D

Yarbay
09 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
203 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
7 ay
Geleneksel Alışveriş Fişi Konusu (SS'li)
D
11 ay
Kim demiş yalnızlık sıkıcıdır diye? (SS'li)
Buzz gibi dondurma + kırmızı şarap + Heroes Orchestra konseri + tütsü
Yeme içme bitince de Age of Empires 2 oynayarak devam edeceğim tertemiz.

< Resime gitmek için tıklayın >
D
2 yıl
Dovahkiin Nefret Kusma Konusu
Eğitim bitti, askerlik bitti, hiç boş kalmadan işe de başladım. Asgari ücret x3 civarı maaş alıyorum. Üniversite kredisi dışında borç harç yok. Ufaktan birikimim de var. Aracım var(her ne kadar emanet de olsa). Özenle topladığım güzel bir PC'm var, 75mbit internet var.
İş biraz stresli olsa da genelde saat 5'te çıkarım, haftasonuları da boş.

Lâkin... yaşadığım yer güya şehir merkezi olsa da saçma sapan bir yer. Çoğu kurumsal firma yok. Şehir dışına ulaşım bildiğin eziyet. Yemek kültürü yok. Kiralık ev kara borsa. Yol yok, otopark yok. Oturacak sessiz bir park yok. Yarım saatlik bir yürüyüş yapacak kaldırım bile yok. Hi-tech bir akvaryum kurma planım vardı, burada akvaryumcu yok. Aile uzakta. Arkadaş ortamından koptum. Çalıştığım yerde iyi insanlar olsa da her gün her gün beraber takılmak bayıyor haliyle. Buradan herhangi bir yere tayin olmam mevcut şartlarda imkansız.

Yaptığım iş mesleğimle alakasız olduğundan, mesleki bilgileri hızla unutuyorum. Kitap okuma alışkanlığım yok oldu, zekâm gittikçe köreliyor. Fiziksel aktivite yok, kötü beslenmeye başladım, kilo alıyorum, vücut zindeliğini kaybetti. Yabancı dizi-film bulduğumda affetmezken şimdi yarısında uyuyakalıyorum. Saçma sapan Türk dizilerine düşürdüm çitayı.

Şimdi.. bardağın dolu tarafından bakarak debelenmeye devam etmeli mi? Yoksa mutsuz olduğun bir yerde boşu boşuna belki de en güzel yaş aralığını heba etmemeli mi?
D
3 yıl
Kamuda Çalışmayı Düşünenler Okusun
Dün yayınlanan kararda, KPSS puanı ile girilen bazı pozisyonlara "sözlü sınav" eklenmiş. Zaten kadrolu personel alımı yapılmamakta. En azından merkezi sözleşmeli personel alımlarında KPSS'de başarılı olanlar bileğinin hakkıyla kamu çalışanı olabiliyordu. Şimdilik sınırlı bir değişiklik yapılmış ancak diğer kurum ve ünvanlar da birer birer "sözlü sınav"a geçiş yapacaktır şüpheniz olmasın.
İşsizlik ciddi boyutlara ulaşmışken, istihdam için de çember giderek daralıyor.
Liyakat temelli bürokrasi için oy verirken bir kez daha düşünün.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/06/20180621-1.pdf (Madde 6)
D
5 yıl
Pathos GB Satışı
1 GB = 100M = 5 TL
10M = 5 TL

olarak satılıktır.

Stok = Kalmadı

Ödeme = Havale/eft ile(enpara)

Her türlü sorunuz için özel mesaj atabilirsiniz.
D
5 yıl
İncelemiş Olduğunuz İnanç Sistemleri
Bildiğiniz gibi insanlık tarihinde binlerce farklı din ve inanç şekli var. Şahsen bu konularda araştırma ve beyin jimnastiği yapmaktan keyif alıyorum.
Hakkında kitap, makale vb. okuduğunuz, ilginizi çeken sistemleri paylaşırsanız güzel bir konu olacağını düşünüyorum.
Mümkünse İslamiyet ve ateizm dışında olsun. Hâli hazırda, bu ikisini konuşacak yeteri kadar konu var bence.

