Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
68
Cevap
0
Tıklama
28
Öne Çıkarma
Cevap: Yerli uçan araba CEZERİ ilk kez uçtu! (11. sayfa)

8 88mph
4 ay (215 mesaj)
Emek? ABD'de 3-5 liselinin toplanıp yapabildiği, building making vb. reality programlarında 2-3 kişilik takımların yapabildiği hatta evinin garajında kişinin tek başına yapabildiği birşey bu. Buna harcanan para bu verdiği örneklerde harcanan paranın kaç yüz katıdır acaba? Ayrıca PFM'ler 70lerden beri var ama normal insanların hizmetine sunulmadı hiç. Bunun nedeninide daha önce yazdım. Yerdeki taşıtları sürmekten aciz insanoğlu, kazalarda ölümcül olabiliyor. Bir hava taşıdında kazanın ölümcül olması ihtimalide çok daha fazla. Polis asker taşıması için bile kullanılmayacaktır. Benim aklıma gelen bir kullanım şekli var. Daha kompakt olup şu scooterların 50cm-1 metre havada giden versiyonu olur. İnsanlar kısa mesafede kampüste falan kullanırlar. Özellikle scooterların gidemediği bozuk zeminde havada gider.

< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesajda bahsedilenler: @darkmoon34

J Jiabeas Junkie
4 ay (239 mesaj)
egeadan ucuz olursa alınır. B sınıfı ehliyet kullanabilicek mi acaba. Çatıda şarj eder eder pinerim.
V vozy
4 ay (83 mesaj)
Hastaneler kullanmaya başlasın 10 numara olur
Ö özgürbarıs
4 ay (140 mesaj)
eee hayırlı olsun diyelim o zaman
Ş ŞAKACI
4 ay (787 mesaj)
Cezeri'nin yeni görüntüleri yayınlandıhttps://www.haberturk.com/son-dakika-cezeri-nin-yeni-goruntuleri-yayinlandi-2806290-teknolojiBaykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Türk mühendislerinin tasarlayıp ürettiği, 230 kilogramlık ön prototip uçuş testlerinde 10 metre yükseldi. Cezeri'nin uçuşlarına dair yeni görüntüler de paylaşıldı.

< Resime gitmek için tıklayın >
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yönetiminde gerçekleştirilen CEZERİ Uçan Araba'nın uçuş testleri 11 Eylül 2020 Cuma günü başladı. Cezeri'nin uçuşlarına dair yeni görüntüler de paylaşıldı.İlk testlerde güvenlik halatlarına bağlı olarak havalanan CEZERİ, 14 Eylül 2020'yi 15 Eylül 2020'ye bağlayan gece güvenlik halatlarıyla yapılan test uçuşlarının başarılı ilerlemesi üzerine halatsız olarak havaya kalktı.Tamamen otonom olarak uçan ve akıllı uçuş sistemine sahip olan CEZERİ Uçan Araba, aynı gece yapılan iki farklı uçuşu başarıyla tamamladı.Baykar Milli SİHA Ar-Ge ve Üretim Merkezi'nde 15 Eylül 2020 Salı günü güvenlik halatları olmadan gerçekleştirilen ikinci test uçuşunda ise CEZERİ Uçan Araba yerden 10 metre yükseldi.Adını sibernetik ve robotik ilminin kurucusu, Artuklu Sarayı'nın başmühendisi Cizreli Müslüman bilim insanı El Cezeri'den alan CEZERİ Uçan Araba, böylelikle kavramsal tasarımla başlayan çalışmaların ardından 1 buçuk yıl içinde ilk uçuşunu gerçekleştirmiş oldu.
A Aseuz
4 ay (1353 mesaj)
Ne kadarı yerli vs den ziyade uçus süresi merak konusu. Çok güzel gözüküyor "Westworld" dizisine yakışan bir dizaynı var.Bayraktarlar badem bıyık grubu olduğundan onlarca ödülü ve binlerce devlet siparişi şimdiden garanti.İsmi keşke Türkçe olsaydı en hazındanHazarfen olsaydı niye arapça demeyeceğim sebebi belli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 17 Eylül 2020; 14:27:48 >


