyen köylü bile artık 17 - 18 liradan yağ veriyor. Bunlar hala nasıl adam kazıklarım derdindeler.

Konuyu görünce heyecanlandım ama hemen altında satış yapan elemanlar gelmiş reklamını yapmış hemen. Kardeşim 20 liranın altında sızma yağ satmıyorsan git reklamını başka yerde yap. Burası sıcak fırsatlar.
M mcroses
5 yıl (3811 mesaj)
takip
N nazım55
5 yıl (659 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: baggio2


quote:

Orijinalden alıntı: nazım55

Zeytinyağı ve çam balını hep teneke ile tanıdıklardan alıyorum. Zeytin yağını denize bakan yerde yetişmiş ilk hasattan yapılanı, balı ise çam-çiçek karışık istersem ikinci kesim, sadece çam istersem birinci kesimden alıyorum. Fiyatlar yağ da 250 tl, bal da 250 tl. Zeytinyağı tenekesi 17-18 lt, bal 25 kğ. civarındadır. Sadece bilgi amacıyla yazdım.

25 kg balı 250tl ye alıyorsanız o bal değildir bence

Neden ön yargılı bakıyorsunuz anlamadım. Zeytinin toplanmasından yağ oluncaya kadar görüyorum, toplandığı ağaçları bile biliyorum, bal kovanlarının yerini hangi çamlardan aldığını görüyorum bu yüzden hiç şüphem yok, peki ya sizin ? Bulunduğum bölgede herkes balı , zeytin yağını kendi üretmiyorsa bu şekilde alır, zaten sizin çok para vererek aldığınız sağlıklı ürünleri biz yemeyiz, damak tadımıza uymaz ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S suatin
5 yıl (548 mesaj)
Arkadaşım kapanan konu zaten bu yüzden kapandı. Bir kaç uyanık satıcı burada kendilerine piyasa yapıyorlar. Şu alınmaz bu alınmaz ama onların 30 liralık malı alınır. Bunlar üreticiden 13 liraya yağ alan uyanıklar burada yok soğuk sıkım yok erken hasat yok bilmem ne adıyla fahiş fiyata yağ satıyorlar. İnadına uygun fiyatlı paylaşımlar yapılması taraftarıyım. Şu an yağ piyasasında dizemlik yağ 13 - 14 TL. 20 liranın üzerinde yağ satanlar resmen kazıklıyorlar. Paketlemesi vergisi bilmem nesi yağ perakende 20 TL bunun üzerine almayın aldırmayın.
Bu mesajda bahsedilenler: @nazım55

N nazım55
5 yıl (659 mesaj)
Tekrar söylüyorum, zeytin yağını deniz gören yerde yetişmiş olandan alacaksınız, ayrıca hem balı hem de yağı bildiğiniz, gördüğünüz yerden alacaksınız.Ne demek 25 kğ. bal 250 olmazmış , tenekesi 250 tl. balın özgül ağırlığı fazla olduğundan 25 kg gelir. İsteyen 10 liradan isteyen 150 liradan alır, herkes sağlığını kendi düşünsün.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B baggio2
5 yıl (175 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: nazım55

Tekrar söylüyorum, zeytin yağını deniz gören yerde yetişmiş olandan alacaksınız, ayrıca hem balı hem de yağı bildiğiniz, gördüğünüz yerden alacaksınız.Ne demek 25 kğ. bal 250 olmazmış , tenekesi 250 tl. balın özgül ağırlığı fazla olduğundan 25 kg gelir. İsteyen 10 liradan isteyen 150 liradan alır, herkes sağlığını kendi düşünsün.

Kesinlikle. Sorunda burada başlıyor xaten siz görüyorsunuz süreci biz göremiyoruz doğal olarak 10tl ye bal almaz şrhirde yaşayan insan çünki sahte olduğundan %99 emindir.benimde bal yapan tanıdıklarım var bu fiyata satmaz kimse. Biz de haliyle markalaşmış ödül almış firmalardan kampanya dahilinde kaliteyi ucuza almaya çalışırız 10 tl lik balınız afiyet olsun size.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M mcroses
5 yıl (3811 mesaj)
Bu konular oteki başlıkta tartisildi hala da konuşuluyor. Birakin insanlar neyin sicak neyin soğuk firsat olduğuna kendileri karar versinler. İnsanlarin begenilerini ipotek altina almak kimseye dusmez. Saticilarin foruma özel kampanya yapmasi kural dışı değil. Reklam yaomasi kural dışı. Sadece 20 liranın altı sıcak fırsat olsaydi özem in kampanyasi o kadar ilgi gormezdi baslikta.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A archdark
5 yıl (5 mesaj)
Aynen hocam dünden beri yazacağım tartışma olmasın diye yazmadım. Ham zeytinin kilosu 3 e dayanmış en iyi ihtimalle 8de 1 yag çıkıyor ve 10da 1 de sıkımı yaptırdıgın fabrika alıyorken 20 üssü kazıklanmak nasıl oluyor.
Gg ve internette litresini 11 liraya da bulursun almak isteyene lafımız olmaz. Litresini 13 liradan gg da satan isminde körfez olan bi firmanın yagının içinde neler cıktıgını tarım bakanlıgının sunmuş oldugu listede görmüştüm.
Ben komili tariş yudum vs sızma alacagıma aynı fiyattan soguk sıkım erken hasat alabiliyorsam indirim varsa neden almayayım.
Neyin sıcak fırsat olup olmadıgına herkes kendi karar verse milletin yerine karar verilmese saygı gösterilse daha iyi olacak.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mcroses

H helsloot
5 yıl (9957 mesaj)

N nokmen
5 yıl (1113 mesaj)
Bence bu sayfanın yanında bir de zeytinyağı ana konusu oluşturmak gerekir gibi geliyor.

Orada da isteyenler hem fiyatları hem de tüm konuları rahat rahat konuşabilmeliler. Birisi, şurda şu fiyata buldum derse de, git sıcak fırsatlara yaz denemez haliyle.
Kısıtlayıcı olup bu başlıkta sürekli kurallar ve yasaklar koymak bana mantıksız geliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.