Araştırma yapmış olduklarım;
- Katolik Hıristiyanlık
- Evanjelist lutherizm/protestanlık
- Şamanizm
- Gök Tanrı dini/deizm
- Antik Yunan inancı
- Antik Mısır paganizmi
- Sümer dini
- İskandinav paganizmi
- Wicca/witchcraft
- Apateizm
- Agnostisizm
- Naturalist panteizm

Merak ettiğim ve incelemek istediğim inanışlar;
- Budizm
- Taoizm
- Hinduizm
- Spiritualizm
- Zoroastranizm/zerdüştlük

Hakkında epey okuduğum ve daha fazlasını istediğim;
- Sümer inancı. Adamlar günümüzden 7000 yıl önce yaşayıp da nasıl böyle bir sistematik kurmuşlar akıl alır gibi değil. Birçok efsane günümüz inanışlarında da çok benzer şekilde halen mevcut. Ne yazık ki o döneme ait kalıntıların sağlam olmaması ve Sümerce'nin çok az kişinin uzmanlık alanı olması yüzünden çok fazla bilgi sahibi olamıyoruz.
D
5 yıl
Steam Controller İnceleme
< Resime gitmek için tıklayın >
Gamepadlere bambaşka bir boyut katan Steam kumandasını sabırsızlıkla bekleyenlerdenim. İlk fırsatta sipariş verdim ve bugün ürün bana ulaştı.
Çok fazla Türkçe kaynak olmadığı için böyle bir konu açmaya karar verdim. İlk etapta kutu içeriği ve fiziksel özelliklerinden bahsedeceğim. Alışması biraz uzun sürecek o yüzden oyunlardaki performansını sonra ekleyeceğim.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Amazon tarafından hava poşeti desteğiyle basit ama sorun çıkarmayacak bir paketleme yapılmış.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Kutu içeriği epey zengin. Pil, kablosuz alıcı, micro usb kablosu ve uzatma yapabilmek için micro usb-usb çeviricisi çıkıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

En büyük fiziksel farklılık analog çubuklar yerine 2 adet dokunmatik yüzeyin olması(ikisi de tıklanabilir). Soldaki yüzey aynı zamanda d-pad görevi görüyor. Arka tarafta ise "grip" olarak geçen 2 ekstra tuş bulunuyor. Ayrıca tetikler hem bildiğimiz yaylı mekanizmaya sahip hem de tam basışta buton görevi görüyor. Alt kısımda kapağı çıkaran bir düğme bulunuyor ve üst tarafta micro usb kablo bağlantısı var.

< Resime gitmek için tıklayın >

Genelde kullanıcılar kalitesiz malzeme kullanıldığını söylemiş ama alakası yok. Kıyaslama yaparsak X1 kumandası çok daha kalitesiz. Hafif basınç uyguladığınız zaman gıcırtılar eşliğinde esniyor ve paramparça olacak hissi veriyor. Steam kumandası, çok daha sağlam ve rijit bir gövdeye sahip.

< Resime gitmek için tıklayın >

Tüm silahlar bir arada.


Arka kapağı çıkardığımızda, iki adet pil için iki farklı yuva görüyoruz. Pillerimizi yerleştirip, alıcımızı PC'ye taktıktan sonra kumandadaki "Steam" tuşuna basabiliriz. Kontrolcümüz ufak bir açılış sesi eşliğinde hazır olacaktır. Steam yazılımını büyük resim modunda açınca otomatik olarak tanıdı. En iyi Steam controller deneyimi için beta güncellemeyi yüklememi tavsiye etti. Oyunları büyük resim modu üzerinden açıp, steam tuşuna bastığımızda kişiselleştirme bölümüne girebiliyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Burası oldukça önemli çünkü, kumanda desteğine sahip oyunlarda tuşları değiştirebileceğimiz gibi tamamen klavye-fare odaklı oyunlarda da atamaları buradan yapıyoruz. İster taslak seçin, ister teker teker atayın, isterseniz aynı menüden hızlı bir şekilde diğer oyuncuların yayınladığı ayarları kullanın. Gayet anlaşılır ve kullanışlı olmuş, bu bölümü kesinlikle beğeneceğinizi düşünüyorum. Ayrıca Valve kendi oyunları için resmi tuş ayarları da yayınlamış.
Yazılım konusunda en büyük eksik büyük resim modu zorunluluğu. Non-Steam oyunlarda ayarlama yapılamıyor bu yüzden.


Forum çökmelerine karşı görseller;
https://store.donanimhaber.com/0d/ed/2f/0ded2f15ae9fdd6ecf842e86967646fb.jpg |https://store.donanimhaber.com/09/3c/c4/093cc4b58bca602d598a7203c07a016b.jpg |https://store.donanimhaber.com/00/20/8d/00208d84278bf69ae914e7eb6a006f03.jpg |https://store.donanimhaber.com/31/3c/b0/313cb0f7aa105f22f6fd1ff94f61a4b4.jpg |https://store.donanimhaber.com/14/52/b6/1452b6f425d97f32a472a08ebc5e5e56.jpg |https://store.donanimhaber.com/80/5b/01/805b01a859de6716197e71c86c149ac8.jpg |https://store.donanimhaber.com/f9/f5/6a/f9f56a771f21cb8822d6ad90fcc97b84.jpg
D
6 yıl
Tek Kurtuluş CHP+MHP
AKP +-%1 oynar, yine tek başına hükümet olamayacak.
HDP barajı geçer ama hükümette yer almamalı. Zaten onların da öyle bir derdi olsa AKP ile iş birliğine giderlerdi diye düşünüyorum. Ön plana çıkmaları için çok erken.

