Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
31
Cevap
2058
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Türkiye'de internet abone sayısı 94 milyona yükseldi: Hangi firmanın kaç abonesi var?
D
4 ay
Binbaşı
Konu Sahibi

Türkiye'de internet abone sayısı 94 milyona yükseldi: Hangi firmanın kaç abonesi var?
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Elektronik  Haberleşme Sektörü'ne yönelik 2023 yılının üçüncü çeyreğine ait pazar verilerini yayınladı.Bu verilere göre Türkiye'de genişbant internet abone sayısı 94.3 milyona yükseldi. Internet abone sayısındaki yıllık artış oranı %3.2 oldu. 94.3 milyon internet abonesinin 19.5 milyonu sabit internet abonesiyken, 74.8 milyonununu mobil aboneler oluşturdu.Türkiye'de internet abone sayısı 94 milyona yükseldi: Hangi firmanın kaç abonesi var?Fiber kullanıcı sayısı artıyor19.5 milyon sabit internet abonesinin 10.9 milyonu xDSL, 6.5 milyonu fiber, 1.44 milyonu ise kablo internet abonesi oldu. xDSL abone sayısı geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre %3.5 düşerken, fiber abone sayısı %19.6 artarak büyümeye devam etti. Kablo internet kullanıcı sayısı ise geçen seneye göre %3.1 arttı.İşletmeci bazında ise TTNet %56.5 ile en çok aboneye sahip firma oldu. TTNet'i %15 ile Superonline, %7.1 ile Vodafone Net, %6.5 ile Turksat ve %4.7 ile Turknet takip etti.Mobil abone sayısı 92.8 milyon oldu, Turkcell liderliğini sürdürüyorMobil tarafta ise makineler arası iletişim (M2M) aboneleri dâhil olmak üzere abone sayısı 92.8 milyona ulaştı. 4.5G abone sayısı ise 85.4 milyon oldu. BTK verilerine göre aktif olarak 4.5G kullanan abone sayısı 69.5 milyon kişiye ulaştı.Operatör bazında abone sayılarına baktığımızda ilk sırada 38.23 milyon aboneyle Turkcell'i görüyoruz. Onu, 28.43 milyon ile Vodafone, 26.15 milyon ile Türk Telekom takip ediyor. Mobil abonelerin %72'si faturalı müşteriler olurken, ön ödemeli müşteri oranı %28 oldu.Türkiye'de internet abone sayısı 94 milyona yükseldi: Hangi firmanın kaç abonesi var?
Abone başına gelire baktığımızda, 2023'ün üçüncü çeyrek rakamlarına göre Turkcell'in 132.8 TL ile yine zirvede olduğunu görüyoruz. Vodafone 111.8 TL, TT Mobil ise 101.9 TL ile Turkcell'i takip ediyor.Ayrıca Bkz.Vodafone Türkiye'nin mobil abone sayısı 25 milyona yaklaştıTürkiye Avrupa'nın en çok konuşan ülkesi olmaya devam ediyorAbone başına aylık mobil telefonla konuşma süresine baktığımızda Türkiye'nin yine Avrupa'nın en çok telefonla konuşan ülkesi olduğunu görüyoruz. Aylık ortalama 490 dakika konuşma süresine sahip Türkiye, 239 dakika ortalamaya sahip Avrupa ülkelerinin çok üzerinde bulunuyor. 
Kaynak:https://www.btk.gov.tr/uploads/pages/pazar-verileri/ceyrek-raporu-2023-3-c-eyrek-18-01-24-kurum-dis-i.pdf

 Haberi Portalda Gör

Milletin sosyal hayatı olmayınca herkes internetten bir şeyler iziliyor,yapıyor. Çünkü; ülkede her sosyaleşme eylemi o kadar pahalı ki.. Ne zamanı var insanların nede parası.
Yoruma Git
ApsinteX - 4 ay +18
Türknet olmasa bu ülkede Gigabit interneti asla göremezdin, adamlar rekabet getirdi de diğer firmalar da yatırım yapıyor artık.
Yoruma Git
miskindvd - 4 ay +17
İnşallah Hepsi Batar İflas ederler, her ay tarifelerine ve paketlere zam yapıyorlar, Allah Binbir Belasını Versin Bunların.
Yoruma Git
DH Misafiri - 4 ay +8
1
4 ay
Binbaşı

