Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
9327
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ses fişeği tüfeğe zararlı mı?
H
8 yıl
Çavuş
Konu Sahibi

Arkadaşlar Merhaba,

Yerli bir tüfek üreticisinin sosyal medyada ses fişeklerinin tüfekler için zararlı olduğuna dair duyurusunu gördüm. Ben pompalı tüfeğimle ses fişeği atıyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Ses fişeği ile tüfeği zarar gören oldu mu? Firmanın yaptığı açıklama da bana çok mantıklı gelmedi. Sizin fikriniz nedir bu konuda. Firmanın duyurusunu aşağıya kopyalıyorum:


ÖNEMLİ DUYURU:

Piyasada gün geçtikçe yaygınlaşan Ses Fişeklerinin, namlu içinde gaz basıncının tahliye olacağı delik bulunmayan döner kafalı kinetik sistemli SemioS AK 212 ve AK 220’ler ile AP 212 pompalı modellerinde kullanılması uygun değildir.

Patladığı anda, içinde bulunduğu fişek yatağı ve çevresine yanal infilak etkisiyle zarar verme ihtimali yüksek olan söz konusu ses fişeklerinden dolayı oluşabilecek hasarlar nedeniyle kullanımını kesinlikle önermiyoruz. Bu sebeple meydana teknik sorunlar garanti kapsamında değildir.

Yarı otomatik tüfeğinde Ses Fişeği kullanmak isteyenlerin GoS serisi AG 212 gazlı modelleri veya Hybrid serisi AH 212 / AH 220 hibrit modellerini tercih etmesi gerekmektedir.

Lütfen bu bilgiyi paylaşalım.

SaygılarımızlaS
8 yıl
Er

Arkadasim gonul rahatligi ile istediginiz tufekde kullanabilirsiniz hic bir zarari olmaz. O ilani yapan kendi tufekleri icin piyasa yapiyor < Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
8 yıl
Yüzbaşı

hangi markaymış o ?A
8 yıl
Binbaşı

Kinetik sistemliler direk geri tepme mantığıyla çalıştığı için ses fişekleri unlar için sakıncalı olabilir. Kinetikleri omzuna bastırmadan sıkarsan o zaman bile kurmama ihtimali var. Bu uyarı sadece kinetikler için yapılmış ve yerinde. Eğer ses fişegi atacaksanız gaz geri tepmeli alın diyor. Bunda yanlış bir taraf yok.
Bu mesajda bahsedilenler: @SEZERAV
D
6 ay
Yarbay

hortlatıyorum ve soruyorum şarjörlü yarı otomatik tüfekte sağlıklı mıdır acaba ?
Typhoon F12DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.