M Mantarın Başı
4 ay (149 mesaj)
Havada sabit kalamıyor ama stabilizasyonu zamanla geliştirilir. İnşallah daha iyilerini de yapacağız, göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S selamivural
4 ay (1298 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Mantarın Başı

Havada sabit kalamıyor ama stabilizasyonu zamanla geliştirilir. İnşallah daha iyilerini de yapacağız, göreceğiz.
Hocam niye bunlarla uğraşılıyor, getir çinli dayıyı, fabrikasyon ucuz ucuz tek başına üretsin, hem tek pervane masrafı da az, hem daha stabil ve daha hızlı.

Videoyu izlemek için tıklayınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Mantarın Başı
4 ay (149 mesaj)
Tehlike ben buradayım diyor. :dBuna benzer kişisel hava aracımız olsa keşke. Eğitimini alıp kullanmak isterim. Bunlar için ehliyet olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @selamivural

K karakteristik61
4 ay (1100 mesaj)
Gayet iyi haber bence. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A acaluka
4 ay (3993 mesaj)
Çok güzel gelişme. Şirketi ve ve mühendislerimizi, emeği geçen herkesi kutlarım.PAV'ların yaygın ulaşım aracı olarak kullanılması bir süre daha mümkün değil zaten. Ancak arama kurtarma, sağlık hizmetleri, acil durumlar vb. için biçilmiş kaftan.Umarım çok daha ileriye götürürler projeyi.
F frzstate
4 ay (83 mesaj)
Kimsenin Türkiye'nin başarısını elestirdigini sanmıyorum.Bakın yerli araba dediler 2022 de yollarda dediler. Yerli ve milli olacak dediler şuan yuzde 50 si yerli olacak deniyor. Bende diyorum ki ona da razisluiz yeterli burada üretilen. Yeterli buna herkes ulasabilsin.Bir ara havuz medyasında yerli anakart bulundu denmişti Çinli bir firmanın çıktı. Şimdi de bu araç. Yapan kim malum şahsın 2. Damadı. Tanimiyor olabilirsiniz. İlk damadına bakin zira malum şahsa bakın oda yetmezse onun oğullarına bakın tatmin olmazsanız devletin 2. Numarasının oğlunu araştırın. Tüm bunları araştırdıktan sonra bu adam onlara benzemiyor çalışıyor çalmıyor talan ve yalan üzerine bı hayatı yok diyebiliyorsaniz ne ala.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @fatihmhizli

D djoz
4 ay (6406 mesaj)
Gavurun evinin garajında hobi olarak üretebildiği basit şeyleri BAŞARI diye millete YEDİRMEYİN artık yeter be!
L Last Peony
4 ay (2971 mesaj)
youtubeda bundan daha iyisini zevkine yapan avrupalı amerikalı abiler var
A Ankaratıplı
4 ay (958 mesaj)
drone dan farkı yok ki):
C Carlsén
4 ay (791 mesaj)
Hayırlara vesillleee....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


6 61gün
4 ay (2938 mesaj)
arkadaşlar bu araç öncelikle size satılmayacak.belirli rotada, belirlenmiş iniş kalkış istasyonları arasında sizi taşıyacak. mesela istanbulda karşıdan karşıya geçmek gibi.
F firat_kilic
4 ay (1458 mesaj)
paralels... milletin parasız kalması ile bu tarz haberlerin paralel ilerlemesi çok garip. afganistanda elektrikli araç yapmış... %80milli satışada sunmuş 250 ila 2500$ arası. 2014te vizesiz avrupa vardı. Bize oy atın ki 10yıl daha duralım bu uçan araba gelsin bilinç altı mesajı mı? :)
F firat_kilic
4 ay (1458 mesaj)
AKP giderse bu araç teknolojisi devam edecek mi? :))