Zaten çok fazla seçeneğimiz de yok. Geriye kaldı CHP ve MHP. Son seçimde %25 + %17 oy aldılar. Yanlış hesaplamadıysam hükümet olabilmek için %45 gerekiyor. Bu da CHP-MHP toplam %3 oy arttırsa iş biter demek. Kesinlikle imkânsız değil. İki partinin birbiriyle çok büyük sorunları olacağını da düşünmüyorum. Uzun süreli olmasa da "malum yargılamalar" gerçekleşene kadar beraber götürebilirler.

Şahsen önceki seçimde baraj altına oy vermiştim. Bu seçimde ülkenin gidişatın memnun olmayanların keyfi oy verme ya da hiç oy vermeme lüksü yok. Bahçeli şunu demiş, Türkeş AKP'ye geçmiş, Kılıçdaroğlu SSK'yı batırmış gibi uyduruk bahaneleri bir kenara bırakıp CHP ya da MHP hangisini kendinize yakın hissediyorsanız onu destekleyiniz.
Bilinçli Türkiye Cumhuriyeti seçmenlerinden tek ricam budur.
D
6 yıl
Nvidia Patronundan GTX 970 Açıklaması
"İspanyol" Nvidia'lı() bir yana bu sefer gerçekten şirketin yöneticisi Jen-Hsun Huang'dan kartın bellek miktarı hakkında açıklama geldi.

http://blogs.nvidia.com/blog/2015/02/24/gtx-970/"Merhabalar, bazılarınız GTX 970'deki bölümlenmiş bellek hakkında net bir açıklama yapmadığımız için hâyâl kırıklığına uğradınız. Sebebini anlayabiliyorum, hele 2 dakika durun da açıklayım...

Maxwell ile yeni bir bellek mimarisi icâd ettik. Bu yeni teknik sayesinde düşük olan özellikler daha geniş framebuffer'a ulaştı. Normalde 3 cigolayt olacak GTX 970'in fazladan 1 cigolayta sahip olması gibi.

970 4 cigolayttır uşaklar, bizde yalan olmaz. Sadece bu sonradan eklenmiş 1 cigolaytın 512 MB'lık kısmı farklı bir bölüm olarak mevcut ve bant genişliği azıcık düşük. Bu çok dahiyane bir tasarım aslında. Bu sayede fazladan 1 cigolayt daha ekledik işte! Yazılım uzmanlarımız çok kullanmayan dosyaları bu 512'lik kısımda tutabilirler.

Ne yazık ki, bunun hakkında bizim pazarlama ekibini ve inceleme yapan kişileri bilgilendirmeyi unutuvermişiz!

Bizim donanım mühendisi Jonah tasarım hakkında teknik bilgi yayınlandı. Tech Report'taki gibi bazı editörlerin yayınına ulaşabilirsiniz.

970'in belleğini 3'ten 4'e çıkarttığımıza sevineceğinize, bazılarınız hâlâ 'omo 512'si yovoş çoluşuyor' lafı yapıyor orda.

Bunu anlayabiliyorum ama siz de beni anlayın: Tek amacımız sizin için en iyi grafik çipini yapmaktı. Çikolatalar püskevitler derken 970'in de 4 belleği olsun dedik. Anne niye bende 4 yok diye ağlamasın istedik. Artık oyunlar her zamankinden çok belleğe ihtiyaç duyuyor çünkü.

970'teki bu 4 cigolayt siz yüksek performansta doya doya eğlenin diye kullanılabilir. Her zaman olduğu gibi şimdi de mühendislerimiz oyunlarınızın performansına performans katacak. GeForce Experience'dan düzenli olarak indirebilirsiniz.

Maxwell'in bu yeni özelliği en başından açıklanmalıydı.

Bunun bir daha olmasına izin vermeyeceğiz. Bir dahaki sefere daha iyi bir iş çıkaracağız.

Öptm byeee
Jen-Hsun"Yersen
D
7 yıl
Windows 10 Teknoseyir İncelemesi
Donanımhaber indirme linkleri açıldı, duyuruldu diye takıladursun, teknoseyir'den güzel ve kapsamlı bir inceleme gelmiş.
İsimlendirmede neden 9 değil 10'un seçildiği, sistemin kaç aşamada geliştirileceği, şu anki sürümde bulunan ve ilerde eklenecek özellikler, tahmini çıkış tarihi vb. merak edilen çoğu konuyu cevaplamışlar.
Videoyu izlemek için tıklayınız
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.