Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Yerli otomobilde Ethereum ve IOTA detayı

T theJuDGe_41 Konu Sahibi
3 hafta (6173 mesaj)Kripto paralarla yaygınlaşan blockchain teknolojisi popülerlik kazanmaya başladı. Blockchain teknolojisi, gelir formüllerinin yanı sıra ulaşım, sağlık, bilim, mühendislik gibi pek çok alanda kullanılabiliyor.Ayrıca Bkz.Nihat Hatipoğlu: “Kripto para haramdır diyemiyorum”Yerli otomobil TOGG’un blockchain teknolojisi üzerine inşa edileceği daha önceden açıklanmıştı. Şimdi de TOGG tarafından yayınlanan iş ilanıyla hangi blockchain teknolojileri ve ağ yapılarının kullanılacağı ortaya çıktı. İş ilanında “Blockchain Developer” pozisyonu için çalışan aranıyor ve Ethereum, IOTA, Hyperledger Fabric ya da Corda konusunda bilgili olması isteniyor.

Blockchain teknolojisi sayesinde TOGG araçların birbiri ile veri transferi, diğer marka araçlarla veri transferi ve şarj istasyonlarıyla veri transferi işlemleri daha güvenli ve açık bir şekilde yapılabilecek. Mercedes-Benz, Volkswagen, Volvo, Ford, Tesla ve daha pek çok otomobil devi blockchain teknolojisi kullanıyor.
Kaynak:https://www.kariyer.net/is-ilani/turkiye-nin-otomobili-girisim-grubu-sanayi-ve-tica-blockchain-developer-2705538

 Haberi Portalda Gör

biz bu çeşit iş ilanı görünce sıvışırız ama iş başkasının yaptıklarını eleştirmek ise kimse elimize su dökemez.
Yoruma Git
CleanCoders - 3 hafta +12

A ahanda
3 hafta (21 mesaj)
Az önce yayınlanan yönetmelikle kripto paralarla ödeme yasaklandı. TOGG projesi için de blockchain developer aranıyor. Blockchain devrimine sırtını dönen bir ülke olacağız gibi hissediyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Schtroumpf Grognon
3 hafta (1482 mesaj)
Bugün resmi gazetede yayınlanan şey saçmalık da blockchain kripto para demek değildir bunu unutmamak lazım. Sonuçta adamların amacı gaza bastıkça mining yapan araç üretmek değil. Yüksek ihtimal tedarik zinciri gibi alanlarda bu teknolojiden faydalanacaklar.
O değil de geçen gün Royal Motors kripto parayla ödeme alacaklarını söylemişti onlar da arada güme gitti sanırım.
Bu mesajda bahsedilenler: @ahanda

Y yimmasabi
3 hafta (1031 mesaj)
Kripto para ile ödeme konusu bence de daha erken, resmi gazetedeki kararın doğru karar olduğunu düşünüyorum. Ödemek isteyen $ a TL ye çevirsin ödesin.
Madencilere de devletin ayrıca para vermesi lazım, adam kazıp, ülkeye dolar tl getiriyor, daha ne istiyorsunuz. Ne kazılıyor bu kadar yoğun işlemle ne yapılıyor, bu kısım da biraz net değil.
Al sat yapanlar içinde € $ gibi bir %0.1-%1 gibi çok düşük bir vergi yazılabilir. En azından her şey kayıt altında olur.
İşin ilginç yanı dijital ortamda olup biteni takip etmek çok zor, çünkü dijital bir verinin her zaman değiştirilebilme (hacklenme vs.) imkanı var.
C celeroni
3 hafta (335 mesaj)
bu personel ilanı yerli otomobil için kullanılacak olan verilerin güvenliği için de olabilir, otomobinin yazılımında kullanılacak olan teknolojiler için de. ama güncel teknolojileri içeren girişimleri desteklemek lazım. Artık bilişim teknolojilerini en iyi ve verimli şekilde kullanan bir toplum seviyesine çıkmak gerekiyor. Genç nüfusun Bilişim teknolojileri kullanma, üretme ve geliştirme alanlarında yetiştirilmesi şart. Böylelikle belki önümüzdeki 29 yılda ülke olarak birşeyler yaparız.
C CleanCoders
3 hafta (3122 mesaj)
biz bu çeşit iş ilanı görünce sıvışırız ama iş başkasının yaptıklarını eleştirmek ise kimse elimize su dökemez.
E evilknight2000
3 hafta (144 mesaj)
Kripto para konusunda devletimizin neler yapacağını kestirebilen var mı ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sething
3 hafta (10575 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: evilknight2000

Kripto para konusunda devletimizin neler yapacağını kestirebilen var mı ?
neler yapacağını

tabiki de işine geleni.
L labtek38
3 hafta (1343 mesaj)
Yerli otoyu bitcoin ile alabilecek miyiz 😁


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M MaDMaxiBo
3 hafta (13436 mesaj)
yabancı para birimleri ile kira almak, satış yapmak yasak ya.
Bu mesajda bahsedilenler: @labtek38
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.