Hocam merhaba Bunu söyleyen büyük ihtimalle LG çalışanı. Ben Philips Tv ile Netflix, Disney+ ve Amazon platformlarını kullanıyorum. Çok temiz ve kaliteli bir ses alıyorum. Siz o çalışanın dediklerine bakmayın. Bende çok arada kalmıştım iki model arasında, sonra yabancı forum vs çok kaynağa baktım ve 990C de karar kıldım. Şimdilik iyi ki almışım diyorum. |
Teşekkürler İbrahim hocam içim daha rahat artık. |
Merhaba. Daha öncede sormuştum. Belki gözünden kaçan vardır. Tekrar sormak isterim. Kucağımdaki laptop'ı film izleyip oynarken wifi olarak sesi soundbar'a aktarmam mümkün mü? Bluetooth değil, wifi. Soundbar'ım LG SC9S. Tüm Windows ses çıkışını wifi olarak soundbar yapmak istiyorum. Teşekkürler. |
Hayırlı olsun ama dikkat edin ses istemleri kendini Netflix'te pek gösteremiyor. Sonra hayal karıklığı olmasın |
Dediğiniz senaryo şu an için mümkün değildir. Soundbarda wifi ile ses aktarımını şu an için çok çok yeni görüyoruz, o da aynı marka TV-Soundbar arasında oluyor. |
Teşekkürler. İos Spotify uygulaması cast, airplay, windows kablosuz ekran yansıtırken aldığımız ses, google Chrome da cast Vs.. Bunlar hep wifi üzerinden aldığımız sesler değil mi ama. |
< Resime gitmek için tıklayın > @mustafii |
Anlık bi indirim sanırım. Şimdi baktım 32 görünüyor. Ben aldım gari nasibim böyleymiş😀 |
Uygulamalara ozel oluyor bu da bir satis stratejisi ama genel olarak wifiden ses aktarma gibi bir ozellik bulamazsiniz ki zaten belirtilmis. Gercek kaliteli bir ses deneyimi icin dijital kabloludan baska bir alternatif yok. Yatak odasinda tv soundnara bt ile bagli ama bir sekilde wifi baglantisi da destekliyor. Odadan kablosuz baglanti zayif oldugu icin surrkli anlik kesilmeler bazen katlanilmaz hale geliyor. |
Alindiktan sonra fiyat dususlerini iletmenin uzmekten baska anlami olmaz. Bu aralar bir cok urunde bu yasaniyor. Anlik ve kisa sureli indirimler ile tuketicide indirim vat algisi olusturuluyor ama gercekten o indirimlerden yararlanip alan cok az kisi oluyor. Ben de telefonu degistirdim. Aldigim gunun gecesinde 1500tl daha dustuler, sabah tekra ayni fiyata geldi. Hangi anda hangi fiyati kovalayalim. Bunun da sonu yok. Fiyat alarmi kutmak belli bir sure sonra almaktan cok fiyat dusmesini beklemek noktasina goturuyor. |
Hayirli olsun gule gule kullanin. Zten 3 taksit almissiniz belki mmarkt fiyati degistiriyordur taksitlide. Malum bir cok yer artik kredi karti taksitini fiyat farki ile yapiyor. |
Bluetooth hızı çok düşük. Wifi 802.11 ax ile Gbps seviyelerini çok aştı. Kapsama olarakta. Aslında daha iyi olmalı sizin durumunuz için. Atmos bile taşınabilir belki wifi ile. Ok. Ben bu ihtimalin olmamasını hiç düşünmediğim için ben yapamıyorum sanmıştım. Demekki yapılmıyormuş. Teşekkür ederim cevaplar için. |
Apple cihazlarda airplay ile bunu yapabiliyorsunuz. Windows da belki airplay ı adapte eden yazılımlar mevcuttur. Kayıp/kırpma var mı bilemem tabi mutlaka vardır ama sonuca bakarsak oluyor. |
q800c ile wifiden zaten atmos ses alınabiliyor |
O sanırım Samsung TV olduğu içindir. Yani üreticinin kendi oluşturduğu protokol ile sağlanıyordur diye düşünüyorum. İki Samsung cihaz arasında. Bir endüstri standardı varsa bile ben bilmiyorum. Yani 880c ile lg tv de kablosuz atmos alındığını duymadım. Demek istediğimde oydu. Windows laptop kullanırken wifi ile atmos ses sistemi alınsa keşke netflix izlenirken mesela veya oyun oynarken. Ama Windows uygulaması fikri mantıklı geldi önceki mesajdaki. Çünkü google Chrome kullanırken sağ üstten cast diyorum. Kablosuz Ekran paylaşıyorum. Seside paylaşmış oluyorum. Ses de alıyorum yani. Demekki oluyor. |
Çok kanallı ses bluetooth ile taşınamaz wifi ile de benim bildiğim dts play-fi protokolü hariç mümkün değil son zamanlarda samsung kendisi bir protokol ile soundbar ve tvleri arasında bunu mümkün kılmaya çalışıyor dolayısıyla radyohead'in sorduğu gibi genel bir çözüm şu an için mümkün değil hem kaynak hem hedef cihazın desteklemesi gereken bir protokol olmalı şu an için mümkün değil ama ileride neden olmasın |
@eiskent Hocam Merhabalar şöyle bir video gördüm aklıma sen geldin senin JBL Studio SUB 260P boşa yatmasın tv yanında :) Ev ortamın müsait ise apartmanda değilsen . 260P uzun süre bende kullandım elime geçen en tatlı sub tu. https://www.youtube.com/watch?v=rl1eSqr8BYU |
Hatirlayip paylastiginiz icin Tesekkur ederim:)) benim cok yapabilecegim bir is olmasa da mantik olarak dogru gelmedi. En nihayetinde belli bir frekansin altina inmeyecek sekilde kodlanmis cihazdan ainyal alan subwoofera; sadece daha kaliteli bilesenleri oldugunu dusundugumuz subwoofer bagliyorlar. Bu da zaten gercek gucu degil kendisine iletileni verecek anlamina geliyor diye dusunuyorum. |
Hocam tabiki kendisine iletilen kadar bir ses tipi içinde bağlı kalacaktır ama Q990C SUB dinamikleri 260p tipi olduğu için güzel uyum sağlar gibi geldi. 260p satmasaydım yapardım :) |
Q700 le arası pek yoktu dedim olmuşken o olsun.
Sonra bi baktım Q800. Yanlarda da var haparlör. Dedim bu önemli.
Sonra arka kitler olmadan asla atmosu hissedemezsiniz yorumlarını görünce. O zaman bu da mantıksız.
Arka kitsiz alcaksan Q600 al boşa çok para verme, ya da 990c al ömürlük al, adam akıllı hisset.
Ben 990c den yana şartları zorladım.
Mevzu buraya kadarmış. Noktayı koyduk. Serüvenimiz bu şekilde:)
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @Vita Es Muorte