1. sayfa
kes kurtul |
eyvallah.. |
Hocam koku zamanla geçecek ona yapacak bir şey yok. Mutfaktaki perdeleri, varsa halıyı yıkarsanız daha kısa sürede kurtulursunuz. koku hapsedici spreyler deneyebilirsiniz. 2. konu mesleğimle ilgili (: Malesef konu yanık olduğu için geri dönüş ihtimali bulunmuyor. Granit aralarında derz varsa onları kazıyıp çıkartıp yeni konulması lazım. Tabi granitin hangi marka ve model olduğunu bilmeniz lazım ki aynı model ve marka olsa bile farklı serilerde az da olsa ton farkı oluyor (sonuçta doğal taş). Derz'siz döşeme ise işiniz bir nebze daha zor. O graniti sökerken yanlardakine zarar vermemek lazım. Son çare; yanan kısmın üzerine halı, kilim vs. atılabilir(en son çare) |
hocam yarın ss atarım :)) bakarsın... ha bi de şu olay var :) ben granit dedim ama olmayabilir.. tam taş değil çünkü.. plastikte değil :)) ikisinin ortası o granit mi oluyor bilemedim :) neyse yarın kesin anlarsın :DDD |
Annem çok ağır kokularda limon portakal kabuğunu ocakta kokusunu bırakacak şekilde yakardı kısa sürede kokuyu alırdı |
Ucuz atlatmışsınız . Baban saat 1'd uyanmasaydı belkide tutşabilirdi heryer |
Mum yak |
Hocam buradan veya PM ile fotograf atabilirseniz ben de malzemeyi görüp tanıyabilirim. Daha yardımcı olabilirim. Tekrar geçmiş olsun, arkadaşların dediği gibi felaketle de sonuçlanabilirdi. Ders almak lazımdır (: |
Camasir suyu veya fay dokun hocam.. Ama kabarikligi gitmez.. Sararmasi da gitmeyebilir ortami havalandirin oda spreyi sıkın gecer |
1. sayfa
şimdi kısacası 2 sorunumuz var...
1- evdeki yanık kokusu nasıl çıkacak ?
2- granitin üstü sararmış ve kabarmış biraz.. (1-2 mm , yani elini gezdirdiğinde anlayabiliyorsun)
o taşın hepsi mi değişecek yoksa oraya özel bir şeyler yaparlar mı?
anlayan var mı bu işlerden ? ya da daha önce başına gelen vs...
NOT: sabah 6 dan beri mutfağın kapısı açık ama hala kokuyor....