Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
29
Cevap
2438
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Yaralamalı trafik kazası geçirdim.
F
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Konuyu özet geçerek yazmak istiyorum. Esenyurt'dan beylikdüzü istikametine giderken ışıklara gelmeden 50mt geride önüme köpek atladı ve frene bastım direksiyonu sadece yarım ay şeklinde sağa kırdım daha sonra arkamdan gelen motorcu frene bastıı ve onun arkasındaki servis şoförü motorcuya arkadan çarpmasıyla,motorcu benim aracın egzoz kısmına girdi,bende aracın ABS lambaları yanınca sağa çekmek istedim ama o anın heyecanı araba yolda sağa doğrı dönecekmiş gibi bir izlenim vererek kaldı.benim araçda hiçbir sorun yok Ama motor pelt ve arkadaşın ayağı kırık. Bugün bir yakını
arayıp siz suclusunuz sağa dönüş yaparken kazaya sebebiyet verdiniz gibi kelimeler söyledi mahkemeye vereyeceğini söyledi.Ben izahımı yapmak istesemde bana hep aynı şeyleri söyleyerek biraz sinir etti .ben mahkemeye vermesini isterim gerçekten bu durum benimde başıma gelse bende verirdim. Ama konu şu arkadan motorcuya vuran ben değilim üstelik kazada motorcununda sucu varken ona hiçbirşey yazılmamış olması. Bu olayda sağa dönme gibi bir şey söz konusu değildir köpek önüme cıktı ve frene bastım daha sonra sağa çekmek istedim aracı.


Güncelleme : şimdi yakınlarını bilmediğim biri sürekli watsapdan taciz ediyor,sen sağa dönüş yapmasaydın bunlar olmayacaktı eline mahkeme kağıdını alırsın sucunu hala inkar ediyorsun gibi şeyler yazıyor.ama şunu belirtmek istiyorum gerçekden üzgünüm arkadaşın ayağı için çalışmadığı evine ekmek götüremediği için ama suclu ben değilim kamera kayıtlarını izlediklerinde benden özür dilemeleri gerekiyor.


Güncelleme: Bu tutulan tutanakda sağ şeritten sol şeride gectiğim yazıyor bu olayı polisler aracı durduğu şekilde yorumlayarak yazmışlar ve asli kusur gibi bir ifade var.Bu durumda benmi suclu sayılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 23 Nisan 2021; 9:36:20 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ani fren yapmak kusur olamaz. Çocuk atlar, köpek atlar vs. herkes kendi takip mesafesinden kendi sorumlu.
Sağa dönecek olmanın da olayla bir alakası yok. Motor sana yandan çarpsay...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Dovahkiin - 3 yıl +12
Oraya gelen polis de diyorki keşke köpeği ezseydin. Ya bunu diyebilecek kadar vicdandan yoksunlar başka bişey demek istemiyorum.
Yoruma Git
FİT GYM - 3 yıl +10
Abi yapmayın gözünüzü seveyim, bir halt yiyemezler. Seni kandırmaya çalışıyorlar, hiçbir şey yazmadan direkt olarak engelle ya da cevap verme.

Tek cümle bile yaza...
Yoruma Git
Yorumun Devamı deserthawk - 3 yıl +6
G
3 yıl
Çavuş

Geçmiş olsun. Kasıtlı suç yok gibi görünüyor. Kaza olmuş, köpek atlayınca çarpmamak için ani fren yapmak zorunda kalmışsınız. O yolda hız sınırı kurallara uyduysanız bir şey olmaz. Tek hataniz: aynayi kontrol etmeden panikle sağa kırmanız, motorcu da hızını alamayıp frenlemiş zaten, burada sorun yok. Arkasından geçiren servis şoförü takip mesafesine uymalıydı. Görmüyor mu sizin durdugunuzu ? Basıp gitmemeliydi, motora çarpan o. Sonuçta trafik bu, her an her şey olabilir tetikte olmak gerek. Sizin suçunuz yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gavuroglan -- 15 Nisan 2021; 0:16:20 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
F
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Burda yüzde olarak suclu kim abi. Sonucda kasko ve sigortasından ödenecek arkadaşın motoru.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @gavuroglan
D
3 yıl
Yarbay

Ani fren yapmak kusur olamaz. Çocuk atlar, köpek atlar vs. herkes kendi takip mesafesinden kendi sorumlu.
Sağa dönecek olmanın da olayla bir alakası yok. Motor sana yandan çarpsaydı o zaman mevzubahis olabilirdi ancak.

