Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
80
Cevap
3887
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: “Türkiye'de SUV Satışları, Sedan Satışlarını Ezdi!” (5. sayfa)
A
2 yıl
Yarbay

Yurt dışın da suv aile aracı Türkiye de malesef zenginlik göstergesi Range Rover a biniyorum bir de< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
2 yıl
Yarbay

Hocam octavia c hb degil evet.😄.Hb gorunumlu sedan diye geçiyor.ozaman esek kadar superb de hb diyebiliriz< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @texjrwillerjr
K
2 yıl
Yarbay

Kaymak asfaltlı Alman otobanında tek başıma atıyorum her gün 100-200 km yol yapacak olsam, sedan bir BMW alırdım muhtemelen.

Arabada 3 veya 3+ kişi olacaksam, veya bagajı sık kullanacaksam mobilyaydı, alışverişti vs. veya tatile bozuk yollara vs. gideceksem veya yaşadığım yerde yollar pek de bakımlı değilse veya yollar afedersin şey gibiyse veya bisikletti, kayak/board takımlarıydı; alet-ekipman, tripod, çantalar çeşitli hobi malzemeleriydi gibi gibi (...) yeterli hacimde bir SUV alırdım. geniş iç hacim, geniş bagaj ve de yüksek bagaj zemini rahat oluyor. Arkada oturanlar için de yüksek tavan ve yüksekte seyir daha konforlu oluyor.

İhtiyaçlar önemli.

Dünyada pazar SUV' lere kaydı. Demek ki ihtiyaçlar bu yönde. Bizde de trend takip ediyor demek artık. Ucuz crossover-suv seçenekleri geriden geldiği için "yükseklerin" satışlar sedan ve hb'leri yeni geçiyor tabi. Filolar olmasa, fark daha da açılırdı. Gayet normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 24 Mayıs 2022; 20:38:12 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
2 yıl
Yarbay

o tarz arabalara liftback deniyor daha çok ama esasında hb temeline dayanıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @ShadowOfSpirit
W
2 yıl
Yarbay

Arkada oturanlar demişsiniz

1000 km
C ve GLB
Hangi aracın arka koltuğunda oturan yolun sonunda daha rahat iner

Denemek gerek
2 aracın arka koltuk oturma pozisyonlarına bakmak gerek< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kalsiyum 17
T
2 yıl
Yarbay

Gerek sektör özelinde gerekse genelde bir terminolojik hata yapılıyor. SUV diye tabir edilen araçların çoğu SUV değil, "crossover" yani CUV (Crossover Utility Vehicle). Sektör temsilcileri araç satışlarını gösterdikleri tablolarda SUV'u ayrı CUV'u ayrı gösterseler bu sorun olmazdı. B/C/D segmentinde mevcut sedan veya HB otomobillerin altı yükseltilmiş halleri CUV (crossover) olarak tanımlanmalıdır. SUV'un temel tanımlayıcı unsurlarından birisi "truck" yani kamyonet şasesi üzerine bina edilmiş veya kendine ait şasesi olmasıdır. SUV ve CUV arasında temel farklardan biri budur. Bir diğer farkı ise CUV tasarımı "unibody" tabir edilen şase+gövde entegrasyonu üzerineyken SUV tasarımında genellikle ray şase üzerine gövde/karoser bindirme kullanılır.

Bu bağlamda, SUV diye isimlendirilen otomobillerin çoğu SUV değil CUV'dur. Sektördeki firmaların ve çatı örgütlerinin bu ayrıma önem vermesi gerekir.

Toyota Kanada bile kendi web sayfasında farkı gayet güzelce anlatmış:

Crossover vs SUV: Everything You Need to Know (toyota.ca)K
2 yıl
Yarbay

c - glb' de arkada hangisi rahattır, ezbere konuşmayayım, segmentleri de farklı modeller çünkü. glb ile 10 dk'lık bir deneyimim oldu. arkasına açıkçası pek bakamamıştım.

c ile glc kıyaslamak daha doğru segment açısından. c-glc' de glc daha rahat ettirir, tartışmasız diye düşünüyorum.

fiyatlar c-glb kıyasına itiyor derseniz, haklısınız. o zaman diğer etmenlerle birlikte bakılır. ihtiyaç ne yönde, bagaj glb' de daha büyük, içeride ve bagajda yükseklik avantajı var, ek konfor sağlıyor mu, (alet-edevat-alışveriş vs.) ... yüksek sürüş ve yerden yükseklik tercih sebebi mi, daha az eğilerek girip çıkmak diğer yolcular için önemli mi vs. vs. bir liste yapıp artıları eksileri yazıp, olmazsa olmazları yazardım. öyle karar verirdim.

dediğim gibi ihtiyaçlar bu yüzden önemli, ihtiyaçlar herkes için farklı.
Bu mesajda bahsedilenler: @werneke
B
2 yıl
Binbaşı

< Resime gitmek için tıklayın >
Cadillac 2022 ESCALADE gerçek SUV ama ülkemizde satılması zor.G
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

SUV’lar, c/d sınıfı sedan/liftback hatta station wagon kasaya sahip araçlara kıyasla bana çok kaba görünüyor. Araba gibi gelmiyor, ki zaten yukarıda da kamyonet şasisi üzerine inşa edildiği vurgulanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 4 Haziran 2022; 18:59:35 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

G
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.