Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
250
Cevap
0
Tıklama
179
Öne Çıkarma
Cevap: TÜGVA'nın Torpil Listesi - Hakimlik, Subaylık, Polislik, Kaymakamlık Vs... (14. sayfa)

B BlackGhost12
dün (2703 mesaj)
Her yerden dalmışlar belediye ye. Belediye böyleyse devlet nasıl yenmiştir.

https://twitter.com/metcihan/status/1450742899935748098?s=20< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B BalkanGöçmeniBirBey
dün (1093 mesaj)
bu üyeden korkulur
Bu mesajda bahsedilenler: @Surpentor

M Merkur
dün (743 mesaj)
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/akpli-vekiller-savunmak-icin-yarisa-girdi-tugva-onergesi-meclis-gundeminde-481745h.htm

"Son günlerde torpil listeleri ve kamudan alınan kaynaklar ile sıkça gündeme gelen TÜGVA, Meclis Genel Kurulu’na da taşındı.
CHP Grup Başkanvekilleri; Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından hazırlanan ve aralarında TÜGVA ve TÜRGEV'in de bulunduğu vakıf ile derneklere kamudan yapılan kaynak aktarımlarıyla ilgili önergeyi Meclis Başkanlığı’na sunuldu.
Önergenin gerekçesinde, vakıfların kurucuların belirledikleri mal ve hakları bir amaca vakfetmek amacıyla kurulduğunu ancak son yıllarda vakıfların daha çok kamu kaynaklarından yararlanmak için kurulduğuna dikkat çekildi.
Konuya ilişkin konuşmalar yapılırken; AKP'li vekiller TÜGVA'ya sahip çıkmak için adeta sıraya girdi.
''TÜGVA BUNLARDAN BİRİDİR''
AKP Grubu adına konuşan Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Cumhuriyet Dönemi'nde de vakıflar kurulmuştur. Nerede bir vakıf varsa orada mutlaka bir yardımlaşma, bir sevgi, bir saygı, bir düşünce vardır. TÜGVA da bunlardan biridir, kurulan vakıflar da bunlardan biridir” diye konuştu.
ÇYDD ile TÜGVA'YI KARŞILAŞTIRDI
AKP grubu adına kürsüye gelen İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk ise şöyle konuştu:
“Hepinizin bildiği gibi, adına kısaca yönetişim dediğimiz, kamu karar ve hizmetlerinin sivil toplum örgütleriyle beraber tüm taraflarca verilmesi ve uygulanmasına dayalı modern yönetim yaklaşımı özellikle kültürel, sosyal ve eğitsel faaliyetlerin sivil toplum örgütleri eliyle görülmesini teşvik etmektedir.
Bu anlayış çerçevesinde de merkezi kamuda olsun, belediyelerde olsun birçok faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bunlar bir tanesi de Sayın İmamoğlu'nun Başkanı olduğu dönemde Beylikdüzü'nde yapılmıştır, 5 bin küsur metrekarelik bir alanda dernekler yerleşkesi yapılmış ve bu yerleşke derneklere tahsis edilmiştir, gayet hukukidir, normaldir, itirazımız yok.
Burası, Çağdaş Yaşamı Desteleme Derneği'ne tahsisat yapılmıştır, Atatürkçü Düşünce Derneği'ne tahsisat yapılmış, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği'ne tahsisat yapılmış, yapılsın itirazımız yok; ama kimi belediyelerimiz tarafından TÜGVA gibi millî ve manevi değerlere sahip gençlik yetiştirmekten başka arzusu olmayan STK'lere tahsisat yapılınca kıyamet koparmak...Bunu anlamak mümkün değil.''
AKP VE MHP’NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ
Konuya ilişkin yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi. CHP'nin önerisi AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi."DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.