Konu uzmanı değilim, kendi yorumum.
Geçmiş olsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
L
3 yıl
Binbaşı

Her yerde kamera var, yetkililer isterse herşey kolaylaşır, geçmiş olsun.D
3 yıl
Yarbay

Hiçbir şey çıkmaz, bu bir para koparma taktiğidir.

Siz zart diye frene bassanız da takip mesafesini korumak arkadakinin sorumluluğudur. Arkadan çarpmak asli bir kusur sebebidir.

İnsanları genellemeyi sevmem ama motokurye sanırım. Bu sektörde sipariş yetiştirme olayları sebebiyle bakın hiçbiri kurallara uymuyor benim gördüğüm. Ne ışık dinler, ne takip mesafesi ne de başka bir şey. Kaldırımdan bile gitmeyi hak görürler.

Olay üzücü tabi, fakat bir şey çıkmayacağından kendi adıma eminim.

Bir daha ararlarsa mahkemeye vermesini söyleyin. Avukatlık masrafını da hatırlatın ki biraz akıllansınlar. Sinyal vermeden şerit değiştirmek bile arkadan çarpmada bir asli kusur değildir ki bunu nasıl ispat edecek orası meçhul.

Başımdan geçen bir olay, şehirlerarası yoldayım bir köy meydanından geçiyorum. Yanda marketten bir çocuk fırladı, üstüne yağmurlu ve orada bir tümsek vardı. Frene bastım tabi arkadan bir tık sesi geldi, bir baktım motorcu yerde. Motor haşat olmuş, köylüymüş o eleman tabi birkaç kişi toplandı aranızda anlaşın falan. Dedim şirket aracı hemen jandarmayı çağırıyorum, zararın neyse kaskom karşılar sonuçta benim suçlu olduğumu iddia ediyordu. Tahmin ettiğim gibi sigortası yoktu muhtemelen, belki ehliyeti de yoktu. Sonra güya helallik verdiler ve yola devam ettim. Arkadaş da kırık gidonu, çantası ve aynalarıyla kalakaldı orada.

Yoksa ayaküstü 500-1000 tokatlayacaklardı benden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 15 Nisan 2021; 0:47:41 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
3 yıl
Yarbay

geçmiş olsu hocam


birazdan okuyacağım konuyu.G
3 yıl
Yüzbaşı

Otoban vs değil üstad hicbise olmaz. Zaten onlarin kendini haklı çıkarması için görüntüleride onların yada polisin bulması lazim. Orda yola çıkan çocukta olabilirdi. Yol buna musait sonucta. Gecen sefer aynı şartlarda benim önüme yaşlı adam fırladı çıktı. Bas birak bas birak yapip kirdim sağa. Çok şükür sağım boştu, amcada ters atlamadı görünce.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

F
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Oraya gelen polis de diyorki keşke köpeği ezseydin. Ya bunu diyebilecek kadar vicdandan yoksunlar başka bişey demek istemiyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Dovahkiin
F
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Whatsapdan beni taciz ediyor yakınları. Maddi manevi destek bekliyorum dedi başta telefonda ,bende işden çıkartıldığımı söyleyince mahkemeye vericez seni hak ettiğini bulacaksın gibi laflar ediyor. Hala ,sen sağa dönüş yaptığın için bunlar oldu diyor. Benim anlamadığım sen ordamıydın nerden biliyorsun demek istiyorum ama neyse. O kadar emin konuşuyorki köpek falan yokmuş ben sağa dönmek istemişim falan.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @deserthawk
F
3 yıl
Binbaşı

Neden sizinle iletişim kurmalarına izin veriyorsunuz? Çmceki yazışmaları kayıt altına alıp engelleyin işte.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
F
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Abi mesaj atıyorlar değişik numaradan. Tutanakdan almışlar numaramı. Muhattap olmıcam zaten şu attığı mesajlardan sonra.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @fırat.ç.
9
3 yıl
Yarbay

Mahkemeye verebilirsiniz, bir daha bu konuyla ilgili beni rahatsız ederseniz hakkınızda tehditte bulunmaktan dava açarım bende diyip geçin. (Tehdit varsa)
Yoksa da mahkeme orada kardeşim, gidin verin diyin. (Tehdit ederse de yukarıdaki mesajimi söyleyin.)

