Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
7
Cevap
9092
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Setüstü Ocak yandiktan sonra otomatik kapanıyor.

U UmitIMD Konu Sahibi
6 yıl (1 mesaj)
Merhaba arkadaşlar bursa da ikamet ediyorum. kumtel den otomatik cakmakli bir Setüstü ocak aldım. Almaz olaydım. Servisine bir türlü ulaşamadım neyse ki ailem az çok bu işlerden anladığı için Garanti'nin yanmasını da göz e alarak kendimiz bağladı k. Buraya kadar sorun yok.

Esas sorun 4 gözlü ocağın 1 gözünde var olan problem. Ocağın düğmesi çevrilin ce otomatik olarak yanıyor ancak düğmeye bıraktığım gibi anında sönüyor. Yandiktan sonra bir süre bekleme gibi bazı taktikler denedim ancak malesef ve bu sorun sadece 1 Göz de bulunuyor. Yeni evliyim ve eşim bu durumdan şikayetçi diyeceksiniz ki servis ara gelsin. Ama en başta nasıl actiramadiysam suan da servis e ulaş ki gelsin yapsın. 444 lu numara hic açmıyor Garanti belgesinde yazan servis ben ozeli m dedi para istedi sorun yok yap vereyim dedim. Ama o da günlerce oyladı beni . Gelicem dedi izin aldım işyerinden ama gelmedi.

Muhtemelen basit bir hatası olabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmitIMD -- 24 Kasım 2015; 16:57:41 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C candogan62
6 yıl (13581 mesaj)
Termokulp arızalı hocam, çakmağın yanında duran metal renkli çubuğun değişmesi lazım. Isınmayı algılamadığı için gazı kesiyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Mars51
6 yıl (926 mesaj)
Merhaba
Candoğan beyin dediği gibi termokupl arızası. Değiştirmeden önce bu parçanın üzerini bulaşık teliyle silip öyle deneyebilirsiniz.Mümkünse parlatıncaya kadar silin. Bazen yemek artıkları veya başka sebeplerle üzeri pislik kaplanıyor ve ısı algılaması değişiyor. ama yine düzelmiyorsa değişmesinden başka çare yok.
Yeri ise Ocak alev beglerinin hemen altında çakmak ateşleyicisinin yanında kalem ucuna benzer metal bir parçadır.
Geçmiş olsun.
S sukruhakan
2 yıl (23 mesaj)
Ben onu da değiştirdim işe yaramadı. Ne yapmalı?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P programmer_onur
3 ay (18832 mesaj)
Yeni Arçelik ocaklı fırın aldık. Tüm gözlerde en az 7-8 saniye elinizi basılı tutmanız gerekiyor. Örneğin 5. Saniyede elinizi çekerseniz gazı kesiyor. Ateşlemede sorun yok. Güvenlik önlemi diyorlar ama rezalet bir sistem.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P programmer_onur
3 ay (18832 mesaj)
Video linkleri açılmıyor. Düzenleyip yeniden Youtube linki olarak buraya gönderebilir misiniz?

Arçelik ocağımızı yakmak için 10 saniye basılı tutuyoruz düğmeye, bu sürede buji çakıyor devamlı ancak örneğin 5. Saniyede elimizi düğmeden çekersek gaz sönüyor, tam kepazelik. Sanırım bilinçli bir "özellik"...< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Miyamoto Musashi

M Miyamoto Musashi
3 ay (2797 mesaj)
linklerde sorun yok. sizin bağlantınızda bir sorun olabilir. Eğer youtube girebiliyorsanız arama kısmına "dedex55 fırın" yazarak arama yaptırın direkt bu videolar çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 15 Ekim 2021; 19:57:10 >


Bu mesajda bahsedilenler: @programmer_onur
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.