Yapacak bir şeyimiz olmadığı için bol bol konuşuyoruz işte.Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
4 ay
Binbaşı

Aynen milletçe fosur fosur ipe diziyoruz yani...
Bu mesajda bahsedilenler: @1881-1938
A
4 ay
Yüzbaşı

Milletin sosyal hayatı olmayınca herkes internetten bir şeyler iziliyor,yapıyor. Çünkü; ülkede her sosyaleşme eylemi o kadar pahalı ki.. Ne zamanı var insanların nede parası.Bu mesaja 2 cevap geldi.
M
4 ay
Yarbay

Türknet olmasa bu ülkede Gigabit interneti asla göremezdin, adamlar rekabet getirdi de diğer firmalar da yatırım yapıyor artık.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @barely1011
A
4 ay
Yüzbaşı

Oyle tabi ki. İnsanlar hic bir sey yapamaz hale geldi. Hobi,aktivite vs hayal artik. Her sey cok pahali.. Zaman az. Calis turk calis. Hani eglence,kafa dagitma,nefes alma? Gir internete ne yaparsan yap.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @barely1011
B
4 ay
Yarbay

Yazarak iletişim yok bizde illa arayacak. Yaz kardeşim yahu yaz...< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

T
4 ay
Yarbay

Merhaba, yaşamış olduğunuz sorunu iletebilirseniz size yardımcı olmak isterim.
Bu mesajda bahsedilenler: @barely1011
T
4 ay
Yarbay

Altyapı genişletme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.https://turk.net/gigafiber-istiyorum üzerinden altyapı talebinizi iletebilirsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @barely1011
S
4 ay
Yüzbaşı

Bizde hız sıkıntısı aşılmaz.

Tek yolu belediye ve yol yapım çalışmalarında fiber hattı için ücretsiz alan ayırma zorunluluğu getirilmeli. Başka yolu yok.

Mahallede ödediğimiz paranın karının çoğu o alan kirasina gidiyor. Şirketlerde belediyelerden tepki yememek için söylemiyor.
D
4 ay
Yarbay

Türk Telekom haricinde altyapı sunan oldu da biz mi geçmedik? Bu sayılar bir anlam ifade etmiyor.
D
4 ay
Yarbay

İnşallah Hepsi Batar İflas ederler, her ay tarifelerine ve paketlere zam yapıyorlar, Allah Binbir Belasını Versin Bunların.
D
4 ay
Binbaşı

Reklama harcadığı parayı altyapı için harcasa halbuki o giderleri de vergiden kaçınmak için kullanabilirlerdi :)
Ama ne gerek var ki yatırıma, yetiyor demek ki %4,7'lik kitle. Allah bereket versin diyip yatıyorlar :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @TITAN
L
4 ay
Yarbay

Türknet eleştirilerini anlamıyorum; zorla mı hizmet satıyorlar. Youtuber'lere sponsor oluyorlar falan filan; kıskanmayın siz de youtuber olun size de sponsor olsunlar. Bende Gigafiber yok başkasında niye var; fesatlık yapmayın kardeşim. Bizde de Telekom vdsl var fiber yok ne yapalım yani. Adsl kullananlar ne yapsın? Firmalar batsın niye batsın; gemi mi bu?

Elinize ne geçeçek; çalışan personelin maaşını siz mi vereceksiniz? Ürün veya hizmetlerin fiyatı artmadıkça ve firmaların karı artmadan çalışanların maaşları nasıl artacak acaba?

Esas eleştirilmesi gereken kotalı ve yüksek fiyatlı mobil internet.

Sosyalleşmenin parayla ne alakası var? O parası olmayanlar için geçerli olabilir de; parası olanlara ne diyeceksiniz?
Çevrem de parası olup sosyal faaliyette bulunmayan insanlar var. Neden cimrilikten.

Şuna katılıyorum; Youtuber'lere sponsor olunacağına, bizim gibi savunan arkadaşlara sponsor olunsa hem daha gerçekçi hem de daha etkili bir reklam olur.
E
4 ay
Teğmen

ilettik de 2 yıldır bir şey yapılmadı


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TurkNetDestek