Sakın para vermeyin, adamlar yüzsüzce para istiyor. Sizin bir hataniz yok, trafik kurallarını ihlal etmiyorsunuz. Takip mesafesi bırakması gereken motorcu ve arkasındaki araç sürücü.
Anlattiginiz gibi hiz limitine de uyuyorsaniz, sıkıntı yok. Alkol testi de yapılmıştır diye düşünüyorum kasko var olayda, o zaman hiç takmaniza gerek yok. Arayinca direk bir daha ararsaniz sizleri dava edicem diyip kapatin.
Bu esnada yildirmaya çalışıp, sinirinizi bozmaya çalışabilirler, hic canınızı sıkmayın o işten birşey çıkmaz.

Hatta araştırın, değer kaybi davasi acabiliyorsaniz da açın. boylelerine sakın acimayin, donuna kadar almaya çalışın. Gerekirse davalık olun, avukat tutup. Hakaret , tehditte bulunurlarsa da delil olarak kullanirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 15 Nisan 2021; 3:30:20 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

9
3 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

Abi mesaj atıyorlar değişik numaradan. Tutanakdan almışlar numaramı. Muhattap olmıcam zaten şu attığı mesajlardan sonra.
Hepsini engelle, ararlarsa da hakkınızı mahkemede arayin diyip direk kapatin numarasını engelleyin. 5-6 numarayı engellediniz mi hiç birşey olmaz.
Durum nedir takibini de yapın, hatta yarin yerinizde olsam polis o anda kamera kayıtlarını almadiysa civarda rica minnet kamera kayıtlarının videosunu çekerdim. Her halükarda delil delildir nolur nolmaz. (Yasal suç değildir diye düşünüyorum kayıtlarin videosunu çekmeniz.)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

D
3 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

Whatsapdan beni taciz ediyor yakınları. Maddi manevi destek bekliyorum dedi başta telefonda ,bende işden çıkartıldığımı söyleyince mahkemeye vericez seni hak ettiğini bulacaksın gibi laflar ediyor. Hala ,sen sağa dönüş yaptığın için bunlar oldu diyor. Benim anlamadığım sen ordamıydın nerden biliyorsun demek istiyorum ama neyse. O kadar emin konuşuyorki köpek falan yokmuş ben sağa dönmek istemişim falan.
Abi yapmayın gözünüzü seveyim, bir halt yiyemezler. Seni kandırmaya çalışıyorlar, hiçbir şey yazmadan direkt olarak engelle ya da cevap verme.

Tek cümle bile yazarsan bir ümit olduğunu düşüneceklerdir.

Rahat ol, ısıracak köpek havlamaz.J
3 yıl
Yarbay

numaraları engelle belli ki para sızdırmaya çalışıyorlar senden. elinden geleni ardına koymasın. korkutmak için boş yapıyor olabilirler.G
3 yıl
Çavuş

Ava giden avlanır dostum. Onlari tehdit ve santajdan dava edip donlarına kadar alabilirsin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @FİT GYM
F
3 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

Abi mesaj atıyorlar değişik numaradan. Tutanakdan almışlar numaramı. Muhattap olmıcam zaten şu attığı mesajlardan sonra.
Seni mahkemeye veririm vs ifadesi kendi basina tehtit zaten. Araştırın. Dava açan asen de açacaksın maddi manevi destek bekliyorum demek para koparmaya çalışıyorum demek.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

M
3 yıl
Yarbay

F
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Köpek kayboldu ortadan hiçbişey olmadı.
Bu mesajda bahsedilenler: @Mekatroniks